Andrew

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Andrew

Příspěvekod Tecumseh » pon led 27, 2014 19:02

Kontrolní otázečka , dováža niekto tieto boty do našich končín ?
Konkrétne ma zaujíma tento model http://www.andrewshoes.com/prodotti/it/trekking/55/,
pokiaľ som dobre porozumel mali by to byť B/C botky, nemá ich čírou náhodou niekto ?
Čo kvalita, vyzerajú solídne, membrána Sympatex stojí za niečo ?Nemajú tam žiaden cenník,
sú to cenovo priemerné boty či skôr drahšie ?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod vonkreuz » pon led 27, 2014 19:22

Cenově střed až vyšší.
Dováží myslím Warp Sport, Třebíč.
Kvalita, co jsem je měl v ruce v Itálii vypadala dobře.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » úte led 28, 2014 19:33

Dík.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod budo » úte led 28, 2014 21:05

boty vypadají velmi dobře, otazníky ale vyvolává ten Sympatex ... údajnbě to není zrovna nejvýkonnější membrána ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » pon úno 3, 2014 18:23

Tak som to trocha presondoval, Warp síce dováža boty od nich, ale nie tento typ.To by však nebol problém,komunikoval som s veľmi ochotným pánom odtiaľ
a nemajú problém mi ich objednať.Cena tieč vcelku fajn 208 ečiek aj s poštou na SK.Už som bol rozhodnutý ísť do nich,ale je tam jeden háčik, pokiaľ by mi nesadli nedajú sa vrátiť len vymeniť veľkosť, pretože sú to boty na objednávku aj výroba je na objednávku, takže teraz trocha diléma, brať či nebrať :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » pon čer 27, 2016 19:24

Zdravím, tak som predsa neodolal a po dvoch rokoch som Andrew Nepal Trek kúpil, topánky som kupoval cez Warp sport, teda presnejšie objednával preto,že mi ich šili na objednávku. Trocha so mal z toho obavy, ale pomeral som nohy, uviedol , že chcem užšie, urobia aj širšie, viac menej treba uviesť čo najviac požiadaviek. Topánky sa vyrábajú v troch farbách troch kriklavých, ale na môj dotaz či by sa dali aj v inej farbe, bola odpoveď, že hej tak som celý vytešený objednal. Asi po mesiaci boty dorazili, rozbalil som krabicu a skoro ma kleplo, farby bola síce fajn, ale miesto Perwangeru sa na mňa ceril nubuk ](*,) ,takže som nelenil a reklamoval, že to som nechcel, bolo mi povedané,že vraj som nikde neuviedol, že trvám na Perwangeri :shock: , nakoniec padla dohoda, že topánky vrátim a ušijú nové v Perwangeri tak ako som chcel, len už boli len farby v ponuke a čierna, nakoniec som zvolil zelenú, síce dosť svieti, ale časo hádam trocha stmavne.
K samotným topánkam, sú to B/C boty vyrobené sú s Perwanger kože, membrána Sympatex, (dajú sa aj s koženým futrom, alebo zateplené). Topánky mi došli po 6- tich týždňoch na poslednú chvíľu o tri dni som odchádzal do Tatier a nakoľko sa mi odlepíli podrážky na Alaskách som nemal na výber a išiel som s obavami v nových nerozchodených topánkach.K môjmu údivu som túry absolvoval bez najmenšieho problému.Topánky sú veľmi pohodlné, pritom pevné a pomerne ľahké, výborne držia nohu, proste zatiaľ som maximálne spokojný.
Čo sa týka membrány, subjektívne sa mi zdá že dýcha lepšie ako goráč,čo sa nepremokavosti týka prebrodil som nejaké potoky, pár kilákov v mokrej tráve, nič nepremoká,isto má na tom svoj podiel aj Perwanger a zrejme kvalitná impregnácia z výroby.Snáď len jedna vec mi vadí a to hodne dlhé šnúrky, zatiaľ som ich omotával okolo topáky,ale možno ich skrátim.
Inak od júla vyzerá,že ich Warp-sport bude ponúkať aj na svojej stránke.
Ešte nejaké foto https://picasaweb.google.com/1063319590 ... 7PUm9Dh5QE
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2016 19:41

Vypadaji dobre (az na tu barvu teda ;-)). Muzes je porovnat s Alaskama? Tvrdost, odpruzeni, sirka, pocit na noze... co te jeste napadne. Plus velikost, je cislovani nejak posunute?

Kdyz jsou nove, tak by s Perwanger kuzi membrana nemela byt vubec potreba.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2016 20:03

Cim vic na ne koukam, tim vic se mi libi. Jak probiha objednavka? Meris si nejak nohu? Jsem trochu zmateny tim, co hodla Warp prodavat, jestli to siji na objednavku... Jelikoz sidli v Trevisu, tak bych se tam klidne stavil a nechal si nohu zmerit na miste :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » pon čer 27, 2016 20:26

No, rozhodne mi sedia lepšie ako Alasky, ale to bude asi aj tým,že sú šité na mieru, topánky krásne obopnú nohu, rozhodne by som povedal,že držia lepšie členok ako Alasky, čo sa týka podrážky keď som si ich prvý krát obul zdali sa mi tvrdšie ako Alasky, ale keď som v nich pobehal trochu po kopcoch doma ten pocit ustúpil sú fakt hodne pohodlné, ale nie že by podrážka bola nejak mäkšia to vôbec, proste mám pocit ako by patrili k nohe.Na skale drží podrážka dobre aj na mokrej, možná sú Alasky viac odpružené, ale to by som si musel obuť aj jedny aj druhé a porovnať to priamo.
Čo sa týka číslovani sedí respektíve Alasky mám 44 a Nepal treky tak isto.
Čo sa týka objednávky oslovil som Warp-sport boli veľmi ústretový pomeral som nohu dĺžka, šírka, výška plus,že chcem topánku skr na užiu nohu, kľudne ti uspôsobia aj naširšiu.Ešte je dobré uviesť aj či nosíš hrubé ponožky, alebo dvoje, čaká sa asi mesiac, podľa toho koľko majú objednávok, jo cena 249 ečiek komplet aj s poštou.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2016 20:31

To zni dobre, diky. Nemas nahodou nekdy cestu do Prahy? ;-) Docela rad bych se na ne kouknul.

Jak se meri vyska nohy? Meris kazdou zvlast?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » pon čer 27, 2016 20:38

Do Prahy cestu nemám, nomálne zmeriaš v nárte, najlepšie obidve tak isto aj ostatné miery je dobré zmerať u oboch ja som ešte uviedol aj ostatné topánky ktoré nosím.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod mike » pon čer 27, 2016 20:48

Hmm, to zni fakt lakave. Jen se bojim, kdyby se neco nepovedlo... uplne levne to neni.

Jeste jedna vec: jak jsou vysoke v porovnani s Alaskama? Ty maji v kominu 3 hacky, tyhle 2. A nechybi ti hacek na jazyku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » úte čer 28, 2016 19:32

Vysoké sú skoro rovnako, Nepal Trek nejaký milimetrík vyššie, háčik na jazyku mi nechýba, keď tak Ti môžem zajtra nafotiť, dnes nemám čas páč som si opral mobil spolu s nohavicami ](*,) a voľako zdochol tak zháňam narýchlo nový :t:t
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2016 20:00

Diky, tohle mi staci, bez fotky se asi obejdu. Ale klidne ji poslat muzes :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Entik » úte led 17, 2017 13:13

Ahoj Tecumsehu, nenapsal bys po půl roce, prosím, nějaké zhodnocení?

Boty mne zaujaly a možná bych rád vyzkoušel kůži Perwanger...

Jsou stále stejně "zářivě" zelené?
Jsi spokojený s použitou membránou? Zkrátka nějak obecně :wink:

Dík


PS: moc informací ohledně zkušeností s používáním se mi o nich nedaří najít :-k
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » úte led 17, 2017 19:20

Ale hej, topánky sú v pohode, opotrebenie takmer žiadne ,okrem teda trocha zošúchanej podrážky, všetko drží vrátane membrány \:D/ aj zelená je stále žiarivo zelená :mrgreen: aj keď bez toho by som sa obišiel. Teraz v zime ich nenosím páč som nasadil zateplené Andrew Nepal High Hunter, ako inak v Perwangeri 8) Takže za mňa stále absolútna spokojnosť, môžem len odporučiť :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » čtv srp 17, 2017 19:27

Rad bych ozivil toto tema a zeptal se na nejake postrehy s obuvi od tohoto vyrobce. Je tu i jiny majitel nez Tecumseh?
Za letosek jsem vystridal uz tri pary pohorek. Mam problem v sirce chodidla a vyhnutych maliccich. Diky tomu je mam vzdycky rozedrane do krve. Mike mi doporucil tohoto vyrobce, pac dela. A miru. Boty se mi libej ale po par maíech s Warp sportem jsem zjistil, ze je v pripade nesednuti nelze vratit. Takze mam z toho trochu obavy. Jak vam sedli? Resili jste nekdo nejake problemy? Nohu jste si merili v ponozkach? Jak jsou na tom s tvrdosti? Rad bych je krom hor vyuzival i u nas v lesich jako myslivec...
No...mam z toho docela hlavu...preci jen to neni par korun a byl bych nerad, aby mi doma trcely tezce prodejne boty za sedmicku.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » ned srp 20, 2017 8:36

Ja som mal tiež prvýkrát trochu obavy z toho či mi tie topánky sadnú, ale myslím,že nieje čoho sa obávať.Treba riadne pomerať nohy, najlepšie večer, keď je noha po celom dni trocha napuchnutá, dĺžku, šírku, výšku nártu.Dobré je napísať aké nosíš hrubé ponožky prípadne či nosíš dvoje všetko to prispeje k tomu,že Ti prispôsobia topánky čo najlepšie. Môžeš tam udať aj topánky ktoré nosíš, prípadne ako Ti sedia tie. Čo sa týka tvrdosti, predpokladám, že myslíš Nepál Trek sú to B/C, nosím ich tiež v lesoch bez problému.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned srp 20, 2017 10:20

No mam z toho trochu obavy. Chtel jsem si to nechat zmerit primo ve Warp sportu ale moc se na to netvarili...
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » ned srp 20, 2017 11:21

Nič na tom nie je, pod nohu si daj nejaký papier, aby si mohol spraviť rysku, nohu opri pätou o stenu, alebo nejakú skrinku a meraj, dobré je použiť uholnicu, nech je to čo najpresnejšie, ideálne keď Ti to niekto meria, ale dá sa to robiť aj samému, len treba dávať pozor, aby si s nohou nekrútil, žiadna veda :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » ned srp 20, 2017 13:59

Jasny, obrys je v pohode, ale krom siroke nohy mam i vysoky nart a vyhnute malicky smerem ven. Takovy originalek :-D
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř led 2, 2019 10:45

Na popud Mika vám tady hodím pár slov o botech Andrew Nepal Trek z Perwangeru, které jsem pořídil a nyný jsou v inzerci. Předně nejsem žádný psavec, takže úroveň psaného projevu tomu bude odpovídat.
Vzhledem k tomu, že s nima nemám praktické zkušenosti (o tom proč dále) začnu pohledem na ně.
Boty jsou prostě fantastické. Žádný Nubuk, co jsem měl v ruce se s Perwangerem nemůže ani pokoušet rovnat. Ten materiál je úplně někde jinde. Celkové zpracování je parádní. Nemůžu říct křivého slova. Všechny švy krásně rovné, nikde nic upatlané od lepidla (což jsem zažil například u Fitwellu). Prostě boty, které když mi dorazily, tak místo abych je hned vyzkoušel, tak jsem si je delší dobu prohlížel a vyloženě se kochal :)
Jejich pořízení jsem zvažoval delší dobu. Přeci jen 7t za boty je docela raketa a pro otce od rodiny, který má průměrnou mzdu to není zanedbatelná částka. Vzhledem k tomu, že jsme začali zvažovat cestu do Kyrgyzstánu, výběr pořádných bot byl potřeba.
Mám ovšem jeden velký problém a to mé široké chodidla, zejména v oblasti prstů. Díky tomu mám celkově velký problém s nákupem bot. U lehkých městských a běžeckých bot se to dá, materiál je tenší a výtazně lépe se mi přizpůsobí. U jakýchkoliv pevnějších bot trpím jako kůň. Nahoru to ještě jde, ale při sestupech dostávají malíčky zabrat a kůže jde pryč. Více denní trek je utopie, po jednom dni v horách potřebuji pár dní absolutně bez bot.
Zvažoval jsem spousty modelů a spousty jich vyzkoušel a protočil. Nejlépe mi sedly Makary, které byly jako by dělané přímo na mou nohu. Jejich celková robustnost a hmotnost mě ale odradily. Podobně dobře mi sedly i rozšířené Alasky, které jsem už chtěl koupit, ale náhodou narazil na toto vlákno a řekl si, proč si nenechat za stejný peníz udělat boty přímo na míru z výrazně lepšího materiálu.
Oslovil jsem tedy Warp sport (pana Loveckého) a začal zjišťovat co a jak. Pan Lovecký byl velice příjemný (když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají), celý proces mi popsal a ujistil mě, že za celou dobu, co tyto boty “na míru” nabízí, nikdy neměly problém s tím, že by velikost nesedla. Jediné co chtěl byl obrys chodidla. Nic víc. I přesto, že nejsem obuvník, toto mě jako laikovi přišlo nedostatetečné. Několikrát jsem nabízel, že bych raději dojel osobně a botu si od nich jako odborníků nechal zaměřit, aby mi boty opravdu padly. Neustále jsem byl ujišťován, že toto ne třeba. Když jsem se otázal, jak by se postupovalo v případě, že by mi boty nesedly, pan Lovecký mi napsal “V případě, že obuv velikostně nesedí, tak na vlastní náklady necháváme vyrobit druhou botu (pokud nejde tu původní upravit) a tuto pak předáváme zákazníkovi.” S tím, že vzhledem k zakázkové výrobě nelze obuv vrátit ve 14 denní lhůtě.
Pořád jsem váhal. Jednak mé zkušenosti se sériovou obuví nebyly dobré a druhak jsem byl zvyklý boty objednat, doma pořádně vyzkošet a když tlačily tak je vrátit.
Cca po měsíci jsem se odhodlal to risknout a jít do nich. Znova jsem navrhl osobní návštěvu a zaměření nohou a znova mi bylo odepsáno, že chtějí pouze nákres. I přesto jsem změřil raději nohy podle návodu, který je uveřejněn na stránkách prabosu (viz foto) s tím, že jsem měření dělal cca co 5 cm a veškeré míry nafotil. Celkem jsem jim zaslal 5 fotek každého chodidla.
Ještě před objednáním jsem trval na tom, aby pan Lovecký veškeré podklady zaslal do fabriky k potvrzení, že dokáží takto boty upravit. Andrew totiž nebyla jediná firma o které jsem uvažoval. Světe div se mám docela dobré zkušenosti s Prabosem, který je půl hodky ode mě a kde jsou schopní standartní modely také upravit. Když jsem jim zaslal stejné podklady tak mi bylo řečeno, že bohužel tak upravit standartní boty nejsou schopni (rozuměj nemají tak široké kopyto). Pan Lovecký mi potvrdil, že toto je pro ně absolutní hračka.
Potvrdil jsem mu tedy objednávku a uhradil 50% jako zálohu s tím, že boty budou do 4 týdnů a zbytek doplatím při převzetí. To se psal začátek října. Po 4 týdnech, kdy se nic nedělo jsem se ozval jak to s botama vypadá. Už nevím co přesně bylo za problémy (musel bych dohledat v mailech, které mám naštěstí všechny uloženy), ale pan Lovecký se mi omluvil s tím, že je ještě nemá a do týdne??? budou. Po týdnu jsem se ozval a pan Lovecký se mi omlouval s tím, že při finálním broušení dělnice boty poškodila a musí se udělat nové. Tyto měly být do 14 dní s tím, že se mi budou určitě nějak revanžovat. Samozřejmě jsem z toho nebyl extra nadšen, ale souhlasil jsem. Zrovna jsem je nutně nepotřeboval. Po 14 dnech jsem opět urugoval a byly další výmluvy typu zapomněli nám je poslat atd… Takhle jsme si přeposílali pár dní maily a najednou se objevily v ČR. Říkal jsem ok, pošlete mi je tedy. Na to přišla pro mě naprosto něčekaná výmluva. Nemohou je poslat, protože jim od výrobce nedošla faktura. Po pár mailech jsem toto už odmítl akceptovat a oznámil jim, že pokud nebudu mít boty doma do xxx (tuším že jsem psal 48h) tak vzhledem k nedodržení termínu odstoupím od smlouvy. Najednou faktura nebyla problém (prý jako náhodou hned po mé výhružce dorazila) a mohou odesílat. Pan Lovecký po mě chtěl adresu a + přepravné. Trochu uštěpačně jsem mu odepsal, že jsem čekal poštovné v ceně už jen kvůli peripetiím co s botama byly a faktu, že na revanžování se nějak opmněl. To ho rozlítilo ve stylu co si to dovoluju bla bla bla kolik s tím měl starostí atd. Mávl jsem nad tím rukou, už jsem to chtěl mít za sebou a poštovné mu zaplatil.
Boty dorazily na druhý den. Po úvodním kochání se (a fakt je čím se kochat) jsem boty nasadil a……. stalo se přesně to z čeho jsem měl obavy. Při objednávce jsem zdůrazňoval, aby byla do šířky dostatečná rezerva pro použití dvou ponožek. Při zkoušení jen v tenkých mě tlačily přesně v těch místech, kde jsem zdůrazňoval, že mám problémy. A ne jen to. Jsou mi krátké i do délky. Za patu nestrčím ani malíček. Délkově jsou to standartní 44ky (já bych potřeboval 45) a šířkou jsou jako standartní wide verze ostatních výrobců.
Hned ten den jsem panu Loveckému psal a oznámil mu, že se naplnilo to z čeho jsem měl obavy. Jeho odpověď byla v duchu jak ho to mrzí a že jediné co mi může nabídnout je pokusit se to nechat roztáhnout u obuvníka. Pozorný čtěnář si jistě ráčil všimnout, že automatická výroba nových bot už v nabídce nebyla…
Abych to zkrátil, roztažení samozřejmě nepomohlo. On podle mě není ani tak problém v té šířce jako délce. Tím že mi jsou krátké tak mám malíčky v místech, kde se začíná špička zužovat. Kdyby byly o číslo větší, tak by byly šířkou jako Alasky wide, které mi dobře padly.
Pan Lovecký začal dělat mrtvého brouka. Po pár radách s firemním právníkem jsem boty reklamoval pro nedodržení smluvených parametrů. Den po zaslání bot na reklamaci jsem panu Loveckému psal, že jsem mu je poslal. On odepsal, že je už má a má i připravené zamítavé vyjádření. I přesto, že mu zákon ukládá reklamaci neprodleně vyřídit, zaslal je poslední možný den. Prostě takový malý naschválek.
Takže já jsem teď ve fázi, kdy hledám soudního znalce, který bude schopen posoudit jednak to, že jsem mu nohy dobře změřil (i přesto že jsem to poslal na fotkách pro jistotu) a druhak to, že mi boty nejsou. A poté asi soud…
Boty jsem tady dal do inzerce, kdyby se někomu líbily (44ky šířkou odpovídající wide od Hanwag) tak mu je pustím a ušetřím si další tahanice.
Závěrečným slovem, boty vřele doporučuji, jsou fakt parádní. Objednejte si je raději ale přímo od výrobce. A co se mě týče, než někdy koupit něco od WARPu, to raděj vezmu stovku hřebík a zatluču si ho do levého varlete abych se vzpamatoval.

Epilog:
Kyrgyzstán se z několika důvodů nekonal. Nakonec jsme s kámošema jeli do Rumunska. “pořádné” boty jsem neměl a skončil tam s těmato https://eshop.prabos.cz/cs/nanodry/876- ... elikost-47
Kupodivu jsem neměl žádný problém (vše jsme chodili na lehko) a proto si říkám, že si do budoucna ušetřím trápení a půjdu buď touto cestou nebo nějakýma lehkýma kotníčkovkama.
Přílohy
prabos.jpg
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 18:55

Diky za podrobny popis :smt023

Smutny pribeh. Bojim se, ze mne od Andrewu odradil, presne tohodle jsem se taky bal. Par poznamek:
Rainier Wolfcastle píše:Pozorný čtěnář si jistě ráčil všimnout, že automatická výroba nových bot už v nabídce nebyla…

Trval bych na tom. Kdyz ti to slibil pisemne dopredu, tak je to zavazek. O sirce by se dalo diskutovat, ale kdyz jsou boty kratke, tak neni moc co resit a a mel by splnit, co slibil. To ti uz ale nejspis poradil pravnik.

Rainier Wolfcastle píše:Objednejte si je raději ale přímo od výrobce. A co se mě týče, než někdy koupit něco od WARPu, to raděj vezmu stovku hřebík a zatluču si ho do levého varlete abych se vzpamatoval.

:D proc si ale myslis, ze by to pomohlo? Vyrobce to urcite udelal podle toho, co mu poslali a poslali skoro urcite to, co jsi zmeril. Navic si myslim, ze minimalne cast zdrzeni jde na vrub vyrobce. Treba to, ze neposlal fakturu, bych jim klidne veril, s Taliany jsem pracoval a takove veci jsou u nich uplne normalni :)

Rainier Wolfcastle píše:Boty jsem tady dal do inzerce, kdyby se někomu líbily (44ky šířkou odpovídající wide od Hanwag) tak mu je pustím a ušetřím si další tahanice.

Alasky wide ted mam a sedi, ale bohuzel potrebuju taky 45, takze to ani nema smysl zkouset...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř led 2, 2019 19:22

Hele me o Talianech povidat nemusis. Ted nam do prace dodali linku za 300 mega a co jsem to tak prohlizel tak to bude tezke Samo Domo, aby to delalo to co to ma. Aspon se nebudu nudit.
Kazdopadne co se tyce nejake faktury, Warp se prezentuje jako vyhradni distributor a p. Lovecky mi tvrdil, ze uz prodal stovky kusu. Tudiz me nejaka jejich vzajemna faktura absolutne nemusi zajimat a nemela by bt duvodem k dodani ke me. Nehlede na to, ze cenu jsem uzavrel smluvne s. Warpem a zaplatil zalohu. Tudiz i pokud by tam doslo k navyseni ceny mezi Talosem a Warpem, me by to bylo u....
Cose slibů týče, těch mám písmně.... každopádně já už žádné jiné nechci. Chtěl jsem kvůli konkrétní akci a z té sešlo i mimo jiné kvůli tomu, že jsem neměl boty. Ted potřebuji znalecký posudek a pokud vyzní v můj prospěch (a on musí vyznít, protože veškeré podklady co chtěli jsem jim zaslal), bude muset rozhodnout soud.
Samozřejmě myslel jsem řešit s výrobcem osobně. Pokud by byla nějaká cesta kolem, zastavit se tam a nechat si haksny přeměřit.
Jako opravdu ty boty jsou parádní. Je škosa, že víc takových bot není na našem trhu. Zpracováním mě nadchly. Jednání českého obchodníčka bohužel ne.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 19:34

Jasne, rozumim, jejich vzajemna dohoda te opravdu zajimat nemusi, jen jsem tim myslel, ze si nemuseli vsechno vymyslet :)

Rainier Wolfcastle píše:Ted potřebuji znalecký posudek a pokud vyzní v můj prospěch (a on musí vyznít, protože veškeré podklady co chtěli jsem jim zaslal), bude muset rozhodnout soud.

Mozna bude stacit, kdyz jim ten posudek posles, na tom vetsinou obchodnici vymeknou, protoze prohrany soud by je stal jeste vic. Uznaji reklamaci a zaplati posudek. Dobre, ze se nedas.

Rainier Wolfcastle píše:Samozřejmě myslel jsem řešit s výrobcem osobně. Pokud by byla nějaká cesta kolem, zastavit se tam a nechat si haksny přeměřit.

Mel jsem za to, ze tohle nedela ani vyrobce, ale muzu se plest.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Andrew

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » stř led 2, 2019 20:22

No nedat se nedá, ale pokud by se prodaly tak by to pro me bylo lepsi. Ten cas a starosti s tim by me stejne nikdo nezaplatil.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Andrew

Příspěvekod TomF » čtv led 3, 2019 6:22

Ahoj,
boty vypadají opravdu moc pěkně. Teď jsem vybíral nové boty s větším komínem a po této firmě jsem taky koukal. Nakonec teda vyhrál Gronell.

Jinak musím říct, že s jednáním Italů jsem nikdy neměl problém a to jsem komunikoval s Dallape a Gronell. Stejně tak s jejich prací. Velice precizní a kvalitní jak materiál tak šití. U českého obchodníka mi to ani nepřekvapuje. Jsem rád, že jsi napsal tento příspěvek a upozornil na nekorektní jednání.

T.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Andrew

Příspěvekod Tecumseh » čtv led 3, 2019 17:16

Hmm, to sú teda nemilé skúsenosti, ja mám od Andrew dvoje topánky zatiaľ a predpokladám, že nie sú posledné. Ja keď som objednával zasielal som všetky možné rozmery chodidla. A vyslovene som sa pýtal ako by to bolo z výmenou a bolo jasne napísané, že pokiaľ by nesadla veľkostne tak vyrobia nové. Nebol problém ani s takými požiadavkami ako výber kože, zateplenie takže neviem mi to príde nejaké divné. Myslím, že by bolo pri objednávke vhodnejšie sa obrátiť priamo na firmu Andrew pokiaľ ovládaš reči. Myslím, že problém bude v dovozcovi, mne tiež prišlo, že sa pokladá za prezidenta zemegule, ale keď mu troch stupíš na otlaky tak zmäkne, odskúšané tiež som mal menší problém :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54


Zpět na Boty