Nové boty - do snehu na hory,i do mesta

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nové boty - do snehu na hory,i do mesta

Příspěvekod tlacenka » úte led 1, 2019 20:29

zdravím zase po delší době :)
předem se omlouvám, nevěděl jsem kam zařadit, kdyžtak to někdo přesuňte kam to patří:)

rád bych pohodlné bačkory na ven - hledám náhradu za dosluhující (respektive již dosloužené) botky na ven
na zimu do města - aktuálně jsem používal meindl lhotse gtx
díky tomu, že jsem je používal posledních 8let, tak vím, že:

chci kožené
nechci lepenou botu - lhotse byly fajn, ale ani po 8mi letech se nedokázali roztáhnout (což víme, ale není nad vlastní zkušenost)
rád bych aby vydrželi co nejdéle
rád bych, aby to byl zase meindl, až na malé misto u klenby jsem byl spokojen celou dobu
použití bude hlavně jednodenní tůry, cesty do práce a z práce, žádná extrémní zátěž, řízení auta,
provoz ve sněhu bez použití maček, sněžnic
rád bych, aby se to dalo koupit u nás (případně dovézt k nám, ale s oficiálním servisem/zastoupením u nás)
rád bych aby to byly bačkůrky a nemusely se do toho tahat dvoje fusekle
zatím mě paradoxně nejvíce přišlo, že by vyhovovali meindl super perfekt
doporučíte někdo něco jiného (klidně jinou značku), co by splňovalo moje požadavky ?
mám trochu širší nohu (než je standardní kopyto meindl :D)
mám vysoký nárt (u těhle bot to dle mého nehraje zásadní roli)
díky za tipy, vymluvení těch superperfektů, případně nakopnutí správným směrem
cenová relace : do 10 000

ještě jsou tu boty od pana koutného, ale tam nevím, jestli je to úvaha správným směrem
tlacenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: stř úno 12, 2014 16:36

Re: Nové boty - do snehu na hory,i do mesta

Příspěvekod fps » stř led 2, 2019 17:33

- hledej a čti v Klasické celokožené pohory
- lepené boty nemůžeš s klasikami vůbec srovnávat, a obzvlášť třeba s těmi Meindl Super Perfekt, to jsou už hodně robustní a hodně těžký boty do kterých to chce dvoje silné ponožky, a na ňáké řízení auta v nich můžeš rovnou zapomenout
- asi nejblíž tvým představám by mohli být Meindl Badile, ale jsou z nubuku, což je dost nekvalitní kůže, a taky mají uvnitř v jazyku hadrové futro, nemají celokožené futru
- kouknout můžeš na dle mě lepší Dallape nebo Makara nebo Reginetta Pioneer nebo Hanwag Grünten nebo Hanwag Bergler
- nebo se můžeš inspirovat na festovni-veci.cz
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Nové boty - do snehu na hory,i do mesta

Příspěvekod dudy » stř led 2, 2019 19:51

Hanwag Bergler jsou taky z toho vašeho Nububáka (jako že s ním všichni strašíte, ale mě se žádný boty z nubuku nikdy nerozpadly).
Konkrétně ty Berglery mám a to je spíš taková ta tyrolská horská bota na chlastání tupláků a takový ty tance jak se fousatý chlapíci ve flanelkách a koženejch kraťasech fackujou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nové boty - do snehu na hory,i do mesta

Příspěvekod nebulus » stř led 2, 2019 21:22

Ja som v klasikách B/C a aj v Perfektoch šoféroval na kratšie trasy. Aj keď je pravdou že sa nejednalo o nejaké športové autá, ale skôr o úžitkové, kde to ovládanie moc citlivé nie je :D
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA


Zpět na Boty