výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » úte čer 2, 2020 22:01

apuka píše: pochodech... Tj. zadny beh - a chtel bych videt toho cloveka (resp jeho nohy), ktery bude 24 hod slapat v mokrych ponozkach.

Se přijď podívat do cíle nějakého dálkového pochodu, který se celý odehrává v dešti nebo ve sněhu a uvidíš spoustu takových lidí i jejich nohou. Typicky třeba taková Kysucká stovka, kde se lidi brodí sněhem kolem 30 hodin.

apuka píše:pro turistu (obzvlaste "vicedenniho", ktery ma jedine boty, ktere mu za chladne a vlhke noci rozhodne nevyschnou) a dalkoveho chodce je sucha noha pro pocit pohody jedna z nejzakladnejsich veci.

Opět, stačí se podívat v čem se chodí PCT a ostatní mnohadenní traily.


Takže abych to shrnul, je to jako obvykle, Apuka má nějaký názor, ale realita funguje jinak no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2020 22:25

oodoow píše:a uvidíš spoustu takových lidí i jejich nohou

Zas je ale pravda, ze ty nohy pak vypadaji dost hrozne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » úte čer 2, 2020 22:58

@mike: Jak kdy, pokud má někdo neprodyšný boty, tak tam má pak varhánky a otlaky. Většina lidí si ale před akcí maže chodidla aspoň indulonou nebo něčím speciálním a pak je to v pohodě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 4:43

mike píše:Treba tyhle :twisted:

Takový pravěký křusny, dobrý tak na zlomení nohy :twisted: zrovna tyhle jsem zkoušel... Těžký, tvrdý a jde se v tom jako bych měl nohy v sádře... To nejsou boty, nýbrž mučící nástroj.

Mně v nízkejch botách vydrží membrána tak sezónu a půl. A to chodim dost a boty zásadně nečistim. Ale jediný, kde ta membrána opravdu funguje a drží, jsou Reeboky. Zatím jsem lepší boty neobjevil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod apuka » stř čer 3, 2020 10:05

@oodoow: Prave ze moc dobre vim, jak ty nohy vypadaji... A taky vim, jak vypadaji po tydnu a vice kazdodenni chuze v mokru a ze co to noham zpusobi za problemy delsi dobu PO te akci... Takove plisne a infekce/zanety jsou opravdu velice prijemnym spolecnikem...

Jednorazove akce mozna nejsou takovym problemem - pokud se Ti kuze nezacne kvuli vlhkosti uz v prubehu pochodu nicit, "rozrezavat" (nevim jak nazvat, ze jednoduse se tam udelaji hluboke trhliny), atd. Na tyto akce si muzes zkusit pouzit ruzna mazani a po skonceni akce nechas nohy zregenerovat.
Ale ze bych si na vice dnu kazdy den nekolikrat "preventivne" mazal? To uz je pro mne rozumnejsi si vzit boty a ponozky tak, abych mel prakticky sucho i bez toho. Pro mne je mazani jen jako "prvni pomoc" v pripade vznikleho problemu.
Jako "vicedenni akci" jsem ja nemyslel neco jako PCT, ktera je z drtive vetsiny prakticky technicky nenarocna ale napriklad prechody v Alpach. Nebo klidne i dvoutydenni dovolenou v Alpach v tezsim terenu, kde pro chuzi(!) zrovna tyto lehke bezecke boty nemusi byt pro vetsinu lidi to prave orechove.

mike píše:V ... kombinovanych pohorkach nevydrzi ani 500 km
Nepis blbosti... Mne tam (Salewa Crow) drzi aktualne uz par let, synovi (Mammut Monolith?, je tam trochu vice kuze) vydrzala cca 1500-2000km (kym ty boty mel). A znam par lidi, kterym jejich "kombinovane pohorky" drzi nepromokave uz hodne let.
Mne ani synovi ani manzelce zadnych nizkych botach, co jsme meli (hlavne do prace a mesta, ale obcas i do prirody), vzdy min. 3-4 roky kazdodenniho 4-sezonniho pouzivani
(to je min. 700km rocne, spise o dost vice) GTX neodesel. Kdyz zateklo, tak vrchem nebo spodem - kdyz uz byla prochozena dira v podrazce.
Jo, ja nemluvim o bezeckych botech (takze je to mozna miren mimo topic), ale stejne to muze byt i v "lehcich botech". Zazil jsem toto sam v platenych teniskach-"Vietnamkach" (ktere byly prodysne vice nez dost), v Pionyrkach i ve vojenskych kanadach, tj. kozenych bez membrany
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » stř čer 3, 2020 10:35

@apuka: abych tě citoval: "nepiš blbosti..."
PCT třeba na Sierra úseku není zrovna nenáročná, jinak co má společného obtížnost terénu s tím, jestli máš v botech mokro? :D
Mi přijde, že si zas vymýšlíš blbosti. ;-)

Btw. ty jsi už někdy šel 2 týdny přechod v Alpách v těžším terénu? Odkud kam?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 10:41

Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod pomasko » stř čer 3, 2020 15:33

Asi mierne OT, ale keď už sa tu hovorí o výdrži GTX. Včera som sa v mojich Alta Viach asi polhodinu brodil v potoku a po pár minútach som mal v ľavej časti špičky ľavej topánky vlhko. Topánky nemajú veľa nachodené, +-200km. Sú už ale chvíľu po záruke a ešte v rámci záruky im bola menená podrážka. Práve v mieste, kde bolo vlhko, má topánka pár švov a jazyk je s topánkou spojený textilom, nie kožou. Nebudem sa teda čudovať ak to preteká niekde tam. Treba ale spraviť ešte nejaký test a keď to bude moc zlé, pôjde do nich asi trochu vosku :-k
Přílohy
DSC_7374_1.jpg
DSC_7375_1.jpg
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 15:39

Etheric píše:Takový pravěký křusny, dobrý tak na zlomení nohy :twisted: zrovna tyhle jsem zkoušel... Těžký, tvrdý a jde se v tom jako bych měl nohy v sádře... To nejsou boty, nýbrž mučící nástroj.

Pravda, ze nohu jsem si v nich zlomil, ale za to boty fakt nemohly. Zato kotniky mi urcite zachranily vickrat. Na prvni pohled v prodejne pusobi, jak pises, ale velice rychle se rozchodi. Staci nejakych 200 km, po 500 sedi jak ulite. Do opravdu tezkeho terenu jsou pak az moc mekke.

Pro tebe s tvou vahou a kdyz chodis jen u nas je to samozrejme overkill :) Ja uz v nich mam nachozeno skoro pulku obvodu Zeme ;-)

Etheric píše:Mně v nízkejch botách vydrží membrána tak sezónu a půl. A to chodim dost a boty zásadně nečistim.

Jsi lehci a potom, opravdu vydrzi? Zkousel jsi to? Na prvni pohled se to nepozna, to az vlezes do vody. S cistenim to nema moc spolecneho, membrana se obvykle nekde prodre v ohybu, typicky ve spicce. Nebo ji vysoupes na pate zevnitr. Nekdy je pak prekvapive, kdyz vlezes do potoka, kudy se dostane dovnitr (voda treba natece ve spicce a dovnitr se dostane okolo paty).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 15:58

@pomasko: fakt jsem tvuj post nevidel, dokud jsem neodeslal svuj :D To je presne to, o cem pisu. Vsechno vypada OK, pak vlezes do potoka a ono to nekde tece a typicky prave ve spicce. Jo, muzou to byt svy, pres ne se to dostane na membranu a ta je nekde derava. Zavoskovat ty svy pomuze, ale nevydrzi to vecne.

Proc byla s tak malym nachozenim menena podrazka?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 16:09

mike píše:opravdu vydrzi? Zkousel jsi to? Na prvni pohled se to nepozna, to az vlezes do vody

Zkouším to nedobrovolně každej víkend když je ráno mokrá tráva. Co se týče vody, ano, zkusil jsem to předevčírem, voda podemlela kamen v potoce a já letěl. Stihl jsem se odrazit a odskočit na šutr, kterej byl lehce pod vodou, těsně pod kotník naštěstí. Jsem tam tak minutu stál a přemýšlel, kudy 100hoven, nechtěl jsem zhučet do vody celej... Povedlo se, bez nabrání do bot. Vevnitř zůstalo úplný sucho. Na snímku Reeboky nošený jaro, léto, podzim, jaro, léto, podzim. Ještě drží, a to su hovado. Jen mám 60kg a lehkej batoh
IMG_20200603_170304_1.jpg
IMG_20200603_170311_1.jpg
IMG_20200603_170321.jpg
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 16:24

Co je tam za membranu? Fakt je tam membrana? Se mi nechce verit, ze by u bot v tomhle stavu nebyla derava. Neni tam spis nejaky zater?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 16:31

Goretex. Už jsem to psal někde tady, že jsem je aj kuchal, když jsem stoupl jednou nohou do vany s olejem..... Tak jsem se podíval dovnitř tý druhý. Goretex komplet všude, tlumení paty furt pružilo..
Btw nejsou ve špatným stavu, jen sou špinavý a na tom vzorku holt sou ty tisíce kilometrů vidět ;) Prostě sou to dobrý boty, osobně vyzkoušeno
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 16:39

Jen mě sere, že už se tenhle model nikde nedá sehnat, tak nezbyde než doufat, že ta nová řada bude kvalitou stejná
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 16:39

Mam asi nejaky spatny den, lidi ctou neco jineho, nez pisu ;-) Nepsal jsem, ze jsou ve spatnem stavu. Slo mi prave o to, ze nachozeni je na nich videt. Nejen na vzorku, ale o na ohybech ve spicce a prave tam bych cekal, ze se membrana prodre. Mne se teda vzdycky prodrela u libovolnych bot. Mozna se jim to tady nejak povedlo udelat lip :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 16:53

A já nepsal, že si psal, že sou ve špatným stavu. To, že "nejsou ve špatným stavu" bylo myšleno jako doplňující informace ;)
Tyhle boty maj pro mě kouzlo právě v tý špičce. Není tam žádnej blbej ohyb, je to udělaný fakt dobře.
Jinak jsem měl bot a bot..... A reklamoval a reklamoval... Často do dvou měsíců od koupě.. Co jsem ještě nikdy nezkoušel /z bot dostupných v ČR/, jsou Merell a ty boty v odkazu pár příspěvků výše. Ty vypadaj dobře, za zkoušku by to stálo
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 3, 2020 16:53

No jako moc se nechce věřit že nepromoknout. Já mám zkušenost, že skoro všechny boty nakonec protečou. Jediný boty co fakt drželi byly Arcteryx Acrux AR ale to je jiná bota a jiná cenovka. Jinak běžeckým botám zničíš tlumení po nějakých 800-100km. Zničením rozuměj, že už to ztratilo tolik ze svých vlastností, že si máš na běh raději pořídit nové boty. Jo a dle fotek se mi zdá, že pěkně šmajdáš :D. Nebo to má takový zvláštní vzorek ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 16:59

To nejsou běžecký boty, nýbrž "vycházková obuv", turistická bota, dle popisu výrobce
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 17:06

Etheric píše:A já nepsal, že si psal, že sou ve špatným stavu. To, že "nejsou ve špatným stavu" bylo myšleno jako doplňující informace ;)

Fajn :D Jsou proste dny, kdy mi elektronicka komunikace uplne nefunguje, neni to jen tady.

Etheric píše:To nejsou běžecký boty, nýbrž "vycházková obuv", turistická bota, dle popisu výrobce

Jo, to je rozdil. Ja u bezeckych Inov-smejdu poznam celkem zasadni rozdil v tlumeni podrazky po 1000 km. Ted mam zrovna jedny nove, stare maji pres 1100 km a jak je stridam, tak je to fakt znat. Jedny jsem dochodil do 1800 km, ale to uz bylo jak chodit bosky. Ne ze by mi to vadilo, ale na noze se to projevilo, plantarni fascitida. Turisticke/vychazkove pri stejnem pouziti daly 3000 km a noham to neublizilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 17:13

Běžecký boty jsem na vandry nikdy nosit nezkoušel... Vždycky turistický boty.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 17:15

Ja taky ne a nepripada mi to jako dobry napad, ale prave to je tematem tohodle vlakna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » stř čer 3, 2020 17:22

Cílem je hlavně odlehčit nohám ne? Existuje turistická obuv stejný váhy jako ta běžecká, tak není třeba nosit běžecký boty na vandry :)
Hlavně běžecká bota je dělaná na jinej typ pohybu, což je patrný už z názvu tý obuvi
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod pomasko » stř čer 3, 2020 19:10

mike píše:Proc byla s tak malym nachozenim menena podrazka?

Vo vedľajšom vlákne som už o tom písal (+ešte na ďalšej strane). Je to trochu starší model a asi po roku sa začali pri špičke odliepať obe podrážky. V rámci reklamácie boli topánky asi mesiac v Nemecku a vrátili sa s novými podrážkami, okopovou gumou a šnúrkami :)
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 19:43

@Etheric: jaka? Moje bezecke maji 300 g, turisticke 400 - 500. Ty maji podstatne silnejsi a tuzsi podrazku.

BTW, dneska jsem mel nejak moc energie, a tak jsem si na zacatku popobehul. Po asfaltu. A hned jsem toho nechal. Vzal jsem si totiz ty stare 1100+ km boty, protoze jsem (spravne) cekal, ze zmoknu. Pri chuzi to neni tak znat, ale pri behu je podrazka tvrda a ty rany se memu telu nelibily. V novych se pritom bezi mekce.

@pomasko: aha, to uz jsem si nepamatoval. Zkus je reklamovat znovu, ze ti do nich tece :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod pomasko » stř čer 3, 2020 20:12

@mike: Aj keby som to chcel riešiť, tak mám smolu. Boty sú už vyše polroka po záruke. Uvidím, ako sa budú ďalej správať a podľa toho sa zariadim...
Uživatelský avatar
pomasko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: pon srp 14, 2017 16:16

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř čer 3, 2020 20:15

To byl vtip ;-) Kdyz ty svy poradne zavoskujes (jen svy) nebo napustis nejakym pruznym lepidlem, tak by to melo byt OK.

Na jednech Alaskach se mi takhle rozesil sev na jazyku, ktery spojuje dva platy kuze. Vznikla tam mezera, kterou se voda dostavala mezi kuzi a membranu. A deravou membranou pak az dovnitr. Sev jsem poradne slepil a boty v pohode dochodil az do konce druhe podrazky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 14:38

No já moc nechápu všeobecný nadšení pro běžecký boty a jejich použití na tůrách. Většinou je jejich konstrukce v porovnání s trekovou botou prostě křehká a nepřipadne mi, že by to v nějákým větším sajrajtu/zátěži mohlo víc vydržet. Sám jsem dřív běhal a prošlo mi rukama dost bot, ale na nějákej vícedenní trek bych si je nevzal. Už jen protože mě něják moc nerajcuje mít X hodin mokrý nohy, protože jsem ráno musel jít kus po louce a běžecká bota bez GTX vodu pustila (jasně, že jsou i modely s GTX, ale je to spíš okrajová záležitost). Jasně, tenká bota běžecká bota bez GTX uschne dřív (pokud to počasí dovolí), ale noha a fusekle je tak jako tak mokrá.

Všechny treky po ČR/SK provádím jen v nízkých trekovkách s GTX a jsem naprosto spokojen. Když je sníh, tak si vezmu lehkou vyšší pohorku s GTX.

Momentálně provozuju Garmont Trail Beast GTX na všechno a jsem s nima spokojen, i když to už po roce a kus vypadá, že s životností to na předchozí nízký Meindly s GTX nedosáhne.

Juniorce jsem těď nedávno koupil nějáký nízký TNF s GTX ve výprodeji asi za 1700,-, celej den bahno, zbytky sněhu, voda a večer měla v botách naprosto sucho. Neočekávam, že to vydrží leta, ale sezónu/dvě svůj účel splní.

Teď koukám, že maj ještě nějáký velikosti za 1300,-
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 15:14

Tomas píše:No já moc nechápu všeobecný nadšení pro běžecký boty a jejich použití na tůrách.

Ono snad ani zadny vseobecny nadseni neni. To jen par lidi je na tohle propaguje. Prevazne terminatori, co maji kovove nohy a boty nosi jen proto, aby nedesili lidi :twisted: Sam je nosim na denni vychazky, ktere maji nejbliz rekreacnimu behani terenem i rychlosti. Jinak rikam furt, ani na Milesovku :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 15:24

Asi koukam moc na různý US weby. Mám dlouhodobě dojem, že se treky typu AT/PCT chodí v nízkých běžeckých botách typu Inov-8, Altra, atd.

Mě připadne, že to z nějákýho důvodu protěžujou docela dost. Když mrkneš třeba zde a nahlídneš do sekce "shoes", je to zcela zřejmý.

Na druhou stranu je faktem, že když zabrousíš do "The lowest rated gear" sekce, tak na Altry všichni nadávají. :roll:

Holt amerika :lol:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 15:32

Jj, myslel jsem u nas a v evropskych horach. PCT mi prijde jako takova modni americka zalezitost, ktere se chopili hipsteri ;-) Na ten web se kouknu pozdeji dukladneji, ale na prvni pohled mne kombinace cepinu a bezeckych bot docela rozesmala :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron