výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 15:42

Tak trochu hipsterská záležitost to v dnešní době už asi je, ale je to jedno. Pořád je to dlouhej trek, ale úplně mimo civilizaci taky není (stejně tak jako cokoliv v Evropě).

Každopádně se z těchhle průzkumů dá zjistit docela dost zkušeností s různým vybavením (byť povětšinou opět pohledem US hipstera).

Jsou tam i roky 2017, 2018, to frčely zas Salomony a jiný vybavení. Každopádně jsou to data, který si každej musí interpretovat po svým. :D
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 15:47

Byla by zajimava statistika, jak daleko v kterych botach lidi prumerne dosli. A kolik jich spotrebovali ti, co to dosli cele (if any). Protoze nekolik tisic km nemuzou zadne Inov-smejdy vydrzet ani v lehkem terenu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 15:52

Ona tam v sekci "shoes" je. Údaj "AVERAGE NUMBER USED".

V roce 2019 rozpětí 4.25 - 4.9 použitých páru na celou délku PCT (4265km).

V roce 2017 to vypadá ještě líp:
Kód: Vybrat vše
    Salomon: 3.72 pairs
    Altra: 4.12 pairs
    La Sportiva: 4 pairs
    Merrell: 3.4 pairs
    DM Brooks: 4.75 pairs
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 16:01

A jo. To by tak nejak odpovidalo, nic moc :) Rozumne boty by na to mely stacit dvoje.

Zrovna mi psala kamoska ze Svedska pro pobaveni, ze se ji rozpadaji pohorky. Ovsem po 4 mesicich v zimnich podminkach tam a ani nevim, kolik roku uz je nosila predtim, nejspis hodne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » čtv čer 4, 2020 16:11

Kamarád prošel celé PCT (krom zasněžených částí, kde potřebuješ aspoň nesmeky) v x párech botech do vody z decathlonu, teď o víkendu jsem ho viděl na Stovce krajem bitvy u Lipan a měl je zase, nic jinýho asi nenosí. :D
Takže jako chodit se dá v lecčem. Běhat v terénu se v nich moc nedá, ale na chůzi super a je to skoro zadarmo. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 16:15

:lol: vzdyt to rikam, ze terminatori zadne boty nepotrebuji. Kolik bylo x? A kolik jich nesl v batohu najednou?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 16:22

No nevim no, ale 300g hmotnost páru je lákavá :D

Jak říkam, nizky trekovky s GTX jsou u mě tak na dva roky max, pak už jen kolem baráku.

Pohorky užívam zřídka, ty už maj pár let (ale tam se zase rozpadne Vibram stářím). Kožený a v podstatě ani "drahý" boty nekupuju, je to spotřebák. Poslední "drazší" nízký boty byly Lowa Renegade GTX a ty daly sotva dva roky. Jinak většinou se mi daří koupit něco kolem 3k a dvě sezóny to dá.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » čtv čer 4, 2020 16:29

Důvody, proč já používám ty minimalistické (a to je důležité) běžecké boty:

Jsou lehké (kilo na nohách = 5 kilo na zádech, prý...)
Respektují fyziologii chodidla:
- široká špicka, která nevtláčí palec - dělá drtivá většina konvenčních bot
- nízký, ideálně nulový, sklon mezi patou a špičkou
Snadno uschnou, ale to se nevztahuje na GTX boty, které tu řeším: Ale i ty mi po propadu se do mechožiny uschly za jednu noc v chajdě!

Pokud někdo ví o lehkých trekových botách, které splňují první dva hlavní body, sem s nimi!
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » čtv čer 4, 2020 17:01

mike píše::lol: vzdyt to rikam, ze terminatori zadne boty nepotrebuji. Kolik bylo x? A kolik jich nesl v batohu najednou?

Nevím přesně, ale určitě to nebyly desítky, myslím tak do pěti párů a pochybuju, že si nesl nějaký náhradní s sebou, prostě když už jedny vypadaly na odpis, vzal si z balíku na poště další.

Asanoth píše:Pokud někdo ví o lehkých trekových botách, které splňují první dva hlavní body, sem s nimi!
La Sportiva TX2
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 17:32

Asanoth píše:Respektují fyziologii chodidla:
- široká špicka, která nevtláčí palec - dělá drtivá většina konvenčních bot

Já po letech chození v konvenční obuvi mam naopak vtlačený malíčky a ještě jsem se nesetkal s obuví, která by mi nějákým způsobem toto nedělala (a že jich bylo).

S palcem jsem naopak nikdy problém neměl.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 19:34

oodoow píše:Nevím přesně, ale určitě to nebyly desítky, myslím tak do pěti párů a pochybuju, že si nesl nějaký náhradní s sebou, prostě když už jedny vypadaly na odpis, vzal si z balíku na poště další.

Zkus se ho zeptat, az ho potkas, nechce se mi verit, ze by tohle vydrzelo skoro 1000 km. Ja bych teda nesl aspon dvoje nahradni, ale na rozdil od nej nejsem schopen dojit bosky :twisted:

Tomas píše:ještě jsem se nesetkal s obuví, která by mi nějákým způsobem toto nedělala (a že jich bylo). ... S palcem jsem naopak nikdy problém neměl.

Mel jsem to stejne, ale to prvni vyresily Trailtalony 290, tam je pro me malicky mista dost. S tim, ze uz jsou za cely zivot lehce zdeformovane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Tomas » čtv čer 4, 2020 21:34

Já už to tak taky beru, vtlačeny a ohnuty navždy. Zřejmé na první pohled. :roll:
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv čer 4, 2020 22:32

Jj, plus zrohovatela kuze z vnejsi strany. Obcas ji kus odstrihnu pri strihani nehtu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2020 1:53

mike píše:Na ten web se kouknu pozdeji dukladneji...

Uz jsem se kouknul a rozhodl se, ze Altry teda nebudu ani zkouset. Altra shoes are the devil, they fucked mine and every person I met's legs. :D

Koukal jsem jeste na ty Hoky, co maji nejvetsi rating a nasel k nim tenhle komentar:

Running in the Speedgoat 3 was like being a ballerina born a loft the wings of angels. This the latest version, is as comfortable as falling down a flight of stairs whilst wearing leg calipers. You would have to be a truly sick individual to enjoy running in this shoe, I’m talking a proper masochist. The notion of raising children in a world where shoes such as this exists rattles me to my core. Indeed, it is not only a dark day for runners alike but for all of humanity.

Jelikoz jsem uz nejake Hoky zkousel, tak chapu, o cem pise :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 5, 2020 9:37

No jo, co člověk to názor. Mě třeba Hoky taky nesedí, nicméně hodně lidí začátečníků co nemá moc dobrý běžecký styl je používá. Popřípadě pokud má někdo špatná kolena. Takže pro někoho, kdo je zvyklý na minimalistické boty, je Hoka šok. Nicméně mi nepřijde, že by to byl nějaký mučící nástroj teda. Inov šmejd jak píšeš mi nepřijde, že by měl nějakou špatnou životnost oproti jiným značkám bot. Je to prostě klasická běžecká bota a myslím, že většinou celkem dobrá. Živostnost takhle měkkých bot je prostě menší, kdyby jsi v pohorkách běhal, taky nedají tolik km jako při chůzi. Při běhu to jsou celkem pecky, velký ohyb v prstové části a k tomu se většinou ještě projeví nedostatky v došlapu a stylu atd. Nike ted třeba udělal botu, která má výšku tlumení pod nohou cca 40mm, což je masakr. Navíc je tam karbonový plát. Návratnost energie je prý značná, dokonce se museli upravit pravidla federace pro běžecké boty. Běhají v tom profíci a prý útočí na rekordy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2020 17:23

Nemam porovnani s jinyma bezeckyma botama, mam jen Inov-smejdy, uz ctvrty par. Klidne ti ale verim, ze s vydrzi na tom budou podobne, jako ostatni, nakonec, prumerna vydrz z PCT tomu taky odpovida.

Pierre111 píše: Živostnost takhle měkkých bot je prostě menší, kdyby jsi v pohorkách běhal, taky nedají tolik km jako při chůzi.

Jenze ja v Inov-smejdech nebeham. Chodim, sice rychle, kdyz mi to slape, tak az 8 km/h, ale furt je to chuze. A mam porovnani s nizkyma trekovkama pri uplne stejnem pouziti. Vydrzely skoro trojnasobek. Cena na kilometr je u bezeckych bot proste spatna, pri plne cene 4 Kc/km, to se posrali v kine, se slevama okolo 2 Kc/km, to uz je lepsi, ale furt horsi, nez dobre pohorky v mnohem horsim terenu (Alasky mi vychazeji tak na 1.3 - 1.5 Kc/km).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » pát čer 5, 2020 23:53

Musim se zas jednou ocitovat, rec je o membranovych ponozkach:
mike píše:Mokre jsou zvenku, zevnitr jen lehce navlhle a studi jen kdyz jdes opravdu v mokru tj. mokra trava, kaluze apod. Jakmile vylezes na cestu, tak behem 10 - 20 minut studit prestanou a pri normalni chuzi nejsou vevnitr nijak extra mokre. Horsi je to, kdyz se zastavis...

Dneska jsem si to nechtene overil. Vyrazil jsem hned po desti, tak boty samozrejme durch a ponozky zvenku nacucane vodou. Pri chuzi to nijak nevadilo, ale asi tak po hodine jsem se zastavil na pasece s jahodama, uz dozravaji a je jich (zatim) hodne. Poziral jsem je asi ctvrt hodiny a jak jsem se u toho moc nehybal, tak uz po 10 minutach zacaly byt mokre ponozky docela neprijemne a casem to bylo jen horsi. Pak jsem zas vyrazil a po dalsich 10 minutach chuze se nohy zahraly a bylo to zas v pohode. Proste se hodi na terminatorske non-stop akce, ale na klasickou turistiku moc ne. Je to lepsi, nez dratem do oka, ale do mokra je lepsi mit pohorky, ktere neprotecou a k nim normalni pohodlne ponozky.

(doufam, ze zitra prset nebude, jelikoz topeni uz netopi a ty ponozky neuschnou)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » sob čer 6, 2020 6:30

mike píše:@Etheric: jaka? Moje bezecke maji 300 g, turisticke 400 - 500

Troje různý Reeboky s GTX vel. 42,5, jedny z fota, jedny nový a jedny tak po ani ne 500km - 306g; 328g; 320g.
Podrážku to má pružnou, lehkou, je to kompozice dvou gum, jedna měkčí druhá tužší, funguje to, nerozlepuje se to.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » sob čer 6, 2020 21:39

Velikost dela hodne. Schvalne jsem hodil na vahu sve boty velikosti 44.5
- Meindl Laredo: 508 g
- Inov-8 Trailtalon 290 (nove): 348 g

Reeboky jsem sveho casu nosil, ale pak se mi u jednech rozpadly svy behem par mesicu. Vyreklamoval jsem je a od te doby se jim vyhybam. Uz je to ale davno, mozna se kvalita zlepsila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49285
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » ned čer 7, 2020 5:13

S Reebok bez GTX zkušenost nemám, abych porovnal. Co se týče těch s membránou, dělají tuším asi 4 druhy bot, možná víc. Mezi výdrží jednotlivejch modelů jsou rozdíly. Některý měly u špičky tu gumovou "obsázku" udělanou tak, že tam vznikal blbej ohyb a v tom místě teklo. Teď už ale vím, na co si dávat pozor. Kouknu na botu a hned vidim, kde by mohl být časem problém
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » ned čer 7, 2020 9:15

Dělají:

Astroride:
Obrázek

Ridgerider:
Obrázek

Ridgerider 5:
Obrázek

Sawcut:
Obrázek

Zkoušel jsem popíchnut Tebou ty Ridgerider 5 a Astroride, RR mi přišly lepší, i když jsou prostě hodně vysoký. Nicméně v A3 sportu je mají kolm 1300/1500, tak jsem objednal RR 4 a 5 s tím, že si nechám ty, co líp sednou. Tak když na to máš oko, koupil jsem dobře? :)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » ned čer 7, 2020 9:28

Ve vyprodejích by se daly určitě najít i další, minimálně dva typy :)
Jenom tu jednu řadu Ridgeride co mi vydržela tak dlouho už nikde nemají :(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » ned čer 7, 2020 9:35

Asanoth píše:koupil jsem dobře? :)

Pokud ti padnou a zvolil jsi správnou velikost, tak ano. Maj rozestupy po půl číslech, já vzal o půl čísla větší, kvůli silnější ponožce, sedí mi to tak líp.

Když máš ty dva páry na srovnání, tak v tom choď a sleduj, kde se jak ta bota ohýbá, z toho se dá vyčíst pohodlí i výdrž.
Btw co je na těch botách vysokýho? Tlustá podrážka? Jo, to je, ale díky tomu se krásně šlape
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » ned čer 7, 2020 10:14

Etheric píše:Btw co je na těch botách vysokýho? Tlustá podrážka? Jo, to je, ale díky tomu se krásně šlape


Heleď upřímně jsem fakt zvědavej, jak se v tom bude chodit po letech placatejch bot. :D

Nechám si každopádně jen jedny.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » ned čer 7, 2020 10:17

Placatejch bot??
Však jo, vem ty, který budou líp sedět.

Astroride jsem nezkoušel, můžu prubnout.

Sawcuty se dřív rozedíraly na špici, evidentně to výrobci došlo páč teď už je špica gumová, bez našitý obsázky, nikde se nic blbě neohýbá, tudíž má potenciál vydržet dlouho.

A ještě jeden jinej typ Reeboků s gtx. Maj dost, s největší pravděpodobností poteče dovnitř, ale zas na to asi bude mít vliv, že tyto boty jsem obětoval na zimu do města, mráz, sůl,... Dvě zimy. Takže ve finále taky relativně ok výdrž...
IMG_20200607_110603.jpg

Tady na tý botě je hezky vidět co myslím "problémovým místem" - rozedřená celá část mezi těma dvouma našitejma pruhama jak začíná šněrování. Na takový ohyby "mezi" dávej bacha. Kdyby tam ta mezera nebyla, boty by furt byly ok /až na rozlepující se podrážku, ale s tim si poradim/. Víš jak to myslím?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » čtv čer 11, 2020 15:46

Kdyby někdo řešil totéž, tak Ridgerider 4 má širší (resp. možná vyšší, ale efekt je stejný) špičku, takže víc místa na prsty, než Ridgerider 5. Nechám si ten a uvidím. Dá-li bůh, vyrazím s nimi na Island a stejně nepočítám, že by to přežily. Pokud jo, bude to dost dobrá vizitka :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Pierre111 » pát čer 12, 2020 9:38

Popravdě teda nevím jestli bych si vzal takové boty na Island. možná jako záložní. Ale záleží co tam chceš dělat.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » čtv srp 13, 2020 7:17

Tak já si je vzal a bylo to úplně v pohodě :) . Ale nešli jsme nic delšího než den. Stejně se mi ale lépe chodilo v těch Roclitech.

Mimochodem, nebo spíše k tématu: Ta membrána sice povolila a opatlání obvodu Shoegoo lepidlem moc nevydrželo, ale podrážka Roclitů se i na lávě držela velmi dobře.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod sobb » stř říj 28, 2020 22:46

Když už jste tu probírali Reebok, tak musím říct, že mě obyčejný trailovky od nich velice mile překvapily. Už nějaký ten pátek chodím v Reebok Trail Voyager - asfalt, nezpevněné cesty i mimo cesty, jednodenní Alpy. A teď se mnou potřetí byly také na Severu. Kvůli rozpadu podrážky pohor se z nich na léto staly hlavní boty, nevěřila jsem, že to v těch podmínkách můžou vůbec přežít, přece jen už za sebou tehdy mohly mít kolem tisíce kilometrů. A daly to - bažiny, voda, prodírání vegetací, šutry, skály ... a ještě jsem v nich nedávno dělala parádu v Brně :lol: I když je pravda, že produktové fotce se už moc nepodobaj :mrgreen:
Škoda, že už je nedělají, koupila bych je znovu.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » čtv říj 29, 2020 4:45

@sobb: mám s Reeboky podobnou zkušenost :)
A taky mě sere, že už se nedělají určitý modely, každopádně maj vždycky nástupce, někdy více, jindy méně povedenýho
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Boty