výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod PetrN179 » pon pro 31, 2018 10:29

Ahoj, pročetl jsem tady fora, chci letos zkusit pár dálkových pochodů - 50-100 km, mám B/C celokožené vysoké, uvažuji o pořízení něčeho lehčího-menšího - a ZARAZILA mě výdrž lehčích bot -hlavně počítám že se ošoupe podrážka.. to vážně vydrží jen 600-1000 km?

1) nejsem závodník, nebudu v tom běhat - občas klus.. (tzn. nepotřebuji extrémně lehké, extrémně citlivé slupky..)
2) vážím 90 kg, s batohem do 100 - to vidím jako problém
3) většina cest které jsem koukal na začátek (zdárské 800 atd..) je po turistických-značených cestách, silnicích - takže asfalt, makadam atd... to podrážka počítám hodně ubývá - u těchto měkkých/gumových/závodnických bot)
4) botu hledám max na 1 den pochody, žádné extrémy v plné zimě nebo velkék hory-sutoviska..

co jsem koukal tak téměř všichni i rekreační chodci jedou v botech typu Inov-8-29x,305.....

ale dávat 3000 za botu co mi vydrží 5-8 výletů (plus nějaké kratší) se mi moc nechce...

je to opravdu s tou výdrží bot tak špatné?
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Mawenzi » pon pro 31, 2018 10:43

moje altra olympus a asics silnicky gel pulse 5 po 1000 km vypadali vcelku ze by dalsi 1000 dali ale uz mi ta podrazka prestala tlumit a proto sem je prestala nosit.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod jony800 » stř led 2, 2019 16:39

Ahoj, těch 600-1000 km běhu podle modelu a výrobce je hodnota po kterou by si obuv měla zachovat své udávané vlastnosti (tlumení , přilnavost, ...).
Moje zkušenost je 1200-1500 km běhu (asics, adidas, salomon). Svršek a podrážka většinou vypadá relativně v pořádku ale při delším běhu bolí chodidla a kolena – tlumení v háji. Pak je nosím na kolo, nebo kratší procházky. Výdrž hodně ovlivňuje technika běhu (chůze) a poměr hmotnosti a velikosti chodila. Na turistiku by ti boty měly vydržet víc než při běhu ale nízká hmotnost běžecké obuvi se na životnosti projeví.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod pavproch » stř led 2, 2019 18:29

Jenom doplním, že pokud se jedná o tenisky s GTX, tak na membránu je běžná záruka jen 250 km +/-.
EDIT: a je to imho správné číslo, po 250km mebrána v měkkých botách začně pouštět dovnitř
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » stř led 2, 2019 18:56

@pp: nejaky odkaz nebo jiny zdroj? Tohle jsem nikdy neslysel a pripada mi to zvracene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » stř led 2, 2019 21:28

Některé vydrží více, některé méně. Od těch ultralehkých fakt moc výdrž čekat nelze. Já jsem rád, když mi vydrží bez trhnutí 1000km, ale zas chodím cestou necestou, takže vršek dostává zabrat.
Ztráta tlumení mi vůbec nevadí ani ji nepozoruji. Vadí mi ochozený vzorek podrážky, ale v drtivé většině případů se mi vždycky jako první roztrhne vršek boty, naštěstí švec to dokáže slušně zalátat za pár kaček.
GTX v nízkých botech fakt moc nevydrží, lepší jsou membránové ponožky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod shoe » čtv led 3, 2019 4:11

Salomon SpeedCross 3 - dobře se dají používat tak 700 km (kombinace Pyreneje 500 km + z části asfalt -> asfalt je to nejhorší). Následně jsem je měl v ČR na na dalších 500 km a pořád je mám (ale už nejsou tak bezpečné, tolik netlumí...prostě bych si je do vážnějších hor už nevzal).

Salomon SpeedCross 4 - z našich zkušeností mají odolnost špuntů vůči verzi 3 cca o 30 % lepší...

SpeeCrossy 4 po 1100 km na PCT + 100 km nachozeno na nich ještě předtím v ČR:

https://www.youtube.com/watch?v=Y77wofuwBZI&feature=youtu.be&list=PLr67rHZqnroJg3p8jvCEevpbM7W1BlWdG&t=871


Pokud budeš kupovat boty rozumně, tak se dají ve slevách koupit i za 2200,-
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod pavproch » čtv led 3, 2019 7:44

mike píše:@pp: nejaky odkaz nebo jiny zdroj? Tohle jsem nikdy neslysel a pripada mi to zvracene.


Nevím, nepamatuju se. Ale psalo se tu už o tom.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » čtv led 3, 2019 11:49

Jo, ještě k té ceně, hodně dobře se dá ve slevách kupovat na https://www.sportsshoes.com/. Modely Inov8 tam celkem pravidelně bývají kolem 70€, takže kupovat to u nás za tři litry je nerozum.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » čtv led 3, 2019 17:55

@pp: nemuzu nic takoveho najit. Prijde mi to jako blbost, to bys omezi zaruku tak na mesic. Taky by to muselo byt jasne napsane v "navodu k pouziti" a prodejce by te mel na neco takoveho upozornit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod PetrN179 » čtv led 3, 2019 18:12

ok, takže jestli chci něco trvanlivějšího, tak spíš něco s "vibramem" na podrážce, ale látkové? .. trochu lepší výdrž než tyhle gumové podrážky (ošoupání tvrdší terén)..
bavíme se o chození po značených tur. trasách v cz... (popobíhání-klus)
má někdo nějaký tip? - 100 kg zátěž....jinak úzká noha a vysoký nárt..
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod zonn » čtv led 3, 2019 21:46

Jestli je chces na behani, tak bezecke boty, koukni na Salomony, nosim uz nekolikate XA pro 3D, podrazka mi vydrzi urcite vic, nez 1tis km, presne jsen nepocital. Na uzsi nohu budou Speedcross.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mitau » čtv led 3, 2019 22:58

Ja bych byt tebou bral treba Inov-8 Trailroc 285 ze sportsshoes.com za nejakych 80 Eur pokud ti sednou (nebo neco z podobne kategorie). Proste relativne tezsi bezecke boty urcene prave na dlouhe pochody. Maji alespon trochu zpevneny svrsek, tak by mohly chvilku vydrzet (a kdyztak si je nechas u sevce opravit). Ve starsi verzi (Trailroc 255) jsem toho odchodil dost a z hlediska vydrze to byly jedny z nejlepsich bot (tedy s trochou oprav svrsku) - u turistiky si nevedu statistiku, tak ti neumim poskytnout zadne konkretni cislo.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod PetrN179 » pát led 4, 2019 7:59

zonn: díky, ale spíš "neběh"... tzn. chůze, občas klus/indianská chůze, seběhnutí klusem z kopce.. podle "chytrých lidí" spíš jogging typu 8km/h :-)))

takže spíš taková rychlejší turistika... s občasným popoběhutím (90-95 kg celková váha..)
PetrN179
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pát říj 6, 2017 9:49

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod zonn » pát led 4, 2019 10:41

Taky v nich chodím, neběhám pořád :wink: A při hmotnosti 95 kg bych po lehounkejch botách ani nekoukal. Ty Salomony koupíš za cca 2tis, třeba v A3 sportu.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » čtv kvě 2, 2019 16:40

mitau píše:Ja bych byt tebou bral treba Inov-8 Trailroc 285 ze sportsshoes.com za nejakych 80 Eur pokud ti sednou (nebo neco z podobne kategorie). Proste relativne tezsi bezecke boty urcene prave na dlouhe pochody. Maji alespon trochu zpevneny svrsek, tak by mohly chvilku vydrzet (a kdyztak si je nechas u sevce opravit). Ve starsi verzi (Trailroc 255) jsem toho odchodil dost a z hlediska vydrze to byly jedny z nejlepsich bot (tedy s trochou oprav svrsku) - u turistiky si nevedu statistiku, tak ti neumim poskytnout zadne konkretni cislo.


Fakt jo? Já měl:

Trailroc 235 - v podstatě jsou shora pořád jako nové, ale podrážka se obrousila po ani ne dvou letech pod patou a vepředu nahladko, a to jsem ani moc nechodil.
Roclite 290 - kupované vloni v březnu, teď jsem zjistil, že je prošlapaná pata. Zbytek drží dobře, špunty všude kromě pravé paty tak nějak drží, řekněme zatím na polovině. Myslím, že jsem v nich odchodil zhruba stejně, jako v těch Trailroc. Přes 500 určitě, přes 1000 spíš ne. .

Nejvíc to asi dostává zabrat o dovolených, kde je (horkej) asfalt, těžší batoh... Ale nevážím ani 70, takže ta pata mě trochu zklamala :-/
Koupil jsem si je nicméně za asi 2000 znova, protože jinak mi přišly docela dobrý a 8mm sešup pata-špička už je na mě moc, nejraději bych 0. Zajímalo by mě, jak dlouho vydrží takhle drahý neminimalistický boty.

Ještě předtím jsem měl Vivobarefoot Breatho - ty jsem vezl do Indonesie a odešly špunty na první sopce :D Ale to je spíš moje vina, byť mi je poradili v obchodě, jsou spíš do bahna atp.

Takže, Petře, s podrážkou je to nic moc, ale je fér i upozornit, že chodím dost špatně - ale zlepšuje se to, tak můžu dát za rok vědět, jak se drží nový Roclite :) .

edit: Mitau, ještě koukám na obrázky a připadne mi, že ta podrážka na 235 a 255 byla stejná: Fakt to byly takový držáky? A chodil jsi s nima i po zpevněných cestách?
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mitau » čtv kvě 2, 2019 20:19

Prošlapanou patou u Roclitů myslíš, že je prošlapaná zevnitř? Pak je to často o tom, že tam ta pata nesedí úplně dobře. Třeba já mam každou patu jinou, tak musím opravdu zkoušet boty na obě nohy. V nových Trailrocách 270 mi začíná odcházet látka uvnitř u paty (v horizontální části paty), ale tam vím, že je to proto, že jsem líný boty dost povolit při obouvání, a tak tam ty boty trochu sešlapuju.

Z hlediska trvanlivosti může být zajímavé, že teď Inov-8 začíná dělat podrážky s přidaným grafenem do skoro všech řad (Roclite už dělá, Trailrocy budou ještě jetos). Ty snad budou ve výprodeji už příští rok :) Jak moc to zlepšuje trvanlivost se uvidí až časem, zatím je to furt trochu moc nové.

Ad. Trailroc 255 - bral jsem je na turistiku a na běhání. U obojího se snažím minimalizovat podíl asfaltu (hlavně protože je nudný, ne kvůli šetření bot). Na druhou stranu nějaké skalnaté Alpy a občasný asfalt samozřejmě zažily. Na chození čistě po asfaltu nebo po městě jsem měl boty jiné.

Vivobarefoot Breatho - stará softground podrážka od Viva měla mizernou životnost a hodně lidí si na to stěžovalo, špunty se vylamovaly, protože byly moc úzké.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » čtv srp 15, 2019 15:39

Ne, spíš prošoupaná zvenku. hlavně se hodně obrušují ty špunty. Zevnitř v poho.
Koupil jsem si tenkrát v květnu nový 290 a už vypadají trochu jetě...
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » čtv srp 15, 2019 16:49

Breatho mělo hlavně děsně chatrnej vršek, co se roztrhal neskutečně rychle, oproti tomu Neo Trail tam drží vršek dodnes.
Roclite 290 mi daly asi 1600km, takže spokojenost. Teď jsem koupil Topo Ultraventure a mám na nich asi 200km z toho 130 na Východniarské stovce, kde to vedlo všude možně terénem mimo cesty a žádné opotřebení není vidět, takže jsem opatrný optimista. :D
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » sob zář 7, 2019 13:23

Nevlastni nekdo nahodou TOPO ATHLETIC MT-2? Zajimalo by me jak jsou siroke v prstech. Diky
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » ned zář 8, 2019 14:10

Můžu vřele doporučit nízký trekovky s gtx od Reebok. K sehnání leckde v akci pod 2k a výdrž neskutečná. Mám už čtvrtej pár, téct do nich začne až po roce+ vejletování, tj co víkend 50-80km, plus v týdnu 2-3 odpolední akcičky 10-20km. (pár starej čtyři roky, do kterýho začlo týct po roce a půl, nosim v práci v hale doteď a furt drží)
Teď za sobotu a neděli cca 50km po blátivejch cestách, mokrý trávě a v botech furt krásně sucho, a to už maj rok nošení, respektive jaro, léto, podzim, jaro, léto. Na začátku novýho podzimu jsou furt v plný kondici \:D/ Pohodlný, lehký, je v nich super stabilita. Membrána pořád funguje - nohy se v tom nepaří, ani nemoknou. A to dostávají zabrat. Prach, šutry, pak bláto, voda, větve ...
Můžu srovnat s těma nízkejma Lowama, který stály 3x tolik a vydržely třetinu než praskly nebo do nich teklo. 3x novej pár pak vrácení peněz.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » ned zář 8, 2019 17:01

@booze: Nevím jak MT-2, ale Ultraventure maj teda místa na prsty až moc. S velkou pravděpodobností to bude u všech Topo Athletic podobný, celkem si na široké špičce zakládají.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mitau » ned zář 8, 2019 17:17

@booze: Souhlas s oodoowem ohledne sirky, vlastnim Topo Ottero. Jen si dej u Topa pozor, aby vrsek nebyl z moc jemne sitoviny. Pro me to byly prvni boty, kde jako prvni odesla sitovina nad prsty (na jedne bote protrzena od nejake vetyvky, na druhe bud od zvedani palcu pri chozeni nebo taky necim vnejsim).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 17:31

Super, diky za info. :prayer:
Da se sirka srovnat s Altrama Lonepeak 4, Superrior nebo Inov8 Trailtalon 290?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 17:32

Chtel bych je hlavne na chozeni.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » ned zář 8, 2019 17:43

V oblasti prstů to maj asi jako moje Altra Olympus, ale střed chodidla a patu maj užší než Altra, aby tam noha moc nelítala. Od Inov8 mám Trailtalon 235 a ty jsou taky hodně široký ve špičce, ale řekl bych že ty Ultraventure jsou ještě o trochu víc.

Jinak o víkendu druhá stovka v terénu v Ultraventure a už tam vidím nějaké podezřelé třepení, takže to preventivně přemáznu lepidlem.

Na chození po horách budou ideální Topo Mountain Racer, ale ty tu zatím asi nejsou k sehnání.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mitau » ned zář 8, 2019 19:13

@booze: Kdyby ti na tom zalezelo, muzu je poradne vyzkouset, Topa jsem uz pred casem vyradit, Trailtalony jen zkousel od kamarada na par vybehu. Prislo mi, ze Topo jsou podobne nebo malicko sirsi v oblasti pricne klenby a je tam vic mista na prsty nez Trailtalonech. Z kazde boty je ale jiny pocit, tak se to tak spatne rika, kdyz jde jen o starou zkusenost.
@oodoow: Co, ze jsi zmenil vychvalovane LS Heliosy za Topo? Nebo akorat Heliosy nechces brat na tak dlouhe pochody?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » ned zář 8, 2019 20:12

booze píše:Da se sirka srovnat s Altrama Lonepeak 4, Superrior nebo Inov8 Trailtalon 290?

Tys mel vsechny tyhle? Jestli jo, muzes porovnat ty Altry s Trailatalonama? Budu za ne v dohledne dobe potrebovat nahradu. Taky na chozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 20:12

Dekuji za postrehy. :smt023
Patu mam uzkou a chodidlo se mi nejak rozsirilo. Bezecke Asics mi praskly v oblasti malicku a leze mi z nich ven (ten malicek 8) ). Tak budu muset poridit i neco na behani. Altry mi celkem sedely a nejradeji mam ty Inov8.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » ned zář 8, 2019 20:13

Etheric píše:Můžu vřele doporučit nízký trekovky s gtx od Reebok.

Odkaz?

Ty vazis 50 kilo i s posteli, co? To se pak vydrz neda moc porovnavat...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Boty