výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 20:19

Trailtalony sedi lepe nez Altry. Altry jsou siroke a je lepsi je koupit presne na nohu. Jinak oboje boty jsou neuveritelne papuce. Pokud se ti uz posilily kotniky a mas radeji pevnejsi doslap, tak spis Trailtalony.
Na ty Superriory me upozornoval oodoow a opravdu si chodidlo na ne musi zvyknout.
Rano kdyz jsem vstaval, tak jsem mel kotniky jak v betonu. Jsem zvedav na ty Topa hned bych je i poradne prosel.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 20:22

Jo a jak si ted psal o te vydrzi. U Inov8 zas citim, kdy uz jsou seslapane a je potreba je vyhodit jinak me zacne bolet pater.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » ned zář 8, 2019 20:27

Zvlastni. Ja jsem s kotniky problemy nemel skoro vubec, ale zato se slachou nebo slachami zespoda chodidla. Vetsina toho se spravila, ale kdyz v nich za tyden ujdu pres 70 km, tak levou nohu pri vstavanim citim, je pekne tuha. Nez se rozhybe, coz je chvilka.

Pater? Mas je taky seslapane resp. zhroucene do strany? Ja jen jedny a z tech mne boli koleno. Druhe (okolo 1600 km) uz jsou jak barefooty, citim kazdy kaminek, ale to mi nevadi.

Jinak z hlediska chozeni mi Trailtalony vyhovuji, nevyhovuje mi vydrz a ta mizerna sitovina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 20:47

mike píše:Ja jsem s kotniky problemy nemel skoro vubec, ale zato se slachou nebo slachami zespoda chodidla.

Dle meho laickeho nazoru je to uzkou botou. Nebo v tvem pripade nohou doyebanou pohorkama. Me pomerne zmohutnely kotniky....zmohutnely mi i prsa a vypadal zbytek vlasu, tak to zatim neresim hehe
Cvicis s tim tenisakem jak jsem ti psal driv? Nemyslim aport apod. :twisted:
mike píše:Pater? Mas je taky seslapane resp. zhroucene do strany? Ja jen jedny a z tech mne boli koleno. Druhe (okolo 1600 km) uz jsou jak barefooty, citim kazdy kaminek, ale to mi nevadi.

Prvni co seslapu jsou spicky, pak praskne sitovina a nakonec odejde odpruzeni a urcite 1600km bych v zadnych teniskach nedal. Citim ze me zacnou bolet krize, pak krcni pater. Skrz nefunkcni boty si doyebes zas neco jineho, ver mi. Se podivej jak casto meni pp tenisky a to je napul Robocop.
Veskere otresy se pres chodidlo presouvaji na pater.
mike píše:Jinak z hlediska chozeni mi Trailtalony vyhovuji, nevyhovuje mi vydrz a ta mizerna sitovina

Lepsi mizerna sitovina, nez tenisky s gtx. Ta sitovina praska na vsech botach. Nejdele vydrzela na Altrach
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » ned zář 8, 2019 21:01

booze píše:Dle meho laickeho nazoru je to uzkou botou. Nebo v tvem pripade nohou doyebanou pohorkama.

Letos mam nachozeno v Traitalonech pres 2000 km a v pohorkach ani ne 100 :?

booze píše:Cvicis s tim tenisakem jak jsem ti psal driv? Nemyslim aport apod. :twisted:

Ne, mne ty puvodni problemy zmizely samy. Tam slo o pricnou klenbu, ted mi tuhne ta podelna slacha. Ale neni to nic proti tomu, jak jsem tam mel jednou zanet. To jsem kulhal, tohle citim jen kdyz vylezu z postele.

booze píše:Citim ze me zacnou bolet krize, pak krcni pater. Skrz nefunkcni boty si doyebes zas neco jineho, ver mi. Se podivej jak casto meni pp tenisky a to je napul Robocop.

pp meni prave proto, ze je napul Robocop. Neposkozene telo by melo zvladat i chozeni bosky, vsak o tom je cela moda barefootu. Nebeham, chodim a neprijde mi, ze by seslapana podrazka necemu vadila. Ony tlumi i tak, je tam silna vlozka.

booze píše:Lepsi mizerna sitovina, nez tenisky s gtx. Ta sitovina praska na vsech botach. Nejdele vydrzela na Altrach

Ti nejak nevim... mne na te sitovine nevadi ani tak, ze malo vydrzi, to uz umim uspesne opravovat, ale ze si po navratu musim jako prvni umyt nohy mne fakt s*re.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » ned zář 8, 2019 21:40

No ty spinave nohy jsou docela vysoka dan. Zas ti nohy alespon nesmrdi. Vyzlousej bezecke navleky, treba to trosku pomuze.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » ned zář 8, 2019 21:44

Mne nesmrdi ani tak [-( Navleky by byly k nicemu, prach se tam dostane primo pres sitovinu. Tady mas fotku, takhle to vypada kazdy den: viewtopic.php?t=14390&p=513649#p513649
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » pon zář 9, 2019 4:14

mike píše:Ty vazis 50 kilo i s posteli, co? To se pak vydrz neda moc porovnavat...

69 včetně oblečení a batohu, startovní váha včetně 2l vody a jídla na celej víkend :)

https://www.sportisimo.cz/reebok/sawcut ... ?reebok=18 tyhle to sou, starší verze se od tý nový liší jen vzhledem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod slash1111 » pon zář 9, 2019 13:38

mike píše:
booze píše:Da se sirka srovnat s Altrama Lonepeak 4, Superrior nebo Inov8 Trailtalon 290?

Tys mel vsechny tyhle? Jestli jo, muzes porovnat ty Altry s Trailatalonama? Budu za ne v dohledne dobe potrebovat nahradu. Taky na chozeni.


Uz som to sem raz daval... viewtopic.php?f=99&t=14390&start=780#p510689
medzitym mi pribudli aj Lone Peak 4.0

Aktualne nosim na chodenie (nove) Inov8 Trailtalon 235 - po noseni Altier sa mi uz aj tieto zdaju v spicke uzke.
V Superioroch 4.0 mam nabehanych 500k - su/boli velmi makke a "vdaka" nevhodne umiestnenej drazke v podrazke nie su dobre na ostre kamene, je to vlastne miesto doslapu a je tam zrovna to najtensie miesto celej podrazky... Na druhu stranu najlepsie sedia okolo clenku.

Lone Peak 4.0 - velmi pruzna podrazka, pri chodzi sa mi zdalo ze mam na nohach pruziny, pri behu to vsak nevadi a maju vybornu podrazku, velmi dobre drzi aj na mokrych kamenoch a pod. Na rozdiel od Super. maju v mieste doslapu podrazku zosilnenu, takze aj ostre kamene bez problemov. Prvych 100km sa mi zdali dost volne v oblasti paty (slabo drzali na bocne naklonenych chodnikoch a pod.), teraz uz sa vo vnutri asi zdrsnili a drzia dobre...

A teda nohy su z nich krasne ciste, len skoda ze od clenkov hore byvam aj tak spinavy a spoteny ako prasa :lol: takze sprcha ne vyhnutna, bez ohladu na obutie ;)

Superior
Superior.png


Lone Peak
LonePeak.png
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » pon zář 9, 2019 18:48

@slash1111 sry jsem to prehlidl dekuji za odpoved. :smt023
@mike co nejrychleji kup min. dva pary TOPO ATHLETIC MT-2. :D Fajnove jak kozka na koko.. dekuji vsem za odpovedi vyreseno nejlepsi botou na svete. :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2019 18:50

@slash1111: daval, ale mne neslo o porovnani sirky, ale toho, jak se v nich chodi. Diky za dalsi info :smt023

Nosim dlouhe kalhoty, takze nohy jsou spinave fakt jen pres tu sitovinu.

@booze: kolik uz v nich mas nachozeno? 200 m? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » pon zář 9, 2019 18:56

No asi 10km :roll:
Dobre boty vetsinou poznam na prvni nazuti. :mrgreen:
Jak chces :-({|=
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » pon zář 9, 2019 19:02

Tuhle superschopnost jsi mel uz pred navstevou Cernobylu nebo az pak? ;-)

Vsak ja nerikam, ze si je nezkusim. No jo, ale kde? Kde jsi je koupil? Jak je na tom velikost v porovnani s Trailtalonama?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » pon zář 9, 2019 20:15

mitau píše:@oodoow: Co, ze jsi zmenil vychvalovane LS Heliosy za Topo? Nebo akorat Heliosy nechces brat na tak dlouhe pochody?

Měl jsem Helios, Helios SR a pak ještě Bushido a Akasha a ve všech mě po nějaké době začala dřít pata, že jsem si tam musel našít karimatku. Ale jinak jsem byl spokojenej, hlavně ty Helios SR vydržely fakt dlouho. Chtěl jsem už dlouho zkusit Topo, protože se mi to zamlouvá širokou špičkou a malým dropem a ještě mají super návleky se svým systémem upevnění a ty Ultraventure jsou na Ultra fakt supr. Taky jsem chtěl zkusit nějaké boty s Vibram podrážkou, jestli je fakt tak supr, jak se o ní básní a zatím to vypadá, že jo.
K Helios se ale teď možná vrátím, ve slevovlákně byl odkaz na Sanasport a tam Helios 2 za 1450, tak to jsem neodolal a objednal, snad jsem trefil velikost.
Jinak ještě plánuji koupit Topo Mountain Racer hned jak tu budou.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » úte zář 10, 2019 6:04

V čem jsou běžecký boty lepší na chození než lehká nízká turistická obuv k chození přímo určená? Teda kromě toho, že líp dejchaj, což je pro velkou část lidí velká výhoda.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte zář 10, 2019 17:52

Min vydrzi, pres sitovinu do nich pada prach, je v nich citit vitr, tece do nich voda, hur drzi nohu... zapomnel jsem na neco? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod booze » úte zář 10, 2019 19:54

mike píše:Tuhle superschopnost jsi mel uz pred navstevou Cernobylu nebo az pak?

Taky si tam zajed, srovnaji se ti prsty. :twisted: Tak uvidim jeste zitra, mam v planu delsi vylet.
mike píše:Jak je na tom velikost v porovnani s Trailtalonama?

Trailtalony 42 a topo 42.5
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte zář 10, 2019 20:54

Diky, ale na tu zasadni otazku tj. kde jsi je koupil, jsi neodpovedel ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » úte čer 2, 2020 8:09

Zdar,
zkoušeli jste někdo Inov-8 s GTX?

Na podzim jsem koupil Roclite 282 GTX, na prvním výletě mi začala protékat membrána ve švu, nevím, jestli to už bylo, nebo křupla. Reklamace.

Pak jsem koupil Roclite 275 GTX, byl jsem s nimi 2 týdny v Torres del Paine a v Ohňové zemi, pak jsem je jednou měl v Libickém luhu na asi 8 km a teď o víkendu po cca dalších 65 km začaly obě protékat, opět ve švech... Možná protékaly už dřív, jenom bylo sucho :D .

Tu 275 jsem koupil přes eBay jako novou od autorizovaného prodejce v Německu, tak nevím, jestli to budou ochotni reklamovat... Přemýšlím, jak to případně zalepit, napadá mě jedině napatlat celý obvod švu lepidlem, možná i zevnitř, jakýkoliv "páskový" řešení myslím nemůže fungovat, protože ta bota je síťovina - membrána - vnitřní tkanina, takže ty vnější vrstvy se při proteku stejně nasáknou a tu pásku to obteče, nebo ne?

Každopádně Inov-8 GTX bych teda moc nedoporučoval :-/
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » úte čer 2, 2020 10:41

Děkuji, ušetřil jsi mi peníze a nervy :)
Mě zase zklamaly Lowa renegade, stejnej problém, teklo do nich i zespod a švy praskly do několika měsíců. Dvakrát vyreklamováno, 2x novej pár, za ten třetí už jsem si nechal vrátit peníze a nic od nich už nechcu ani zadarmo. Trpký zklamání, boty úplně k h... :?
Ale jako tak třeba jsou Lowa renegade skvělý boty, jen jsem měl smůlu na kus, třikrát za sebou :twisted:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod apuka » úte čer 2, 2020 11:05

Asanoth píše:sem koupil přes eBay jako novou od autorizovaného prodejce v Německu, tak nevím, jestli to budou ochotni reklamovat...
Technicka...

Pokud jsi dostal zasilku z Nemecka a s fakturou nemecke firmy, tak se na nej vztahuje evropsky zakon o ochrane spotrebitele i nemecka verze obcanskeho zakoniku. Mas prakticky stejna prava jako v CR, nebo spise trochu silnejsi. Jedine ze tam neni 30-tidenni lhuta na vyrizeni ale termin typu "primerana lhuta". Jinak i postovne (i z CR) se Ti vraci. Dokonce mas evropske spotrebitelske centrum (ted nevim presny nazev ani link, ale to si najdes), pres ktere muzes resit pripadne spory.
Takze se vykasli na nejake lepeni, nema to cenu - v Nemecku budes mit pravdepodobne vetsi nadej reseni nez u nas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod oodoow » úte čer 2, 2020 12:22

Lepší koupit si nepromokavý ponožky, pokud už někdo fakt potřebuje mít nohy v suchu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Etheric » úte čer 2, 2020 12:38

Neni lepší mít spolehlivý a pohodlný boty s membránou, která funguje? ;)
Přes nepro ponožky to studí, neschnou, boty neschnou.. /rozuměj že schnou, ale blbě, pomalu a studí to/Jako nic moc fakt, ranní mokrá tráva se s touto kombinací překonat dá, ale i to je voyeb
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod apuka » úte čer 2, 2020 12:55

oodoow píše:pokud už někdo fakt potřebuje mít nohy v suchu
Je to topic o dalkovych pochodech... Tj. zadny beh - a chtel bych videt toho cloveka (resp jeho nohy), ktery bude 24 hod slapat v mokrych ponozkach.
Pri veskere ucte k Tvym zkusenostem si dovoluji rict, ze pro turistu (obzvlaste "vicedenniho", ktery ma jedine boty, ktere mu za chladne a vlhke noci rozhodne nevyschnou) a dalkoveho chodce je sucha noha pro pocit pohody jedna z nejzakladnejsich veci. A kdyz neni, vetsinou pujde (pocitove) vsechno ostatni taky do haje.

Mozna pri vykonnostnim behu zahrejes nohy tak, ze vyschnou, ale pri chuzi je to na zniceni (nejen) kuze a pekna vstupenka do raje plisni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » úte čer 2, 2020 15:17

oodoow píše:Lepší koupit si nepromokavý ponožky, pokud už někdo fakt potřebuje mít nohy v suchu.


No, to záleží hlavně na počasí. V létě třeba ano, na přeháňky, do mokrý trávy.... Ale třeba na podzim, nebo do toho Chile, kde bývá kosa, tam to podle mě není moc dobré řešení. Zima v nich sice není, protože noha pracuje (ale to není ani v promokavých ponožkách), alespoň dokud člověk jde. Ale Sealskinz mám, na něco je to dobrá kombinace, ale na jarní/podzimní výlety jsou prostě nepromokavé boty pohodlnější.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2020 15:31

Jj, za mne jsou membranove ponozky takova nouzovka, ktera se hodi na parhodinovou vychazku, v nouzi nejvyssi mozna i na cely den, ale rozhodne ne na vicedenni akci. Protoze mi do druheho dne neuschnou ani doma (jen na topeni), natoz nekde venku v kose a vlhku. Zadne jine ponozky (mam BD Storm Socks) nedokazou nacucat tolik vody a zadne jine tak dlouho neschnou. Plus to, ze nejsou extra pohodlne, tuhe byly od zacatku, ale casem je to jeste horsi, natahuju je jak holinky.

apuka píše:Mozna pri vykonnostnim behu zahrejes nohy tak, ze vyschnou, ale pri chuzi je to na zniceni (nejen) kuze a pekna vstupenka do raje plisni...

Zas prehanis a nikdy jsi je na nohach nemel, co? Mokre jsou zvenku, zevnitr jen lehce navlhle a studi jen kdyz jdes opravdu v mokru tj. mokra trava, kaluze apod. Jakmile vylezes na cestu, tak behem 10 - 20 minut studit prestanou a pri normalni chuzi nejsou vevnitr nijak extra mokre. Horsi je to, kdyz se zastavis, coz ovsem oodoow nezna, jelikoz to terminatori nedelaji :twisted:

Etheric píše:Neni lepší mít spolehlivý a pohodlný boty s membránou, která funguje?

Rozhodne ano. Treba tyhle :twisted:

Myslim, ze v membrana nemuze delsi dobu vydrzet v zadnych nizkych botach resp. cim mekci bota, tim rychleji membrana odejde. Ze v Inov-smejdech nefunguje od zacatku mne nijak neprekvapuje.

@Asanoth: co se vykaslat na membranu a zkusit neco jineho? Premyslel jsem o tomhle, ale z nejakeho mne nepochopitelneho duvodu je nikde u nas nemaji a jelikoz mi zadne jine Roclite nesedly (uzke ve spicce), tak se mi je nechce objednavat ze zahranici. Lonska verze byla bez grafenu a mohla by byt za lepsi cenu (nehledal jsem).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod apuka » úte čer 2, 2020 16:19

Ach miku, miku, uz zase.... Mohl bys laskave si precist, na co reaguji? Ani v naznaku ne na nepromokave ponozky - ale na tu priblblou poznamku "pokud už někdo fakt potřebuje mít nohy v suchu", ani tri tecky na zacatku jsem nedal, aby si nekdo nemyslel, ze je tam souvislost... :evil: ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2020 18:20

Byla to druha pulka souveti, ktere bylo o nepromokavych ponozkach a dalsi diskuse taky. Kdyz nekdo spravne nepochopi, cos napsal, tak hledej chybu nejdriv u sebe :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod Asanoth » úte čer 2, 2020 21:15

mike píše:@Asanoth: co se vykaslat na membranu a zkusit neco jineho? Premyslel jsem o tomhle, ale z nejakeho mne nepochopitelneho duvodu je nikde u nas nemaji a jelikoz mi zadne jine Roclite nesedly (uzke ve spicce), tak se mi je nechce objednavat ze zahranici. Lonska verze byla bez grafenu a mohla by byt za lepsi cenu (nehledal jsem).


Teď nevím, jestli si netropíš žerty: Ale jak by měl být nylon, jakkoliv balistický, vodotěsný? A zároveň prodyšný? Vůbec si nedovedu představit, jak to má fungovat - a pokud to funguje, tak membrány končí, ne?
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: výdrž lehčích bot - dálkové pochody CZ (inov8-305 atd..)

Příspěvekod mike » úte čer 2, 2020 21:58

Ja? Snad oni, ne? ;-)

Nevim, jak to ma fungovat. Mohla by to byt huste tkana latka s poradnou DWR nebo i zaterem. O moc horsi nez membrany by ani to druhe nebylo, kolik myslis, ze maji membrany v botach prodysnost? A navic nic nevydrzi, jak ses sam presvedcil. Jeste jsem nemel jedine boty, kde by membrana k necemu byla. V nizkych nebo kombinovanych pohorkach nevydrzi ani 500 km a u celokozenych pohorek je zas zbytecna.

Sam jsem o nich uvazoval spis kvuli prachuodolnosti, spinave nohy z Trailtalonu mi piji krev.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty