Kotníkové kožené GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod krtenek » sob zář 22, 2018 9:01

Zdravím, sháním nové boty na zimu.
Požaduju celokožené, kotníkové s GTX. Nemám úzkou nohu, takže výběr bude asi složitější.
Budu je nosit vlastně jen po městě vč. řízení auta. Takže vyšší nechci, ani zateplené.

Zatím jsem vytipoval:
Meidl Ohio 2 GTX ...už dost drahé
http://meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=383
Lowa Bormio gtx qc ...starší model
https://www.prosportshop.cz/lowa-bormio ... 00101.aspx
Salomon EVASION 2 MID LTR GTX
https://www.salomon.com/en-cz/shop-emea ... l#848=4025

Nějaký další nápad či doporučení? :t:t
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod fps » sob zář 22, 2018 14:23

- dle mně je do města membrána naprosto zbytečná, do městě úplně stačí když mají boty kvalitní kůže
- za mně nebrat ani zadarmo Salomon, Merrell, Keen, atd.
- za mně nebrat ani zadarmo nubuk kůži
- kdyby měli mojí velikost ve slevě prodávané Scarpa Nomos, tak bych já měl vybráno
- případně bych se koukl na něco od Andrew, Asolo, Dallape, Hanwag, La Sportiva, Lowa, Scarpa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod krtenek » sob zář 22, 2018 18:06

Stávající Salomony mám už 10. rokem a vypadají už ošuntěle. Mají GTX, ten potřebuju kuli břečce na chodnících. Za tu dobu nepustili ani kapku.
Ty Scarpy si nedokážu představit do zimního sajrajtu. Jazyk je volný? Jo a nesnášim vázání do špičky. :rock:
Připadá mi, že jsem už asi všechno prohlídnul, ale vytipoval jsem jen 3 modely. :-k
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod Stani » sob zář 22, 2018 21:27

Fps- s akým modelom si mal tak zlé skúsenosti, že ich nechceš ani zadarmo? Ja by som bral, keby dávali zadara :)

Máme veľmi dobré skúsenosti so Salomonom 3D Fastpacker a Exit Peak 2, používane cez 8 a 6 rokov na menej náročné túry a berieme ich aj do mesta jeseň, zima, aj čľapavky. Ak je veľká čľapavka, tak premoknú, nemáme verzie s GTX. Suede na EXIT PEAK odoláva viac, textilný ripstop zvršok na FASTPACKER premokne skôr. Tu by som bral GTX. Inak všetko drží, nič sa neodlepuje, klasické opotrebenie podrážok a v ohybe zvršku.

U typoch ako 3D FASTPACKER je výhodou mohutnejšia podrážka, teda že je vyššia, takže tým zvláda tie čľapavky a mláky. Pri riadení auta to nevadí, v pohode. Je aj v mid kotníkovej verzii s GTX.

Neviem ako u vás, ale u nás v meste nie sú kvantá snehu, skôr suchá zima, alebo vlhko, koža mi na to použitie nechýba, vystačím si s tým ripstop zvrškom.

EVASION na mňa pôsobí tak lacno, žil som v tom, že to má suede, ktorý sa dáva do lacnejších modelov,že to nie je nejaká echt koža. Ale podobný dojem som mal aj zo spomínaného EXIT PEAK a nakoniec ako fajne slúžia. Nedávno v predajni sme čumeli na X ULTRA 3 WIDE MID GTX, má širšie kopyto. Nie je podobná verzia aj u kožených EVASION?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod mike » ned zář 23, 2018 0:32

@krtenek: do mesta to mas uplne jedno, kup si to, co se ti libi. Ja jsem treba zjistil, ze mi vetsinu zimy v pohode staci nizka Meindl Lareda s teplejsima ponozkama. Jen par dni v roce, kdyz nahodou napadne snih a jsou hromady slane brecky, si vezmu pohorky (Hanwag Banks, ale nedoporucuju). Materialy fakt nemusis resit, membrana se muze hodit kvuli te brecce. Nubuk je do mesta uplne v pohode, fps je v tomhle fundamentalista ;-)

Proc vlastne chces pohorky? Klidne si kup zimni boty do mesta.

BTW, mne se ted nechce hledat, ale rekl bych, ze tohle neni tema na zvlastni vlakno...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod krtenek » ned zář 23, 2018 9:11

Tak to můžeme zavřít.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod pavproch » ned zář 23, 2018 11:55

co tohle?

sloučit to?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod krtenek » ned zář 23, 2018 12:31

To je zbytečný, téma je v podstatě vyčerpaný. Našel sem jen 3 vhodný modely. :shock:
No dobře, ještě jsou tu Keen FELDBERG WP M
https://www.keenfootwear.cz/feldberg-wp-m

Olang Graz antracite 40
http://www.olang.cz/cz-detail-1210446-g ... acite.html

Čekal sem širší nabídku. Prostě nízký a robustní abych se nebál břečky, vody, terénu.
Uživatelský avatar
krtenek
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: čtv dub 6, 2006 12:44

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod fps » pon zář 24, 2018 13:33

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod fps » pon zář 24, 2018 13:45

mike píše:Proc vlastne chces pohorky? Klidne si kup zimni boty do mesta.

já bych tedy boty které se tady objevili v tipech neoznačoval za pohorky, třeba tak jako mě mu nestačí boty do města
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod Stani » pon zář 24, 2018 16:00

fps - nechápem, prečo ma stále odkazuješ na odkazy. Napíš, aké máš skúsenosti s Merrell, či Salomon, konkrétne. Nemyslím to v zlom, len máš niekedy dosť také zásadové názory, tak by som chcel vedieť, že prečo. Alebo mi hoď odkaz na tvoje skúsenosti a ja si to prečítam, ak ťa to nebaví dookola opakovať. Pardon, ak som si nevšimol tvoj odkaz na to v nejakom inom vlákne. Dík. Rád by som debatoval normálne. Ale ak ťa to nebaví, dobre, nebudem ťa už s tým trápiť.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod fps » stř zář 26, 2018 15:33

tak znova, dej si do vyhledávače třeba Salomon, a hned víš co jsem na OF o Salomonu kdy napsal, o Salomonu jsme tady toho napsal docela dost, stáčí jen hledat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kotníkové kožené GTX

Příspěvekod Stani » stř zář 26, 2018 16:48

Samozrejme, že som si to už dávnejšie prečítal. Narážal som na to, že tak ako neustále dookola píšeš o týchto značkách, že sú nekvalitné, nevezmeš ani zadarmo atď., tak som predpokladal, že dokážeš dookola napísať aj prečo a to aj ohľadom na konkrétny model vo výbere dotyčného člena, že teda prečo nie sú vhodné na použitie do mesta :wink: .

Je to fakt také ťažké uviesť konkrétny odkaz, kde máš zlú skúsenosť s použitím Salomonu a Merrellu pre použitie v meste, resp. skúsenosti s konkrétnymi modelmi, ktoré boli vo výbere?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Zpět na Boty