la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod tomekcr250 » úte srp 21, 2018 11:33

Zdravím všetkých,
chcel by som poprosiť o názor, radu, pre ktoré boty sa rozhodnúť. Mám v merku La sportiva karakorum evo gtx alebo Asolo aconcagua. Osobne som skúšal obidve a sedia krásne. Chcel by som kožené (nie z nubuku)na VHT, tažšie viacdňové túry.
Máte nejaké skúsenosti?
Moc ďakujem
tomekcr250
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 21, 2018 11:19

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 12:14

Ja mam (jeste stale, i kdyz jsem jej nahradil) Asolo Granite, co je primy predek Aconcagui, zmeny jsou tam spise kosmeticke. Manzelka pouzivala rok a pul puvodni LS Karakorum Trek, takze nejake zkusenosti jsou.

Granite jsou rozhodne pevnejsi boty, rekl bych o tridu nez Karakorum. Zvladne mnohem tezsi teren i ledovce v mackach nez Karakorum. Ale chodi se v nich dobre, ja jsem v nich chodil bez problemu i v Beskydech. I kdyz nema celoobvodovou obsazku, ta vysoka podesev a predni obsazka naprosto staci. Roky noseni i v Alpach, VT, na ledovci, snehu, suti, skalach, atd. na kuzi moc stop nezanechaly. Taky nikdy nepromokly.
Ja pouzivam pouze tur. macky, tak jsem si nechal odbrousit vystupky na macky vepredu i vzadu, protoze s nima jsem mel podrazky cca o 2 cm delsi a docela casto mi to delalo problemy (ja jsem mel velikost 47), zachytaval jsem se mezi kameny a koreny. Taky kvuli vysce podrazky mas o cca 2cm vys teziste - a taky to dokaze nekdy prekvapit. Na tyto veci bacha, je treba si na to zvyknout - ale neni to nic neprekonatelneho, jen zpocatku nezvyk.
Jsou to snad jedine pohorky v rodine, se kterymi nebyl zadny problem. Ted uz se rozparal sev nad patou a vevnitr u paty je predreny GTX. Podrazka je schozena cca o pulku.

Karakora si manzelka vychvalovala, ze se v nich taky dobre chodi, maji docela dobrou podrazku, jen se zpocatku ve spici velice rychle opotrebily - ale po nejake dobe se to zastavilo a dal drzeli v pohode. Kuze dobra, obsazka taky. Ale ty stare verze mely obrovsky problem s EVA mezipodesvi, opakovane se odlepovala guma podrazky, nakonec se i vyreklamovaly kvuli tomu, ze tam byla guma odlepena do velke hloubky a na cca 10-ti mistech. Vypadalo, ze mely hodne nevyvazenou EVA mezipodesev a ta nezvladala tu tvrdsi podrazku - nebo mely nehoudby kvalitu lepeni. Toto nebyl pouze muj problem, minimalne dalsi clovek o tom psal i na OF. Navic lepeni obsazky taky nebylo nic extra, odlepovaly se vrstvy. Taky velice rychle prestaly vyrabet tu verzi.
Ale ted je nova verze, ta ma uplne jinou mezipodesev, takze co jsem napsal, tam ani v nejmensim nemusi platit. Jinak Karakora taky zvladly v pohode VHT teren i nad 4000 v ledovcich, suti, atd., I kdyz jsou tvrdsi nez vetsina B/C bot, Granity byly tvrdsi.

Takze na beznou VHT Ti posouzi oboje, pripadne problemy nove verze si musis pozjistovat, podle mne snad na to nebudou trpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod vonkreuz » úte srp 21, 2018 12:37

Pozor, že Tomek se ptá na Karakorum EVO GTX, což je plně automatická verze. Kdežto Apuka popisuje zkušenosti s Karakorum Trek GTX.

špičky - Trek a EVO mají zcela jiné špice ("hladká" vs "automatická")
mezipodešve - vrstvená porézní EVA vs "uzavřená" hladká EVA
a samozřejmě jiný model podrážky Vibram - vzorem i tuhostí (ochoditelností)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 15:18

Diky vK! Ja jsem si to dal vyhledat na Googlu, naslo to dost spravnych odkazu, ale videl jsem tam primo do Hudy tam na obrazek - no a nedoslo mi, ze pise, ze zbozi vyprodano :toimonster:. Omlouvam se tazateli.

Takze to budou pravdepodobne cca stejne tvrde a pevne boty. Tady bych se asi fakt neobaval problemu s mezipodesvi, ta se ani u LS nebude ohybat, co hlavne zpusobovalo problemy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod tomekcr250 » úte srp 21, 2018 16:40

Ďakujem za obsiahlu recenziu so skúsenosťami a tiež pripomienky. Vypadá to tak, že si asi hodím mincou, aby som sa rozhodol. :D
Ak máte skúsenosti s podobným typom inej značky budem rád ak sa podelíte, možno budem mať ďalšiu možnosť 8)
tomekcr250
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 21, 2018 11:19

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod fps » úte srp 21, 2018 17:31

- chybu neuděláš ani u jedněch když je koupíš, ale já bych z těchto dvou koupil La Sportiva Karakorum Evo, tedy kdybych ještě kdy vůbec uvažoval o kožených pohorkách, což už tedy nehrozí, mají silnější kůži, mají skoro okolo celé boty vysokou gumovou obsázku, mají klasická oka na tkaničky
- případně pohledej tady viewtopic.php?p=359945#p359945 nebo viewtopic.php?f=6&t=11648&hilit=kategorie+c nebo viewtopic.php?f=6&t=9777&hilit=boty+kategorie+C%2FD
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: la sportiva karakorum evo gtx vs asolo aconcagua

Příspěvekod apuka » úte srp 21, 2018 18:30

fps píše:mají silnější kůži, mají skoro okolo celé boty vysokou gumovou obsázku, mají klasická oka na tkaničky
Silnejsi kuze - vyhoda
K obsazce pridej vysku podrazky u Asola a je mnohem mensi rozdil (vim to, mel jsem a ve srovnani s Karakorum Trek - ma stejnou obsazku a stejne vysokou podesev - je rozdil fakt maly.
Klasicka oka na tkanicky - asi nemas zkusenosti s kladkami Asola, ty jsou mnohem lepsi nez klasicke ocka. A nikdy jsem nemel problem se snehem. No a ze se tam dostava pasta? Kdyz do kladky navleces tkanicku, urcite vyjde, jinak staci trochu kladkou otocit a mas to venku. Navic ber to tak, ze by se jak kladky, tak ocka spravne mely jednou za cas osetrovat, klidne prave pastou na kuzi.

Ja bych tazateli spise doporucoval premyslet, kde to chce pouzit a podivat na vzorek tech podrazek a srovnat s pozadavkem terenu. Nevim, jak se sprava podrazka LS, ale u Asola se mne dost klouzala po snehu. Jini lide ji zase pochvalovali, ze na snehu a ledu skvele drzi :wink:. Ale Vibram klidne zmeni smes z roku na rok, takze tezko rict.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty