Prilis "zaprášené" boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prilis "zaprášené" boty

Příspěvekod apuka » pon srp 13, 2018 21:56

Chci se zeptat, jestli nekdo nema podobne zkusenosti, resp. jestli nekoho nenapadava pricina.

Manzelcine Meindl Islandy (koupene v lednu primo ve firemni prodejne, kuze na omak prijemna, zadny lezak) nejakou dobu se hrozne moc rychle a silne zaprasi (pokryje se prachem, ne ze je jak prase!!!), mnohem vice nez jakekoliv jine boty na stejnych mistech, vcetne jejich strarych Islandu, ktere timto problemem nikdy netrpely. Rekl bych, ze se na ne doslova "lepi prach". Navic tak, ze se neda ani kartacem ocistit ani napriklad prstem otrit - proste tam drzi jako prilepeny a jedine, co pomaha, je umyt ve vode.

Kuze je dost vysusena i kdyz jsem je uz asi trikrat osetril tim meindlovskym kondicionerem. Naposled ve ctvrtek, od soboty jsou v Suldenu, byly triikrat na nijak dlouhych a tezkych turach. Dne mi syn rikal, ze je kuze hodne zvraskavena na tak nove boty, pry vypada tak, ze je cela drsna a jako by za chvili mela popraskat. Kuze starych Islandu vypada pry mnohem lepe i kdyz ma za sebou mnohonasobne vice pouziti v mnohem horsich podminkach. Pricemz jeste ve stvrtek po osetreni se mi zdalo, ze kuze po kondicioneru docela dobre ozila, zadne synem popisovane (a manzelkou potvrzene) problemy jsem si nevsiml (a to jsem ne vsimani toho docela "expert" :-)).

Boty jsem osetroval, jak jsem psal obcas Meindl Conditioner and Proofer, dvakrat (pred lavinovym kurzem a ted pred ledovcovymi turami) jsem je poradne nastrikal tresnovym kvetem, mezitim obcas Tarrago Oil Protectorem.
Stare Islandy (stejne jako davneji i jine nubukove a Perwanger boty) jsem ji osetroval vyhradne Tarragem a tim Meindlem (snad ani u jednoho nemenili recepturu), tady je jedina novota ten tresnovy kvet. Muze ten zpusobit uvedene problemy? Ze by tresnovy kvet nebyl moc kompatibilni s meindlackym voskem pouzivanym na jejich kuzi?

@admini: pokud Vas napadne, do jakeho jineho vlakna toto dat, klidne presunte.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Zpět na Boty