Salomon X Ultra 3 GTX

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Salomon X Ultra 3 GTX

Příspěvekod 3skA » pon srp 6, 2018 5:50

Ahoj,

potřeboval bych se poradit. Mám tyto boty na túry
http://www.salomonshop.cz/obuv/salomon- ... gtx-398670

a po cca deseti krátkých výšlapech (Beskydy) mám stále puchýře na patách a odřeniny. Bota mi super sedne, neklouže mi v ní noha a ani při chůzi mi pata nelítá po botě. Nicméně stále je nemohu buď rozchodit, nebo mi jednoduše nesedne. Momentálně se chystám do Tater a Alp a s takovou to asi nepůjde.

Neporadil by mi prosím někdo, zda je toto u Salomonu normální (nikdy jsem je neměl), nebo mi jednoduše nesedí a poohlédnout se jinde. Vždy jsem chodil v klasických teniskách, ale s čím dál častější intenzitou už to chce pořádné boty. :-) Případně poradili by jste mi podobnou obuv jako X ultra? Primární využití Tatry, Alpy a pod... Ne nějaké velké extrémy, ale aby se dalo v nich i běžet (Například na Lysou Horu už běžíme - sem tam :-) ). Díky moc za odpověď a případnou radu.
3skA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 6, 2018 5:35

Re: Salomon X Ultra 3 GTX

Příspěvekod Tecumseh » pon srp 6, 2018 8:25

Podľa mna Ti nesedia, ja ich mám vo verzií mid a nemusel som ich rozchádzať vôbec, hned na prvý krát som v nich išiel asi 30 km a žiaden otlak :D
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Salomon X Ultra 3 GTX

Příspěvekod mitau » pon srp 6, 2018 8:37

3ska: Jeste par rad k tvym aktualnim botam, i kdyz jsi je asi uz zkousel:
1) Quicklace vede obcas k tomu, ze clovek to stahne jen nahore a bota neni utazena v nartu tak dobre, jak by mohla byt. Zkus se chovat jako u tkanicek, kde taky nejdriv utahnes tkanicky nekde "niz", pak nahore a pak teprve vazes uzel.
2) Vyzkousej silnejsi ponozky - to by mohlo na nesedici patu pomoct a i zmirnit pripadna problematicka mista

Jinak X Ultra jsou boty, kterym rozchazeni nepomuze, takze jestli po 10 vyletech furt delaji problemy, tak bez nejake aktivni zmeny to lepsi nebude.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Salomon X Ultra 3 GTX

Příspěvekod 3skA » pon srp 6, 2018 10:00

Díky za odpověď. Je fakt, že utahovat Quicklace postupně jsem nezkusil, ale na druhou stranu, mě ta noha v té botě se vůbec nehýbe. Ale zkusím to. Ponožky jsem zkoušel tenké kotníkové, i hrubé zimní. Beze změny. To vypadá, že je prodám a koupím jiné, asi nejjednodušší varianta. :) Mám na testování 3 týdny :-)
3skA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 6, 2018 5:35

Re: Salomon X Ultra 3 GTX

Příspěvekod jony800 » pon srp 13, 2018 21:18

Ahoj moje zkušenost s Quicklace ja taková že jsem ho zbytečně moc utahoval. To tenké lanko se do jazyka zařízne mnohem víc než tkaničky a jde to utahnou hrozně snadno. Pata držela pevně na místě, dřela se a pak byly puchýře. Když jsem lanko povolil tak, že je nahoře trochu volné je po problemu. Noha ma trosku vic mista a můze tročku cestovat. Mám XA Pro 3D GTX a pár běžeckých a u všech je to podobné.
jony800
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned dub 10, 2016 6:21


Zpět na Boty