Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních modelů

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních modelů

Příspěvekod Wataru » sob črc 14, 2018 9:16

Zdravím všechny,
řekl jsem si, že nastal čas posunout ty moje výšlapy trochu dál a že z lowcost bot z decathlonu a půjčené 60l krosny od vietnamců bych se rád posunul trochu na vyšší level [-o< . Někde mi říkaly kup si kožený pohorky, vydrží ti celej život. To si dle pročtených příspěvků nemyslím, ale byl bych rád kdyby třeba aspoň 5 let + vydržely.
Bágl jsem už vybral a to Lowe Alpine Cholatse 65:75 (doufám, že mi bude dostatečně širokej přes ramena). Tak teď ještě boty. Můj rozpočet už je dosti omezený takže cca 4000 je absolutní strop. Rád bych ale kdyby se našlo něco okolo hranice 3-3.5k.
Boty by měli být asi B/C, vážím 95kg, měřím 198cm noha 47 - 48 a nosím tak 15-18kg zátěže na zádech. Mám celkem problémy s koleny tak ideál něco s dobrým tlumením.
Tůry - Minulý rok Triglav po Bamberg.pot, přechod pohoří až dolů, letos bych chtěl Albánii, Černou horu a Rumunsko, pokud to klapne tak zdolat nějakou 4k horu (možný ledovec). Další rok, pokud se povede pochod v Rusku okolo Bajkalu a transsibirsk.
Chtěl bych celokožené boty, pokud mě nevyvedete z omylu, že jsou lepší. S membránou / bez nevím, ale díval jsem se že boty kolem 3k výše už mají skoro všechny goretex.
Pokud doporučíte nějaké konkrétní modely k dostání ihned budu rád.
¨
Díval jsem se třeba na modely níže, ale nedokážu porovnat co je lepší / horší, má třeba někdo osobní zkušenost s nějakou?

- Asolo TPS 200 GV MM
- La sportiva - Tibet GTX
- Asolo Tribe GV Man Major
- ASOLO Fandango GV
- Meindl Colorado Pro GTX
-Scarpa Terra GTX 30001

Díky za tipy

Vašek, Brno
Wataru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 14, 2018 8:44

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod fps » sob črc 14, 2018 13:34

- hledej tady: Vyber bot kategorie B/C, na tvojí výšku, váhu a velikost bot bych já koupil boty kategorije B/C, a nejlépe s gumovou obsázkou oko celé boty
- La sportiva Tibet, Asolo Fandango GV, Meindl Colorado Pro, Scarpa Terra nejsou boty kategorie B/C, jsou maximálně B
- když už kožené boty, tak určitě ne nubuk
- za tak málo peněz asi těžko seženeš boty tak aby splňovali vše co chceš, jedině něco ve slevě, nejvíc se k tomu blíží ve slevě prodávající Asolo TPS 200 GV, ale ty nemají gumovou obsázku ani na špičce, takže ani ty bych já nekupoval
Naposledy upravil fps dne ned črc 15, 2018 13:01, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod Wataru » ned črc 15, 2018 10:38

Zas spoustu tůr budu chodit i s přítelkyní,napůl po obyč polní cestě, semtam asfalt, tak jsem pochopil aby zase ty B/C boty nebyly uplný overkill. Díval jsem se a kvalitní boty B/C s tím co píšeš vyjdou tak okolo 7k, což je teď moc. Myslíš, že na ty asola by se dali případně připnout mačky na ledovec nebo už budou moc měkké? Určitě bude lepší všechno než ty obyč tenisky s lepší podrážkou z decathlonu za 800 :D Jsem zvyklej v tomto na minimum no..
Wataru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 14, 2018 8:44

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod fps » ned črc 15, 2018 12:41

tak to pak chce aspoň dvoje boty, jedny na zpevněné cesty a asfaltky, druhé B/C na nezpevněné cesty, na kopečky, na mačky, v pořádných B/C botách se dá pár hodin za den chodit po zpevněných cestách či asfaltkách, ale ne v nich po tomto povrchu chodit celé dny, já většinou jen když jdu od vlaku nebo když jdu k vlaku, jinak se tomuto povrchu na turistice vyhýbám, jak jsem už napsal, "na tvojí výšku, váhu a velikost bot bych já koupil boty kategorie B/C", mám cca 195 cm 90 kg velikost 47 EU, takže vím o čem píši, boty kategorie B jsou pro mě na nezpevněné cesty, na kopečky, na mačky nedostatečně pevné
P.S.
dražší nákupy chce plánovat hodně do předu, třeba ty B/C boty mívají párkrát do roka ve slevách v turistických prodejnách, hudy, hanibal, alpsport, rock poin, atd.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod apuka » pon črc 16, 2018 8:45

Z tech popisovanych si vem ty Asola. Ty budou takove tvrdsi B az mekci B/C. Ze nemaji obsazku, bude vadit jen pokud je budes casto pouzivat v kamenne suti nebo ve velkem zakopavat o skaly (ale je tamvnitrni vyztuha prstu). Ja i syn jsme meli jejich predchudce Powermatic GV100, i kdyz toto je spise naslednik GV200, co tehdy bylo z full grain kuze a byla to jeste pevnejsi bota. Podrazka je docela dobra a v botech se v pohode da chodit v turistickych mackach. Ja a syn jsme v nich nachodili docela dost VHT v Tatrach i rakouskych Alpach, vcetne ledovcu ale stejne tak i Beskydy.
Ale bacha - poradne si je odzkousej jestli TI sedi jejich snerovani! Jinak muzes mit problem se drenim paty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod Wataru » pon črc 16, 2018 22:00

Ty asola se mi líbí nejvíc asi. No co jsem tak pochopil tak budu mít můj klasický problém s velikostí. Mám pravou nohu o chlup delší a 47boty jsou mi malý. Uvidíme jestli se mi povede něco do čtvrtka schrastit :( Nedoporučíte nějakou další prodejnu v Jihomoravském kraji krom hanibal, alpsport a hudy kde něco narychlo seženu ? :t:t :t:t
Wataru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 14, 2018 8:44

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod apuka » úte črc 17, 2018 7:33

Pokud chces ty Asola, zkus jejich dovozce, Sport Prima v Hodonine, tam je najdes nejspis. Maji ve 12 - a to je trocha nepredvidatelne, co to za skutecnosu velikost nakonec bude, protoze ja mam Asolo Aconcagua 12-ky a jsou stejne velke (vcetne vlozek) jako moje predchozi Powermatic 47 2/3... Ale syn ma Powermatic 47 ("oficialne" ty meli byt 12), ta je trochu malo mensi. Ale taky nektere jine Asola ve 12-ce mi byly stejne velke jako Aconcagua.
Takze si to musis osobne vyzkouset, ty velikosti nejsou pevne dane - a to uz nerikam o rozdilech stejne velikosti mezi ruznymi vyrobcami...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 17, 2018 14:07

LaSportiva Tibet GTX se nevyrábí už cca 3 roky, takže k dostání jsou jen okrajové velikosti.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod Wataru » pát srp 3, 2018 7:36

Tak jsem pořídil ty Asolo tps 520. Jsou suprový, nakonec mi seděla az velikost 48 1/3.Měl by někdo tip, čím je impregnovat? Mam doma nějaký Granger's paste wax. Nezničím je tím? Diky
Wataru
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: sob črc 14, 2018 8:44

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod apuka » pát srp 3, 2018 7:56

Znicis prodysnost, jako s kazdym voskem na kuzi, navic Ti casem stvrdne kuze a zacne praskat (tj. z dlouhodobeho hlediska presny opak nez rikaji vyrobci a prodejci :twisted:)
Melo by stacit to obcas prostrikat sprejem a jednou za cas osetrit "kondicionerem", napr. Limmerem.
Na impregnaci je tady vlakno, tam bys mohl najit inspirace na konkretni vyrobky. Precti si spise posledni stranky, slozeni vyrobku se menilo (narizeni EU :twisted:).

At Ti boty dobre slouzi, pokud sedi, budes spokojeny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Celokožené pohorky do 3000-4000 - výběr z aktuálních mod

Příspěvekod fps » pát srp 3, 2018 7:57

Wataru@
čti tady viewtopic.php?f=6&t=5654
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Zpět na Boty