Ochozená obuv po třech měsících

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » sob čer 30, 2018 9:09

Dobrý den.
Hledal jsem, kde se přeptat na radu, až jsem narazil na toto forum.
Jsem z Krkonoš, je mi 39let a nikdy bych nečekal, že se ocitnu zde, že budu řešit outdoor a vůbec že budu běhat po kopcích , fotit a natáčet zajímavá místa a tipy k výletu...
Mou životní vášní byly totiž dlouhá léta již od puberty motocykly až do doby, než jsem měl úraz míchy a ochrnul jsem, nehýbu mimo jiné paží kterou jsem vytrhnul z míchy a mám veliké Fantomové bolesti, které tlumím 9 let silnými léky.
Jelikož jsem ale nechtěl sedět doma a fňukat, byl zvyklý se se vším porvat, chtěl videi podpořit ostatní lidi s podobným osudem, rozhodl jsem se natáčet na Youtube nejen z místních, Jestřebích hor, tak i z dalších výletů a vycházek.
Rozhodl jsem se investovat pro mě veliké peníze do kvalitní obuvi na své pochůzky lesy, loukami a dalším, zvolil Salewa ms ultra train gtx. S obuví jsem byl maximálně spokojen v jakémkoli terénu, byl jsem opravdu nadšen z té trakce podešve Michelin a obuv jsem prezentoval ve svých videích, dělal jsem značce Salewa v podstatě reklamu, i když můj kanál nesledují statisíce lidí.
O obuv jsem se pečlivě staral, po každé pochůzce obuv pečlivě očistil zevnitř i zvenku.
Bohužel po 3 měsících používání jsem si všiml, že podešev v oblasti pat je ochozena a v oblasti chodidla je úbytek materiálu zhruba 50%.
Obuv jsem odeslal prodejci k reklamaci, byla mi vrácena s tím, že jsem obuv nesprávně používal.
Nevím tedy jak používat obuv, u které je uvedeno užití do každého terénu, jinak...V obuvi jsem chodil tak, jak výrobce uvádí .
Jelikož jsem invalida který bydlí sám a za boty jsem zaplatil polovinu svého měsíčního příjmu, nejsem z toho nadšený, spíše zklamaný.
Myslel jsem, že za tu cenu obuv vydrží trochu déle, tudíž jsem opět musel vytáhnout Salomony, které již mám 5 let a již mi je kamarád švec i podrazil,samozřejmě řešení pouze na normální chození a jelikož obuvnická lana(placky ze kterých se řeže tvar podešve)jsou pouze vroubkovaná a měkká(jak která),i to už mám po smrti.
Momentálně tedy dělám několik věcí:
1.Pročítám internet a hledám vhodnou náhradu, na kterou budu několik měsíců střádat a do té doby nosit obuv sešmajdanou...
Prosím o tip na nízkou obuv s Goretex na výlety lesy, mám rád barevnou,právě Salewy jsem měl zelené (Kawasaki)
Nachodím měsíčně tak 4-6 procházek kolem 20km.
2.A taky samozřejmě hledám rady, zda mohu nějak postupovat, na internetu jsem našel:
https://slovacky.denik.cz/podnikani/rek ... 71201.html
Nechci nikomu dělat problémy, když člověk přijde o zdraví, váží si jiných hodnot a kdyby aspoň nabídli obuv třeba podrazit(nevím zda jde), nebo vydržela aspoň rok, ani neceknu.
Díky všem za připomínky, přikládám jeden kousek z Jestřebích hor.
https://www.youtube.com/watch?v=2ZDYb0Y ... su&index=7
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod fps » sob čer 30, 2018 12:22

hledej taky viewtopic.php?f=6&t=8195, jestli chceš odolnější podrážku, tak ale počítej s tím, že bude podrážka tvrdá, koukni třeba tady na tyto:
Scarpa Zodiac
Asolo Nailix GV
Asolo Runout GV
Asolo Apex GV
Asolo Salyan GV
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » sob čer 30, 2018 12:55

Díky moc,mrknu.
Jen obuv neutáhnu klasickou tkaničkou, proto Salomon řešení takové to lanko
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod fps » sob čer 30, 2018 16:47

tak to pak máš hold smůlu, nezbude ti nic jiného než kupovat každých pár měsíci čínský brak od salomonu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » sob čer 30, 2018 17:20

@HrochzKrkonos: Ohledne reklamace Ti zkusim poradit, mam s nima u bot hodne bohate zkusenosti :twisted: . Muzes se zde podivat na topic Reklamace bot, neco si tam taky najdes.
Bohuzel, ted nemam moc casu, takze nejdrive zitra. Kdybych se neozval do pondeli, pripomen se - staci se zeptat tady.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » sob čer 30, 2018 17:37

Díky.
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 30, 2018 19:26

Bohužel špatná volba obuvi na jinou aktivitu a intenzitu, než na jakou je určena.
Jedná se o běžeckou obuvu s měkkou směsí podrážky, která sice zajistí výbornou trakci (jak si sám pochvaluješ), ale za cenu nižší životnosti. Rychlý úbytek materiálu není chyba, ale vlastnost.

Takové případy špatné volby jsme tu už zaznamenali - například tuhá neohebná bota "kategorie C" používaná na turistické chodníky v Tatrách, což zapříčinilo nadměrné opotřebení (prošoupání) neohýbající se špičky. Dokonce dvakrát ten stejný člověk. ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod mitau » sob čer 30, 2018 20:16

To bezecke urceni neni tak uplne jasne, protoze i na webu Salewy pisi, ze je to bota na speed hiking and mountain training. Navic je otazka, jestli tuhle informaci kupujici mel (tj. jestli vedel, na co je bota urcena - u toho me nikdy neni jasne, co je ona obecna znalost, ktera se predpoklada bez pouceni).

Byt tebou bych zkusil, jestli jsou boty stale nepromokave namocenim do kyble s vodou tak, aby se voda dovnitr nedostala vzlinanim. Pokud by uz byla membrana poskozena (coz je po 3 mesicich docela mozne), tak reklamovat nepromokavost by mohlo byt snazsi nez reklamovat seslapanost. Sam jsem pres nepromokavost uhral svou jedinou reklamaci bot, kdy mi boty nevyhovovaly.

Obecne bezecke boty kvuli opotrebeni nereklamuji a beru to jako jejich vlastnost, ale vubec mi neni jasne, jestli by to nebylo pravne mozne - na to bude apuka opravdu nejlepsi clovek.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 6:59

Díky, před nákupem jsem hodně četl, abych nekoupil obuv právě pouze pro běh, takže jak píšeš v posledním komentu.
V obuvi můžeš klidně stát v potoce skoro po vrch boty, neděje se nic.
Ještě mě napadla ta opravna trekové obuvi, nechat dát Vibram.
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » ned črc 1, 2018 9:44

vonkreuz píše:Bohužel špatná volba obuvi na jinou aktivitu a intenzitu, než na jakou je určena.
Uz se zacina u Tebe projevovat profesionalni deformace :wink:.

Ted vazne: HzK psal, ze zjistil problemy po 3 mesicich pouziti a ze chodi 4-6x do 20 km. Tj. v botach nachodil max 360km, spise mene. Pokud se kouknu na jeho videa, vidim, ze je v drtive vetsine opravdu pouzival na "pochůzky lesy, loukami a dalším", v polnim a lesnim terenu tak A - A/B, sem-tam neco jako Adrspasske skaly po tur. chodniku, sem-ta, malo po zpevnene lesni ceste, ale zadne velke davky asflatu a betonu ani pevnych skal.
I kdyby chodil spatne (ochozena pata), vazne si myslis, ze u jakekoliv bote urcene na "speed hiking a mountain training v tezkem a nerovnem terenu" (Salewa) resp. "speciálně navrženy pro trenink v horském terénu" (dovozce Matum) a jsou doporucovane (a prodavane) jak na ultratraily tak i na chuzi ma kupujici ocekavat, ze se ochodi pata a zmizi pulka vzorku po 360-ti kilometrech po pouziti v mene narocnem terenu, nez na jake je vyrobce urcuje? Uvedomujes si, ze HzK je pouzival pouze na chuzi, tj. je zatezoval mnohem mene nez pri behu a docela bych predpokladal, ze nekdo jako on v nich absolvoval jeden jediny ultratrail, mohl by je vyhodit. 360 km vydrz bych ocekaval i od bezeckych bot koupenych za 300 Kc (nevim, jestli takove jsou) v Lidlu, Decathlonu, kdekoliv, ne to od bot za 4000 kc.
By me fakt zajimalo, co Ty jako prodejce (kdybys prodaval tyto boty) bys ocekaval pro tyto konkretni boty za aktivitu a intenzitu, ze jsou na to urcene.

Ja chapu Tvuj pohled prodejce, ale nikde nikdo nikomu v obchode nerika ani nikde na oficialnich strakach prodejcu ani vyrobce se nepise, ze tyto boty mate na jeden zavod, resp. na par treninku a potom je muzete zahodit. A kdyz na tuto neni kupujici jasne a zretlne! upozorneny, tak ma prodavajici smulu, odpovida za neocekavane rychle opotrebeni. Ten kupujici se muze docela opravnene citit podvedeny.
vonkreuz píše:tuhá neohebná bota "kategorie C" používaná na turistické chodníky v Tatrách, což zapříčinilo nadměrné opotřebení (prošoupání) neohýbající se špičky
Tady by me taky zajimalo, jak bys vysvetlil "nadmerne opotrebeni (osoupani) neohybejici se spicky" neohebne "C" boty na turistickych chodnicich v Tatrach, tj. - jak ja chapu Tvoji poznamku - v lehcim terenu, nez se pouzivat maji.
Ja jsem se jeste u zadneho vyrobce ani prodejce neslysel, ze boty nemas pouzivat v lehcim terenu nez jsou urcene, protoze se tam drive opotrebuji :lol:. Spise slysim opacne - nepouzivejte v tezkem terenu boty urcene do lehciho, protoze se znici.
Obzvlaste by me zajimalo, jak bys vysvetlil to osoupani spicky na jednoduchem chodniku, kdyz ta je (resp. by mela byt) urcena na pouziti v drsne a hodne osoupajici skalu a hlavne sut, kde se predpoklada, ze tou spickou pri kazdem kroku kopes do skalek v suti nebo se otiras o skalu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » ned črc 1, 2018 9:58

@HrochzKrkonos: mohl byz zkusit spocitat nebo odhadnout, kolik km a procentualne cca kolik v jakych povrsich (lesny stezka, asfaltka, skaly, atd.) jsi v tech botech odchodil. A taky by mozna stalo za to hodit sem par fotek "ochozene paty" a opotrebeni vzorku, aby se dalo odhadnout, jak na tom boty jsou. Z produktovych fotek se da zjistit stav nove boty.
Uvedene by bylo dobre i kvuli tomu, aby se sjednotili pojmy, protoze casto si kazdy predstavi neco jineho pod stejnym pojmem, napr. prave pod "ochozenim paty". A jak fotky, tak i pouziti by se hodili i pro pripad poslani bot soudnimu znalci k vyjadreni.

Jeste Te musim upozornit, ze pokud chces pokracovat v reklamacnim rizeni po odmitnuti prvni reklamace, tak bys ty boty nemel dal pouzivat, to by mohlo vyloucit dalsi rizeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 10:28

Ahoj, díky za další reakce, vážím si toho.
Samozřejmě jsem si vědom po vaších reakcích toho, že jsem opravdu zvolil obuv s měkkou podešví, ta trakce byla neskutečná ať už na trávě, v hlíně....
Samozřejmě obuv dál používat nehodlám, jelikož v oblasti paty zbývá zhruba necelý milimetr Michelin podešve černé a nechci obuv zničit tím, že bych se dostal na vrstvu pod podešví.
Jelikož kamarád má obuvnickou dílnu kde často jsem, toto vím...
No těch výšlapů kolem 20km moc nebylo, spočítám podle výletových videí....Adršpach,Teplice, pak na to mrknu.
Tam většinou písek na těch cestách, hlína.
V obci když to šlo jsem bral většinou sandále, nechtělo se mi zavazovat.
Nějak to propočítám, ale jak bylo psáno, i já bych řekl když to přestřelím, tak max max 500km a to už blbnu....
Možná by bylo řešení podrazit Vibramem, nevím....
Každopádně díky za další rady a postřehy
Fota bot zde v čase 10:20, nevím jak dát foto
https://www.youtube.com/watch?v=E3nWz8EFfsg&t=686s
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 11:02

fps píše:tak to pak máš hold smůlu, nezbude ti nic jiného než kupovat každých pár měsíci čínský brak od salomonu


Myslím tím to zavazování, já nezvládnu tkaničky zavázat.
Buď tedy to utažení jak má nejen Salomon, nebo by se mi líbilo Boa
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » ned črc 1, 2018 11:34

Pokud mas nekoho, kdo Ti po nakupu trochu malo pomuze, tak si kup silnejsi cvocku jak je na zatahovani bund/kapuci, batohu, atd. a do nej si nech pretahnout oba konce normalnich snurek, ve Tvem pripade bych doporucoval okrouhle, klouzavejsi. Pro jistotu jeste si nech predposledni krizeni udelat tak, jako bys chtel delat uzel, to prvni svazani, ale ne jednou ale trikrat prekrut (blbe se mi to vysvetluje, mozna Ti nekdo napise srozumitelneji) snurky a tak zatahni, jak bys to mel mit bude to fungovat jako stop hacek. A pote budes uvolnovat a zatahovat pres tu cvovku jen ten vrchni radek snerovani. Takto ziskas podobny system zatazeni jako Quicklace, jen to nebude zatohovani cele boty jen toho vrchu. Myslim si, ze pri trosce cviku se to da docela uspokojive vyresit a naucit. Kazdopadne, cvocku si koupis za par (jednotky) korun a zkusil bych to na nejake pujcene obuvi, jestli to zvladnu. Pokud ne, cvocku mozna vyuzijes jinde.
Bohuzel mi odesel objektiv na fotaku, takze Ti nedam foto-navod.

Podle toho videa videt, ze asi doslapavas opravdu zvlastne, na te pate skoro bodove a pote silne na jeden bok. Tento doslap by se mozna mel trochu resit, at uz odnaucenim, pokud to jde nebo specialni vlozkou, pokud to mas dane zdravotne (po urazu).
Co se tyce podrazeni Vibramem, zkusit by se to dalo, ale ta Michelin podrazka je vyvinuta spolu s podesvi, takze by se musela vymenit cela podesev+podrazka, jinak by se Ti to asi rozpadavalo a je otazka, jestli ty boty toto umoznuji. A stoji to docela dost penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 12:46

Tak abych se přiznal, teď nevím co dál...
Nosit nemůžu-zničím
Podražení zřejmě na 2 věci...
I kdybych došlapoval na patu celou,je pryč celá a ne jen část...
Zzřejmě tedy jen drahá zkušenost
Ještě že jsem v té obuvi neběžel, to by bylo rychlé
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » ned črc 1, 2018 13:11

Ja ale netvrdim, ze podrazeni Vibramem neni mozne - u Tvych bot netusim, to se spise zeptej sveho kamarada sevce. Nebo jeste lepe v Restday ve Zline, kde toto delaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 13:43

Spíš Restday zeptám....
Tam se na to specializují..
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod ZbynekN » ned črc 1, 2018 14:58

HrochzKrkonos píše:Myslím tím to zavazování, já nezvládnu tkaničky zavázat.
Buď tedy to utažení jak má nejen Salomon, nebo by se mi líbilo Boa


Salomon to svoje vázání prodává i samostatně, možná by šlo použít i u jiných bot.
Nebo můžeš zkusit něco jako Xtenex tkaničky, u nízkých bot by to mělo být v pohodě. Já je mám u běžeckých bot. Taky se prodávájí gumové tkaničky s brzdou- rychlé přezutí při triatlonu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 15:20

Koukám v číně za dolar různý barvy
Přílohy
572638764-1318467720.jpg
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod ZbynekN » ned črc 1, 2018 17:53

Jojo, něco takového používám taky, nebo samozřejmě stačí guma a brzda z galanterie. Boa vázání mám na jedněch botech taky a to je na jednoruční zapínání super. BOA hike, tady je přehled výrobků s BOA zapínáním z kategorie Hike
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » ned črc 1, 2018 18:08

Super, mrknu
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » pon črc 2, 2018 8:09

Jeste podnet pro mody: Nebylo by vhodne toto cele presunout do topicu "Reklamace obuvi"?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » pon črc 2, 2018 11:17

Chtěl jsem vložit protokol z reklamace, nenapadá mě jak...
Skenování to nebere, focení je velké.....
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod apuka » pon črc 2, 2018 12:42

Muzes obrazek zmensit a tak zkusit vlozit nebo jej nekde dat na internetovou galerii a sem dat jen odkaz.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod mike » pon črc 2, 2018 14:58

apuka píše:Jeste podnet pro mody: Nebylo by vhodne toto cele presunout do topicu "Reklamace obuvi"?

Myslis prejmenovat? To muze udelat zakladatel vlakna sam. Staci zeditovat prvni prispevek a zmenit jeho nazev. Osobne mi prijde dostatecne vystizny a pripadna zmena je tedy na nem.

HrochzKrkonos píše:Skenování to nebere, focení je velké.....

Jak pise apuka, nejlepsi by bylo protokol nafotit, fotku zmensit a dat sem jako prilohu. 1280x1024 forum najisto vezme, muzes to pri zmensovani nechat zaostrit, aby to bylo citelnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod mitau » pon črc 2, 2018 15:13

@mike: apuka myslel pripojit to do vlakna Reklamace bot - jednotlive pripady
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod mike » pon črc 2, 2018 15:26

Aha, holt neumim tak dobre cist jeho myslenky, jako ty :twisted:

Se zamyslim, jestli je to dobry napad...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49407
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » pon črc 2, 2018 18:17

Nejde mi to vložit, takže textem:
Vážený pane
Vámi reklamovaná obu salewa ms ultra train gtx 64410/0972 black out/green, ve velikosti uk 11 byla dne 22.6. zaslána výrobci k posouzení.Ten po důkladné prohlídce obuvi žádnou výrobní vadu neshledal s tím, že charakter opotřebení odpovídá nevhodnému užívání obuvi.Vaši reklamaci tímto považuje za neopodstatněnou.
Velice se omlouváme, ale z výše uvedených důvodů jsme nuceni vaši reklamaci zamítnout.
Děkujeme za pochopení.
Matum Alpine

Nedostal jsem však nic z posuzovní, nějaký protokol, jen vyjádření prodejce, nikoli výrobce.
Výrobci jsem totiž psal já(alespoň si to myslím-Salewa.com) a přišlo mi toto:

Customer Experience Agent (Salewa International)

Jul 2, 15:26 EEST

Hello Michal,

thank you for contacting us and for giving us the chance to improve our products.

We are sorry to hear about the experience you had with one of our products and dealers.
We are very happy to hear that you generally liked our shoes and advertised them in videos.

To better understand your situation we would like to ask you for further information.

Where did you buy the Ultra Train GTX?

When did you buy the shoes? Do you still have some form of confirmation of the purchase?

Could you please send us photos of the issue you experienced, the label on the inside of the tongue and the soles from below?

This information helps us to find a proper solution.

We look forward to your reply
Best regards from the Dolomites
Imi
SALEWA Customer Care

Navíc jsem ještě dnes psal prodejci, že mi jaksi zapomněl vrátit doklad o koupi, který jsem mu k reklamaci poslal.
Až mi ho tedy vrátí, pošlu jim vše, oč mě žádají.
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod PaKo » pon črc 2, 2018 18:44

To ti prodejce pošle klidně i mailem, nebo pokud jsi se regnul při koupi, tak na 99% si ho můžeš stáhnout v historii objednávek. A poučení pro příště - posílat jen kopie.
PaKo
 

Re: Ochozená obuv po třech měsících

Příspěvekod HrochzKrkonos » úte črc 3, 2018 4:49

Jasný, já zas aby neřekl že chce originál...
Psal jsem mu, že mi to stačí emailem, že si vytisknu..
HrochzKrkonos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: sob čer 30, 2018 8:22

Další

Zpět na Boty