Prestige boty na trek

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Prestige boty na trek

Příspěvekod strnadson » úte kvě 1, 2018 11:42

Chystam se na trochu narocnejsi treky (norsko, alpy) alei dalkove pochody.
Mozna se budete smat, ale zatim jsem vse v ČR prochodil v obyčejnych černych prestižkách Sport. Mam je cca 5 let, dostavají zabrat, ale drží, nikdy jsem nezažil puchýř atd. Jsou neuveritelne pohodlne a lehké. Koupil jsem si mezitim 2x ruzne trekové boty,pohorky (i za 5tis) a vzdy jsem skoncil s puchýřem (asi mam divnou nohu)
Prestige ale nemaji pořadny outdoor “vzorek”, a tak se ted trochu bojim je brat
jako hlavni boty na dalkove treky. Ma nekdo podobnou zkusenost popr poradite podobne pohodlne boty ale vhodnejsí na treky?
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 1, 2018 13:16

pohorky sou casto lehce tvrdsi, noha si musi zvyknout - idealne olepit dopredu a zvykat a zvykat. Jinak dost lidi chodi v bezeckych botach, trailovky a tak maj vzorek dostatecnej, pohodlny taky sou, zas ale ten svrsek tenkej, snadno znicitelnej, kdyz se clovek blbe kopne tak to boli, nekde nejakej sutr u pohorky treba lehce lizne ostrou hranou kuzi boty, v bezeckych i nohu, clovek muze kazdej rok kupovat novy a tak :D Je to proste o zvyku a o tom, co clovek presne chce.

Lidi, co chodej dalkovy treky i v narocnym terenu casto nosej bezecky boty. I v prestizkach by to teda asi taky slo, jen clovek musi vic davat pozor kam slape, na mokrym sutru asi budou lehce vic klouzat.

muzes si projit temata v sekci boty, dost se i resi kotnikovy membranovy botky, nizky, nemembranovy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod fps » úte kvě 1, 2018 13:27

strnadson píše:Koupil jsem si mezitim 2x ruzne trekové boty,pohorky (i za 5tis) a vzdy jsem skoncil s puchýřem (asi mam divnou nohu)

chce to dvoje kvalitní silné ponožky, pak je noha jak v bavlnce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod oodoow » úte kvě 1, 2018 14:44

Jojo, kup si běžecký boty do terénu, budeš mít cit pro terén i super vzorek, který neklouže.
Pohorky nekupuj, zbytečně těžký a tvrdý, noha jako ve svěráku, akorát puchýře jsou z toho, to je slepá vývojová větev obuvi. :P
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod mike » úte kvě 1, 2018 16:06

Koukam, ze uz zacinas mit z pohorek regulerni fobii. Mozna by nebylo od veci zajit k doktorovi, aby se to podchytilo zavcas, nez se zacnes vrhat na kolemjdouci turisty v pohorkach :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod Mawenzi » úte kvě 1, 2018 16:51

oodoow sakra jaktoze mam i puchyre z bezecky boty? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod oodoow » úte kvě 1, 2018 19:13

@mike: Kolemjdoucí turisty v pohorkách jenom předbíhám a soucítím s nimi jak zbytečně trpí. 8)
@mawenzi: Jestli máš puchýře i v těch Olympusech, tak ti už asi není pomoci. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod strnadson » úte kvě 1, 2018 19:28

Často slyším že jsou dobre Salomony, je to tak?
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 2, 2018 5:49

oodoow - mam jedny GTX asicsy s trochu me drou a delaj puchyr v pate. Olympusy sou backurky. To jen, ze puchejre nemusi byt JEN z pohorek, ale kdyz nekde nesedne bota.

Jinak salomony proc ne, hlavne si kup boty co ti budou sedet a pocitej s tim, ze po sezone/ dvou bude po nich, pripadne pokud votocis 1000km za 3 mesice tak klidne bude po nich za 3 mesice :D

ono u salomonu je to sazka do loterie, taky se zhorsily, ale zas obecne u bot za 1500 necekam zazraky nikde. Procti si vlakna jako bezecky boty do terenu a tak, najdes tam dost tipu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod strnadson » stř kvě 2, 2018 7:17

Ještě to lze možná řešit nesmeky.
Zatim jsem proste pohodlnější boty než Prestige nenašel.vypada to jako reklama,
ale na druhou stranu se bojím aby mě při náročnějším treku nezklamaly, přeci jen je to jen normální pracovní bota
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod mitau » stř kvě 2, 2018 8:37

Nesmeky jsou do snehu, jinde opravdu nedavaji smysl :D

Sam jsem toho v prestige jako maly dost nachodil a zacal v nich behat. Boty to jsou dobre (zvlast kdyz je na ne po letech chodidlo uzpusobene), i kdyz jestli ti vydrzi 5 let, tak mas asi stesti na konkretni kus (ja je odrovnal vzdy za rok a kousek). Problem je ale vzorek a prilnavost podrazky, do Alp bych je nebral. Zkus nejake bezecke boty - treba Inov-8 Trailtalon 275 jdou na ceskych nebo hlavne zahranicnich obchodech sehnat asi za 2000 a je to dobra bota (pokud ti nebude moc siroka). Jakekoli terenni bezecke boty, ktere ti sednou, budou lepsi. Zkus se pri vyberu zamerit na to, aby bota byla pocitove podobna presigim.

PS: Kdyz jsem v nich zacal behat, tak jsem si nejdriv koupil bezecke boty, ktere se nakonec ukazaly horsi nez presige. Ujasnil jsem si, co od boty chci a pak jsem opravdu nelitoval, ze jsem boty vymenil.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod strnadson » čtv kvě 3, 2018 22:04

Inov-8 Trailtalon 275 vypadá dobre, půjdu ji zkusit.
Předpokládám že podobne boty tzn běžecké snáž protečou za deště.
Prestige jsou vždy v suchu,
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod mitau » čtv kvě 3, 2018 23:32

Dokud jsem nosil prestige, prisli mi strasne dobre i v odolnosti vuci pocasi. V prvnich bezeckych botech me prekvapilo, ze promokaji a muzu citit vitr v bote (chodidlo na to nebylo vubec zvykle, ted to vubec nevnimam). Pak si ale uvedomis, ze se v tech kozenych botech pres leto vlastne docela potis a docenis to, ze chodidlo muze mnohem lepe dychat. Takze ano, protecou urcite snaz, ale momentalne jsem za to rad (clovek by mohl zvolit i bezecke boty s GTX pro nepromokavost), ale prave kvuli prodysnosti skoro vsichni davaji prednost sitovane verzi.

PS: Z UK jdou objednat za cca 80eur (kdyztak napis SZ, nechci tu propagovat konkretni stranku) nebo muzes podporit ceske prodejce.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Prestige boty na trek

Příspěvekod strnadson » pát kvě 4, 2018 6:08

Souhlas na teple léto super, ale bojím se prave do oblasti typu Jotunheimen – Norsko, Skotsko atd kde to už nemusí byt tak v suchu :-)
strnadson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 7, 2018 10:19


Zpět na Boty