Boty - široká noha

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » sob říj 6, 2018 21:01

Myslim, ze v tom linkovanem vlakne najdes, kde si je v CR muzes prohlednout - alespon nektere modely a nektere velikosti. A tam by Ti taky meli pomoci zmerit svepomocne nohu, nemusel bys do IT.

U Andrew se muzes podivat i po jinych modelech, i "klasik" sitych jak u Meindlu maji tam jak z Perwangeru tak i ruznych jinych "plnych" kuzi (Vachten, Pampas a ci co), kvalitativne plne srovnatelne z ruskou "Sil" kuzi. Mimochodem, Super Perfect uz je z nejake svycarske kuze, ne ruske.
Na druhe strane pri modelech (od Andrew) s lepenou podrazkou bys alespon mohl mit vodeodolnou obuv, jinak Ti pres svy vzdy po case neco natece.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » sob říj 6, 2018 22:16

Hm zajímavé tak na to muzu kouknout.
Jo Super Perfekt je z fialové Milky ale je to už to D a to mi přijde dost obyčejný Perfekt jsou C.
Jinak ta Ruska Sill kůže byla krasne mekoucka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » ned říj 7, 2018 17:59

Michal82 píše:Viděl jsi je na živo někde? Eventuelně kde?

Ne, mam info jen z toho vlakna, ale celkem mi to staci. Akorat mam zrovna nove podrazene Alasky a k tomu nove wide, takze mam snad na par let ohledne pohorek vystarano.

Muzes napsat Tecumsehovi, jestli chces nejake podrobnosti nebo fotky. Prijde mi to jako lepsi a levnejsi varianta, nez to resit s Meindlem, ale na tebe budou mozna malo tezke ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte říj 9, 2018 14:57

Tak mi odepsali t Meindlu.

Údajně nedělají šití na zakázku, protože na to nemají kapacitu.

Tak buď mi odepsal nějaký ňouma nebo už nedělají zakázkovou výrobu?
Co si pamatuju i zde jsem četl že třeba Super Perfekt se dělá na zakázku.

Tak teď nevím.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » úte říj 9, 2018 16:09

Vis. Nedelaji. Nejspis delali a zjistili, ze na to opravdu nemaji kapacity, a tak s tim skoncili. Veci se meni, obvykle k horsimu ;-)

(jeste tam muzes zkusit zavolat)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 4:55

Nějaké doporučení na širokou turistickou B pohorkuv oblasti prstů?
Mám momentálně Hanwagy Tatry wide, v prostředí části jsou opravdu wide, ale špička boty už je mi ouzká a malíček mám narvaný pod vedlejší prst a každou chvíli na něm puchýř.
Jediné boty co my pohodlně sedí jsou Keeny, ale nic nevydrží..
Nadějně vypadají https://www.matum.cz/panske-turisticke- ... d-gtx-8015 ale nemám důvěru v tu síťovinu na vršku boty. Dal bych přednost celokožené.
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 8:23

Jo u Hanwagu model Bergell, Grünten - pokud může být klasická šitá celokožená bota.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte pro 11, 2018 10:35

Sinpa píše:Nějaké doporučení na širokou turistickou B pohorkuv

Michal82 píše:Jo u Hanwagu model Bergell, Grünten
:(( :(( :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 10:50

apuka co se ti nelíbí? Jak Bergell tak Grünten jsou B

Neplést s ,,Bergell Top” to je něco jiného.

Široké jsou - bohužel pro mne jako všechny Hanwagy i na patě, ale jelikož nosí Hanwagy tak mu pata asi vyhovuje. A jsou širší jak Tatra i v té špičce mají ji takovou ploše kulatou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte pro 11, 2018 12:00

Mas pravdu, beru zpet. Hanwagacka stranka, kdyz vyhledam Bergell (nevyberu navrh Bergell Top jen "Bergell"), tak me stejne hazel na Top. Ja jsem jen nezkonktroloval nadpis. Proto se mi to zdalo blbe. :toimonster:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 12:17

Mají tam ještě další B ale ty sem neměl v ruce. Lisi se to kůži a drobnostmi.

Botky to sou pohodlne pokud sednou.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 13:54

Kouknu po nich, díky.
Pravda vzhledově to není, to co bych si přál, ale moc si vybírat nemůžu.
Kdyby měl někdo další nápady, tak prosím napsat, nechci to uspěchat a hodlám se tomu pár týdnů věnovat.
To samé mi čeká ještě při výběru nízkých trekovet (tam zatím vede La Sportiva TX4 ), léta jsem nosi nízkél Asola (a vlastně pohorky Fugitive GTX taky).
Před dvěma lety mi nějak "rupla" noha a od té doby se do ničeho nevejdu, navíc mi přijde,že Asolo ty boty začíná dělat užší jak v minulosti.
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 15:00

No ještě můžeš kouknout na Meindl Badile ty taky cca ok na tu šířku. No a pak mě napadá ty mi doporučoval Vici - Limmery Standard.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 15:38

Něco neprošívaného by nebylo? :-)
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 16:40

Tak jdu hledat na vyzkoušení Salomon Quest 4D GTX, špička dle fotek vypadá použitelně a design je mi přece jen bližší jak sešívané pohorky.
Na courání po ČR/SR by měli stačit.
https://www.marines-shop.com/boty/salom ... rces-burro
http://soldato.cz/boty-salomon-quest-4d-gtx.html
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 17:31

Sinpa - bylo určitě ale to sem poslední dobou nehledal neb mi to bylo úzké a když sem zjistil ze mi šitě vyhovují na šířku víc zjistil jsem další bonusy jako kvalitní kůže a bez PU v podrážce ;)

Ale vyzkousej co se ti líbí no - PS ty Salomony -nepsal si ze bys chtěl celokoženou botu?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 17:48

No chtěl bych, něco jako Lowa, Hanwag - tedy lepené.
Ten oldschool design mi není moc po chuti, ale když nebude zbytí..
Asola co jsem měl dřív byli taky kombinované, ale hůř se to čistí.
Proto jsem vzal posledně celokožené. Po prolezení rašeliniště, stačilo jen vlézt do potoka a bordel se z většiny odplavil. :-)
U bot kde je textil, je to složitější :mrgreen:
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 18:20

Sinpa - povězte mi Kefalín, co si představujete pod pojmem ,,celokožené” ? :D

Celokožené mají silnou kůži z vrchu a mají kožený vnitřek.

Jestli chceš celokožené lepené tak třeba Löwa Tibet se dělá jako celokožená - v ČR většinou jen na objednávku.
Další lepenina je Hanwag Alaska v celokožené verzi prodávaná pod názvem Yukon. Opět jen na objednávku v ČR. Oboje jsou boty B/C.

Pokud chceš jen kožený boty z venku tak B jsou třeba Löwa Ranger - celkem hezká a pohodlná bačkůrka.

Design je u šitých bot cca stejný, jen nemají většinou tu gumovou obsázku, zas mívají lepší kůži.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 18:56

Ok blbě jsem to napsal.
Mám teď Hanwagy Tatra Wide bez GTX s kůží vevnitř a uvítal bych podobnou botu jen s širší špičkou (jako má Keen) - mám nohu jak kachna = od paty se pořád rozšiřuje až k prstům a malíček mám asi o něco delší než je běžné.
Předtím jsem měl Asolo Fugitive GTX, kde je spodek boty z nějaké broušené kůže (nevím jak se to přesně jmenuje, ale chápu, že to není ta "pravá" silná kůže jak na tebou uváděných) a vršek je nějaký "hadr". S GTX jsem na nich nikdy problém neměl a ani s tím hadrem, vodu nepouštěl, jen se hůř čistil. Proto jsem vzal následně botu co byla celá s kůže a malým počtem švů - Tatry. Asola jsem dal pryč, protože mi najednou začali být hodně těsné, proto Wide Tatry, ale postupně zjišťuji, že ani ty nejsou na moji ploutev ideální (navíc mi na moje použití přijdou zbytečně tvrdé, jsou B/C), tak koukám jinde.
Všechno co jsem našel od Lowa, Hanwag má podle fotek špičku stejného tvaru jak ty Tatry co mám.
Takže mi z toho zatím vychází nějaká prošívaná bota, která má díky této konstrukci baculatější špičku - tam mi vadí design a všechno budou počítám tvrdé boty na úrovni těch Tater (?).
Nebo se smířit s náročnější údržbou a vzít zase kombinovanou botu kůže/hadr, kde jsem zatím našel pár modelů co mají bačkorovnější špičku.
Snad jsem to napsal trošku pochopitelně. :mrgreen:
Naposledy upravil Sinpa dne úte pro 11, 2018 19:07, celkově upraveno 1
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod dudy » úte pro 11, 2018 18:57

Tvl, na tohle bych doporučil spíš operaci...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 19:39

Sinpa - je zajímavé kolik lidi má různě široké nohy ale výrobci ty boty dělají pořád užší.....

Tatry jsou značeny jako B/C ale takový měkčí ty šité boty co sem ti psal jsou B a klasická bota rozchozením trošku změkne takže dle typu pak B až A/B. Navíc se výrazně lépe vytvaruji dle tvé nohy než lepene boty s obsazkou.

Ty lepené co sem ti psal jsou B/C ale tvrdší a mohutnější než Tatry.

Hele nakonec ti nezbyde než zajít do krámu a zkoušet.

Pokud bys chtěl ty šité boty raději si rovnou zajed do Německa. Něco ti sem objednají ale pochybuju ze třeba 5 páru abys zkoušel jaké ti sednou a jaké ne a v jakem čísle.....

Ty Meindl Badile si můžeš vyzkoušet v Praze v podnikové prodejně kde je mají spolu s jinými botami - mají i nějakou komfort řadu.

Bejt tebou zajedu do Prahy vyzkousim co je a udělám si představu o tom jaký výrobce má jak vhodne tvary pro tebe. A potom můžeš hledat jaký model by byl lepší.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod scinkk » úte pro 11, 2018 20:35

Salomon Quest 4D GTX jsou uzke, obecne vse od salomonu, mam bezecke mantry 3, u tech se uvadi, ze jsou to zatim nejsirsi salomony ve spicce, no je to tak na hrane :)
Pohorky ci kotnikace s dostatecne sirokou spickou pro me jsem zatim nenasel krom keen, podle toho co pises, hadam, ze na tom budes podobne :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Boty - široká noha

Příspěvekod Michal82 » úte pro 11, 2018 21:40

Scink - no já taky trpěl ale teď už ne - teď rozcházím Déčkové Super Perfekty a to už vůůůbec nebolí to už je radost ;)

Jo potrebuju extra širokou ale ne jako ty úplně ve špičce ale tak v 1/3 délky boty.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » úte pro 11, 2018 22:02

Chapu tedy spravne, ze Keen jsou boty pro mutanty? Vypadaji tak :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » úte pro 11, 2018 22:14

Vypadají, kvalita není nejlepší, ale můžu v tom rok, dva pohodlně chodit, pak se většinou začínají rozpadat. Asola a Hanwag vydrží daleko víc, ale většinou mám puchýře, otlačené prsty, jednou mi slezl nehet. Tak si vyber :-)
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » úte pro 11, 2018 22:23

Jasne, tobe nic jineho nezbyva, ale jsou lidi, co si je kupujou dobrovolne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2018 8:29

vcera sem si koupila vm dublin. spis jako zimni botu (odnosila bych keen durand ale klouzou jako prase na poprasku nebo lehce namrzlym chodniku, tak je schovam na turistiku jaro/podzim), a celkem v ty spicce me pozitivne prekvapily (moje kachni noha je urcite horsi nez tvoje, protoze ja neobuju ani tatry wide a keeny mi sou krom nejsirsich durandu taky v prstech uzky:D

jako ono kdyz ses v situaci ze neco chces, ale do niceho se nevlezes... treba ty meindl badile sem nezkousela, ale vcera sem si fukla do kapa kdyz uz sem sla kolem ocihnout ty novy prabosy (beast, vagabund a jeste cosi), docela bych si i vybrala jenze proste uzky a to nekdo psal na vybaven.cz ze ty prabosy sou na kachnu- mozna bys na ne taky mohl kouknout. Mne byly uzsi, ale jestli obujes tatry, tak bys mohl bejt spokojenej.

vzhledem k tomu, ze sem cekala na prodavacku, nez mi nanosi velikosti a ozkousela sem nejaky dalsi kotnikace, tak sem naznala, ze to nebudu hrotit, kdyz ty vmka mi padly a za 1500 neni co resit a na par zim mam vyreseno a pak je prubnu i na sneznice, spicku maj rozhodne tuzsi nez keeny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod GreyMouse » stř pro 12, 2018 13:08

Proč jsi vlastně zkoušela ty Tatry wide dámské? Já si myslím, že mám nohu celkem standardní, a přesto mi občas pánská verze stejného typu bot sedí líp než dámská právě kvůli šířce. Nevím jak vychází porovnání mezi dámskou wide a pánskou normální, ale na tvém místě bych začínala zkoušení u pánské wide ;-)

Třeba ve 4camping mají velikost 41,5 a objednání na prodejnu k vyzkoušení tě nic nestojí a nemusíš nic nikam posílat zpátky. U online-sportu mají i víc velikostí.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Sinpa » stř pro 12, 2018 14:02

Mawenzi díky, podívám se.
Abych řekl pravdu, tak jsem čekal jestli něco napíšeš zrovna ty :D
Sinpa
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 4, 2018 16:57

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 12, 2018 14:26

sinpa - ja to tady trochu sledovala, ale nebyl cas :D

aktualne mam teda asi troje altry, keen durand a ty vm dublin... taky me to pekne toci to furt resit, takze kdyz mi ty pracovni padly tak sem nevahala ani vterinu.

ty prabosy ale teda se mi libily v kotnickove verzi oba modely, skoda ze s tou kachnou to byla kachna :)

greymouse - protoze panska byla k dispozici jen 42,5 myslim kdyz sem to resila a ta by byla urcite dlouha uz hodne... nicmene kdyz i lowa ranger panska mi byla uzka a to je sirsi nez tatra wide panska... ta damska byl vylozene sverak a panska ve stejny velikosti (tzn tak 41-41,5) by byla sirsi jen o par mm, vetsinou na porovnani to staci, pokud by byla damska jakoze hmmm to neni spatny tak panskou objednam. damska byla sverak, panska by byla taky, to zas neni tak ze pansky sou citelne sirsi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Boty