Boty - široká noha

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » čtv kvě 14, 2020 9:18

Mawenzi píše:proc vsechny bazarovy altry musej byt tak velky
Musis hledat mimo ceskych bazaru.... Napr. v Rakousku. Nebo 93 EUR za Olympusy (vcetne postovneho) Ti prijde jeste moc? V tom pripade si musis pockat na vetsi akce. Na tom linku jsou nejlevnejsi z RunInn-u. Tam to radeji neobjednavej. Posilaji to nizozemskou postou (asi ze Spanelska) a prijde to do Prahy na celni postu. Sice clo ani DPH nemusis platit navic, zato jim nejakou dobu trva kym poslou zpet a tady v OV jeste vice, kym doruci. Normalne z EU se doruci do tydne, tady pre koronou to byly tri tydny, pri korone mesic...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 14, 2020 9:45

jo no posles prachy a boty nikdy neuvidis to chces
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » čtv kvě 14, 2020 14:09

:shock: :shock: :shock:
Promin, ale pri trose rozumneho vybirani mas mnohem vetsi sanci u nas, ze o ty prachy prijdes... Co jsem napsal o tom RunInn, to neni dano jimi, ale "spolupraci" CP a NL Post. Mam kolegu, ktery si obcas neco z uplne jineho soudku a z jinych eshopu (i z evropsky nejspickovejsich v oblasti) objednava, kde taky pouzivaji NL Post a ma s dodanim taky velke problemy.

Jinak ten obchod, na ktery se v mem linku odkazuje je nemecky normalni eshop.
Mimochodem, kdyz si neco kupujes pres eshop v EU, nezapomen, ze mas docela silne paky, kdyby se neco zvrhlo. Existuje evropske spotrebitelske centrum (ted si nepamatuji presny nazev), funguje i cesky a pomaha resit "preshranicne" problemy.
Jediny vyznamny rozdil oproti nasem zakonu o ochrane spotrebitele je, ze napr. v Nemecku nemas 30 dnu na vyreseni reklamace, ale ma se to udelat v "primerane dobe". Ve skutecnosti ale vetsinou rozdil neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2020 16:08

apuka píše:Posilaji to nizozemskou postou (asi ze Spanelska) a prijde to do Prahy na celni postu. Sice clo ani DPH nemusis platit navic, zato jim nejakou dobu trva kym poslou zpet a tady v OV jeste vice, kym doruci.

He? Nizozemi i Spanelsko je v EU, tak proc by to melo chodit pres celni postu? Zasilky z EU snad chodi primo, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 14, 2020 16:48

apuka
tak pokud znas nekoho kdo objednava, tak to je jina.
Ale jak sem to prosla, tak ty co potrebuju ja jsou za 110E + posta a ses uz skoro na cene v CR, ty v akci za 75E sou zas nejaky miniaturni damsky veliksoti).

jo a zajimava vec... moje stary olympusy 42 byli na tenkou a tlustou ponozky a novy olympusy 42,5 uz sou jen na jednu tlustou ponozku... se snad ta bota zmensuje nebo co... aj tkanicky sou desne kratky a sotva udelam usi, u starsiho sem musela hlidat at si po nich neslapu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » čtv kvě 14, 2020 20:41

Ty Inn eshopy Runnerinn, Trekkinn... atd. jsou podezřelý, četl jsem na ně dost stížností, takže bych tam nic neobjednal. Myslím, že sídlí někde ve Španělsku nebo kde.

Pěkný slevy na Altry mívají na sportsshoes.com a pak hlavně na sportpursuit.com, tam bývají opravdu za babku. Obojí prověřené obchody v UK, kde jsem ke své spokojenosti nakoupil už mnohokrát a nejen já.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Squish » pát kvě 15, 2020 10:20

Na Runnerinn a Trekkinn jsem koupil Altra timp 1.5 a Sea to summit eather light xt a vždy bez problémů. Možná jsem měl jen štěstí, kdo ví :)
Uživatelský avatar
Squish
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 24, 2005 11:19
Bydliště: Praha

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pát kvě 15, 2020 10:26

@oodoow: Nevim, ja jsem s nima zadne problemy krome toho poslani, co ale nejde uplne na jejich vrub (i kdyz by mohli s tim neco udelat a vymnenit dodavatele...) nemel. Jedine ted na zacatku brezna, kdy ve Spanelsku vypukla korona a zacaly tam byt ruzne omezeni. To jim trvalo dodat neco ze skladu do "balirny" 10 dnu, ale vzhledem k tomu chaosu, co tam tehdy vladl, se ani nedivim. Jindy to bylo max nasledujici den po objednani predane prepravci. Problemy jsou az ta zasilka dorazi do CR. Vzdy i komunikace docela slusna a par veci od nich uz mam.
Nekdy davneji s nima nejak byl spojeny bud Bergfreunde nebo Bergzeit.
mike píše:He? Nizozemi i Spanelsko je v EU, tak proc by to melo chodit pres celni postu? Zasilky z EU snad chodi primo, ne?
Ano taky jsem si myslel a taky tak vetsinou z SK, D, A i I chodi, myslim, ze i ze Spanelska by mohlo. Ale ne tak s Nizozemskou postou - oni asi maji zmlouvu na predani zasilek na Prahu 120 ](*,). Viz sledovani nize- a to je jeste nepresne, protoze na SPU OV to doslo realne az 15.1. odpoledne (pani na poste mi to sdelila podle jejich interniho sledovaciho systemu):
16.1.2020 Příprava zásilky k doručení. 72572 Depo Ostrava 72
10.1.2020 Přeprava zásilky k dodací poště.
10.1.2020 Zásilka vypravena z třídícího centra. 70002 SPU Ostrava 02
10.1.2020 Zásilka v přepravě.
8.1.2020 Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BAxxxxxxxxVV.
8.1.2020 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 vyměňovací pošta Praha 120
7.1.2020 Odeslání zásilky do České republiky.
3.1.2020 Zásilka převzata do přepravy.

Nebo pres tu koronu - tady to ve skutecnosti lezelo na SPU OV "jen" tyden, ne dva:
1.4.2020 Příprava zásilky k doručení. 72572 Depo Ostrava 72
18.3.2020 Přeprava zásilky k dodací poště.
18.3.2020 Zásilka vypravena z třídícího centra. 70002 SPU Ostrava 02
18.3.2020 Zásilka v přepravě.
14.3.2020 Podací číslo zásilky přidělené v České republice: BAxxxxxxxVV.
14.3.2020 Převzetí zásilky vyměňovací poštou. 22000 vyměňovací pošta Praha 120
...

Mozna je problem, ze oni (NL Post) opravdu predavaji az do Prahy. Normalne posta z A jde do Brna, z D (alespon z oblasti, kde jsem neco objednaval) do Plzne a odtud to uz posilaji primo do OV, dokonce vetsinou primo na Depo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2020 17:53

To je podivne, ale zas tak dlouho se to tam nezdrzelo. Tady pisou:
Co se děje se zásilkou po příchodu na území ČR?

Záleží na zemi, odkud byla zásilka odeslána.

Zásilky ze zemí Evropské unie nepodléhají celnímu řízení, nepředkládáme je celnímu úřadu a po roztřídění je směrujeme přímo k adresátovi.

Zásilky z ostatních zemí podléhají celnímu řízení, po převzetí vyměňovací poštou Praha 120, Plzeňská 139/290, Praha 5 Košíře, jsou předkládány celnímu úřadu a je u nich postupováno následovně: ...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod martin55 » ned črc 19, 2020 18:40

ahoj , chtel bych si koupit nové boty, náhrady za garmont trail beast, jelikoz me bohuzel malinko byli ouzky...proto schanim sirsi boty narazil sem na tyhle - https://www.trisportshop.cz/topo-trailventure nemate snima nekdo zkušenost? zkusil bych i ty altry ale jestli dobře koukám nemaji nepromokavé.....dekuji
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 5:53

nektery altry (lonr peak) by meli mit neoshell membranu. topo osobne zatim.neznam.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod martin55 » pon črc 20, 2020 16:36

Ano máte pravdu, ale to byla lone peak 3 kterou už nejde sehnat, tyhle 4.5 se dělají ve verzi RMS s membránou eVent. Bohužel české eshopy nabízejí jen verzi mid, nikdo nízké... Potom už jen z ciziny... Jinak ty topo z odkazu nejsou nepromokavé, ale už je výrobce nabízí, ale opět jen v cizině.. Pak sem přemýšlel nad Hoka ale nevím stou špičkou jak jsou na tom
martin55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: pon dub 25, 2016 18:19

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » pon črc 20, 2020 19:23

aha... zkusila bych napsat do nalehko.com jestli nebudou prodavat verzi s membranou. mozna i do trisportshopu ackoli tam nemam dobry zkusenosti s ochotou poradit nebo pomoct
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod rime » úte srp 11, 2020 20:10

Pro pripadne zajemce mam info k Altra lonepeak. Boty jsou v predni casti opravdu siroke a je to proste poznat. Nicmene, pres nart jsou paradoxne uzsi nez lecktere standardni boty. To proste nevymyslite. Takze bacha jen pro siroke a placate nohy.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 12, 2020 6:40

rime
verze 4.0?

ja uz lonepeak kupovat nebudu, protoze moje 3.x 42,5 byli uzsi nez 2.0 41,5...

zustavam u olympusu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod rime » stř srp 12, 2020 14:16

Ano, v. 4.0, velikost 46,5. Ja teda mam praseci nohu, ale podle me to prehnali.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod WDSNV » pát srp 21, 2020 15:31

Lepší široká než dlouhá.. Já mám 182cm 100kg a nohu 49 kdo má větší nohu? :D
WDSNV
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: čtv srp 20, 2020 9:20

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod rime » úte zář 1, 2020 22:41

Vyzkoušeny LA SPORTIVA TX5. Velmi dobře natvarovany, vhodne pro sirokou nohu. Bohuzel neni to na vysoky nart. Skoda, moc se me líbily a sel bych do nich.
Edit - vyzkoušeny také BOULDER X MID, podobný problém, úžasně tvarovaná bota, relativně dostatečně široká. Objem boty je však omezený. Bez vložky ok, jenže bez vložky to nejde používat, a tak tenkou vložku, která by fungovala a byla zaroven tensi jak originál nevyrábějí.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod rime » úte čer 1, 2021 13:55

Tak a vítězem se stává Lowa Ranger III GTX. Opravdu papučoidní a zároveň široká bota. Není to úplně dokonalé, ale je to řešení na vysoký nárt a širokou přední část nohy. Oproti Tibetu je o něco málo lehčí, širší, nemá bohužel úžasný patent, který brání povolení tkaniček, nemá tak pevné ukotvení paty, není tak robustní. Na druhou stranu je to univerzální pohorka pro někoho s nestandardní nohou.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » úte čer 1, 2021 14:30

Jsem vcera byl zkouset LS Ultra Raptor Mid Wide. Pry jsou v oblasti prstu sirsi a vyssi. Nepoznam bezne (nizke ani Mid) UR, ale fakt, v oblasti od kloubu prstu az dopredu maji relativne dost mista - podle vnejsiho srovnani bych rekl, ze maji predek lepe tvarovany (z hlediska mista pro prsty) nez TX5. Asi i u nartu je pomerne dost mista. Ale...

Kdyz jsem si je obul (o pul cisla vetsi nez normalne kupuji pohorky, tj. 47,5), tak u prstu OK, jenze za kloubem prstu uz se noha citila ponekud nekomfortne, mirne utlacena. Jo, mam nestandardni nohu, v tech oblastech ji mam sirsi nez bezna populace, ale tady je stejny problem jako u nekolika jinych vyrobcu - vepredu siroke, od nejsirsiho mista k prostredku se ale velice rychle "zakroji" a z(/s)uzuje. Takze je to bota vhodna pro nohy sirsi v oblasti prstu ale standardni jinde, obecne "celosiroke" laby maji smulu.

Ta bota jinak vypada dobre, nohu drzi pekne a vypada i dost pevne (ale ne moc tvrde), Jen mi prijde na prvni pohled trochu plastova, no furt lepsi nez nizke UR. Coz ale je jedno, kdyz dobre funguje.

Nakonec asi si necham Salewa Alp Mate Mid WP. Nevim, co maji za membranu, snad bude dychat dostatecne. Ale v teto bote je fakt dost mista vepredu do boku i na vysku, pricemz pomerne dobre sedi a drzi nohu. Neni to tak odpruzene jako napr. moje byvale Hoka One One Sky Toa, ale zase asi vydrzi o hodne slozitejsi teren (Sky Toa se "zasekl" uz nekde na A/B, kdyz tam zacaly byt kameny nebo by traverz ve vetsim svahu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod rime » úte čer 1, 2021 15:23

Ty LS Ultra Raptor Mid Wide jsem nezkousel, ale vypadaji siroce, jenze to vsechny LS a taky u vsech bez vyjimky je problem s vyskou respektive objemem predni casti nohy. Nejsou proste delaný na praseci nozky a je jedno jakou mate velikost. Navic tyhle teda nevypadaji vzhledem moc dobre, tezce me pripominaj Salomony z Vietnamu, který jsou opravdu sileny a docela se blizi botkam od skutecneho pana tonga.
Salewy to samé, kvalitni, možná široké ale pro útle nohy.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Croven » pát čer 25, 2021 7:55

Ahoj, všimol som si, že sa tu hodne riešia Altra boty. Pred mesiacom som si ich kupil a prešiel som v nich hrebeňovku Jeseníkoch, boty sú úplna paráda. Plánujem ísť teraz v lete do Tatier a viem že veľa ľudí nosí na VHT nízko kotníkovú obuv (neviem či Altry).

Myslíte, že v Altrách (lone peak 5) sa dajú chodiť Tatry?
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Etheric » pát čer 25, 2021 8:48

Když se v nich dá jít PCT, proč by nešly Tatry? :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pát čer 25, 2021 9:02

Croven píše:Myslíte, že v Altrách (lone peak 5) sa dajú chodiť Tatry?
Jednak nevim co si predstavovat pod "chodit Tatry", tam jsou tereny od asfaltek az po silne VHT a lezecke.

Ale se to tady uz resilo (asi v jinem vlaknu). Neni otazka, jestli se da v botach X chodit Y. Da, vsechno se (za jistych podminek) da, toto otazkou neni. Otakzami jsou:
a) jak zvladnou moje nohy v danych botach dany teren?
b) jake budu mit stesti na podminky.

Prave v tech drivejsich diskusich se poukazovalo na to, ze jo, v nizkych botach se da - ale potrebuje to cloveka, ktery dany teren v nich umi chodit a potrebuje to mit dobre podminky. Jakmile se podminky zhorsi, tak casto nastava pruser a to casto i kvuli botam. Asi taky je zajimave, ze HZS ve VT casto upoznuje na to, ze takove boty jsou casto pricinou jejich zasahu.

@etheric: promin, ale nesrovnavej teren VT a PCT. Hlavne ne VT za pripadnych zhorsenych podminek. PCT neshazuji, ale jeji obtiznost je spise v delce a odlehlosti trati nez v terenu. VT presne naopak. Samozrejme, zase vyvstava otazka, kam se chce tazatel v Tatrach (tj. ne nutne VT) vybrat bo ne vsude je tezky teren.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Croven » pát čer 25, 2021 9:47

Apuka:

mám na mysli klasické výšlapy na štíty po značených trasách
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod bonatius » pát čer 25, 2021 10:17

@Croven: za pekneho pocasia to v Altrach zvladnes.

Mna by skor zaujimalo ako sa zachova poistovna ak by sa stal nejaky uraz a jednou z pricin by bola nevhodna obuv a bol by potrebny zasah horskej sluzby.

Kamarat s partiou bol liezt ferraty v Rakusku a spadli na nich skaly a museli volat zachrannu sluzbu.
Prisiel vrtulnik, osetrili ich, bol aj nutny prevoz do nemocnice, ale hlavne im velmi dosledne skontrolovali celu vybavu.
Nastastie mali vsetko v poriadku.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Croven » pát čer 25, 2021 10:32

@bonatius

Tak predpokladám, že tie boty majú nejakú podrážku aby si sa hneď pri mokru nešmykol aj keď beháš po skalnatom teréne.
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod apuka » pát čer 25, 2021 11:15

bonatius píše:Mna by skor zaujimalo ako sa zachova poistovna ak by sa stal nejaky uraz a jednou z pricin by bola nevhodna obuv a bol by potrebny zasah horskej sluzby.
Tak to by ses mel zeptat v prvni rade u sve pojistovny :wink:. Zavisi to od jejich podminek. HZS nebude kontrolovat vystroj, ale pokud byl uraz evidentne zpusobeny nevhodnou obuvi, mozna o tom neco napisu do zaznamu (ktery by pojistovna mela dostat).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod Fllux » čtv črc 29, 2021 17:14

Ahoj,

prosim vas, potreboval bych doporucit nejaky overeny evropsky obchod, kde prodavaji boty Topo Athletics. Moje momentalni uz jsou v polorozpadu a jediny prodejce v CR, Trisport shop, nema velikosti 48 a i ma posledni dobou nejakou malou nabidku.
Fllux
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 13, 2020 16:52

Re: Boty - široká noha

Příspěvekod oodoow » čtv črc 29, 2021 18:11

zrovna koukám po Topo MTN Racer 2, našel jsem to na https://www.bike24.com/ ale dost předražený a pak ještě na https://www.runnerinn.com/ ale zas tam nemají potřebnou velikost. Kdybys našel ještě něco, tak napiš. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

PředchozíDalší

Zpět na Boty