Boty na dlouhý pochod v listopadu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Viiki » úte říj 31, 2017 11:20

Ad nestandardní tvar malíčků - narodila jsem se s malíčky na nohách dost vtočenými pod ostatní prsty, takže jsem chodila víceméně po jejich hraně a kloub malíčku trčel do strany. Puchýřů jsem si užívala v pohorkách a tvrdších botách řádně. Pak jsem se nějakou oklikou dostala k barefootovým botám, vyzkoušela, moc nenosila, ale díky nim přešla na měkké a hlavně ve špičce široké boty (i na chození po městě) a po cca dvou letech pravý malíček téměř narovnaný, levý o 70% lepší. Na chození mimo město mám běžecké trailové boty a prstové ponožky, nula puchýřů i otlaků.
Je to běh na dlouho trať a teď ti to určitě nepomůže, ale třeba do budoucna?
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 31, 2017 17:40

Já ty prstovky snad vyzkouším :-D Když je tu furt tak všichni doporučujete... Měl by někdo nějaký tip na nějaké konkrétní, ozkoušené, sehnatelné v Praze? Možná bych je fakt zkusil...

@Viiki: Jo, já to mám podobně, do budoucna to možná bude inspirace hledat jinou vhodnější obuv, kde primární bude dostatek místa ve špičce, a uvidíme... Mě osobně BF boty moc neoslovují, ale co jsem tě pochopil, tak to není podmínka, jen náznak Tvé cesty k těm botám s dostatkem místa ve špičce, chápu to dobře?

Jináč k mazání - mazal jsem to nějakou oranžovou indulonou na ruce, protože modrá nebyla, tak trošku... Myslíte, že až trochu odhojím puchýře, má smysl si ty nohy mazat na noc pravidelně (a třeba do ponožek) každý den do toho pochodu, že by to taky pomohlo, nebo to má smysl jen v "den výkonu", či případně večer před tím? A předpokládám, že zhojení nohou bych teď měl ještě podporovat spíš kalciovkou a indulonu pak až na samotný pochod, jest tak?

A poslední otázka, k modrému nehtu - za jak dlouho se případně obvykle odporoučí? Zatím zdá se celkem drží, podlitina nějak výrazně nemění barvu do tmava... Dneska jsem teda musel strávit den v kožených užších polobotkách, protože práce a musel jsem jít "na slušňáka", ale jinak ty palce zdá se dávají už trošku pokoj... Tak se chci jen zeptat, jestli mám na pochod, který je za 10 dnů, počítat s tím, že budu ještě řešit čerstvě odpadlý nehet, nebo jestli pravděpodobně ještě "přežije"... :-D EDIT: V případě zájmu foto dodám... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 18:35

Mazal bych nohy kazdy vecer kalciovkou.

Nehtum slezeni nejakou dobu trva, tipuju, ze to nestihnou. Obvykle je to tak, ze nehet odumre a zustane na miste dokud ho nove narustajici nehet nezacne vytlacovat. Pak se zacne zvedat a casem se da odloupnout (nekde tu na to mame i vlakno :)). U mne to trvalo radove mesice, nez novy nehet dorostl asi do tretiny. Ale ja jsem ho mel prerazeny, mozna to u tebe bude jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 31, 2017 18:39

Jasan. Kalciovku nějakou konkrétní, nebo stačí jakákoli, třeba tato?

https://www.benu.cz/calcium-pantothenic ... y-EALw_wcB

S nehtem tedy uvidíme, doufám, že to potvory nestihnou... Ono mít tam částečně "mrtvej" nehet by nemuselo být úplně špatný, ne? Taková další ochranná vrstva proti případnému tlaku shora... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 31, 2017 18:46

Pouzivam tuhle uz hodne dlouho a nemam potrebu menit. Kdysi jsem zkusil jinou tusim od Zentivy a ta mi nesedla, palila na poskozene kuzi. Jine neznam. Reklamu jim delam schvalne, protoze ji maji za fakt dobrou cenu.

Mtrvy nehet nevadi, kdyz se neodlupuje a neprekazi. Naopak, po odlouplem nehtu zustane hole luzko, ktere je citlivejsi a to je nutne prelepit. Zvlast kdyz se ti dotyka bota nehtu shora, to bys nedosel. Jsem si ale skoro jisty, ze tak rychle slezt nestihnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod oodoow » úte říj 31, 2017 21:18

MalyBobes píše:Měl by někdo nějaký tip na nějaké konkrétní, ozkoušené, sehnatelné v Praze? Možná bych je fakt zkusil...

Mi nejvíc vyhovuje trail model, na který jsem dával odkaz, je dost silný, takže trvá než se prošlape.
U nás byl k sehnání v Rejoice v Jindřišské, mají je i na eshopu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » čtv lis 9, 2017 21:18

Takže pozítří jdeme na to, zítra odpoledne už následuje po práci přesun do Chrudimi, kde přespíme, a kolem poledne startujeme... ;-)

Pár posledních dotazů:

- kdy namáznout nohy, a čím? Už to tu bylo diskutováno - když je máznu těsně před pochodem, budou na namazaný noze blbě držet flastry (plánuju si malíčky asi oblepit už preventivně a palce možná taky). Co tedy večer před pochodem (a spát ve fuseklích, aby to působilo) modrou Indulonou, před pochodem těsně už ničím, maximálně Alpou na prokrvení?
- fusekle jedny, nebo dvoje? Myslím jako jestli jedny tenoučký a na to ty Lorpeny, co jsem si koupil, nebo jestli ty jedny tlustčí Lorpeny stačí? Předpokládám, že když si budu brát s sebou rezervní "vnější" ponožky, bylo by asi vhodné mít ty samé? Nebo mám vzít třeba ještě jedny, ale slabší, aby to byl zase trochu jiný pocit na nohu, když si je třeba prohodím?
- boty si beru jedny náhradní, mám tady jedny větší kecky po dědovi (co je tehdá skoro neunosil, hned mi je věnoval skoro nový), co jsem chvíli nosil a pak zase nenosil, jsou celkem prima rozšláplý a asi o číslo a půl větší, s fuseklí v nich noha sedí prima, tak je asi vezmu...
- řešení problémů hned jak nastanou, tedy předpokládám, že jakmile někde něco začne drhnout, tak oblepit, když už tam bude puchýř, picnout jehlou a dát tam náplast na puchýře?
- ibáč v pozdější fázi zejména na bolest šlach a svalů?
- s sebou hlavně hodně tekutin a nějaký jídlo, co člověku chutná, má hodně cukru a neudělá se mi po něm blbě, předpokládám

Jinak to vypadá, že ten nehet, co mi zmodral tu minulou neděli na pětatřicítce, se asi poroučet nebude, barva se normalizuje a nehet drží zase pevněji, takže se asi "chytne" zpátky, asi čeká na tu sedmdesátku, aby odešel se vší parádou :-D

Každopádně všem moc díky za rady a držte nám palce, určitě pak odreportuju, jak jsme dopadli... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 21:45

MalyBobes píše:Co tedy večer před pochodem (a spát ve fuseklích, aby to působilo) modrou Indulonou, před pochodem těsně už ničím, maximálně Alpou na prokrvení?

Vecer predem kalciovou masti, ta se urcite vsakne, Indulona by uplne nemusela. Ve fuseklich nespat, rano bys mohl byt neprijemne prekvapen vyrazkou ze zapareni.

MalyBobes píše:Myslím jako jestli jedny tenoučký a na to ty Lorpeny, co jsem si koupil, nebo jestli ty jedny tlustčí Lorpeny stačí?

Tady bych asi zustal jen u tech Lorpenu.

MalyBobes píše:tedy předpokládám, že jakmile někde něco začne drhnout, tak oblepit, když už tam bude puchýř, picnout jehlou a dát tam náplast na puchýře?

Nepichal bych, praskne sam. Leda ze by byl nejak velky a vadilo to. A ano, resit okamzite, jak neco zacnes citit.

MalyBobes píše:ibáč v pozdější fázi zejména na bolest šlach a svalů?

Svalu spis ne, to je na poskozeni, ne na unavu.

MalyBobes píše:s sebou hlavně hodně tekutin a nějaký jídlo, co člověku chutná, má hodně cukru a neudělá se mi po něm blbě, předpokládám

Idealne neco vyzkouseneho, co ti chutna. Klidne i treba chleba se salamem, housku se slaninou apod. Cokoladu a rychle cukry samozrejme taky. S pitim to neprezen, jestli se da doplnit prubezne, tak abys nemel zbytecne tezky batoh. Muzes potrebovat tak 4 litry nebo i vic a to uz se pronese.

MalyBobes píše:Každopádně všem moc díky za rady a držte nám palce, určitě pak odreportuju, jak jsme dopadli...

A kdyz ne, tak si to precteme v novinach :twisted: Si to uzij a prezij ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mitau » čtv lis 9, 2017 22:32

Ve vsem souhlas s mikem.
Jeste par doplneni:
- vecer pred pochodem se poradne najez (testoviny nebo neco podobneho, ne sladke veci). Ta energie se ti bude dalsi den hodit
- poradne se vyspi (idealne ze dneska na zitrek i pak tam na miste jestli se startuje rano, nechce se mi to dohledavat) a snaz se co nejmene stresovat a myslet na veci mimo pochod
- nastuduj trasu, kde pujde dobrat vodu nebo se stavit v hospode. To ti umozni si vzit spravne mnozstvi vody a v pripade problemu budes tusit, jestli nekde po trase budes moct odpocinout v hospode. Nevim, jak je znacena trasa, ale mej nejakou zalohu (mapa, idealne gpx trasa v mobilu).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 23:09

mitau píše:vecer pred pochodem se poradne najez (testoviny nebo neco podobneho, ne sladke veci).

Jj, tohle je podstatne. Cetl jsem, ze testoviny jsou nejlepsi (pomale sacharidy) a co jsem zkousel, tak na tom neco bude. Taky to chce nepodcenit snidani. Pekne v klidu a to co snidas normalne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod majka2205 » pát lis 10, 2017 8:10

zdravím všechny a především kolegu který jde tento pochod. Jdu zítra taky, moc se těším a bude to můj první takto dlouhý pochod přes noc. Je to o tom překonat sám sebe a sáhnout si na svůj limit a dosažitelný cíl. Boty mám běžecký a druhý připravený náhradní. Oboje vyšlápnuto a natrénováno od začátku letošního roku. myslí si že je důležité si především věřit a nepřipouštět si nic jiného než že to zvládneme !!! jdu s kolegou a půjdeme "na pohodu" rychlost cca 4-5km/hod oblečení funkční a navrstvené vzhledem k předpovědi počasí beru i lehkou vnější větrovku s vysokou odolností proti větru a vodě a pláštěnku. Boty jak jsem psala mám běžecký pevný kolem nohy a volnější ve špičce. Ponožky jsou základ a proto volím běžecké kvalitní podkolenky co zpevní kotníky lýtko a odvádí pot a druhé náhradní sebou. Druhé boty mám takové lehké "bačkůrky" s ortopedickou vložkou, vyšlápnuté a budu je mít jako záchranu pro případ že někde zapluju do mokra nebo bahna.... :-) Navíc batoh zbytečně nepřetěžovat, jídlo sebou co mi chutná, čokoládu a energetický tyčinky a gely si beru jako poslední možnost. Jinak 2 menší lahve vody rozmístěné po stranách batohu a camelbak. A po zkušenostech si určitě beru sebou do plastový lahve jágra...zahřeje a podpoří a zklidní žaludek.
sebou dobrá čelovka, čepice, funkční šátky a návleky na boty. jsem zde z regionu a dobře to tu znám.. pokud bude trasa vedena tam kam přibližně ukazují indicie, máme se na co těšit... lesy, stezky, bahno, převýšení :-) zdraví Majka tým Horizont
majka2205
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 10, 2017 7:51

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát lis 10, 2017 14:01

mitau píše:Ve vsem souhlas s mikem.
Jeste par doplneni:
- vecer pred pochodem se poradne najez (testoviny nebo neco podobneho, ne sladke veci). Ta energie se ti bude dalsi den hodit
- poradne se vyspi (idealne ze dneska na zitrek i pak tam na miste jestli se startuje rano, nechce se mi to dohledavat) a snaz se co nejmene stresovat a myslet na veci mimo pochod
- nastuduj trasu, kde pujde dobrat vodu nebo se stavit v hospode. To ti umozni si vzit spravne mnozstvi vody a v pripade problemu budes tusit, jestli nekde po trase budes moct odpocinout v hospode. Nevim, jak je znacena trasa, ale mej nejakou zalohu (mapa, idealne gpx trasa v mobilu).


Spíme u sestřenice v Chrudimi, jedeme už dnes (to k bodu spaní), k večeři bude kančí guláš (to k bodu večeře). Trasu zatím neznáme, netuším, jestli po cestě bude šance něco doplnit, takže si vezmu každopádně vodu v podobě malých PETek, aby se daly průběžne odhazovat, jak je budu dopíjet, plus asi půllitrovku Coly (dobře mi zahání únavu, mám odzkoušeno), možná ještě nějakej ionťáček. Pak mám ještě hroznový cukr. Jídlo si vezmu asi nějaký sladký tyčinky plus něco slanýho - třeba kus chleba se salámem, protože žrát dvacet hodin snickersky nebo něco takovýho, bych asi nedal... :-D

Každopádně díky za rady všem a kolegyni Majce přeji hodně zdaru za tým Jezevci. ;-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod remy77 » pát lis 10, 2017 15:33

Hlavne neberte len sladkosti, tie su fajn na rychly nabeh, ale aj rychlo opadnu. Idealne su aj nejake tvrdsie syry, klobasa... Pomalsi nastup, ale dlhsi efekt :)
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pát lis 10, 2017 15:42

ty vado, to jsem netusil, ze 35 km na den je takova veda... ty boty mit dobre a na pohodu rozchozene, to je jasne, to je zaklad, ale ta veda kolem jidla... :roll:
jako nechci to vubec shazovat, je to asi pravda, nicmene chodim docela bezne (ne kazdy den , aby si to zase nekdo nevylozil po svem) po kotaroch tak 20-25 km/den, pres tricet jen vyjimecne, ale nikdy jsem tuhle stranku neresil
:-..
no nic, toz good luck a jsem zvedavy se na zpravy z bojiste
:smt023
Naposledy upravil Quido dne pát lis 10, 2017 16:13, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát lis 10, 2017 15:45

remy77 píše:Hlavne neberte len sladkosti, tie su fajn na rychly nabeh, ale aj rychlo opadnu. Idealne su aj nejake tvrdsie syry, klobasa... Pomalsi nastup, ale dlhsi efekt :)


Neboj, mám s sebou jitrnici... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 18:32

Quido píše:ty vado, to jsem netusil, ze 35 km na den je takova veda...

Nebavime se o 35 km na den ale o 70 km za 20 hodin.

Quido píše:jako nechci to vubec shazovat, je to asi pravda, nicmene chodim docela bezne (ne kazdy den , aby si to zase nekdo nevylozil po svem) po kotaroch tak 20-25 km/den, pres tricet jen vyjimecne, ale nikdy jsem tuhle stranku neresil

Vsak taky 20 - 25 km u nas nic neni. Chodim bezne 35 - 40 po kopcich a taky to neresim. Jenze 70 je neco jineho. To jsem sice taky neresil, ale taky jsem to nijak moc neplanoval a mel jsem nachozeno. Coz tazatel nema.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pát lis 10, 2017 22:14

jezisi, ty jsi puntickar (nejsi AiTak..?) :twisted:
jo, vim ze je to 70, ale neni to v jeden den najednou a je to s prestavkou... dyt rikam, ze to nezhazuju, ale ze bych resil jidlo, to mne nenapadlo... :roll:
(a ti prasutisti asi taky jidlo neresili, nebo jo?)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 22:52

20 hodin je limit na celou trasu i s prestavkama. To je u mne jednodenni akce. Ze se jde pres noc je spis zatez navic.

Koukam, jak jsem sel kdysi 70 km (s 2000 m prevysenim a v pohorkach). Necelych 21 hodin s prestavkama a 16.5 hodiny cisteho casu. Stavil jsem se na veceri v hospode, coz zabralo tak hodinu a neco a zbytek byly prestavky v prubehu. Ono se to nascita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 11, 2017 8:41

jenze parasutisti to nesli pro zabavu a nic jinyho jim proste nezbylo. ted to lidi jdou v podstate pro zabavu a pokud nemaji zkusenosti ani s delsima vyletama, ani s odobnou akci, tipy na jidlo muzou byt stejne dulezite, protoze ac to v jistym.ohledu zabava a odpocinek nebude, jakozto volnocasovou akci bych si ji rada zprijemnila jak nejvic to pujde a treba i tim, ze mi nekdo da tipy jak jist, protoze ja to nevim, kdyz sem to nemela na cem vyzkouset.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod DAV » sob lis 11, 2017 8:57

Tak si to tady čtu a muj názor je takový, že není až tak důležité jaké boty mám. Není tomu dlouho co jsem měl defekt na kole a potupně jsem se s kolem na zádech (až tak to bylo špatné) vracel domů 20 km v cyklistických tretrách, tedy bota na chození nepoužitelná. Je to o morálu, hledat důvod proč to jde jít dál a né obráceně. Jinak letošní 5BV jsem šel v ádách model response tr a jako dobrý, na to že jsem je kupoval protože byly v akci, tak mne ta bota mile překvapila, hlavně tedy to že se nějak nemíní rozpadat, asi změním svůj názor na firmu adidas.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » sob lis 11, 2017 20:01

Moral je fajn vec, ale vyuzije se v pripadech, kdyz to jinak nejde. Kdyz vis predem, do ceho jdes, tak je lepsi se pripravit. Proc se zbytecne trapit, pripadne si ublizovat? Spatne boty na 70 km muzou zpusobit potize, co se vlecou mesice.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » sob lis 11, 2017 20:07

Mawenzi píše:jenze parasutisti to nesli pro zabavu...


To jako že nosili zátěž a eště je to bavilo?
Aneb jak absence diakritiky umí posunout význam vět...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pon lis 13, 2017 9:24

tož su žádostiv, jak to dopadlo... !? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 9:35

Zrovna jsem měl sepsaný dlouhý report, ale jak jsem mezi tím snídal a řešil další věci, tak mě ten posr... krám z fora mezitím odhlásil a celý mi to zmizlo :-( Do hodinky to tu bude zas, neboj.
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 10:12

Takže report přímo z akce. Pokud by se to někomu nechtělo číst celé, tak zásadní informace na úvod - dali jsme to!!! :supz:

Teď dojmy podrobněji. Začlo to celkem "humorně" už v pátek - jak jsem tu dlouho a pečlivě "vybíral" boty, tak jsem v pátek těsně před odjezdem do Chrudimi (kde jsme z pá na so přespávali u příbuzných) zjistil (cestou na nákup do obchodu vzdáleného asi 300 m od baráku), kdy jsem zjisitl, že vzhledem k tlaku na palce shora to "v magnumkách fakt nepůjde", inu přišel čas na akci "prohrab botník", naštěstí jsem tu měl jedny starší Merrelky, který sice měly lehce prošoupanou podrážku na levé špičce a trochu prodřené paty (a nenechával jsem je vylepit, vzhledem k tomu, že ta podrážka se stihla "ojet" docela brzo a myslel jsem, že už půjdou z domu), ale jinak celkem pohodlný nízký kecky, s Goretexem, rozšláplý, takže jsem do nich jen z těch magnumek přehodil ty Bama vložky a jelo se... Předtím jsem ještě testoval, jestli do nich tou podrážkou na levý noze neteče - pečlivým prošlapováním všech dostupných louží v okolí... :-D

K samotnému pochodu - první polovinu jsme šli spíš volněji, pečlivě monitorovali stav pracek a problémy hned ošetřovali (předem známá riziková místa typu pat atd. jsme oblípli předem leukoplastí). Vzpomněl jsem si na radu, která mi zde byla dána, že je docela fajn nohy občas chladit. Potůčků jsme sice moc nepotkávali, ale pomáhalo i jen na chvíli sundat ponožky a nechat nohy trochu osušit chladným vzduchem... hned se šlo lépe. Přestávky jsme dělali tak zhruba každých pět kiláků/hodinu, ale nijak dlouhé. Jen tak 10-15 minut - ošetřit případně pracku, něco sníst, trochu protáhnout, cigárko, napít a šlo se zase dál.

Cca ve třetině pochodu jsme narazili na hospodu, kde jak trefně shrnul kamarád, "dne 11.11. ve večerních hodinách AČR spolu se svými civilními přívrženci provedla přesně naplánovaný chirurgický úder na zásoby utopenců", přičemž naše dvojice došla trochu později, takže jsme si dali jen malinovku a polívku s játrovými knedlíčky, což zvýšilo morálku mužstva asi tak o 20 %. :-D

Do poloviny pochodu (Hlinsko) jsme se dostali zhruba ve 22:00, což byla cca půlka našeho časového limitu. Bylo nám naznačeno, že máme za sebou půlku, ale tu lepší (což se později ukázalo, že nebyla legrace, ale holá pravda). Tou dobou už asi dvě hodiny drobně (takový ten otravný deštík, co leze úplně všude) poprchávalo, takže možnost ošetřit pracky na korbě Tatrovky, která byla krytá a vytápěná, přišla velice vhod. Taktéž čokoláda od pořadatelů. Na místě jsme se zdrželi cca do 22:45, tedy na dokončení bylo zhruba 9,5 hodiny... Pozoruhodný byl místní horký čaj, který byl také součástí servisu v půlce pochodu.. Nevím, co do toho ti paragáni dali, pořád nějak nevěřím, že to byl jen cukr, s parťákem jsme to překřtili na "čaj s kokešem"... :-D Jak jsme šli do půlky "volně", tak z Hlinska jsme vyrazili jak motorový myši a tempo 6 km/h, co mi ukazoval sports tracker, bylo najednou "na pohodu vole, trošku si pošetříme čas!", takže jsme fičeli po silnici jak diví.

Ve druhé polovině byly dva momenty, které docela prověřily vůli účastníků. První byl výstup na Devět skal, který byl, pokud mě paměť neklame, na cca 55. km. V noci, v dešti, jsme se pižlali nahoru do kopce, cestou plnou mokrých šutrů, bláta, kořenů... fakt "nádhera"...

Ovšem to nejlepší přilo asi na 65. kiláku, byl to výstup na Paseckou skálu. 2 km nahoru po modré. První kilák tvořený cestou s blátem, kam nebyl problém zajet po kotníky, takže člověk musel jak (invalidní) kamzík hopsat ze šutru na šutr, což se zablácenýma podrážkama a v noci jde fakt skvěle :-D No a druhý kilometr pak byl prudký kopec lesem po cestě, co snad ani cestou nebyla. Po chvíli jsme tu pos**nou modrou ztratili, takže jsme se slovy "hele prostě potřebujem nahoru, tak se tam nějak vyškrábem, modrá nemodrá" na ten podělanej kopec prostě vylezli... :-D Nepříliš slušné výrazy z nás v té době létaly s kadencí minimálně tatatatata, mnohdy i rychlejší...

Následovala poslední část, která byla už z veliké části dolů s kopce, nejdříve do Studnice, kde byl symbolický cíl pochodu. Tam jsme se dozvěděli, že nám zbývá ještě 6 km do Nového Města na Moravě do KD, kde je faktický cíl pochodu. Na hodinkách jsme měli 6:45 a museli jsme tam být do 8:10. Poklonili jsme se tedy památce p. Cyrila Musila, který parašutistům ze skupiny Tungsten pomáhal, zapálili svíčku a pak se slovy "a teď jdeme, to dáme, to urvem, tu medaili dostaneme!" jsme do NMnM jeli pomalu "po prdeli", abychom to stihli v limitu. Pak jsme ještě chvíli bloumali a trochu se zamotali na úplném konci a ten kulturák jsme asi pět minut hledali, přičemž jsme si říkali "přece jsme nešli 70 kiláků kvůli tomu, abychom to prosrali kvůli nenalezenýmu kulturáku!" :-D Nicméně se podařilo a 19 minut před limitem jsme splnili. :twisted:

Následky pochodu momentálně:

- dva větší puchýře na levé (malíček a prostředník) a jeden na pravé (prostředník) noze (vyřeší Compeed náplasti a kalciovka)
- rozbolavělé svaly a šlachy (vyřeší čas)
- opruzelá prdel (řeší Bepanthen)
- boule na hlavě, jak jsem se praštil při lezení do tatrovky, když mi sjela noha po mokré stupačce (vyřeší opět Dr. čas)

Spotřebované podpůrné materiály (mimo běžného jídla a pití):

- cca 8 ks červených "Chesterfieldek" na osobu
- 2 ks Ibalginu rapid na osobu
- 3 magneziové tablety na osobu
- náplasti všeho druhu (leukoplast, Compeed, polštářkové běžné, Fingerstrips - díky za tip, fungovaly výborně)
- hroznový cukr
- ionťák z DM Drogerie
- nějaký hrozně sladký blivajz s energií a minerály, co objevil kolega na služebce v Německu
- a last, but not least - "paragánský čaj s kokešem" :-D

Takže nakonec se dobrá věc podařila, hrábli jsme si na dno a ještě hlouběji a jak trefně napsal kolega, byli jsme tak daleko mimi své obvyklé komfortní zony, že jsme je ani neviděli. :-) Děkuji všem zde, že jste se mnou měli trpělivost, některé vaše rady nám určitě k úspěchu pomohly. \:D/ :t:t
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 13, 2017 10:32

tak gratulace! :) a ta boule me rozesmala i kdyz jiste boli jako das.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 10:36

Díky :-D Ad boule - ani ne, já jako malej hlavou omlátil kde co (kupodivu jsem pak bez problémů vystudoval :lol: ), takže palice je zvyklá a ta lavice v tatrovce taky přežila... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 13, 2017 11:45

@MalyBobes: Gratulace :smt023

Vzpomněla jsem si na tebe v sobotu večer, kdy byla "reportáž" z akce ve zprávách. Redaktor mluvil, myslím, o 3° nad nulou a už tehdy bylo vidět, že něco padá a od pohledu bylo krajně nevlídno. Sedla jsem si blíž ke kamnům a vůbec vám nezaviděla :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 11:49

Takhle - deštík byl sice protivný a komplikoval záležitosti typu ošetření nohou, rozmáchával nám mapy, staral se o bláto atd., ale snad ještě větší "opruz" byl sníh s drobnými vločkami ve vyšších polohách. Odráželo se od nich světlo z čelovky, takže měl člověk v noci pocit, že kouká do stroboskopu někde na diskotéce, a občas se ty turistické značky na stromech hledaly takhle potmě ve fujavici fakt blbě... Naštěstí jsme na to byli dva a nakonec někdo z nás vždycky nějakou někde většinou objevil...

Zima sice byla, ale to jsme nějak zvlášť nevnímali - jednak jsme oba měli termoprádlo a další věci (btw to termoprádlo z Tchiba, jak tam teď mají za 599, není vůbec marný), druhak se člověk při pochodu celkem zahřeje... ;-)

Na tu reportáž se taky chci podívat :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pon lis 13, 2017 12:04

parada - gratuluji
:smt023
no vida - jak stres pumuze najit vhodnou botu (trochu vice informaci, prosim, k tem botam, jelikoz ja osobne merrelly nechci ani videt, tak mne dost zajima, jak to ustaly botky...); jinak si myslim, ze to je dobry start pro dalsi podobne akce... :twisted:
... a jedna zkusenost navic - ze i na dalkove pochody pro relativni rovince je trba brati s sebou prilbu arm2

pekne napsane a diky barvitemu liceni si celou tu situaci behem pochodu dokazu docela dobre predstavit :supz:
... a muj postreh, ktery mne zde lehce udivil, ze v seznamu prvni vyjmenovana pochutina/pozivatina je cigarko :)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Boty