Boty na dlouhý pochod v listopadu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 11:59

a nemel by se ten pochod jit ve stejnych botech, v jakych sli ti parasutisti...? :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 12:07

Quido píše:a nemel by se ten pochod jit ve stejnych botech, v jakych sli ti parasutisti...? :twisted:


Ale my jsme tam za civilní křoví :-D Tuším, že vojáci to normálně jdou s výbavou a zbraní, co jsem tak viděl videa z minulých ročníků. :-D

Boty si dneska večer hodim na vyspravení těch pár drobností, co na nich je, jinak myslím, že lepší "pohodlíčko" asi fakt mít nebudu. A vložku bych pořešil během zítřka. Nedaleko tu máme zdravotnické potřeby, kam bych se mohl jít zeptat. Přemýšlím, jestli mám tlačit za každou cenu tu "ortopedickou" vložku, na kterou fakt nemusím být zvyklý a může to být hypoteticky ještě horší, nebo spíš nějakou tu gelovku/pěnovku. Měl by kdyžtak někdo tip na dobrý obchod v Praze, kde maj v tomhle ohledu široký sortiment, ze kterého se dobře vybírá?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 12:11

ortopedickou vložku ne! tu by ti když tak měl navrhnout lékař po vyšetření, pokud bys vůbec měl nějaký konkrétní problém...
radil bych tu gelovku, ta řeší tlumení došlapu; pěnovkla to řeší jen částečně, ta spíše řeší padnutí obuvi na danou nohu
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 12:28

OK, taky myslím. Domnívám se, že mám od dětství lehce plochý nohy a v dětství jsem na to nějaký vložky snad i měl, ale už x let nic takovýho nemám a jsem bez problémů v tomhle směru... Takže spíš ty gelovky. Kam pro ně nejlíp? Zdravotnické potřeby? Obchod s obuví? Případně nějaké "outdoor/sport shopy"?

EDIT: Navíc u té ortopedické bych se obával (co si tak z dětství pamatuju), že by to bylo ještě o nějakém "zvykání si" na tu chůzi v té vložce a realisticky vzato nemyslím, že bych do termínu toho pochodu stihl nějakou splašit a ještě k tomu "rozšlápnout" v botě tak, aby to bylo pohodlný... Asi dám tu gelovku a uvidíme.

EDIT2: Je nějaká osvědčená značka těch vložek? Co tak koukám, tak mi všude vylejzaj samé Scholl GelActiv... Je to v pohodě, nebo hledat něco jiného/lepšího?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 12:44

scholl by měl být v pohodě, ale může být spousty dalších kvalitních, o kterých nevíme... tady neumím víc poradit
akorát bys měl vybrat určení vložky - na chůzi, práci či sport...
edit: např.
http://www.scholl.cz/pece-o-nohy/stelky ... -pro-muze/
https://www.muj-scholl.cz/zdravi-a-kras ... muzi-1-par
Naposledy upravil Quido dne úte říj 24, 2017 12:49, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 12:46

Volal jsem tady do těch zdrav. potřeb co tu máme nedaleko, prý gelovky ve velikosti 43 mají, tak se tam po práci stavím a uvidíme. Rozhodně to radši koupím (když budou mít) v prodejně, kde se obsluha trochu vyzná, než to kupovat v e-shopu Alzy, kde mají Scholly taky... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 12:49

:supz:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 16:27

Muhaha tak návštěva zdravotnických potřeb byla dobrá... Přišel jsem tam s představou gelové vložky, paní si mě vyslechla, řekla "no tu gelovku zkuste, ale zkuste pak ještě tuhle".. No takže jsem nakonec odešel spokojenej s nějakou negelovou vložkou Bama Fresh, co podpírá klenbu, je odpružená a jako bonus pomáhá noze líp větrat. Což jsem hned testnul cestou z práce a paráda... jak jsem měl ráno nohy po cestě trochu opocený, tak teď to výrazně pomáhalo (a doba chůze byla plus minus podobná).

Takže prostě pochod bude Magnum party, ještě teď ty škrpály hodím do opravy, abych je měl naprosto v pucu, a pak děj se vůle boží - nejdřív teď v neděli a pak hlavně za ty dva tejdny...

Ještě kdybych už nebyl až moc otravnej - jakou byste na tuhle vzdálenost zvolili "strategii" pochodu? S kamarádem to máme vymyšlený tak, že bychom ideálně do tmy (startuje se v 11 a v pět už bude asi docela tma) dali tempo, abychom za těch 6 hodin dali tak těch 30-35, tj. půlku, a následně se tam s rezervou mohli v noci potácet pomalejc a dali to do limitu. Je to dobrej nápad?

A co přestávky? Mně osobně přijde, že (delší) pauzy jsou zlo, takže bych spíš dělal kratší "aktivní" třeba po dvou hodinách, něco zblajznout a zase vyrazit.. Nebo je lepší jít delší dobu a pak dát delší pauzu? Mně osobně to moc nesedí, mám pocit, že když si víc orazím, tak hrozně trvá, než se nohy dají zase "do pohody" a "rozejdou" se...

Každopádně všem moc díky za rady a určitě odreportuju, jak jsem pak dopadl... Myslím, že heslo naší dvojice bude "Buď dojdem, nebo pojdem!" :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 16:48

MalyBobes píše:...že bychom ideálně do tmy (startuje se v 11 a v pět už bude asi docela tma) dali tempo, abychom za těch 6 hodin dali tak těch 30-35, tj. půlku, a následně se tam s rezervou mohli v noci potácet pomalejc a dali to do limitu...



Tvl!
35 km za šest hodin?
To je tempo skoro 6 km/h.
To bych asi zdech s tou tmou.

I když, na druhou stranu, sou tu borcí, co tak choděj s třicítkou báglem...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:26

:D to je opravdu nemistny optimismus. Neznam teda vyskovy profil trasy, ale tohle by byl problem i po rovine.

Moc bych to neresil a sel tak, jak to rozumne pujde. Hlavne neprepalit zacatek, odrovnat se rychle je pomerne snadne. Proste nejake optimalni volne tempo, pocitej spis kolem 5 km/h bez pauz. Pauzy podle potreby a minimalne jednou za dve hodiny neco snist. Ne za chuze, ale aspon na par minut si sednout. Moc dlouha prestavka je opravdu spis ke skode, ale ctvrt hodina je v pohode. Taky to chce rozumne pit a necekat, az budes umirat zizni. Jist asi neco sladkeho, rychlou energii a neco na povzbuzeni. Na mne dobre funguje 50 % cokolada, jelikoz je to idealni kombinace cukru, tuku a kofeinu. Tohle ma ale nejspis kazdy jinak a chce to bud vedet nebo zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:33

apuka píše:Spise bych ale ocekaval, ze kdyz uz nejakym zpusobem zacne z boty bolet noha, tak uz bude bolet ve vsem, uz to bude pozde,

Tohle bych cekal skoro najisto nejpozdeji po 50 km. Proto jsem psal, at si s sebou vezme Brufen nebo neco podobneho (hlavne osvedceneho).

MalyBobes píše:Jen teda i v těchto ponožkách se mi trochu potí nohy - ale tomu se předpokládám asi zcela vyhnout nelze, ne? Nebo na to je třeba nějaký přípravek (sprej či něco takového), co by pomohlo?

Kyanid draselny. Das si lzicku a za chvili je problem s pocenim definitivne vyresen :twisted: V botach se noha poti vzdycky a jde jen o to, jak se pot odvede. Chce to dobre ponozky, ty uz mas, a pak botu, co to dovoli. Tu asi nemas, podle fotek vypadaji jako pekne gumaky, takze se neni cemu divit. Jestli to ale ponozky udrzi tak, ze na kuzi nemas vylozene mokro, tak to staci.

Jinak teda nevim, podle mne je na tohle nejdulezitejsi dobre tlumeni, jinak si znicis nohy a i kdyz dojdes, tak o tom budes vedet jeste dlouho. Vlozky jsou IMO jen berlicka a osobne bych volil radej nejake nizke dobre odtlumene boty. Na rozumne rozsplapnuti by jim melo stacit 100 - 200 km, to bys jeste dal. Konkretni ti ale neporadim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 24, 2017 17:39

ja nejaky kozeny bama vlozky mela do starych merelek na dogtrek a celkem OK, v pate meli takovy mekceny kolecko coz bylo super...

no a jeste me napada treba co hole, ty muzou dost pomoct kolenum a muzou se na podobnou akci hodit.

jinak sem omrkla web a prihlasky do pulky rijna tak to nic, bysme s kamoskou skoro i sli :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 17:40

Jestli neni zvykly s holema chodit, tak by nadelaly vic skody, nez uzitku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 17:45

Přesně jak píše mike.
Před mnoha lety sme šli s kámošem čtyřiadvácu dvojic.
Na startu nám všici utekli.
Takový ty chrti, co nezastavili ani na pití ani na jídlo, protože sosali z camelbagů a sáli pastu na zuby, či co to bylo (asi knedlíčková polífka, svíčková se šesti a dvě pivka v tubě co dotáh Remek ze Zvjozdnovo gorodka).
My šli svým relativně šnečím tempem, pravidelně zastavovali, pití, cigáro, tatranka...
Kupodivu jmle v téhle konkurenci skončili čtvrtí a před námi byli profichrti a nějaký vojáci z ňákýho specnazu či vodkud...
Spousta lidí vodpadla, protože přepálili nástup, spousta dojela na vyčerpání z nonstop chůze...
Vojáci šli stejnym stylem jako my, jenom rychlejc a chrti fakt valili, ale to byli úplný magoři, co nic jinýho než val nedělaj.

Jo a boty?
Já šel v těch Zephyrech co sem postoval vejš.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 18:04

No dobrý, teď jsem tu za vola, co neumí spočítat, že když se vyjde v 11 a tma je v pět, je to šest hodin a ne sedm. A já že na těch 5 není nic tak extra... Já mám 5-5,5 km/h takovou celkem pohodovou svižnou chůzi, tak to asi zkusíme udržet, pauzičky nějak s rozumem, jídlo samozřejmě pravidelně. Četl jsem nějaký články o delších pochodech a tam borec psal, že má člověk jíst hlavně to, co mu dělá dobře a dodá mu potřebnou energii - tj. klidně i "prasárnu", ale na kterou je člověk zvyklej, než nějakou super hyper raw-bio-fairtrade-energy-protein-complex-nevímcoještě tyčinku, ze který se ale člověku neudělá dobře... Takže čokolády asi taky nabalíme dost... A asi si tam šoupnu ještě flašku Coly - ta mi dělá dobře jak na únavu, tak na žaludek... :-)

Na hole zvyklý nejsem a bojím se, že bych do té doby už asi "nedotrénoval". Uvažuju o nich, ale nyní jsem téměř rozhodnut je nebrat. V životě jsem to neměl v ruce a příležitostí se s tím sžít bude minimum... Ono zase tak moc času už taky do té řízené sebedestrukce chůzí nezbývá... :-D

K botám a jejich prodyšnosti - úplně "gumáky" to nejsou, z fotky to asi není úplně vidět, ale ačkoli část je kožená, tak část na stranách je textilní a tudy to větrá celkem dobře... Dneska cestou z práce už to byla pohoda. Noha byla jen lehce "zapařená", když jsem ponožku sundal, tak takřka hned oschla, rozhodně žádnej "rybník". Ale ono taky hodinka a něco je trochu jiný kafe, než x hodin v kuse, to je mi jasný...

Jinak přihlášky už jsou uzavřený, to je fakt. Myslím, že to naplnili snad ještě celkem s přehledem před půlkou října. Asi je nás magorů dost... ;-)

EDIT: "Čtyřiadváca" je předpokládám 24hodinový pochod, ne 24 km, jest tak? :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 18:08

6 km/ h je pro zkusene maratonce mozne, ale pro normalni lidi, notabene pro nezkusene je nerealne, anebo potom zoufalost...

@dudy:
mam podobne zkusenosti...

takze doporucuji jit normalne, jak jsi zvykly chodit... je kepsi dohanet zaver, nez prepalit zacatek a kdyz zvolis spravne tempo( to chce ale zkusenost) pak ani nevis, ze uz jdes pul dne, jelikoz se ten pohyb zautomatizuje a telo si zvyker...
moc bych nic nepkanoval, vzal si slusnou celovku a nehrotil to, dojes jak to vyjde, nicmene bych asi vysel drive, nez v 11 proc je start tak pozde?) :roll:

prestavky bych delal jak se bude chtit telu ( ja vetsinou zastavim na curani, pak si neco maleho, vetsinou skadkeho, lupnu a zapiju), pit se ma pravidelne, ale ne moc - telo je schopno ucelne prijmout cca 1 ltr./hod. pit vice je neucinne a zbytecne se zastavuje na curani, zadny veljy obed a prestavky za mne doporucuji max. 15min., nebo radeji vice kratsich...
jit ve dvou ci vice lidech je supr a dyz se keca, cesta ubiha celkem rychle, hlavne se nema mluvit o ceste samotne a furt sledovat, jak to ubiha a kdy to skonci je kontraproduktivni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 18:15

MalyBobes píše:No dobrý, teď jsem tu za vola, co neumí spočítat, že když se vyjde v 11 a tma je v pět, je to šest hodin a ne sedm...


MalyBobes píše:...že bychom ideálně do tmy (startuje se v 11 a v pět už bude asi docela tma) dali tempo, abychom za těch 6 hodin dali tak těch 30-35, tj. půlku...


:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 24, 2017 18:35

bych rekla ze napsal 6 ale pocital prave 7, pac se nekde cestou ztratil :D

ja osobne na takovy veci nerada chodim, ale tady to ma vyhodu - start v poledne skoro, takze v poho doprava, nezacinas hned na noc utahanej z prace ale pekne si das neco pres den, na noc uz mas pulku za sebou, to uz nejak dolezes a v nedeli napohodu dom... hodne tech akci zacina v patek vecer, takze problem s dopravou a zaroven proste rovnou zacit nocni casti kdyz je clovek z prace znicen, aby dorazil v sobotu vecer do cile, pokud teda se zadari a nema se vubec jak dostat dom a jeste treba zadraho resit ubytko, tohle je paradne casove, takze i pro me odpurce masovek zkousnutelny. Tak treba za rok.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 18:46

Mawenzi píše:bych rekla ze napsal 6 ale pocital prave 7, pac se nekde cestou ztratil :D


Jo přesně, správně jsem to napsal, pak jsem zase řešil něco jinýho a ve výpočtu bylo sedm... Sorryjako :prayer: :-D

Díky, zní to rozumně, takže to prostě zbytečně nehonit a neplánovat a jít tak nějak na pohodičku... Jináč v 11 vyrážíme, protože start je prostě v 11 a konec v sedm ráno druhej den... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod oodoow » úte říj 24, 2017 18:54

Neposlouchej důchodce :twisted: 35km za 6 hodin po rovince nalehko snad ujde každý, kdo aspoň občas někam chodí.
- Jez na co jsi zvyklý, žádný experimenty.
- Rozhodně tenisky, žádný vysoký boty, v těch většinou nikdo nikam nedošel.
- Klidně si vem dvoje boty (ne těžký pohorky), když jsem začínal se stovkama, tak jsem to tak dělal, až jedny moc někde tlačily, většinou tak někde kolem 70-80km, tak jsem přezul do druhých.
- Brufen se hodí, pokud chceš dojít za každou cenu.
- Proti puchýřům mezi prsty, jsou fakt nejlepší prstové ponožky, tím se to 100% vyřeší. Problém trochu je, že látka mezi prsty spotřebuje další místo ve špičce boty, takže potom to chce boty se širokou špičkou. Kromě ponožek, si to můžeš obzávat leukoplastí.
- Leukoplast si vem určitě s sebou a kdykoli začne něco dřít, tak to zalep, čím dřív tím líp. Prostě každý problém je lepší řešit hned, než se z něj stane problém neřešitelný. :-) Stejně tak bych si vzal s sebou vazelínu, indulonu nebo něco podobného a namazal nohy a další části těla, kde by tě mohlo dřít oblečení a tak. Ono při stejném mnohahodinovém pohybu se každý malý problém znásobí. Oblečení, které je pár hodin v pohodě, ti může po deseti hodinách začít vadit.
- Boty prostě co ti sednou a jsi na ně zvyklý, nedělal bych v tom vědu. Když si vemeš svoje dvoje různé tenisky, v kterých už jsi něco ušel, tak máš celkem slušnou šanci, že to přežiješ bez úhony.
- Možnosti značek bot ti už doporučil Mitau. Já třeba teď mám ty Nike Wildhorse a jsem moc spokojený, hodně široká špička, pohodlná bota, necítíš každý kamínek. O víkendu jsem v nich (a prstových ponožkách) šel 76km v Rychlebkách asi za 9 a půl hodiny a nemám žádný puchýř ani žádný jiný nepříjemný následek.
- Pokud už se ti puchýř udělá a ještě potřebuješ jít dál, tak ho prostě propíchni, nechej vytéct tu vodu a zalep. Pokud ho nepropíchneš, tak hrozí, že nějakým nárazem praskne sám a to je dost bolestivý a ne zrovna příjemný zážitek.
- Ber to tak, že 70km nalehko a většinou po rovince není zas tolik, aby tě to muselo zlikvidovat. Pochod Praha - Prčice má 75km a každý rok to chodí stovky lidí včetně důchodců a to tam rozhodně není limit 20 hodin. Oproti Prčicím máš ještě výhodu v počasí, že na tebe nebude celej den pařit slunko.
- Pauzy bych určitě dával, kdo není zvyklý se hýbat v kuse, tak mu dost pomůžou. Tempo si zvol tak, aby ses moc nepotil a stihl limit. Dvacet hodin na 70km je celkem pohodička i s pár jidlama a pivama po hospodách po cestě. :)
Napiš pak, jak to šlo, tyhle emotivní zážitky z prvních pochodů jsou vždycky zajímavý. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 18:59

oodoow píše:Neposlouchej důchodce :twisted: 35km za 6 hodin po rovince nalehko snad ujde každý, kdo aspoň občas někam chodí...

Důchodci si myslí, že problém by mohlo bejt pak těch dalších 35 km...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 19:02

Bacha, oodoow je z rodu Terminatoru a ma dost posunute meritka ;-) Takze cisla ber z velkou rezervou, zbytek je OK. Zvlast poznamka s mazadly je dulezita. Nejde zdaleka jen o boty, ale treba o trenyrky, na tohle je lepsi se namazat preventivne.

oodoow píše:35km za 6 hodin po rovince nalehko snad ujde každý, kdo aspoň občas někam chodí.

Mozna, ale on chce ujit jeste dalsich 35 :twisted:

@dudy: napsali jsme to zaroven, uz to necham ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod scinkk » úte říj 24, 2017 20:14

šel 76km v Rychlebkách asi za 9 a půl hodiny

hele tak pozor za a) je to demoralizujici a za b) to neni chuze :)
ja to v Rychlebkach musel jit dva dny (no natezko) :)

mike
Sel jsem totiz v par usecich stejnou trasu a zrovna tam, kde jsme tenkrat meli problemy oba, jsem letos sesel uplne v pohode a podstatne rychleji (a bezpecneji).


Vsak ono to taky u me bylo diky nove zkusenosti v tomto terenu, jak si rikal, chce se to taky naucit umistit spravne teziste. Ono to bylo zas neco jineho nez "sjizdet" prudky svah treba v sutovisku, takhle si tam clovek proste nemohl dovolit sebemensi uklouznuti.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2017 20:20

oodoow: Napsal jsi, co jsem se já napsat neodvážil :D Pro někoho to může být demotivující, mě ale většinou vědomí, že jsou větší blázni než já, spíše pomáhá. I když úplně pohodová chůze to asi nabyla :twisted:
Jaké byly Ztracené hory? Termínově mi to nevycházelo, tak jsme se ani moc nekoukal na trasu.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 20:28

ano, ber to s rezervou... pokud to chces bezet, vem si tenisky, pokud chces jit, vem si ty krapy, co mas ochozene...
:t:t
spravne poznamky jsou k tem puchyrum, pokud se objevi a poznas to, res hned (ja mam tu smulu, ze kdyz se mi udela puchyr, tak ho necitim a zjistim ho vetsinou, az si sundam boty a ponozky), volba trenyrek je taky dulezita, ale zase to ma kazdy jinak - ja se na delsi trasy sice nemazu nohy predem, ale az potom, ale mazu si preventivne prdel a trisla normalne detskym Avirilem...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » úte říj 24, 2017 20:33

@scinkk: 8 km/h je jeste na hranici chuze, ale dokazal bych tak "jit" mozna 7.6 km a ne 76 ;-)

Teren jasne, ale dobry vzorek fakt pomaha, rozdil byl u mne dost vyrazny. A to jsem po lonsku mel zpocatku opravdu fobii z uklouznuti. Diky vzorku se to postupne zlepsilo a ziskal jsem zas aspon trochu jistotu. Posledni den jsem sesel kus opravdu neprijemne stezky, kde bych se na zacatku snad vratil. Vedla totiz kousek nad skoro kolmymi skalami a uklouznuti by bylo game over.

BTW, jsem si jeste vzpomnel, zes sis u tech Keenu stezoval, ze te tlaci bud na nartu nebo na kotniku...

@oodoow, mitau: hele, ty vase vykony vam nikdo nebere a ja pred tim smekam (bez ironie), ale v kontextu puvodniho dotazu je to trochu mimo, ne? Chapu, ze jste na to uz zapomneli nebo mozna ani nikdy nezazili, ale normalni clovek, co moc nechodi, by po 35 km za 6 hodin proste odpadnul. Uvedomte si, ze ma 92 kilo, schvalne jsem se na to ptal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2017 21:43

mike: jo, s rychlostí a bagatelizováním jsem se nechal strhnout (ale nemohl jsem odolat :oops: ), s ostatním má oodoow pravdu.
Ještě pár obecných tipů:
- nevím, jaká je trasa a pravidla, pokud ale je možnost se někde stavit v hospodě, tak si nějakou na odpoledne/večer není špatné vyhlédnout. Teplo, svtlo a teplá polívka zvedají morál. Navíc je to ideální místo na vyzutí se z bot a preventivní kontrolu, jestli něco neupravit.
- jídlo: záleží na osobních preferencích, spousta dálkových chodců dá přednost chlebu se šunkou a sýrem místo čokolády, protože se tak zabrání rychlému přísunu cukru, který povzbudí, ale vydrží jen chvilku. Určitě to chce s sebou i rychlé cukry, ale třeba i kus nějakého normálního jídla
- pití: v hospodě Kofola (někteří pivo), protože tak do sebe dostane člověk překvapivě dost kalorií
- nohy: ano, umění je poznat problém v zárodku a vyřešit ho včas. Vždycky je dobré řešit hned, odkládání ještě nikomu neprospělo (kvůli lenosti si převázat včas tkaničky jsem šel 70km s bolavým nártem, a tu chybu jsem udělal ve stejných botách dvakrát :axe: ). Takže tohle je podle mě zásadní a univerázlní pravidlo, které sám neumím dodržovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod oodoow » stř říj 25, 2017 0:08

mitau píše:Jaké byly Ztracené hory?

Zapomenuté hory a bylo to fakt super. S trasou si hodně vyhráli, vedlo to přes spoustu míst mimo turistické a někdy i jakékoli jiné cesty, přes šutry, popadaný stromy, závěje listí. Samá opuštěná nenavštěvovaná a zajímavá místa, skoro žádný asfalt a asi 3300m převýšení. Příští rok půjdu zas.
scinkk píše: šel 76km v Rychlebkách asi za 9 a půl hodiny
hele tak pozor za a) je to demoralizujici a za b) to neni chuze :)

Není no, musel jsem trochu popoběhnout. Mě zas trochu demoralizovalo, že ten první byl ještě o dvě hodiny rychlejší.

@mike: No, možná by pak odpadnul a musel by pak déle posedět v hospodě, před druhou půlkou, ale podle mě by to dal. Pokud chce mít taktiku takovou, že co nejvíc za světla, tak proč ne.
Jinak 92kg je jako já + cca 20kg batoh a myslím, že bych to dal i s tím batohem (ale musela by to být Kajka, aby se to dobře neslo :twisted: ).
Však uvidíme, jak dopadne, podle mě z toho nebude mít takový následky, jak mu tu předpovídáte.
Jinak úplně mimo je spíš toto:
Quido píše:6 km/ h je pro zkusene maratonce mozne

Zkušení maratonci mají rychlost aspoň tak 15km/h, ti elitní pak 20km/h. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » stř říj 25, 2017 0:21

Kajka je dobrá...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 0:56

@oodoow: jenze on taky bude mit nejaky batoh, takze spis pocitej ty + 30 kilo. Pujc si tedy Kajku i s beznym nakladem (nemusim snad psat, kde ;-)) a dej se do toho :twisted:

BTW, zkousel jsi to nekdy? Jit aspon kilometr s 20 kily na zadech. Neni to az takova sranda, nevim, jestli bych s tim 35 km usel... s 30 kily urcite ne, to vim pro zmenu uplne jiste ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49438
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty