Boty na dlouhý pochod v listopadu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » čtv říj 26, 2017 12:19

Já vám asi budu hrozně pro smích, ale přiznám se bez mučení - já do doby, než jste tu o tom začali mluvit, netušil, že existuje něco jako stupně "tvrdosti" obuvi (boty jsem vždycky dělil podle účelu, materiálu, promokavosti/nepromokavosti, vhodnosti na dané roční období atd.), byť to samozřejmě zní naprosto logicky... Jak to u nějakých běžných bot zjistím? Uvádí se to u všech, nebo jen u "spešl" turistických atd.? Dokázal by třeba někdo zjistit, jak jsou na tom ty Magnum Response II, ve kterých to hodlám jít? :-) Každopádně díky moc za rozšíření obzorů...

A jo Quido, máš naprostou pravdu, tohle tělo živit není jen tak něco :D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » čtv říj 26, 2017 12:37

tvrdost bot udávají většinou, ale ne vždy, seriozní výrobci, ale i prodejci turistické obuvi, jednu dobu to byla stěžejní informace, ale ukázalo se, že zde není žádný jednotný uzus a taky to není jediný zásadní parametr.... dnes se spíše uvádí ten účel popisným způsobem, přesto třeba Alpsport (eliáš) ty boty podle tvrdosti nadále třídí - může to však být i zavádějící informace, neb značky se nikdy nedohodly na nějakém technickém měření či stanovení této kategorie, je to spíše empirický parametr... čili je to jen orientační
:wink:
ty tvé botky - ODHADEM - mohou být A/B, v lepším případě B, ale pokud je podrážka dost silná (nemyslím tím tvrdá), nemusí to být žádná tragédie....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod GreyMouse » čtv říj 26, 2017 13:29

@MalyBobes: S dotazy na tvrdost bot opatrně. Vzhledem k absenci jednoznačné definice je to jedno z témat zdejších nekonečných diskuzí :D. (Hlavně se je nesnaž všechny teď přečíst, to bys ten pochod vůbec nemusel stihnout ;-))
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod aksam » čtv říj 26, 2017 15:11

Bych to s tvrdostí bot nepřeháněl, váhově mám ještě o trošku více než MalyBobes a jít stejnou akci v b/c nebo dokonce c pohorách by mně ani nenapadlo. Slušně odpružená turistická nízká nebo běžecká trailovka bude stačit.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » čtv říj 26, 2017 16:00

Quido píše:tvrdost bot udávají většinou, ale ne vždy, seriozní výrobci, ale i prodejci turistické obuvi, jednu dobu to byla stěžejní informace, ale ukázalo se, že zde není žádný jednotný uzus a taky to není jediný zásadní parametr.... dnes se spíše uvádí ten účel popisným způsobem, přesto třeba Alpsport (eliáš) ty boty podle tvrdosti nadále třídí - může to však být i zavádějící informace, neb značky se nikdy nedohodly na nějakém technickém měření či stanovení této kategorie, je to spíše empirický parametr... čili je to jen orientační
:wink:
ty tvé botky - ODHADEM - mohou být A/B, v lepším případě B, ale pokud je podrážka dost silná (nemyslím tím tvrdá), nemusí to být žádná tragédie....


Aha, díky :-) Podrážka jestli je dost silná - no řekněme, že rozhodně necítím každý kamínek nebo tak, jestli to má být pocitově takhle... ;-)

@GreyMouse: Díky za dobrou radu, nebudu se do toho tedy pouštět :-D :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » čtv říj 26, 2017 17:41

aksam píše:váhově mám ještě o trošku více než MalyBobes a jít stejnou akci v b/c nebo dokonce c pohorách by mně ani nenapadlo.
Vsak mu nic takoveho nikdy neradil, spise naopak.
Spise se jedna o to, ze i pri nizkych botech nemusi byt vzdy a pro kazdeho platne, ze cim mekci, tim lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » ned říj 29, 2017 21:54

MalyBobes píše:Podrážka jestli je dost silná - no řekněme, že rozhodně necítím každý kamínek nebo tak, jestli to má být pocitově takhle...

presne tak je to mysleno...

@apuka:
ano, ano, tak nejak...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 14:11

Nu tak jsme včera dali těch pětatřicet... Pozitivní je, že jsem neměl pocit, že by boty byly "malé" jako u toho předchozího pochodu... Nicméně pořád mám poměrně dost problémů s tvorbou puchýřů :-( Nevím, nemám si ty pracky preventivně oblepit leukoplastí komplet? :-D

Na puchýře trpí zejména palce a malíčky - malíčky extra, z toho je obvykle vždycky jedna velká "bambule", navíc zrovna ty se "oblepují" vzhledem k tvaru dost blbě. A jak si pak člověk zkouší "ulevovat", tak z toho pak samozřejmě druhotně bolí i nohy jako takové, jak člověk šmajdá jak pitomec... U palců je to nepříjemné, ale asi řešitelné pečlivější péči co se týče řešení problémů hned při vzniku pomocí leukoplasti.

Nicméně mě nepřijemně - ačkoli jsem z těch Magnumů na rozdíl od těch bot z Decathlonu neměl zde uvedenými postupy pocit, že jsou malé - překvapilo, že se mi na obou palcích pod nehty udělaly podlitiny... Ale nebylo to tím, že by prsty byly až moc "do špičky", tam bylo místa dost, ale jako by na ně tlačilo něco shora... Ale přímo během pochodu si to nějak extra nepamatuju, a to ani při šlapání do kopce či s kopce...

Jinak nějaká únava a bolest šlach zejména pod kolenem tam samozřejmě je, ale nic tragického - nebýt těch puchýřů, tak nějak extra "rozsekaný" nejsem... Ale ta tvorba puchýřů a otlačenin je fakt nepříjemná a přemýšlím, co by se s tím ještě dalo dělat :-(
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » pon říj 30, 2017 14:53

Hele, nebylo by nejlepsi (pokud chces jit v tech botech) vzit boticky k sevci a pozadat o roztlaceni ve spice do stran a pokud jde i do vysky?
Na to tlaceni voty do nehtu zvrchu bacha - je to vetsi problem nez puchyr. Bohuzel, je to vec, kterou bezne nemusis vubec vnimat, ale kdyz Te to jednou poradne otloci, tak uz budes vnimat skoro i kdyz tam budes mit mista habadej.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 15:53

Jo, ten svrchní tlak jsem vůbec nevnímal, až včera :-( Nikdy jsem neměl pocit, že jsou mi ty boty jakkoli malé a to jsem v nich coural na airsoftu třeba i celej den (ale ne třicet, to je fakt), pracoval v nich několik hodin na zahradě nebo v lese atd. O to víc mě to překvapilo. Při chůzi jako takové jsem vůbec ten pocit tlaku na nehet absolutně neměl, ale o to větší pak bylo překvapení, když jsem prst jakoby ohnul nahoru, abych se dotkl vršku boty, a bylo to citlivé... no a pak po sundání fuseklí pěkná fialka na obou, docela jsem čuměl... Má to případně smysl zkusit třeba z vrchu oblepit polštářkovou náplastí, ty nehty, nebo to nepomůže? Jinak ostříhané jsem je celkem měl, tam by potíž být neměla...

Co se týče malíčků - tam nejde o to, že by bota byla úzká. Ale že já na malíček nedošlapuju čistě na spodek prstu, ale spíš na jeho vnější boční plochu, jestli si rozumíme... prostě mám ten prst jakoby pootočený a hlavní došlapová plocha je (v případě levého malíku) levá boční... A při delším pochodu se to prostě tře a je to na hovno (s prominutím), tak přemýšlím, co s tím provést, protože momentálně mám místo pravýho malíku poloviční bambuli (poloviční proto, že vnitřní strana je naprosto v cajku) :-D Ale fakt to není šířkou bot, malíček má do šířky prostoru ještě dostatek. Je to o ploše, která dostává při došlapech "pokouřeno", ale přitom na to není úplně stavěná... :-(
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 15:54

P.S: To roztlačení bych ale možná prubnul minimálně do výšky. Dělá se to "běžně", nebo je to nějakej speciální úkon, co dělají jen někteří?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 16:07

co na to říct - jsou to asi blbé boty... :roll:
já od pionýrek někdy v 70 letech měl puchýř ani nepamatuju, snad jen jednou před asi 4-5 lety na patě z nových nevhodných (nepořádně odzkoušených) bot a tak jsem je pustil dál, jinak pečlivým vybíráním bot jsem již dlouho nic neměl...
a to chodím opravdu dost, mne na stará kolen začínají trápit "jen" ta kolena
:t:t
prostě boty se musejí vybírat pečlivě, dlouho a hlavně na nich nešetřit - jinou univerzální radu už nemám
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 16:23

@MalyBobes: bud mas v botach malo prostoru nad prsty nebo nejak divne chodis. Vyzkousej si to, ted kdyz mas palce citlive. Zkus pri chuzi vnimat, jestli se bota v nejake fazi nehtu nedotyka, staci malo. Muze to byt i vadnou chuzi, viz malicky, asi rozumim, jak to vznika, ale to je vylozene spatna chuze a mozna i kvuli tomu se palec dotyka vrsku boty. Pri odvalovani nohy pres malicek. Mozna se pletu, ale jsi to ty, kdo to muze vysledovat a pripadne zmenit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 16:31

mike: Právě jsem to při chůzi včera zkoušel pozorovat - všiml jsem si, že mám prsty citlivější, ale snad krom momentů, kdy jsem zcela vědomě ty prsty zvedal, jsem je necítil... O to větší "překvápko" pak ty modřiny pod nehty byly... S tím odvalováním přes malíček by to smysl dávalo, otázka je, jestli se to vůbec dá nějak změnit... ;-)

Quido: Možná to je fakt spíš chůzí než botama... Já si zase nepamatuju, že by se mi "povedlo" si vybrat boty, ve kterých bych ušel x desítek kiláků a neměl puchýř... Ale je fakt, že jsem je taky mohl doteď vybírat nevhodně, když jsem ani netušil, že jsou tvrdosti boty atd... Ale při hodnocení vhodnosti těch bot ve kterých jsem teď šel tu "pětatřicítku" jsem se snažil dodržovat rady, které jste mi tu dali, tedy aby měly dostatečně tvrdou podrážku, odpruženou patu, dost místa, zkoušel jsem nohu i "nakopávat" dopředu a měl jsem dojem, že problém není. Samozřejmě zkoušeno s tou "správnou fuseklí", tedy tou, ve které půjdu...

Vede mi to k tomu, že to spíš než botama bude způsobem chůze a pak je otázka, jestli se vůbec tohle "správným výběrem boty" dá řešit.
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 16:36

Jak mas oslapane podrazky na botach? Tipuju, ze nerovmomerne, ale jakym zpusobem?

Styl chuze se zmenit da, ale je to nadlouho a mozna by to chtelo spolupraci s ortopedem nebo rehabilitacni sestrou. Aby sis nezpusobil problem nekde jinde (kolena, kycle...). Tj. nejdriv overit, ze opravdu chodis spatne a pak najit duvod.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 16:59

Tak to je výborná otázka vzhledem k tomu, co za boty mám aktuálně na sobě (samozřejmě, že ty nejpohodlnější, kam vlezete i s totálně opuchýřovanou nohou, jsou vždycky ty, nad kterými by se ofrňoval i bezdomovec :-D). Takže - na na patě je to ochozené spíše na vnější hraně (rozhodně ne na prostředku paty) a špička spíš taky od středu posunutá k vnější hraně. Čili by to tu hypotézu lehkého "šmajdání" celkem potvrzovalo.

Nutno říci, že v dětství jsem s tím různě po doktorech chodil, pak se to celkem přijatelně zlepšilo, ale úplně "košer" chůzi určitě nemám. Ale jiné potíže z toho vyplývající nemám.
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 17:05

Njn, takove veci se projevi prave na nezvykle dlouhych pochodech. Kdybys chodil 35 km kazdy tyden, tak po 70 na tom nebudes o moc hur, nez ted. Jenze nejsi a kdyz jsi na tom po 35 takhle... vem si s sebou ten Brufen ;-) Nehty asi slezou, ale to neni zadna tragedie. Jestli slezou uz ted, tak si palce poradne olep naplasti, nehtove luzko je pomerne citlive.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 30, 2017 18:00

ty malicy olep, jen da trochu vic prace to olepit dobre - proto sou dobry i polstarkovy strihaci naplasti, ustrihnes jen kolik pottebujes, nejak si to zkrqt, ozkousej. zezhora tlaceni blby, napada me leda jak sou gelovy takovy protitlkovy polstarky lze koupit v drgerii tak zkusit nalepit, zda by to vic nerozlozilo ten tlak, byvaj pidi i ccentak v prumeru... dobry je, ze jeayli si v tech botach bez nwjake ujmy dal 35 na pohodu tak mas.dost sanci dat dvojnasobek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 19:11

Mawenzi píše:ty malicy olep, jen da trochu vic prace to olepit dobre - proto sou dobry i polstarkovy strihaci naplasti, ustrihnes jen kolik pottebujes, nejak si to zkrqt, ozkousej. zezhora tlaceni blby, napada me leda jak sou gelovy takovy protitlkovy polstarky lze koupit v drgerii tak zkusit nalepit, zda by to vic nerozlozilo ten tlak, byvaj pidi i ccentak v prumeru... dobry je, ze jeayli si v tech botach bez nwjake ujmy dal 35 na pohodu tak mas.dost sanci dat dvojnasobek


Tak já samozřejmě polštářkový stříhací náplasti mám... Ale ten malíček má fakt tak dementní tvar, že to sem neviděl... :-D to oblepit... přemýšlím, jestli by nebylo lepši to prostě "na hulváta" omotat normálně jen leukoplastí napevno, bez polštářků? U polštářkovky mám problém právě s polštářkem, aby se tam nějak na tom malíku nekrabatil...

Jinak "bez následků" asi úplně nevím... :-D Nohy mám celkem "rozkvetlý", ale jinak mě už teď večer v zásadě nic jinýho (kyčle, kolena, šlachy, záda nebo tak) nebolí, jen ty puchýře.

@mike: Nehty by snad slejzat úplně nemusely, nemám to přes celý a není to úplně do černa, tak třeba se ta podlitina vstřebá, uvidíme. Dneska jsou samozřejmě citlivý... Brufen si samozřejmě vezmu - kdy ho tam lupnout? Předpokládám, že kvůli puchýřům asi ne, co jsi psal, viď? Tak třeba na ty otlaky nehtů? :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 19:32

MalyBobes píše:přemýšlím, jestli by nebylo lepši to prostě "na hulváta" omotat normálně jen leukoplastí napevno, bez polštářků?

Bylo. Jen si musis dat velky pozor, abys tam nekde udelal zahyb. U malicku je to celkem problematicke, mozna by pomohla nejaka pruznejsi naplast.

MalyBobes píše:Brufen si samozřejmě vezmu - kdy ho tam lupnout? Předpokládám, že kvůli puchýřům asi ne, co jsi psal, viď? Tak třeba na ty otlaky nehtů? :-)

Tohle nevim. Na jednu stranu co nejpozdeji, kdyz uz to jinak nejde a na druhou je lepsi zastavit bolest zavcas, jelikoz rozjeta se brzdi hur. V tomhle smeru nemam zkusenosti, pri normalni ture jsem to zkusil jen jednou, kdyz mne cosi bolelo (asi zada). Jinak jen pri nehodach a tam okamzite, jelikoz bylo jasne, ze bolest prijde a neni na co cekat (na urazovce mi to pochvalili). V tomhle oboru jsou tu zkusenejsi, treba se ozvou.

Na puchyre urcite ne, na otlaky nehtu tezko rict, sam bych asi pouzil spis lokalni gel (Aulin gel). Jestli by ale fungoval pres nehty netusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 19:47

patu mam taky oslapanou vicemene z vnejsi strany a stare dlouho nosene boty sesmajdane po cele vnejsi strane, ale puchyre nemam... nicmene chodim od detstvi a da se i rict, ze jsem v destsvi chdil o neco vice, nez ted...
Naposledy upravil Quido dne úte říj 31, 2017 8:20, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 20:04

mike píše:Bylo. Jen si musis dat velky pozor, abys tam nekde udelal zahyb. U malicku je to celkem problematicke, mozna by pomohla nejaka pruznejsi naplast.


No jasný... Máte někdo nějaký tip na leukoplast, co dobře drží, ale přitom nelepí z té horní strany? Já zkoušel už asi dvě a obě mi lepí prsty k sobě, když se v ponožce noha trošku zpotí a zvlhne to, což je docela opruz...

A ještě k těm speciálním na puchýře - je radno je lepit i na propíchlé, nebo to se nesmí? A máte někdo zkušenosti s nějakou jinou značkou, než je Compeed (drží báječně) a Cosmos (tragédie, blbě se nalepujou a pokud je člověk nenalepí extra dobře, tak nedrží)?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 20:14

Hansaplast, nic jineho uz roky nepouzivam. I na opravy, ted jsem prvni den na treku roztrhnul kalhoty (kamen ostry jako ziletka...), prelepil zevnitr naplasti a tyden to vydrzelo. Akorat ji asi u nas nesezenes, kupuju v Rakousku. U nas jsou akorat polstarkove, tak je taky dobra (Classic).

Naplasti na puchyre specialne na propichle nebo protrzene, od toho jsou, aby zabranily vysychani a urychlily hojeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 20:19

A já to jak kretén nechávám napuštěný a přelepím to flastrem na puchýře! Paráda, jdu je picnout, to bych se zítra do těch polobotek na jednání mohl obout... :-D

EDIT: To jsem si právě pamatoval, žes psal, že u nás nejsou k sehnání, proto jsem se ptal s nadějí, že někdo má jiný tip.. :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 20:25

Ted jsem koukal, ze Hansaplast prodava Alza :D Ale tu bezpolstarkovou taky nemaji. Zato jsem tam ale narazil na finger strips, to by mozna mohlo byt zajimave i na ty nohy a hlavne malicky.

P.S. Necituj zbytecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 30, 2017 20:29

OK sorry, dám si na citace bacha a nebudu je nadužívat. Ty Finger strips asi prubnu, jak se mi pazoury trochu zahojí, tak si zkusím malík třeba oblepit na cestu do práce a během dne si ho tam nechám a uvidím, jak to půjde. Děkuju za tip!

Jinak Hansaplast myslím znám, myšleno značku, ale leukoplast bez polštářků myslím ne, škoda, že ji ti dřeváci u nás neprodávají... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 30, 2017 20:34

V ruce jsem to jeste nemel, ale na prvni pohled to vypada pouzitelne. Proc nikdo nevozi tu bezpolstarkovou nechapu, musim ji kupovat v Rakousku a posledne jsem zapomnel, a tak mi dochazi :? Navic ji tam maji za nejakou absurdni cenu, pres 5 Euro tusim. Ale zas je osvedcena a opravdu drzi, cely den v botach neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod oodoow » pon říj 30, 2017 21:44

Leukoplast mají v každé lékárně, kupuju asi tuhle mívají dvě velikosti, na prsty je spíš ta užší. Drží to perfektně a můžeš to obtočit víckrát, případně zafixovat ještě s vedlejším prstem. Taky si lehce utrhneš, kolik potřebuješ, takže s sebou nemusíš tahat nůžky. Hlavně ale bacha, chce to koupit tuhle béžovou, jednou mi dala na výběr a já zkusil nějakou divnou bílou, asi tuhle a ta skoro vůbec nelepila.
Jinak ten problém s malíčkem jsem míval taky, prstové ponožky to zcela vyřešily a myslím, že mi ty prsty i trochu srovnaly, protože teď když jdu něco delšího s normálníma ponožkama, tak už se mi to neděje.
Jinak namazal jsi si prsty i chodidla něčím? Jestli ne, tak to příště zkus, mělo by to vznik puchýřů minimálně oddálit.

Jo, někdy ti může zmodrat nehet i když máš třeba do šířky dost místa, ale nemáš do výšky. Většinou to ale moc nebolí, pokud s tím máš velký problém, je to pravděpodobně proto, že máš moc tvrdé boty, které se nepřizpůsobí noze. Dříve sis toho nevšiml, protože jsi nikdy tolik nešel a noha neopakovala pořád stejný pohyb. Taky to může být i tím, že po nějaké době činnosti noha trochu napuchne, proto si většina kupuje o číslo větší boty na tyhle akce.
Tenisky mívají velmi poddajný prodyšný svršek, takže i když se ho při chůzi nebo běhu třeba dotýkáš prsty, tak z toho potom nejsou žádné následky.
Jak tu psal myslím Quido, že ty tvoje boty mohou být A/B, v lepším případě B, tak já to vidím přesně naopak: "v horším případě B". Tahle kategorizace bot se zavedla, aby se vědělo, v kterých se dá jít do vyšších hor, kde je potřeba mít tvrdou podrážku, bohužel to pak znamená, že se v nich nedá dobře chodit nikde jinde. Na dlouhé pochody samozřejmě čím měkčí boty a poddanější boty, tím líp. Tím nemyslím tenkou podrážku, abys všecko cítil, jen prostě ohebnou.

Každopádně to vypadá, žes to tak nějak přežil a pokud si na plnou vzdálenost vemeš do batohu boty na přezutí, které budou tlačit zas někde jinde, tak bys to mohl celé v klidu dojít.

Modrý nehet opravdu většinou odpadne, ale není to žádná tragédie, však ti jde hlavně o nové zážitky, ne? :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 31, 2017 8:06

jasne, leukoplast by mohla stacit - jinak na to sem taky psala - nuzkama klido nastrihnout, vystrihnout trouhelnik at to dobre slepis a nedela to vlnky a ohyby, nebo jen hodne nastrihnout a prelepit cipy pres sebe, at to je "hladky"
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » úte říj 31, 2017 10:37

Ja jsem uz vcera chtel doporucit prstove ponozky, ale jsem se k tomu uz nedostal. Ale myslim si, stejne jako oodoow, ze by to na ten malicek mohlo pomoci mozna vice nez leukoplast.

K leukoplastu mam jen jednu vyhradu - pokud je to "blbym slapanim", tak zase az tak moc to nemusi pomoci. Ten tlak tam bude tak ci onak a samotny leukoplast jej zase az tak moc nezmirni. No a kdyz se tam da neco zmekcujiciho, co tlak rozlozi na vetsi plochu, tak bude mit prst o hodne zvetseny a muze to pusobit i opacne - bude se otlacet i tam, kde by to predtim netlacilo. Sice mirneji, ale prece. Navic to odebere nejaky ten mm prostoru, co se muze projevit klidne az na druhe strane u palce, nebo v nejhorsim pripade i u place zvrchu.
O moznosti zanest tam nejaky ohyb nebo zahyb pasky uz nemluve.
Samozrejme ale - muze to byt lepsi nez nic. Ale zkusil bych to fakt dobre namazat. Prece jen ten leukoplast pomuze spise kdyz se prst odira o botu, kdyz se jenom kazdym krokem vytvori tlak ale neodira se, tak moc ne. Jo a kdyz to oblepis naplasti, tak namaz normalne i tu naplast!

Tot ale jen muj osobni nazor.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty