Boty na dlouhý pochod v listopadu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 12:13

@Quido:

Ad boty - já osobně Merrelly už taky delší dobu nějak moc "nežeru", přijde mi, že šli s kvalitou trochu dolů, oproti dřívější produkci, ale musím říct, že tyhle daly těch 70 kiláků velmi se ctí. Fotit ti je asi nebudu, páč bys stejně nepoznal, jaké to jsou - kdybych vzal libovolnou kecku a oplácal jí bahnem, bude to vypadat dost podobně... :-D Podrážka na levé botě na špičce se časem (asi po 50 km) už neudržela a trošku vlhkosti dovnitř pouštěla, ale vzhledem k tomu, že ta tvrdá guma byla prošouplá už na začátku až na tu měkčí "pěnovou" vrstvu, co je jako další v pořadí, to myslím ustály velmi dobře. Asi už nebudou nikdy použitelný, ale mile mě překvapily. Měl jsem s sebou náhradní boty, ale říkal jsem si, že ty zase budou bolet a tlačit trochu jinde a jinak, takže dokud mi ty Merrellky nespadnou z nohy samy, nebo v nich nebudu mít totální čvachtanec, zkusím to dojít v nich.

Jinak se mi boty podařilo identifikovat, jsou to Phoenix

https://www.trekkinn.com/outdoor-mounta ... ex/62235/p

EDIT: Cigárko na prvním místě byl tak trochu záměr, aby to nebylo tak, že jsme to jeli jen na optimální životosprávě, ale trošku jsme si po cestě i zahřešili... :-D
Naposledy upravil MalyBobes dne pon lis 13, 2017 12:24, celkově upraveno 1
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 13, 2017 12:21

MalyBobes píše:Na tu reportáž se taky chci podívat :-)

Tady. Moc toho tam vidět není, ale očividně to bylo drsný, redaktor je zombie bez obličeje :D
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 12:28

Jo dík, už jsem to vygooglil. To tam hoši z ČT strávili docela dost času, aby se dočkali deště a tmy - potkali jsme je zaparkovaný v Žumberku ještě za světla, tedy tak kolem půl páté, a pršet začlo tak nějak kolem sedmé... ;-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2017 18:18

Pripojuju se ke gratulacim :smt023

MalyBobes píše:- 2 ks Ibalginu rapid na osobu

Kdy a proc jste si je brali? Jaky byl efekt?

MalyBobes píše:- 3 magneziové tablety na osobu

:shock: jake a kolik tam toho bylo? Mne by to mozna slozilo.

MalyBobes píše:Taktéž čokoláda od pořadatelů. Na místě jsme se zdrželi cca do 22:45, tedy na dokončení bylo zhruba 9,5 hodiny... Pozoruhodný byl místní horký čaj, který byl také součástí servisu v půlce pochodu.. Nevím, co do toho ti paragáni dali, pořád nějak nevěřím, že to byl jen cukr, s parťákem jsme to překřtili na "čaj s kokešem"... :-D Jak jsme šli do půlky "volně", tak z Hlinska jsme vyrazili jak motorový myši a tempo 6 km/h, co mi ukazoval sports tracker, bylo najednou "na pohodu vole, trošku si pošetříme čas!", takže jsme fičeli po silnici jak diví.

Nebylo by od veci zjistit, co v tom bylo ;-) Nepodcenoval bych ale kombinaci horkeho caje, cukru a cokolady, dohromady to muze mit slusny nakopavaci efekt a projevi se presne jak pises. Kofein s cukrem dela divy. Jak dlouho to vydrzelo?

MalyBobes píše:snad ještě větší "opruz" byl sníh s drobnými vločkami ve vyšších polohách. Odráželo se od nich světlo z čelovky, takže měl člověk v noci pocit, že kouká do stroboskopu někde na diskotéce

Jj, snehova vanice je celovkou fakt zazitek :) Ale bud rad, ze jste nesli o den pozdeji. V sobotu v noci bylo jeste pocasi pouzitelne, vcera to bylo horsi. Dokonce ani Zasivat se a chrapat neparkovali na svem oblibenem miste v lese za hrbitovem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 18:35

mike píše:Pripojuju se ke gratulacim :smt023


Děkuji :-)
mike píše:
MalyBobes píše:- 2 ks Ibalginu rapid na osobu

Kdy a proc jste si je brali? Jaky byl efekt?


Jednu tak nějak v deset, druhou asi ve tři, efekt byl pozitivní, zmírnění bolestí některých otravných puchýřů, šlach atd... Nežrali jsme to jako lentilky, ale pomohlo nám to jít dál. Ačkoli jsme měli s sebou placatky, tak jsme si radši odpustili "chlastání po cestě" a lupli jsme tam dvě růžový potěšeníčka.

mike píše:
MalyBobes píše:- 3 magneziové tablety na osobu

:shock: jake a kolik tam toho bylo? Mne by to mozna slozilo.


Tuším, že 500 mg, snědli jsme tři za celou dobu pochodu, pokud jsem dobře koukal, tak pro dospělé je 2-3 tablety za den u některých "pětistovek" celkem běžná dávka. Nám to udělalo docela dobře, křeče ničeho se nedostavily ;-)

mike píše:Nebylo by od veci zjistit, co v tom bylo ;-) Nepodcenoval bych ale kombinaci horkeho caje, cukru a cokolady, dohromady to muze mit slusny nakopavaci efekt a projevi se presne jak pises. Kofein s cukrem dela divy. Jak dlouho to vydrzelo?


Skálopevně tvrdili, že cukr. :-D Vydrželo nám to docela dost následujících hodin, nebýt toho, že jsme z Hlinska letěli jak dělový koule a i pak jsme udržovali vyšší templo, limit bychom nestihli... Co nás pak přimělo do Nového Města v podstatě seběhnout doted nevím, to by ten "kokeš" musel fungovat pomalu osm hodin, což se mi nezdá. Ale my tam lupali hroznový cukry a podobný dobroty, takže rychlá energie byla... :-) A taky jsme tam občas šoupli i "pomalou" v podobě housky s uzeninou atd.

mike píše:Jj, snehova vanice je celovkou fakt zazitek :) Ale bud rad, ze jste nesli o den pozdeji. V sobotu v noci bylo jeste pocasi pouzitelne, vcera to bylo horsi. Dokonce ani Zasivat se a chrapat neparkovali na svem oblibenem miste v lese za hrbitovem :twisted:

:-D Hele vono docela stačilo i to včera, zvláště, když v době, když začínalo sněžit a mrznout, byl člověk ještě vlhkej od deště... paráda desetipatrová, jak s oblibou hlásil v reakci na podobný sajrajty cestou můj parták... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2017 18:44

MalyBobes píše:Tuším, že 500 mg, snědli jsme tři za celou dobu pochodu, pokud jsem dobře koukal, tak pro dospělé je 2-3 tablety za den u některých "pětistovek" celkem běžná dávka. Nám to udělalo docela dobře, křeče ničeho se nedostavily ;-)

Pred par lety jsem to zkousel, kdyz jsem mel nejake potize a nebylo jasne, co mi chybi (nakonec to byl vapnik). Byl to docela pruser (doslova) plus studeny pot a celkova slabost. Je ale pravda, ze trvalo par dni, nez se to projevilo, ale zas jsem bral jen 500 mg denne. Pry jsou tyhle vedlejsi efekty celkem obvykle, asi se u vas nestihly projevit nebo jste to stihli vypotit :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 18:54

@mike: Tak to doufám, že já to ustojím... Protože v kombinaci s opruzelým zadkem by to byl průser^2 :-D Já doufám, že s takovouhle krátkodobě zvýšenou dávkou se tělo popere, ted už samozřejmě nic takovýho neberu, jen si mažu na noc pracky kalciovkou, jinak jsem už zase "čistej" :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon lis 13, 2017 19:04

Neboj, to uz by se projevilo. To jen ze takove experimenty za pochodu muzou mit necekane nasledky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon lis 13, 2017 19:07

No my měli zase obavy z nějakých křečí a tak, takže jsme to tam radši lupnuli... :-) Tak dík za uklidnění, budu tedy doufat, že moje pr*el nepozná středověk... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod malejjarda » pon lis 13, 2017 19:44

Vzhledem k počasí křeče zase tolik nehrozily. Když je horko a hodně se potíš, je riziko o hodně vyšší.
Proti křečím jsou dobré i banány.
malejjarda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 354
Registrován: ned pro 7, 2014 16:55
Bydliště: nejjižnější Morava

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod fps » úte lis 14, 2017 8:21

malejjarda píše:Když je horko a hodně se potíš, je riziko o hodně vyšší.

já na křeče naštěstí netrpím, ale známí míval křeče jen když bylo chladnou, z prochladnutí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát led 12, 2018 18:15

Zdar borci, tak doufám, že Vám to výletničí :-) Ještě bych "zneužil" tento mnou založený thread k drobnému zdavotnickému dotazu - pochod nezůstal úplně bez následků a na levém palci se mi asi ze 2/3 (při pohledu z vnitřní strany k vnější) odchlípl nehet. U toho levého okraje to drží po celé délce, ale zprava se to takhle odchlíplo... Už to zadrhávalo o všechno možné, takže když jsem si dneska stříhal nehty a zase se to o kousek odchlíplo, tak jsem to vzal a ten odchlíplý kus ustřihnul...

Takže nehet vypadá momentálně asi následovně:

Obrázek

Svislá červená čára značí, kde už to začíná "držet" a kde jsem to teda šmiknul, aby to neplandalo a nezatrhával jsem kdečím. Otázka zní - můžu to takhle nechat? Doroste to +/- v pohodě (jde mi o to, aby třeba u té hrany jak jsem to ustřihl nehet nezačal zarůstat atd). Nebolí to, nestrhával jsem to nijak silou, jen jsem odloupl co šlo a kde už to nešlo, tak tam jsem to šmiknul. Zespodu už nehet viditelně trošku dorůstá. Je to tedy v pohodě, nebo s tím mám navštívit třeba doktora? Rvát ten zbývající kus co normálně drží sám v domácích podmímkách fakt nechci :-D

DISCLAIMER: Prst na obrázku není můj a ano, jsem si vědom, že to není palec u levé nohy, ale pro ilustraci to myslím stačí... ;-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát led 12, 2018 18:29

Mame tu na to cele vlakno: viewtopic.php?f=31&t=8088

Kdybys sem dal fotku sveho palce, tak ti muzeme rict, jestli je to ono nebo ne ;-) Nejspis jo.

Nepsali jsme ti nahodou, ze pred pochodem je dobre si nehty ostrihat? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát led 12, 2018 18:56

Miku, mea culpa, blbe jsem se vyjadril. Tohle jsou jeste pozustatky tech treninkovych 35 km na konci rijna, ktere jsem sel v botach, co mi shora tlacily na nehty. V miste co se odlouplo byl nehet tmavy, neco na zpusob podlitiny.

Nehty jsem si pred samotnym 70km pochodem samozrejme ostrihal.

Fotku sve pracky sem pozdeji vecer klidne dam, je-li nutna, ted jsem nemel u ruky mobil na vyfoceni a pospichal jsem, tak jsem to resil takto. Jinak dekuji za nasmerovani na nehtovy thread ;-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát led 12, 2018 18:59

Jo tak, pak je to jasne. Jsem ti myslim uz tenkrat psal, ze ti nehty slezou, tak to je ono ;-) Precti si ten thread, celkem o nic nejde, doroste. Nejspis se casem odloupne i ten zbytek, jak ho novy nehet zacne vytlacovat. Zacit zarustat muze a nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát led 12, 2018 19:04

Jj, neboli to, neni to citlive,dal jsem pres to flastr a v cajku. Zase mi prislo lepsi to takhle smiknout, nez aby mi tam takhle vlal a pak se to treba odchliplo pri cviceni, kdy cvicim naboso. Tak uvidime, budu to sledovat a kdyby zarustal, zasahnu, jinak to asi necham byt. Thread pak jeste proctu.

Na prstenicku u pravy nohy mi taky slez ze stejnyho duvodu, ale tam sel celej. Mne slo hlavne o to, jestli je OK tam nechat ten kousek, nebo jestli si tim vyrazne nezadelavam na pruser :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát úno 9, 2018 17:56

Zdravím zas po čase :-) Nehty dorůstají, tak snad bude zase dobře, já jsem ve fázi, že si koupím botky na novou sezonu, aby byly dobře "rozšláplé", až tu sedmdesátku zas půjdem. Zatím je na trénink v plánu Praha-Prčice a další, celkem mě to chození chytlo.

Leč, k věci, na letošním pochodu měla v Chrudimi nemalá část lidí Lowa Zephyr Mid, teď jsem na ně kouknul v Hudy Sportu, mají tam dokonce slevu, je to na delší pochody dobrá volba, nebo nic moc?

https://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pan ... oyote.html

Vím, že tu padlo doporučení na značku Lowa, ale jako konkrétní tip tu byl zmiňován spíše model Lo, nikoli Mid. Tak se chci zeptat, jestli má někdo zkušenosti s Mid verzí a případně ji (ne)doporučil nepříliš zdatnému pochodníkovi, co si minulý listopad silně posunul vlastní limity :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » pát úno 9, 2018 18:23

Ta bota se dělá jako služební a jsou to právě armádní složky, které ji na daný účel používají.
Je to, ve verzi MID, nejrozšířenější bota na pochody napříč NATO...
Předpokládám, že i na tý sedmdesátce jí měli povětšinou příslušníci armády...
Je běžně k vidění na nasazení v misích na blízkém východě, jako hlavní bota...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát úno 9, 2018 18:43

Nejen příslušníci armády, ale i z řad civilů to tam mělo dost. Tak jsme to s kamarádem pak zkoukli a přišla nám fajn.

Takže tedy ani ve verzi MID asi špatná nebude? ;-) Vím, že tys mi myslím právě doporučoval tu Lo, tak jen jestli MID je na tom kvalitativně a pohodlím podobně ;-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2018 18:56

Hmm, jaky je na tenhle ucel plus MID proti LO? Jestli maji stejnou podrazku, jako ze to tak vypada. Pohorky jsou fajn do terenu, ale poradne, MID je takova divna polopohorka. No a na dalkove pochody typu Praha - Prcice ti podle mne nic neprinese, naopak. Vetsi vaha, mozna odrene kotniky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát úno 9, 2018 19:13

Já to bral primárně podle toho pochodu co jsme šli tu sedmdesátku. Váha není o tolik (100 g u velikosti UK8) vyšší, MID by se mi líbila kvůli trošku pevnějšímu kotníku a taky kvůli tomu, že když člověk někam "hamtne", nemá hned bláto či vlkhost v botě vrchem... Ale jestli uvažuju úplně blbě, rád si nechám poradit.... Právě po tý sedmdesátce v listopadu mi přišlo, že polobotky sice nebyly špatný, ale trošku vyšší botu bych tam asi užil...
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pát úno 9, 2018 19:20

Ale ne, jestli potrebujes trochu podporu kotniku nebo je po ceste bahno, tak se hodit muzou. Myslel jsem, na zrovna na pochodu Praha - Prcice to nehrozi, ale nikdy jsem to nesel (nemam rad davove akce ;-)).

Proste mi tenhle typ bot nesedi. Ani ryba ani rak. Mam podobne (Hanwag Banks) na zimu do mesta a podruhe bych si je uz nekoupil. Zas ale jestli neni rozdil ve vaze moc velky, tak mozna jo. Pockej, co ti na to reknou mistni lehkonozi dalkochodci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pát úno 9, 2018 20:16

No právě, ten rozdíl mi nepřišel nijak velký a já mám tyhle "mid" boty docela rád, v nějakém středně těžkém terénu se v nich cítím jistější, než v keckách.

Ten P-P jsem dal jen jako že trénink bereme odpovědně a nebudem to zase dávat z voleje, jako teďka. Je mi jasný, že na P-P to větší význam mít nebude :-) Jinak já davový akce ani nevyhledávám, ani nezatracuju, je to pro nás jen příležitost lehounce potrénovat a nemuset vymýšlet trasu :-D

Jinak moc díky Tobě i ostatním za názor(y).
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod oodoow » sob úno 10, 2018 12:45

Ten poslední úsek Kosova hora - Prčice je pravidelně jeden velký bazén plný bláta. Možná, když budeš hodně opatrný, tak to v té mid verzi projdeš bez újmy, ale pravděpodobnější výsledek bude, že tam botu stejně utopíš a díky mid verzi si pak s sebou v botě poneseš větší množství bahnovody :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Reccol » pon úno 12, 2018 10:09

MID jsou právě fajn, do nízkejch leze bordel, vysoký jsou už zase zbytečně těžký a omezující v kotníku. Nemluvě o tom, že (za tu army sféru), přes ty midy hodíš kalhoty a nikdo nepozná, že nemáš vysoký kanady :wink:

Jinak bota jako taková (mám, v mým okolí jich je taky dost) je lehká, dobře se v ní chodí/běhá, jen mi přijde, že o něco víc klouže, na to bacha.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon úno 12, 2018 13:03

Tak jsem naběhl v sobotu dopoledne do Hudy, pěkně i s tlustšíma (Lorpen) ponožkama, co bych na pochody nosil, poctivě jsem tam v tom pobíhal, poskakoval, lezl na takovou tu plošinku simulující sestup v terénu, abych ozkoušel, zda nikde nic netlačí, a jelikož netlačilo, rovnou jsem v nich odešel. Zatím pocity velmi dobrý, ale je ještě brzo posuzovat - zatím "v kuse" nejvíc dneska ráno lehce přes 6 kiláčků pěšky do práce městem. Venku v terénu ještě pořádně nebyly a hned tak nebudou (myšleno na něčem delším a náročnějším, to, že jedeme s drahou polovičkou příští týden na prodloužený víkend a budem tam courat někde kolem Poděbrad nepočítám...) :-)

Bota je na chůzi příjemná, noha v ní drží pevně, ale přitom nemám pocit, že bych ji k dosažení tohoto pocitu musel sešněrovat někam nad únosnou mez (což jde v pohodě taky), lehká. Klouzavost podrážek zatím nebylo kde pořádně zkoušet, ale věřím, že to nějak "půjde"...

Snad jediný, co by třeba mě subjektivně potěšilo, kdyby z těch tří vrchních kovových "háčků" byl ten spodní takový ten "zacvakávací" či jak se tomu nadává, prostě že si člověk utáhne spodek boty, zacvakne, spodek se mu už nehýbe, a pořeší si vršek. To jsem měl na jedněch Salomonech, se kterýma jsem strávil několik pražských zim, a moc se mi to líbilo. Ale utahovat to jde i bez toho. Tohle už je jen takové vyložené hnidopišství a "nice to have". A možná to má i důvod, proč to tam není, nevím. ;-)

@oodoow: :-D Díky za tip, snad se mi poštěstí to nevyzkoušet, o kolik mid verze ztěžkne po "natankování plné" :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 13:28

MalyBobes píše:Snad jediný, co by třeba mě subjektivně potěšilo, kdyby z těch tří vrchních kovových "háčků" byl ten spodní takový ten "zacvakávací" či jak se tomu nadává, prostě že si člověk utáhne spodek boty, zacvakne, spodek se mu už nehýbe, a pořeší si vršek.
To si muzes lehce nasimulovat snerovanim. misto abys obycejne nad temi hackami prekrizil tkanicky udelej jako bys je chtel tam zavazat, ale neudelej prvni uzel jednoduchy ale dvojity, jeste lepe trojity a pokracuj dale normalne - ten uzlik zafunguje jako stop-hacek. Nekde na OF jsem daval i foto-navod, jak to udelat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod booze » pon úno 12, 2018 13:52

sezen si TOTO
Edit: uprava odkazu
Naposledy upravil booze dne pon úno 12, 2018 18:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Kjuba » pon úno 12, 2018 14:29

Booze: Teda já nevím, třeba to máš vyzkoušený, ale já bych si do tkaniček u bot 70l bágl nedával. Bych řekl, že by mu to mohlo vadit při chůzi. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » pon úno 12, 2018 15:50

@Kjuba: :smt044 :smt044 :smt023
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty