Boty na dlouhý pochod v listopadu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 23, 2017 19:54

Jj prubnu to, uvidíme, jak to půjde... A když dobře, zkusím s tím v neděli dát tu třicítku... :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mitau » pon říj 23, 2017 19:55

ponožky - do nízkých bot určitě jen jedny (poku bude pršet, nemusí být marné mít druhé v batohu a na 50.km přezout - změna z vlhkých a špinavých ponožek do nových je příjemná a slouží i jako psychická vzpruha na krizi)

péče o nohy - předem promazávám modrou Indulonou, ale asi na to existují i lepší přípravky, mě Indulona stačí. Předem nic nelepit, akorát vzniknou nerovnosti a záhyby a problém bude na světě. Smysl by to mělo jen pokud bys předem věděl, že nějaké konkrétní místo bude porblematické. Mít s sebou malé nůžtičky a náplast je dobrý nápad. Tip na konkrétní náplast nemám, prakticky nikdy nepotřebuju a když už potřebuju, tak mi ta moje náplast nikdy moc dlouho nevydrží.

širší boty - ve špičce bude širší většina zde doporučovaných bot (Nike Wildhorse, Inov8, Scarpa, možná LS)

starší boty - od pohledu se mi nelíbí a s klidným svědomím bych ti je nedoporučil, ale podle fotky těžko něco poznám. To musíš posoudit ty sám. Neprošlápnutí u běžeckých bot obecně nepovažuju za takový problém. Tím ale neříkám, že ty HiTec ti nemohou dobře posloužit a těch 70km v nich neujdeš, jen je potřeba se zamyslet, jestli jsou dost tlumené. Když nejsou plosky nohou zvyklé, budou po 50km "omlácené".
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 23, 2017 20:00

ty plosky se daj resit trochu tou protipuchyrovkou, ale taky bych se bala ze budou moc tvrdy.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 23, 2017 20:03

Tlumené na dlouhé štreky asi moc nebudou, ale to by se zase dalo pořešit tou vložkou, ne? Pro mě je velký plus, že díky množství dírek a "prošláplosti" jsem schopnej si je utáhnout pohodlně a přesně "tak akorát", jak bude potřeba, místo vpředu tam je taky... Tak bych tomu možná dal šanci, každopádně jak tu správně psala Mawenzi - dneska večer už stejně další boty nekoupím a pro základní orientaci bych s nima zítra přinejmenším těch ranních šest zkusil a uvidí se... :-)
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 20:04

mitau píše:péče o nohy - předem promazávám modrou Indulonou, ale asi na to existují i lepší přípravky, mě Indulona stačí.

Modra Indulona neni vubec spatna. Na promasteni skvela, na promasteni a hojeni je o neco lepsi kalciova mast.

mitau píše:Mít s sebou malé nůžtičky a náplast je dobrý nápad.

To neni dobry napad, ale zaklad :twisted: Beze srandy, v jeho situaci je to naprosto nutne. Vzal bych vsechny tri druhy. Spulku, polstarkovou i na puchyre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 23, 2017 20:08

Vzhledem k faktu, že parták taky není extra chodec, tak budem určitě mít s sebou malou apatyku a zrovna flastrů budou tuny, bez obav :-D

Ještě taková věčná otázka - co se puchýře týče, když se "urodí" nějakej zvláště prima nalitej během cesty, tak věčná otázka - píchnout, nepíchnout? :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 20:09

Nechat byt, praskne sam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » pon říj 23, 2017 20:12

No jo, ale někdy jsou na místech, že by si člověk ten prst nejradši ufik i s tím puchejřem.. Ale dobrá, nepíchat... :-D

Měl by případně někdo tip na nějaký ozkoušený vložky na případný změkčení toho došlapu, kdybych zítra zjistil, že ty Magnumy jsou mi fakt pohodlný, protože se obávám, že trochu tvrdý asi budou?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod scinkk » pon říj 23, 2017 20:18

do kecek nosim jen jedny ponozky, zkousel jsem dvoje a zadny prinos to nemelo
nosil jsem i ty injinji, ale v bote ktera ma dostatecne sirokou spicku, pro me nemely nakonec opet valny prinos.
kecky nosim jen bez gtx, kecky s gtx pro me nemaji smysl
vsechny bezecky, co jsem mel, jsem mohl vzdy rovnou nosit na trasy 30+ bez nejakych puchyru, ale to muze byt individualni
keeny jsou jedna z mala (ci jedina) znacka, kde se da celkem spolehnout na sirkou botu/spicku, mikea (nejen) v tomto pripade lze zcela ignorovat, on nepotrebuje resit sirku bot :)

Ten nestastny majitel pro exemplarni priklad, co pise mike, ze mel keeny v horach, jsem byl samozrejme ja, coz v prekladu znama, ze za tyden v dolomitech na tezko, jsem si 2x-3x sednul na prdel, po te, co mi pri primem sestupu svahem ta bota ujela na tvrdym podkladu pokrytym sterkem, z toho jednou, kdy jsem to necekal a mel v ruce fotak :) ale opravdu jsme prohlasil, ze keeny maji desny vzorek a myslim si to stale, jsou boty ktere by to zvladly lepe, treba mnoho bezeckych, ktere vlastnim :P
ale i tak jsem rad, ze mam aspon jedny pohodlne skorokotnikace :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » pon říj 23, 2017 20:51

magnum responze - zalezi, v jakem je mas stavu, aby tu trasu vydrzely, pokud ano a nemas v nich problem, rozhodne bych jim dal prednost pred novyma botama

jinak jedna technicka - ja treba dvoje ponozky na sobe nemuzu, zasadne jen jedny, a na delsi cesty stridam ponozky, kdyz mam pocit propocenych, prezouvam suche, takze to taky vyzkousej, co vyhovuje lepe
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mike » pon říj 23, 2017 21:34

scinkk píše:mikea (nejen) v tomto pripade lze zcela ignorovat, on nepotrebuje resit sirku bot :)

Jak nepotrebuju? Kvuli Alaskam uz jsem behal po prodejnach po cele Praze, protoze mi vsechny byly ve spicce uzke #-o

scinkk píše:Ten nestastny majitel pro exemplarni priklad, co pise mike, ze mel keeny v horach, jsem byl samozrejme ja, coz v prekladu znama, ze za tyden v dolomitech na tezko, jsem si 2x-3x sednul na prdel, po te, co mi pri primem sestupu svahem ta bota ujela na tvrdym podkladu pokrytym sterkem, z toho jednou, kdy jsem to necekal a mel v ruce fotak

Vzpomnel jsem si tam na tebe :) Sel jsem totiz v par usecich stejnou trasu a zrovna tam, kde jsme tenkrat meli problemy oba, jsem letos sesel uplne v pohode a podstatne rychleji (a bezpecneji). A to jsem mel po lonske nehode fobii prave z ujeti a tohodle useku se trochu bal. Rozdil byl v tom, ze jsem tenkrat mel boty s temer hladkou podrazkou a letos mely jeste polovinu vzorku. No a tys mel Keeny ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 24, 2017 4:56

vlozky si idealne kup v nejakym sportu nebo obuvi - ono ne kazda vlozka se s tvoji nohou vleze do tvoji boty.

jinak nejaka mekcena, gelova, to vetsinou poznas sam zda je to tenoucka vlozka podobna te co uz tam je nebo tlustci mekoucka - i ta latexova 1mm z prac. potreb strihaci co stoji asi 60 bude lepsi, nez nic.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 6:52

Tak jsem ty Magnumky zkusil. A taky jsem lehce revidoval jejich stav. Svršek v pohodě, krom nějakých šrámů odpovídajících tomu, na co jsem je využíval. A na levé se mi lehce odlepuje špička - ale to není nic, co by obuvník nedal do pucu (a i kdyby nedal, není to nic, proč by ten pochod neměly vydržet). Vnitřek vypadá taky docela OK, krom lehce prodřené paty - ale to je blbým tvarem mých pat, takhle já "vydřu" cokoli krom samotné kůže ve společenských polobotkách. Takže s tím si taktéž nepochybně naprosto v pohodě poradí obuvník.

Co se týče pocitu po ranní cca 6,4 km měřící cestě do práce, tak z hlediska komfortu nohy se to opravdu nedá se včerejškem, kdy jsem měl na nohách ty původní boty, naprosto srovnávat... Po cestě jsem měl jak klesání, tak stoupání, takže jsem si vyzkoušel botu v různých úhlech a vypadá to OK. Nové ponožky taky naprosto super. Těch šesti stováků, co mě stály, tedy rozhodně nelituju... :-D Jen teda i v těchto ponožkách se mi trochu potí nohy - ale tomu se předpokládám asi zcela vyhnout nelze, ne? Nebo na to je třeba nějaký přípravek (sprej či něco takového), co by pomohlo?

Pokud jde o došlap, není nějaký tragicky tvrdý, ale je mi jasný, že něco přes 6 km a desetinásobek bude bezpochyby rozdíl, takže došlap by bylo ideální trochu změkčit. Asi bych se tedy stavil ve zdravotnických potřebách přímo s botou a ponožkou a zkusil to "live". Nebo doporučujete spíše nějaký outdoor/sport obchod? Jde mi o to, ve kterém typu obchodu by mohli mít větší sortiment těchto vložek.
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 7:20

MalyBobes píše:.....krom lehce prodřené paty - ale to je blbým tvarem mých pat, takhle já "vydřu" cokoli krom samotné kůže ve společenských polobotkách. Takže s tím si taktéž nepochybně naprosto v pohodě poradí obuvník.

nic ve zlým, ale mne se zdá, že bagatelizuješ dost zásadní věci - černý nehet, prodřená pata, následuje odlepující špička... boty musí držet pohromadě se vším všudy a noha se má mít jako v bavlnce, skoro se za tebe začínám bát :mrgreen:

no já ti nevím - podle mne je vydřená pata důsledkem nevhodně vybrané velikosti, ponožky či samotného tvaru obuvi... kdysi za mlada jsem taky vydřel patou cokoli, ale to protože jsem na sobě šetřil a kupoval si levnou nekvalitní obuv, pak jsem jednou poprvé zainvestoval do pořádné boty a ehjhle, vydržela 10 let a nic jsem neprodřel a tak jsem pochopil, poté jsem opět zakloupil lepší botu, někde zde již vzpomínanou, a kdyby se nerozpadla PU podrážka, nosil bych je dodnes a nic by vydřené nebylo atd. atd.


MalyBobes píše:.....Jen teda i v těchto ponožkách se mi trochu potí nohy - ale tomu se předpokládám asi zcela vyhnout nelze, ne? Nebo na to je třeba nějaký přípravek (sprej či něco takového), co by pomohlo?


mně se potí nohy pořád, to bych neřešil, akorát to musí být ponožky, v kterých nemáš pocit mokra, co odvádí ten pot pryč od kůže nohy - mně se tedy osvědčily Lasting merino, i když v nich je teplo, nosím je do pohorek pořád (ale i ponožka je výsledek několikaletých zkušeností a nezdarů)

MalyBobes píše:Pokud jde o došlap, není nějaký tragicky tvrdý, ale je mi jasný, že něco přes 6 km a desetinásobek bude bezpochyby rozdíl, takže došlap by bylo ideální trochu změkčit. Asi bych se tedy stavil ve zdravotnických potřebách přímo s botou a ponožkou a zkusil to "live". Nebo doporučujete spíše nějaký outdoor/sport obchod? Jde mi o to, ve kterém typu obchodu by mohli mít větší sortiment těchto vložek.


a tuhle věc bych já zase tolik neřešil - při tvé váze, blížící se mé, bude došlap vždy tvrdší, s tím nic nenaděláš a osobně nevěřím, že to vyřeší vložka, spíše aby vložka, když už, byla dobře klenutá - dobře tvarovaná klenba je dost zásadní věc... a taky pozor, vložka může ve výsledku botu zmenšit, takže tady třeba opatrně
tvrdý došlap eliminiují do značné míry kolena, tak jestli ty máš v pořádku, pak se nauč chodit tak, aby to braly kolena - já to používám hlavně při sestupech, takovou houpavou chůzi, ale přiznám se, že se mi věk už taky na nich podepsal...
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 7:31

Quido píše:nic ve zlým, ale mne se zdá, že bagatelizuješ dost zásadní věci - černý nehet, prodřená pata, následuje odlepující špička... boty musí držet pohromadě se vším všudy a noha se má mít jako v bavlnce, skoro se za tebe začínám bát :mrgreen:

no já ti nevím - podle mne je vydřená pata důsledkem nevhodně vybrané velikosti, ponožky či samotného tvaru obuvi... kdysi za mlada jsem taky vydřel patou cokoli, ale to protože jsem na sobě šetřil a kupoval si levnou nekvalitní obuv, pak jsem jednou poprvé zainvestoval do pořádné boty a ehjhle, vydržela 10 let a nic jsem neprodřel a tak jsem pochopil, poté jsem opět zakloupil lepší botu, někde zde již vzpomínanou, a kdyby se nerozpadla PU podrážka, nosil bych je dodnes a nic by vydřené nebylo atd. atd.


Hele u mě je to fakt patama, máme to v rodině, ségra to má úplně stejně - vydřeme zcela spolehlivě jakoukoli botu, která se vydřít dá. A jelikož mně je šestatřicet a ségře o pět miň, je divný, že by si ani jeden z nás nezvládnul za celej život koupit jediný boty s textilním vnitřkem, který by měly správnej tvar nebo velikost (a rozhodně nejde o boty za pár šupů). Chápu Tvoje obavy, ale tady fakt nejsou na místě - je prostě jen trochu jetá ta látková podšívka, na očekávaném místě... :-) To je u mě naprosto standardní oprava jakékoli nekožené obuvi. Bota jako taková samozřejmě pohromadě drží a je pohodlná - lehce odlepená špička je nikoli z důvodu stáří nebo toho, že by bota už nedržela, ale protože jak jsem říkal, používal jsem ty boty i na práci a tohle jsem myslím "orval" při kácení stromků na zahradě. Bota jako taková rozhodně není na rozpadnutí a vyjma těchto dvou nedostatků, z nichž tu špičku bych hodnotil pomalu jako "kosmetický nedostatek", jsou boty naprosto v cajku ;-)

Quido píše:mně se potí nohy pořád, to bych neřešil, akorát to musí být ponožky, v kterých nemáš pocit mokra, co odvádí ten pot pryč od kůže nohy - mně se tedy osvědčily Lasting merino, i když v nich je teplo, nosím je do pohorek pořád (ale i ponožka je výsledek několikaletých zkušeností a nezdarů)


OK, tak pak je to v cajku - mám pocit celkem příjemného tepla, mokra nikoli (to jsem měl v těch předchozích).

Quido píše:a tuhle věc bych já zase tolik neřešil - při tvé váze, blížící se mé, bude došlap vždy tvrdší, s tím nic nenaděláš a osobně nevěřím, že to vyřeší vložka, spíše aby vložka, když už, byla dobře klenutá - dobře tvarovaná klenba je dost zásadní věc... a taky pozor, vložka může ve výsledku botu zmenšit, takže tady třeba opatrně
tvrdý došlap eliminiují do značné míry kolena, tak jestli ty máš v pořádku, pak se nauč chodit tak, aby to braly kolena - já to používám hlavně při sestupech, takovou houpavou chůzi, ale přiznám se, že se mi věk už taky na nich podepsal...
:t:t


Jasný, ale říkám si, že třeba trošku pohodlíčka by nějaká ta lepší vložka přinést mohla. Máte někdo zkušenosti s těmi vložkami s paměťovou pěnou, nebo něčím takovým? Nebo spíš ty gelovky?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 7:36

obé má své výhody a nevýhody - gelovky můžeš použít případně pro více bot, ty pěnové jen do jedné boty a pak je tam nechat, a podle mne ty gelovky vydrží déle, ale že bych jednu dokázal preferovat před druhými, to bych si netroufl - opravdu hlavně bacha, ať ti to nepříjemně nezmenší botu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 7:44

Řečeno jednoduše - rád bych, aby ty vložky vydržely chůzi do toho pochodu a pochod samotný. Tj. řekněme celkově tak 200 km když vezmu samotný pochod i "tréninkové kilometry" před ním. Co bude navíc je už jen bonus a znovupoužitelnost v jiných botách nehraje roli.

Na zmenšení boty si samozřejmě dám náležitě bacha... To už jsem si jednou zažil v jiných botách a vímm, o čem mluvíš... ;-) Ale zrovna u těchto by tam měla být ještě docela "výšková rezerva", nebo aspoň jsem takový pocit měl, ale uvidíme.

BTW má někdo ze zdějšich zkušenosti s tímto?

http://chodimzdrave.cz/

Tam dělají prý vložky "na míru" na základě nějakého vyšetření došlapu - stálo by to za návštěvu, nebo je to "lapák na vejry"?
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 8:22

Quido píše:ty pěnové jen do jedné boty a pak je tam nechat
To je naprosta blbost. Muzes je mezi botama vymenovat. Delame to doma s vlozkama (a pametovou penou) od Meindlu a v pohode. Samozrejme, velikosti a tvarem musi vlozka sedet do vsech bot, do kterych ji davas - ale to plati pro vsechny vlozky. Samotna pametova pena je prece proto pametova, ze se po pouziti vrati do sve puvodni pozice a pri pristim pouziti se znovu vytvaruje, jak je potreba - a po pouziti se znovu vrati do puvodni, ... A doporucuji ji poctive vybirat a nechat uschnout po kazdem pouziti - ale to taky plati pro kazdou vyjimatelnou vlozku.
U tech pametovych jeste bacha na dve veci: Jednak pri zkouseni je neposuzuj podle prvnich dojmu, musis je na nohou mit (nejlepe pri alespon mirne chuzi v obchode nebo doma) alespon 10 minut, aby se prizpusobily. Az potom zacni hodnotit, jak sedi. Samozrejme, vyjma situace, kdyz hned citis, ze jsou uzke, nekde tlaci okraj a pod. A jednak vetsinou byvaji ponekud tlustejsi nez bezne, tj. zaberou v bote vice mista (vice zmensi botu). Totiz mit pulmilimetrovou vrstvu peny nema smysl a musi tam byt i nosni vrstva.
Syn je nosil ve nekolika botech, pohorkach i nizkych, odhadem mozna 700 km a stale jsou v plne pouzitelnem stavu. Tam se muze casem proderavet kryci latka zvrchu, asi zavisi i od ponozek.

"Ciste" gelove jsem jeste nemel, jen mam vlozky s gelovymi castmi pod prsty vepredu a pod patou - a tam jsem si vsiml, ze ten gel postupne ztraci (ehm, po nekolika letech a cca 1500km v C pohorkach) "pruznost" a schopnost tlumeni.

Samozrejme, nejlepsi jsou (ortopedicke) vlozky na miru, pokud nemas "standardizovanou" nohu pro nekterou bezne prodavanou vlozku, nikdy nebude idealni. A vetsina vlozek resi klenbu jen okrajove. Na druhe strane, pokud jsi nenosil ty ortopedicke vlozky predtim, neradil bych je vzit primo hned na pochod. Nohy si na ne musi zvyknout, muze se stat, ze sprvu se budes v nich citit neprijemne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 9:10

apuka píše:
Quido píše:ty pěnové jen do jedné boty a pak je tam nechat
To je naprosta blbost. .....

No, presne na tu tvou rakci jsem "cekal" - opet kategoricky soud - neni to blbost!
mam takovou zkusenost, ze to neni dobre, davat do dalsi boty a pak treba vracet, nefunguje to tak stoprocentne, jak se proklamuje, ale je pravda, ze jsem je nemel od Meindlu... :roll:


apuka píše:Samozrejme, nejlepsi jsou (ortopedicke) vlozky na miru, pokud nemas "standardizovanou" nohu pro nekterou bezne prodavanou vlozku, nikdy nebude idealni. A vetsina vlozek resi klenbu jen okrajove. Na druhe strane, pokud jsi nenosil ty ortopedicke vlozky predtim, neradil bych je vzit primo hned na pochod. Nohy si na ne musi zvyknout, muze se stat, ze sprvu se budes v nich citit neprijemne.


ortopedicke vlozky vetsinou resi az urcity problem, a podle toho jsou taky reseny, nejsou urcene na tlumeni doslapu - nejsem si jisty, zda tve reseni by bylo ono - chce vlozku na tlumeni doslapu, tam bych asi volil spise ty gelove, ty jsou na to urceny, ale jestli to bude dostatecne ucinne a jaky bude vysledek, si nejsem jisty - za sebe tvrdim, ze pro vahy nad 80-85 kg je lepsi vybrat dobrou botu - tady vlozky uz nic moc neresi, ledy klendu, pokud je v bote slaba nebo neni vubec (i s tim jsem se uz setkal)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 9:35

Quido píše:...tady vlozky uz nic moc neresi, ledy klendu...


Jenom technická, co je "ledy klendu"?
To je Mawenzinovsky "leda klenbu"?
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 24, 2017 9:39

Možná úplně debilní dotaz... ale nestálo by za úvahu vzít si dvoje boty? Když člověk nemá osvědčené, o kterých je přesvědčený, že to v nich ujde, tak že by si vzal dvoje rozdílného typu, o kterých ví, že se mu v nich aspoň dobře chodí na kratší vzdálenosti. Vím, znamenalo by to váhu navíc v batohu a zdržování s přezouváním, ale když si představím situaci, že mi do konce zbývají ještě řádově desítky kilometrů a přitom už nemyslím na nic jinýho než na to až se konečně budu moct zout, tak mám pocit, že by prostřídání bot mohlo trochu pomoct.

Ale je to jen teorie vycucaná z prstu, klidně napište, že je to hovadina ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod ketrin » úte říj 24, 2017 10:03

Ty jo, to je věda... Když jsem si před 4 lety na 180 km pochodu asi v půlce odrovnala nohy zcela blbě zvolenou obuví (B/C !!!), došla jsem to v crocsech.
:twisted:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 10:03

GreyMouse píše:Možná úplně debilní dotaz... ale nestálo by za úvahu vzít si dvoje boty? Když člověk nemá osvědčené, o kterých je přesvědčený, že to v nich ujde, tak že by si vzal dvoje rozdílného typu, o kterých ví, že se mu v nich aspoň dobře chodí na kratší vzdálenosti. Vím, znamenalo by to váhu navíc v batohu a zdržování s přezouváním, ale když si představím situaci, že mi do konce zbývají ještě řádově desítky kilometrů a přitom už nemyslím na nic jinýho než na to až se konečně budu moct zout, tak mám pocit, že by prostřídání bot mohlo trochu pomoct.

Ale je to jen teorie vycucaná z prstu, klidně napište, že je to hovadina ;-)


Úplně stejnej "debilní nápad" jsem dostal ráno taky. Mám ještě jedny starší Merelly (nižší), co už sice nejsou bůhvíjaký, ale jak to tak bývá, o to pohodlnější. Nejsem si jistý, jestli by "daly" celej pochod, ale jako nouzovka na ulevení noze jinou (suchou) botou třeba 10-15 kiláků před cílem... :-) Co na to zbytek osazenstva? Vymýšlíme totální bejkoviny? :-D
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Quido » úte říj 24, 2017 10:04

dudy píše:
Quido píše:...tady vlozky uz nic moc neresi, ledy klendu...


Jenom technická, co je "ledy klendu"?
To je Mawenzinovsky "leda klenbu"?
:twisted:

presne tak - dyt vis, ze ja se furt preklikavam :oops: :prayer:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 24, 2017 10:44

me napadlo uz vcera vzit si nahradni - ale predpoklafala jsem, ze by to nikdi nenosil

ketrin - ale ty crocsy jsi musela mit s sebou?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod MalyBobes » úte říj 24, 2017 10:59

Mawenzi píše:me napadlo uz vcera vzit si nahradni - ale predpoklafala jsem, ze by to nikdi nenosil

ketrin - ale ty crocsy jsi musela mit s sebou?


No zátěž navíc to samozřejmě bude, o tom žádná... Ale zase jako "záchrana" to není možná úplně marná myšlenka...
MalyBobes
nováček
nováček
 
Příspěvky: 66
Registrován: pát říj 20, 2017 6:15

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod ketrin » úte říj 24, 2017 11:05

Mawenzi píše:ketrin - ale ty crocsy jsi musela mit s sebou?

no jasně, pak jsem se tloukla do hlavy, že jsem místo nich nevzala trekové sandály - jenže ty jsou asi o 250 g těžší - crocs neváží skoro nic a šla jsem v nich i ve sněhu, ale nikomu to nedoporučuju :mrgreen:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 24, 2017 11:11

tak do snehu dost sila... ja kdysi nosivala sandale a parkrat se mi to vyplatilo, kdyz mi total promoceny kozeny boty udelaly po nejake dobe "bouli" u palce a bolel kazdej krok - dona sem to vyresila vyriznutim :D a sandaly me zachranily ale ted uz s bezeckejma to nedelam, tam dik hadru neni moc co...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9393
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod apuka » úte říj 24, 2017 11:12

@Quido: no jo, ja si to ale opravdu dovoluji rict, ze je to blbost - pokud mas dobrou, tj. funkcni pametovou penu. Vim, ze se prodava kde-co, co se za to prodava, ale funkcnost je miziva. Ono taky, kdy ze tam te peny snad pul mm, fungovat to nemuze. V tom Meindlu je tak snad 3+mm. Ale neni to jen ten Meindl, podobne ma napr. Grangers, taky pena dobre funguje (zbytek vlozky uz mene :twisted:) i jini vyrobci.
Potom jeste je pena (mozna taky jej nekdo nazyva pametova), ktera se prizpusobi na zacatku a pote by mela +- drzet ten tvar, ale takovych je malo a spise se to dela tepelnou aplikaci, podobne jako vnitrni boty lyzaku. To by odpovidalo Tvemu popisu.

Jo, bezne ortopedicke se delaji bez tlumeni - ale na tom odkazu byly prave i s tlumici vrstvou zespod. Samozrejme, plne souhlasim, ze je je lepsi vybrat doboru botu nez resit (mozne) problemy vlozkou,

@GM: osobne si myslim, ze by se to dalo rersit dvema dobryma botama ale tezko jednou jakz-takz a jednou ne moc vyzkousenou. Taky by ty druhe mohly cloveka totalne dorazit - ale, samozrejme, mohou i pomoci, pokud si sednou na bolavou nohu. Spise bych ale ocekaval, ze kdyz uz nejakym zpusobem zacne z boty bolet noha, tak uz bude bolet ve vsem, uz to bude pozde,
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty na dlouhý pochod v listopadu

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2017 11:42

MalyBobes: blbost to není. Pokud jde primárně o ujití té vzdálenosti, tak bych byl lehce pro vzetí náhradních bot. Jinak se opravdu snaž minimalizovat váhu batohu, ale pohodlí nohou je přednější. Kdybys měl trochu vychytanější výbavu, považoval bych to za zbytečnou váhu, ale když botám tak úplně nevěříš (resp nevíš, jak se budou chovat na tak dlouhé trase), tak těch 700g v batohu je dobrá investice.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

PředchozíDalší

Zpět na Boty