ostré paty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

ostré paty

Příspěvekod kokislav » pon srp 28, 2017 0:11

Ahoj!
Moje paty dělaj do bot díry. Podšívka zmizí a je vidět svršek bot. Jako pomoc proti tomu je, dle rady, přidání kožené patní vložky.

Nemáte někdo zkušenosti? Nerad bych takhle proděravěl moje nové Scarpa Ladakh GTX.
kokislav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 27, 2017 23:49

Re: ostré paty

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2017 11:00

Nechci TI moc brat iluze, ale mozna to bude i vyberem spatne velikosti, nesediciho kopyta, resp. boty, ktera nedrzi dobre patu. Kdyz se Ti pata nebude hybat a budes mit dvoje ponozek, z toho jednu hodne tlustou, tak krom toho, ze se bude noha min potit (ale to taky pomuze), pata taky nebude tak nicit podsivku.

Kdyz tam hned na zacatku nechas vlepit kuzi, tak se to pri moznych problemech a reklamacich nemusi libit vyrobci. Navic to staci udelat, az se zacne podsivka prodirat (jen to nenech dojit do vzniku velke diry).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ostré paty

Příspěvekod Quido » pon srp 28, 2017 14:05

obavam se, zetakto preventivne resit diru neni zcela spravny pristup....
...tohle zna snad kazdy turista / cestovatel - proste ten co se uz neco nachodil a vez, ze opakovaane se projevujici dira na pate (i kdekoli jinde na stejnem miste) je dusledkem nespravne volene obuvi, at uz primo velikosti, nebo tvaru boty, nevhodneho snerovani atp.
:roll:
na tomto miste tedy nedoporucuji po koupi boty jaksi automaticky ocekavat, ze se mi zase udela dira na pate a resit tu diru, ale spise popremyslet, jake boty mi vyhovuji, aby se to nestavalo...
jako diteti ci mladeznikovi se mi to stavalo, ale tehdy se to moc neresilo, neb nebyl takovy vyber a clovek byl rad, ze sehnal poradne boty, notabene kdyz noha vesmes vyrostla drive, nez se stacila bota nekde proderavet, nicmene je to znamka spatne volene obuvi - dnes uz vim a dokonce i pri zkouseni po par krocich poznam, kdy toto hrozi, ergo pata se nesmi v zadnio casti hybat !
(PS: muze to byt i spatne volenyma ponozkama, ale to byse pak stavalo jen pri pouziti konkretnich spatnych ponozek a drive by to odnesla noha, nez bota)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: ostré paty

Příspěvekod kokislav » pon srp 28, 2017 20:05

Díky za tipy!

Díry v botech mám co paměť sahá. Jako je pravdou, že jsem se nezabýval zkoušením jiných velikostí či experimentů. Prostě když bota dobře padne a drží na prodejně, beru ji. Při pořádném chození tak obnovuji vozový park ležérních bot co 3-5 měsíců. Tady fotka posledního křížku.

21247776_10155044378196925_1985394507_o.jpg
díra v botě
kokislav
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned srp 27, 2017 23:49

Re: ostré paty

Příspěvekod hulmanposvatny » úte srp 29, 2017 12:46

Přesně to o čem píšeš moc dobře znám. Mírnil bych přesvědčení výše přispívajících, že se jedná o nevhodně zvolenou botu. Sám vidím, když se podívám na nohu, že mám na patě velký kostěný výstupek, který to dělá. Určitě pomohou kvalitní ponožky, ale třeba v nízkých botách na běhání po městě chce málokdo nosit silné ponožky. Když chci, aby mi boty, které budu nosit často vydržely, musí mít kožený vnitřek - teď nosím třeba Scarpa Mojito Leather a jsem naprosto spokojený. Nosím je skoro každý den, do města i na procházku a po roce a kus vypadají pořád ve skvělé formě i zevnitř.
hulmanposvatny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 29, 2017 12:37

Re: ostré paty

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 12:55

Hele hulmane, opice Tvehu druhu stejne spise skacou po vetvich a tam boty nepotrebuji, ne? Nemas ten vyrustek spise zakrnely dalsi prst na lepsi drzeni se na vetvich :wink: ? (Promin!)

Ja ten vyrustek mam taky, polobotky se mi taky rychle nici, protoze vetsinou si uz neco koupit musim a nedokazu na svou nohu najit dobre drzici. Ale kupodivu, v pohorkach se mi nedelaji, resp. ted se udelaly asi po 4,5 letech, ale to se rozpadl GTX u svu, ne u vyrustku na pate.

Myslim, ze vetsi problem nez vyrustek je, ze kdyz se nosi spatne zvolene ponozky, napr. bavlnene a po navlhnuti od potu ztvrdnou (to je vlastnost vlhke bavlny, ztvrdne) a zacnou hezky brousit GTX podsivku. Pomuze tomu pouziti merino, hedvabni nebo pot dobre odvadejicich umelych (resp. kombinovanych, ale bez bavlny) ponozek. Ty netvrdnou a mnohem min zatezuji podsivku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: ostré paty

Příspěvekod JohnyFK » úte srp 29, 2017 15:58

Mně na to proděravění paty strašně trpí běžecké boty, tak jsem se naučil si tam vlepovat klasickou stříbrnou pásku hned jak vidim že se to tam dře.
Zabrání to proděravění, a když je samolepka už moc jetá, nebo se odlupuje, tak se to dá lehko obnovit.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá


Zpět na Boty

cron