Vysoká (polo)holeňová, celokožená bota-B/C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vysoká (polo)holeňová, celokožená bota-B/C

Příspěvekod FrantaB » pon srp 21, 2017 10:58

Zdravím místní osazenstvo a prosím o malou erste hilfe...

Dost let mi sloužily důstojnické kanady vz. 62, kanady vz. 90-celkem ke spokojenosti, krom obvyklých problémů s chladem v zimě, ale to se dá řešit (jen ne v botách velikostně na léto). Jsem zvyklý na dvoje ponožky, voskování, vysoko přišitý jazyk a zejména slušně zpevněný kotník, který odmítám opustit. Boty těsně nad něj (např. Alasky a vůbec tahle výška bot) naprosto nepřichází do úvahy.
Pak jsem to pár let moc neřešil, na těch pár procházek mi posloužily některé z pracovních bot. Už mne nebaví nosit hodně těžké a moc tuhé boty na práci s pilou, ani se drbat v měkkých pracovních s nástřikovou podrážkou, ve které si obecně připadám jako Mickeymouse.
Ať hledám jak hledám, nenacházím. Možná hledám blbě, každopádně přehled o tom co je na trhu v posledních tak 8-10 letech mám dost malý, takže takovou okrajovku jakou chci lehko přehlédnu.

Požadavky:
Hladká celokožená bota bez membrán, s přišitou podrážkou, minimální výška boty ve vel. 43/44 je kolem 22cm vnitřní výšky od paty (ideálně tak 25-26 cm), ideálně s koženým futrem.

Existuje něco takového, nebo si je musím nechat ušít, anebo prohrabávat stále bídnější nabídku vojenských výprodejů?

Díky!
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Vysoká (polo)holeňová, celokožená bota-B/C

Příspěvekod wawrik » pon srp 21, 2017 11:30

Napríklad zimné (ale dá sa v nich chodiť celosezónne) Meindl Taiga. Ak to chceš na turistiku a môžu byť plasťáky (veľmi odporúčam), tak napríklad nezničiteľné Haglöfs Grym, prípadne Granit. A teraz pozerám, že majú aj kožené - Barken.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoká (polo)holeňová, celokožená bota-B/C

Příspěvekod FrantaB » pon srp 21, 2017 14:48

Zimní jako celosezonu nemůžu, tak nepotivé nohy nemám-a podstatně hůř schnou, když se do nich dostane voda vrchem. Plasťáky ani náhodou.
Ty Barkeny nevypadají zle, ale přitom že můj došlap je kombinace vojensky zakopnuté paty a indiánského našlapování po špičkách, tak se trochu bojím co by zbylo z lišt pod bříškem palce. Díky za tip, tohle jsem zatím nenašel.
Zajímalo by mne, jestli existuje něco levnějšího než za 6-7k, protože to je začátek kategorie zakázkových bot...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20


Zpět na Boty