Trekking boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Trekking boty

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 15:10

Dobrý den!

Chystám se kupovat trekkingové boty pro lehčí turistiku ( běžná příroda, Tatry, delší pochody i ve sněhu ). S poslední botou mám špatné zkušenosti, a tak se chci trošku informovat... Jestli by jste mi mohli doporučit nějaký typ boty a uvést u ní vaše zkušenoti:

- podrážka
- impregnace, výdrž
- and else ... :)

PS: Po přečtení několika témat jsem si zapsal: Asolo FSN 95 GTX (vaše reakce).
Naposledy upravil Cyva dne stř pro 20, 2006 19:43, celkově upraveno 1
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Re: Trekking boty

Příspěvekod Vilík » stř pro 20, 2006 18:35

Cyva píše:S poslední botou mám špatné zkušenosti


Jaka to je bota?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Trekking boty

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 20:01

Jsou to boty od Dachstein, ale nijak výrazné. Kupoval jsem je před 2 roky a zklamali mě, jelikož příliš dlouho nevydržela impregnace. Takže nic konkrétního k nim bohužel nepovim ...
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Re: Trekking boty

Příspěvekod pripluv » stř pro 20, 2006 20:14

Cyva píše:...nevydržela impregnace...

Mazat, mazat, mazat ... ať to jsou sebelepší, sebekvalitnější a sebedražší boty, když je nebudeš mazat, budou ti za čas na houby (toto neplatí snad jen u skelet :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Trekking boty

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 20:16

Mazal jsem, mazal jsem. Možná málo, to už je teď jedno :( Kdyby to šlo, rád bych se vrátil k mé původní otázce ... Přečetl jsem si tady toho hodně, ale dálší rady by bodly.
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Re: Trekking boty

Příspěvekod pripluv » stř pro 20, 2006 20:26

Cyva píše:Kdyby to šlo, rád bych se vrátil k mé původní otázce...

Dobrej nápad :wink: . Osobně s Asolama nemám žádný zkušenosti, mám Scarpy, celokožený a nedám na ně dopustit. Co jsem se na ně díval na netu, tak na mne působí dojmem, že tam je až moc dílů a tím pádem švů. Ale to neznamená, že jsou špatný ... fakt nevím :(( . Nicméně vydrž, on se někdo najde...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » stř pro 20, 2006 20:29

co ti k tomu napisat?

- pripluvova poznamka nie je vobec odveci, musis najprv zistit, v com bol problem s tymi predoslymi, aby si sa vyhol tomu istemu v buducnosti.

- na to co pises asi B/C, ale hrozi, ze "v beznej prirode" ti budu prilis tvrde
- celokozene, minimum svov
- asi by bola dobra membrana, ale s dobrou kozou a dobrou impregnaciou nie je nevyhnutna
- kazdy ti aj tak napise, s cim je spokojny on, ale tie topanky budes nosit ty.
- treba chodit a skusat - musia ti sadnut.
- nepises cenove rozpatie

ja som osobne som navysost spokojna s Meindlami, ale to je individi.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Trekking boty

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 20:33

S cenou bych se chtěl vejít do 4000,-
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Příspěvekod Vilík » stř pro 20, 2006 20:39

Jestli mas limit 4000, tak ho trosku navys a ber Garmnot dakota... Sem zaujatej, ale zatim me podrzely... Navic sou celokozeny s jakzykem v jedne casti, takze celekm jeden sev... sou sice bez membrany, ale po masteni neni ani potreba...

Samozrejme u dobrych zancek spis zalezi, jak ti ta bota padne...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 20:51

Vilík píše:Jestli mas limit 4000, tak ho trosku navys a ber Garmnot dakota... Sem zaujatej, ale zatim me podrzely... Navic sou celokozeny s jakzykem v jedne casti, takze celekm jeden sev... sou sice bez membrany, ale po masteni neni ani potreba...

Samozrejme u dobrych zancek spis zalezi, jak ti ta bota padne...


Příliš botám nerozumím, ale z toho, co jsem se dočetl, soudím, že celokožená bota bude tvrdší a tudíš i horší pro tůry do lehčího terénu. Nebo jaké s tím máte zkušenosti vy?

PS: Pokud by někde existoval nějaký link na e-shop ap. značky Garmnot, tak mi ho sem napiš, mrknul bych se ... Díky.
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Příspěvekod swisss » stř pro 20, 2006 20:57

Cyva píše:PS: Pokud by někde existoval nějaký link na e-shop ap. značky Garmnot, tak mi ho sem napiš, mrknul bych se ... Díky.


Mají je treba v [url=http://www.rockpoint.cz/katalog.php?switch=Garmont&kat=12&subkat=%]rockpointu[/url] :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod conny » stř pro 20, 2006 20:59

Cyva píše:
Vilík píše:Jestli mas limit 4000, tak ho trosku navys a ber Garmnot dakota... Sem zaujatej, ale zatim me podrzely... Navic sou celokozeny s jakzykem v jedne casti, takze celekm jeden sev... sou sice bez membrany, ale po masteni neni ani potreba...

Samozrejme u dobrych zancek spis zalezi, jak ti ta bota padne...


Příliš botám nerozumím, ale z toho, co jsem se dočetl, soudím, že celokožená bota bude tvrdší a tudíš i horší pro tůry do lehčího terénu. Nebo ne?


to nie je celkom pravda. akakolvek ina ako celokozena topanka je rizikova z hladiska premokania, membrana nevydrzi vecne - a potom co?

pozri sa napr. na Meindl Colorado GTX. cena je sice nad tym tvojim limitom, ale ja mam vyssi (teda tvrdsi) model Island Pro Lady a prakticky ich nebolo treba rozchadzat - stacila jedna tura za mokra po ktorej prestal tlacit aj ten jazyk, co ma tlacil asi prvych 30km.
a to som si ich prakticky nove obula a presla v nich v tatrach 120 km bez jedineho problemu. leukoplast nosim len na porezane prsty.

coho by som sa trosku bala, ze ich v tatranskych sutiach znicich (ale nie kazdy je take kozliatko captave ako ja, to je fakt :(( )
Naposledy upravil conny dne stř pro 20, 2006 21:07, celkově upraveno 1
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod Chasi » stř pro 20, 2006 21:03

conny píše:Meindl Colorado GTX.


Tyhle mám já,

spokojenost naprostá již 3 roky :smt023 \:D/
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod conny » stř pro 20, 2006 21:06

Chasi píše:
conny píše:Meindl Colorado GTX.


Tyhle mám já,

spokojenost naprostá již 3 roky :smt023 \:D/


osobne nepoznam nikoho, kto by bol s meindlami nespokojny :)
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Meindl Colorado GTX

Příspěvekod Cyva » stř pro 20, 2006 21:12

Je to trošku vyšší cenová kategorie, budu nad tím muset ještě přemýšlet ... Vypadal bych jako Němec v Krkonoších, žádné zkušenosti, ale dobré vybavení. (Joke) :D Kdyby někdo mohl doporučit ještě k těm 4000,- ... Ale za součastné příspěvky děkuju ...
Cyva
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: stř pro 20, 2006 14:51

Re: Meindl Colorado GTX

Příspěvekod conny » stř pro 20, 2006 21:18

Cyva píše:Je to trošku vyšší cenová kategorie, budu nad tím muset ještě přemýšlet ... Vypadal bych jako Němec v Krkonoších, žádné zkušenosti, ale dobré vybavení. (Joke) :D Kdyby někdo mohl doporučit ještě k těm 4000,- ... Ale za součastné příspěvky děkuju ...



no prepac! s chasim ti radime TOP vybavenie *
[/b]
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod swisss » stř pro 20, 2006 21:20

A co Saltic Granit? Mám je od jara a naprosta spokojenost.. :) + oficialni web

jsou kozene s membranou, pohodlne, nepromokave (mazu voskem), okopovou gumu na spicce a spoustu dalsich plusu.. A krom toho se vejdes do 4tis. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod jidol » stř pro 20, 2006 22:23

jo jo Meindl je meindl, zaplatíš sice o nějakou tu kačku navíc, ale jinak paráda. Myslím že zmiňovaný Colorada či starší typ Burma by byl ideální...
I když určitě podobný botky má Garamont, La Sportiva, Asolo... jde o to co ti sedne a co sedne tvý peněžence :? :lol:
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod zonn » stř pro 20, 2006 22:30

Asi se tu zdvihne vlna odporu, ale nemůžu si pomoct a doporučím (dle svých zkušeností) - Prabos Anapurna.Celokožená vyšší bota beze švů, membrána a cena do 4 tis.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Příspěvekod drson » čtv pro 21, 2006 0:34

zonn píše:Asi se tu zdvihne vlna odporu, ale nemůžu si pomoct a doporučím (dle svých zkušeností) - Prabos Anapurna.Celokožená vyšší bota beze švů, membrána a cena do 4 tis.

A co maindl Alta via ?? máte je někdo ???
drson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte kvě 2, 2006 23:36

Příspěvekod honzi » čtv pro 21, 2006 5:21

Já jsem s Praboskama taky spokojen už dva roky. *
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Příspěvekod Chasi » čtv pro 21, 2006 7:58

conny píše:
pozri sa napr. na Meindl Colorado GTX. cena je sice nad tym tvojim limitom, ale ja mam vyssi (teda tvrdsi) model Island Pro Lady a prakticky ich nebolo treba rozchadzat


Jakou používáš u těch tvých botek údržbu?
Originál nebo nějakou jinou firmu. Já to docela zanedbával.
Díky za info :ú
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod Jan » čtv pro 21, 2006 7:59

Ako tu uz niekto spomenul, podla toho, co pises ( běžná příroda, Tatry, delší pochody i ve sněhu ), tak je to B/C.

Pripojim sa k vyznavacom Meindlov. Mam Island Pro od aprila, v nich nachodenych nejakych 250 km (level TFM - Tatra, Fatra, Matra :D ) a nemozem si ich vynachvalit.
- celokozene s goretexom (ten by tam kludne nemusel byt, ale co uz)
- jazyk vsity (takze do urovne clenkov neprepustaju vodu),
- na nohu sadli od prveho okamihu (maju na to nejaky system vystelky, ktora sa vzdy trosku prisposobi), podobne ako Conny aj mna chvilku tlacil jazyk na jednej, ale zmizlo to po prvych turach
- pevne (mam 125 kg a rozviklane clenky, ale este som nemal ani naznak podvrtnutia)
- odolne (uz som parkrat zakopol tak, ze som bol presvedceny, ze som ich musel poskodit, ale stale nic :D , naposledy v Nizkych Tatrach ked som isiel cez polomy, tak som plnou vahou zachytil odspodu ostry konar vrcholom priehlavku, na topabke bolo vidno skrabanec, ale aj ten po par minutach zmizol)
- nenapadne - su to normalne pohorky, po prvom voskovani a par turach si ich na tvojej nohe nikto nevsimne...

Cena trochu vyssia, ale jednoznacne sa oplati. Nie som tak bohaty, aby som si mohol kupovat lacne veci.

Samozrejme, ze sa o ne vzorne staram (no, takmer vzorne :-) ) - necham dokladne vysusit a vycistim, z casu na cas navoskujem.

Niet co riesit, nema zmysel ist do kompromisov.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Re: Trekking boty

Příspěvekod Chasi » čtv pro 21, 2006 8:41

Cyva píše:S cenou bych se chtěl vejít do 4000,-


btw tohle není moc přes tu tvoji hranici :((
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod šíp » čtv pro 21, 2006 8:55

zonn píše:Asi se tu zdvihne vlna odporu, ale nemůžu si pomoct a doporučím (dle svých zkušeností) - Prabos Anapurna.Celokožená vyšší bota beze švů, membrána a cena do 4 tis.


ségra měla Prabosky a nebyla s nimi spokojená, po 2 letech ji z ničeno nic úplně odešly- komplet se odlepila podrážka na obou botech- prostě najednou měla místo 2 bot 4 kusy - stalo se to naštěstí v Beskydech těsně předtím ne ž měli odlítat do JARU-což bylo dobře, kdyby se to stalo až v JARu tak by byla v průseru.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Simo » čtv pro 21, 2006 8:56

Nech ziju Meindlofili 8) . Ja mam tiez Islandy a spokojnost najvacsia. Pred nimi som mal Meindle - tusim Trekker - bola to trieda A/B - kombinacia, koza textil s GTX a nemozem na ne krive slovo povedat. Po 5 tich rokoch su stale v poriadku a z vatsiny aj nepremokave :) . Inak na to co vravis ti mozno bude B/C moc tvrde - zavisi od toho kam planujes chodit. AL ezakladom je vyskusat na nohe a ako bude sediet - ale myslim, ze o tom sa tu uz popisalo dost. Akakolvek dobra bota, ktora ti nesedi je o nicom.
Simo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: stř lis 15, 2006 8:29
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod fcbtomas » čtv pro 21, 2006 9:29

Já osobně mám asola Titanium číslo už nevím možná buch ho našel ale naprost spokojenost moje drahá polovička má Power Matic 300 GV a taky naprosté spokojenost vůbec bych se nebál do těch bot jít jen bych zvolil typ Pover Matic 250 NBK V ten je trošku tuhší a lépe drží nohu.
fcbtomas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 28, 2006 21:10

Příspěvekod Rujir » čtv pro 21, 2006 9:41

šíp píše:... kdyby se to stalo až v JARu tak by byla v průseru.


No jooo, ale bratdo JAR Prabosy by bola aj tak celkom odvaha... :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Jan » čtv pro 21, 2006 11:42

Nie som nijako schopny hodnotit topanky znacky Prabos, nikdy som ani ja ani nikto, koho poznam, toeto topanky nevlastnil a pozitivne predpokladam, ze su dobre.
Dovolim si vsak (trochu off topic) hodnotit nazov znacky ako taky. Niekde som totiz cital jej rozvitie na "Pravidelně bos" (Pra... bos). Ako slovna hracka je to pekne... ale znacka je nestastne zvolena, lebo to moze poskodit imidz...

Sorry za off topic :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Vena » čtv pro 21, 2006 11:52

Jan píše:Nie som nijako schopny hodnotit topanky znacky Prabos, nikdy som ani ja ani nikto, koho poznam, toeto topanky nevlastnil a pozitivne predpokladam, ze su dobre.
Dovolim si vsak (trochu off topic) hodnotit nazov znacky ako taky. Niekde som totiz cital jej rozvitie na "Pravidelně bos" (Pra... bos). Ako slovna hracka je to pekne... ale znacka je nestastne zvolena, lebo to moze poskodit imidz...

Sorry za off topic :-)

ta značka znamená: PRAcovní BOty Slavičín
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Další

Zpět na Boty