Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotníkem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotníkem

Příspěvekod Alpazel » čtv črc 13, 2017 7:54

Ahoj,
hledal jsem v jiných vláknech ale odpověď nenašel jsem.
Mám problém s botami. Před 2 roky jsem po několika úmorných dnech běhání po obchodech koupil Fitwell Corte, vel. 45. Jako jediné mi tehdy sedly na můj velmi hubený kotník/lýtka. Hned po prvním treku mi ale slezl nehet na pravém palci u nohy. Nyní chození v nich bolí ještě víc, a to hlavně na tom pravém palci. V jiných ohledech mi ale vyhovují. Má smysl koupit o číslo větší? Bojím se, že pak nebudou sedět v jiných částech nohy. Nebo prostě potřebuju širší špičku, takže jiný model?
Máte někdo prosím zkušenosti s kombinací široká špička a úzký kotník u pánských bot? Tip na nějaký konkrétní produkt? Ideálně pokud by se vyráběly ve 45,5?
Děkuju moc za případné rozumy. :wink:
Alpazel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 14, 2014 10:37

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 8:33

Takove boty jsou dost vzacnosti. Ale "uzky kotnik" na jinak dost sirokych botech se da vyresit vymenou vlozky - je to ucinnejsi a rychlejsi reseni.

Tvuj popsany problem muze byt v malosti boty, uzkosti spicky anebo nizkou spickou boty. Toto si musis vyzkoumat, prijit na to, ze ktere strany tlaci bota na palec.
Malost boty --> koupit vetsi botu.
Uzka spicka --> jina bota se sirsi spickou, dulezite je, abys mohl dobre fixovat patu proti zvedani, do sirky ji pomuzes vlozkou. Tady je blbe radit, jake boty, protoze nevime kde presne potrebujes mit sirsi spicku.
Nizka spicka --> jina bota s vyssi predni casti; pravdepodobne muzes zapomenout na radu bot La Sportiva Trango

S vymenou vlozky pozor na jednu vec: vlozka casto zmeni i polohu prstu proti poloze s puvodni vlozkou, mohou byt vys a i bota muze o ten milimetr vyse byt jinak tvarovana ve spicce. Proto je nejvhodnejsi zkusit "novou botu" primo s "novou vlozkou", pokud to jde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod Alpazel » čtv črc 13, 2017 17:43

Ahoj Apuko, díky moc za odpověď.
Můžu se zeptat, jak přesně se vložka projeví na kotníku? Nebo jaká vložka, jak vypadá?
Byly my doporučovány i barefoot boty, co si myslíš o tom? Chodím většinou spíš natěžko, s batohem třeba 10 kg.
Alpazel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 14, 2014 10:37

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod scinkk » čtv črc 13, 2017 19:38

Jestli potrebujes sirokou spicku a kotnikace, tak mrkni na Keeny, jedny z mala kde je ta siroka spicka snad jistota, ale mozna zjistis, ze uz je to pro tebe extrem. Sirku v kotniku nedokazu posoudit.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod Semo » čtv črc 13, 2017 21:20

Mam tie same topanky pod znackou Saltic Granit. Mam ich o 2 cisla vacsie ako velkost nohy a chodi sa v nich vyborne. Topanka s vysokym kominom ako tato nedrzi na nohe na prstoch, ale stiahnutim okolo clenku. Takze si proste len kupil male cislo.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod apuka » pát črc 14, 2017 8:35

Alpazel píše:jak přesně se vložka projeví na kotníku? Nebo jaká vložka, jak vypadá?
Projevuje se to tak, ze ti jednak o par mm zvysi patu a "zafixuje" ji v jine poloze. TIm se posune jinam i kotnik a ucinky snerovani se projevi jinak. Kdo nikdy nezkuosil jine nez origo vlozky, neuveri, jak dobra vlozka dokaze zmenit pocit cele nohy v bote (samozrejme, pro nekoho i negativne).
Za jake? To je nejlepsi zkouset, chodit se svou botu a zkouset v ni jednotlive vlozky, co Ti sedne dobre.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod macrelka » úte črc 18, 2017 18:21

Ahoj,
sice nejsem chlap, ale taky s tím mám problém a obecně - širší špičku dělá Meindl a Hanwag (ke každému modelu prý několik variant šířek, ukazoval mi to prodavač v Hudy). Já osobně mám hubený nohy, ale širokou špičku potřebuju kvůli vybočenýmu palci a zatím jsem pochodila vždy jen u Meindlu..
Uživatelský avatar
macrelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv led 5, 2012 18:05
Bydliště: Nera - město chemie :-))

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod apuka » úte črc 18, 2017 19:10

Hanwag ma pro nektere modely prave specialni kopyto Bunion pro lidi s vybocenym palcem. Ale napr. na Alasky jej nedela.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pánské boty kat. B, B/C s širokou špičkou a úzkým kotník

Příspěvekod apuka » čtv črc 20, 2017 11:40

Malinka poznamka pro zkouseni i sirokych bot: neverte tomu, ze sirsi verze stejne boty ma i sirsi vlozku. Nektere jo (kupoval jsem misto starych nove pro Asola ale nove byly o centimetr uzsi a nedali se pouzit), ale nektere vubec. Manzelka ma ted doma damske Mammuty Ridge Combi High v bezne i rozsirene verzi a vlozky jsou velikostne i do sirky naprosto stejne, i kdyz vizualne jine (jedny boty jsou z konce r. 2014, druhe z 2016). Protim je siroka bota hned nad podesvi znacne sirsi.

Takze klasicky zpusob zkouseni - postavit se na vlozku a vidim, jestli je bota dostatecne dlouha a siroka a jestli se mi tam vlezou prsty - nemusi platit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty