Odřená pata v pohorce

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odřená pata v pohorce

Příspěvekod Akát » ned čer 25, 2017 15:51

Mám asi 8 let pohory Meindl Island. Použiju je tak 2x do roka, moc jsem toho v nich nenachodil. Od začátku do teď mám ale problém, že se mi v nich zezadu odírá pata na delším chodidle (mám chodidla různě dlouhá) a musím si na ni lepit náplast. Na kratším chodidle to nedělá. Stává se to myslím, když v nich jdu víc než jeden den. Při povolené botě se mi za patu vejdou dva prsty.
Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Pořídit pohory větší velikosti? Dají se na délku roztáhnout nějakým roztahovákem?
Akát
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon črc 4, 2011 0:50
Bydliště: Sudeten

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod apuka » ned čer 25, 2017 18:22

Muzes zkusit system dvou ponozek, dost o tom tady na OF najdes. A/nebo se naucit jine snerovani. Taky dost pomuze si natirat paty pred turou nejakou dobrym mastnym kremem, ja jsem na to pouzival kalciovou mast.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod mike » pon čer 26, 2017 1:00

Akát píše:Nevíte, co by se s tím dalo dělat?

Jine pohory. Meindl Islandy maji trochu blbe tvarovanou patu, delaly mi to same. Zadne jine pohory, co jsem kdy mel, mi to nedelaly (Hanwag, LaS, Aku...).

Nebylo to nijak extremni, protoze jsem v nich nosil (a s tim i kupoval) dvoje ponozky, silne plus stredni. Takze noha celkem slusne chranena, ale stejne mi to pri vetsi zatezi na paty obcas udelalo. Typicky sneznice, protoze tam se za patu dost taha, nebo vicedenni akce. Takze jsem to holt v takovych pripadech preventivne lepil. Na normalni jednodenni tury to potreba nebylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod tunak » stř čer 28, 2017 22:59

Islandy mají patu užší, s Hanwagem se to vůbec nedá srovnávat (žádné boty od Hanwagu mi patu ani trochu nefixují, zato Meindly právě výborně, je to prostě individuální). Souhlasím s mikem, ačkoliv to asi neuslyšíš rád, jiné pohory. Pokud ne, tak dvě ponožky, náplast, zkusit si pohrát se šněrováním, jak tu zaznělo. (Když si nedám pozor, Islandy zavážu tak, že mne tlačí úplně všude, pokud si dám pozor, sedí perfektně.) Pokud krém, budeš patu muset krémovat pravděpodobně několikrát denně.

S délkou chodidla by to myslím souviset nemělo, možná spíš s tvarem paty.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2017 0:30

Myslim, ze to nebude sirkou, ale tvarem. Ve fixaci jsem rozdil proti Alaskam celkem nepoznal, drzi obe, ale duvod odrene paty jsem hledal a snad i nasel. Pata u Islandu je trochu vic zahloubena dozadu a pak se vic lame do kominu. Tam, jak konci vyztuha paty, je tam trochu hrana a ta odira achilovku. Na tvaru nohy/paty to urcite zalezet bude taky, nekomu tam zapadne, sedne a odirat se nebude.

Boty se holt musi vybirat podle toho, jak sedi na noze a malokomu sedi kopyta vsech vyrobcu. Na druhou stranu, tohle jsem v obchode nepoznal. Ale taky mi to nedelalo velke problemy, jen jak jsem psal vyse, hlavne na sneznicich a tam je zatez na paty netypicka a vetsi, nez normalne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod tunak » čtv čer 29, 2017 0:53

No jasně, díky tomu tvaru mi právě patu bota dobře drží. Užší možná není ani tak dole, jako spíš nad patou a na achilovce. U Islandu tam vlastně začíná abnormálně vypolstrovaný komín boty. Dřív se mi to hodně líbilo, dneska mne spíš štve. :evil:
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2017 0:59

Jo, myslim, ze mas pravdu, na te hrane zacinalo polstrovani, ktere bylo okolo achilovky docela uzke. Bohuzel uz jsem je vyhodil, a tak se nepodivam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod apuka » čtv čer 29, 2017 6:48

Jak spominate ten tvar u paty, tak me napadlo, ze mne v nekterych botech pomohlo si dat pod vlozku podpatenku. Ta posune patu trochu jinam a nasledne sedi uplne jinak. Nevim, jestli u tazatele to pomuze, ale pokud ma k dispozici podpatenku, zkusit to muze. Kdyby mu podpatenka pomohla, muze zkouset najit dobrou vlozku, ktera lepe fixuje patu (a vetsinou taky trochu nazvedava).
Samozrejme, nejlepsi je najit idealni botu. Bohuzel je nas dost, kterym se u nas takovou nedari najit, takze si musime svepomoci vylepsovat ty "nejmene nesedici".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod fps » čtv čer 29, 2017 12:27

mike píše:Boty se holt musi vybirat podle toho, jak sedi na noze a malokomu sedi kopyta vsech vyrobcu.

tak to mě sedí vysoké turistické boty Asolo troje různé, Dallape dvoje různé, Fitwell jedny, Hanwag jedny, La Sportiva šestery různé, Lowa jedny, Meindl šestery různé, ale může to být taky tím, že používám dvoje silné ponožky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odřená pata v pohorce

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2017 21:33

Ne, to je tim, ze jsi na kupovani bot zavisly a beres vsechno :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Zpět na Boty