Pohorky na malou nohu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Goldberry » pon čer 16, 2008 15:35

Zdravím, netušíte prosím, jací výrobci dělají dámské pohorky (případně kvalitní dětské) i v malých velikostech? Konkrétně tak číslo 35..(vím, že pohory musejí být o něco větší, ale já kolikrát nemám ani tu 35) Sháním celokožené goratexové boty na časté chození po našich luzích, hájích a horách.
Goldberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 16, 2008 15:26

Příspěvekod viňa » pon čer 16, 2008 19:57

zkus Prabos dnes jsem na ně koukal ale bohužel měli právě malé´velikosti
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Hafi » pon čer 16, 2008 21:48

Goldberry píše:Zdravím, netušíte prosím, jací výrobci dělají dámské pohorky (případně kvalitní dětské) i v malých velikostech? Konkrétně tak číslo 35..(vím, že pohory musejí být o něco větší, ale já kolikrát nemám ani tu 35) Sháním celokožené goratexové boty na časté chození po našich luzích, hájích a horách.
doporucim ponekud nestandardni cestu...delal sem ve vyprodeji bot rockpointu na belehradsky, tehdy (v breznu) tam bylo spoustu vzork, ale "neprodejna"
velikost 35 nebo 35,5...byly za vyborne ceny...ale napada me zavolat na rockpoint kam ty neprodane boty odvezly - naprodejnach nejsou, takze by mohly byt bud v outletu v adotine, nebo co ja vim kde...kazdopadne by to mozna slo zjistit, a ver tomu, ze by se jich radi zbavili :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8423
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » úte čer 17, 2008 5:20

Scarpa myslím má :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tuso » úte čer 17, 2008 6:20

Zkus nakontaktovat uživatele Dena. řešila podobný problém.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Goldberry » čtv čer 19, 2008 8:00

Děkuju všem, do Rock Pointu zavolám, zbytek oběhám..snad někde konečně ty botky seženu..
Goldberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 16, 2008 15:26

Příspěvekod Goldberry » pát čer 20, 2008 15:13

Pro případ, že by to tu někdo s podobným problémem pročítal:

Firma Lowa vyrábí dámské pohory od velikosti 2, a jedou po půl číslech. V obchodě Hanibal v Korunní ulici v Praze mají celé dámské oddělení a malých bot tam bylo povícero. Navíc velice vstřícná obsluha. V mém čísle boty neměli, ale ochotně mi slíbili objednat dokonce dvě varianty na ozkoušení.
Goldberry
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon čer 16, 2008 15:26

Damske male pohory pro narocnejsi teren

Příspěvekod neliCZka » úte lis 10, 2015 20:46

Ahoj,
potrebovala bych poradit nejake kvalitni boty, ktere se daji nosit na pochody po nasich horach, ale ktere by mi i vydrzely treba 3 mesicni zaprah v kuse (cestovani napr. Kavkaz, Rusko, Cina, Nepal,..).
Neplanuju teda moc do snehu..i kdyz clovek asi nevi, co ho potka nekde ve 4 tisicich apod. :)

Shanim to ted trosku urgentne, protoze chceme o vikendu na Snezku a v mych detskych botaseckach od Kilimanjara se mi moc nechce :D

Koupila jsem ted v Hervisu Salomon Campside MID GTX III W, protoze nic blizsiho me velikosti nemeli. Potrebuju tak vel. 36. Nohu mam spis 35. Ty Salomony jsou 36 a 2/3 a na te mensi noze je znat, ze jsou trochu velke :D

Ale jak jsem tak koukala po nejakych drahych pohorach, tak jsou stejne vetsinou az od 37 a to se bojim, ze mi tam bude noha moc plavat, nebude stabilni a bude se mi odirat pata.

Ty Salomony vypadaji celkem dobre, asi by mohly neco vydrzet..takovou Snezku asi jo, ale pochybuju o narocnejsich prechodech...
Co myslite?

Budu vdecna za jakoukoli radu...protoze ja jsem zatim nakupovala jen same detske nekvalitni boty :(

Dik moc
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod pavproch » úte lis 10, 2015 20:56

sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod neliCZka » úte lis 10, 2015 21:03

Diky :)

Mozna bych jeste pridala dotaz: ma smysl mit spis jedny poradny pohory a s tema chodit vsude a nebo mit dvoje - jedny treba tady ty slabsi Salomony na nase hory apod. a jedny poradny na ty tezky tereny?

Zkusim se podivat do toho Hanibal shopu..:)
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 21:18

Na tohle se nazory ruzni. Zalezi hodne na tom, co si predstavujes pod pojmem poradne pohory na tezke tereny. Jestli boty C a vyse, tak v tech uz se u nas moc neda chodit, resp. da, ale je to masochismus (a ted prijde jeden kyborg... ;-)) Jestli ti staci B/C, tak to uz jde, sam tak funguju leta a tisice kilometru. B/C boty jsou v pohode i na asfaltu a v horach obvykle staci i v tezsich terenech. Je to takovy slusny kompromis, ale jako kazdy kompromis neco stoji. Takze se budes po CR tahat s tezsima botama (coz je ale slusny trenink) a pri stoupani strmym svahem na prednich hrotech macek dostanou slusne zabrat lytka, pricemz v C/D botach bys stoupala jako po schodech.

B/C boty pokryvaji docela velky rozsah. I na tech horach se jde cast cesty lehcim terenem nebo po stezkach a tam muze byt chuze v botach do tezkeho terenu utrpeni. A kdo by se (krome kyborgu ;-)) chtel tahat s dvouma botama...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod neliCZka » úte lis 10, 2015 21:27

Diky.

Zni to rozumne. Asi zkusim nejaky ten kompromis taky najit :) Prece jen se svymi 40 kily a buhvi cim na zadech bych mozna v poradne tezkejch botach neudelala ani krok :D

A co ty Salomony, ty mi asi tu kompromisni sluzbu neudelaji,co? (http://www.hervis.cz/store/Obuv/Outdoor ... OR-1767592)
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » úte lis 10, 2015 21:41

Bojim se, ze ne, to nevypada jako boty to poradnych hor. Chybi obsazka a podrazka taky nevypada moc do terenu. U nas by ale mely byt v pohode.

Mozna zkus kouknout po necem netradicnim. Mame tu nekolik spokojenych majitelu bot v barvach papouska. Vyhoda je, ze jsou docela lehke a pritom pevne. Co se velikosti tyce, LaS jsou o neco mensi, takze by 37 treba mohla sedet. Kdyby byla o trochu vetsi, muzes pouzit dvoje trekove ponozky, tim se dorovna az cislo a ma to spoustu dalsich vyhod (viz prislusne diskuse tady).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 0:21

Muzes zkusit i nejake Asola, napr. Powermatic100 v doprodeji maji ve velikosti 4 (36 2/3), s dvema ponozkama by to mohlo byt OK. To jsou boty na rozhrani B a B/C, i vyssi hory v pohode vydrzi (ja i muj syn jsme v nich chodili v Alpach v suti, skalach i na ledovci az do 3600 mnm a bez problemov. Maji dokonce slusnou Perwanger kuzi a chodit v nich se da v pohode i vsechno v CR, ani asfalt neni problem. Modely Fandango a Tribe maji i v 3,5-ce, ale to jsou trochu mekci. Jestli ale nebudes chodit casto v suti a lavovem poli, tak by stacit mohli. Pokud nemuzes do Hodonina, si je objednas a doma vyzkousis.
V Alpisporte (alpisport.cz) najdes nabidku AKU bot (hledej nejspise kategorii backpacking) nektere modely uz od 35-ky. Taky Meindl nabizi uz min. od 4-ky, stejne tak si muzes koupit napr. Alasky u Hudy ve 4-ce. Atd, atd...
A ty dvoje ponozek Ti doporucim do vsech bot - jen je musis zkouset s nima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod pavproch » stř lis 11, 2015 7:16

mike píše: A kdo by se (krome kyborgu ;-)) chtel tahat s dvouma botama...


Neber božího jména do huby nadarmo! :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 11, 2015 7:30

v detskych velikostech se da docela nejaka bota koupit, kamoska ma 37 a nakupuje taky hodne v detskym. ty velikosti tam nechybi, ale spis je problem asi s nabidkou... ale taky je otazka, jak moc tu ma nekdo zkusenosti s detskou botou do takovyho terenu?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9373
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 9:25

Jak si pamatuji na nakupovani bot pro syna, kdyz byl maly, tak bych rekl, ze nabidka poradnejsich (tj. alespon slusne B boty) je u nas docela mizerna. A bacha na to, ze detske boty maji taky ponekud jine koopyto, vetsinou uzsi, takze to nemusi sedet kazdemu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod fps » stř lis 11, 2015 10:06

mike píše:Mozna zkus kouknout po necem netradicnim. Mame tu nekolik spokojenych majitelu bot v barvach papouska.

bych spíš doporučil dámskou verzi La Sportiva Trango Cube Gore-Tex Woman které dělají i v 36EU
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod apuka » stř lis 11, 2015 10:47

Jo, delaji, ale u nas jej moc nesezenes...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod pickard » stř lis 11, 2015 11:42

Jako spokojený uživatel těch papouškovek od LaS (já žlutý, polovička dámský modrý) můžu říct, že bych si je jako univerzální turistickou a cestovatelskou botu určitě nepořídil. Chápu, že se názory mohou lišit, ale pro mě jsou na delší soustavnou chůzi moc tvrdý a nepohodlný. Jejich přínos spatřuju v tom, že dobře fungujou s mačkama, na sněhu a ledu, v mixu, dobře se v nich leze po skále - A PŘITOM se v nich dá absolvovat nástup, aniž by to bylo extra nepohodlný nebo musel člověk mít druhý boty.

Pokud ale nehodlám lízt technicky složitější šutr a nehodlám si dávat mačky, tak bych si je nevzal a podle okolností bych si vzal tenisky nebo měkčí pohory, čímž se v mém případě rozumí Islandy. Často se tu jako měřítko zmiňuje GR20 - tak tu bych v papouších rozhodně jít nechtěl.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod sobb » stř lis 11, 2015 15:52

neliCZka píše:Mozna bych jeste pridala dotaz: ma smysl mit spis jedny poradny pohory a s tema chodit vsude a nebo mit dvoje - jedny treba tady ty slabsi Salomony na nase hory apod. a jedny poradny na ty tezky tereny?
jak už psal mike, názory se různí, někdo má jedny boty skoro na všechno a jinej zas plnej botník a vybírá ty nejvhodnější podle situace. Já začínala s tím prvním, teď jsem ten druhý případ :)
Vzhledem k tomu, že už ty Salamony stejně máš, tak se vybízí ještě pořídit druhé pohorky do těžších terénů jaké zmiňuješ (tam kategorie závisí na tom, co to "těžší" konkrétně znamená) a v Salamonech chodit ten zbytek, pokud Ti tedy budou příjemné a dobře sedět
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod neliCZka » stř lis 11, 2015 20:08

Tak jsem se dnes byla kouknout do toho Hanibala a zadne 36 nemeli ani nedoporucili :D
Ale zkousela jsem nejake 36 a 2/3 nebo 37 a rekla bych, ze to bylo s tlustsi ponozkou OK :)

Celkem se mi zalibily tyhle:
http://www.hanibal.cz/boty/damske-boty/ ... kOQ-HYvfKg

pripadne
http://www.hanibal.cz/boty/damske-boty/ ... kORUnYvfKg

Oboje mi prijdou trosku tvrdsi, nez jsem cekala, ale snad by mohly byt v pohode i na asfalt a lehci tereny...?

Libi se mi na obojich, ze jsou zvenku kozene a zevnitr textil, tak snad tak nejak vyschnou pres noc, kdyz s nima budu chodit treba mesic v kuse...

Myslite, ze by neco z toho mohla byt spravna volba?
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod fps » stř lis 11, 2015 20:21

já jsme pro ty Asolo Tribe GV ML Lady, mají lepší perwanger kůže
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 20:32

Ja bych byl pro ty, ktere lip sednou. Pri jeji vaze nebude podrazka ani kuze moc namahana, takze je to celkem fuk a cekal bych, ze boty vydrzi az do rozpadu podrazky (tj. 6 - 8 let).

@neliCZka: tvrdsi boty casem povoli a prizpusobi se noze. Ano, mely by byt v pohode i na lehci tereny i asfalt, mozna ale bude chvili trvat, nez si nohy zvyknou. Pomuzou dvoje trekove ponozky, na ne uz ale musis zkouset velikost. Obema chybi obsazka, coz muze vadit v tezsich terenech (sute...). Jinak ten textilni vnitrek maji dneska vsechny boty s membranou tj. skoro vsechny na trhu.

Jinak si jeste nekde vyzkousej tyhle, ty jsou jeste o neco tvrdsi a funguji i v tezsich terenech, ale da se i po asfaltu. Mam uz ctvrty par a ten, co aktualne dosluhuje (ochozeny dve podrazky), uz je mekky jako backory.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Happy » stř lis 11, 2015 20:37

Jsem trochu proguuglil a v těch 36 je to tragedie. Jinak doma máme stejný problém, ale sehnaly jsme tehdy Alasky 36 a ještě jsem je vytunili dalšíma vložkama. Jestli tohle není taky řešení? I na mallu začínají kolem 37. :twisted:
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 20:40

Proc by mely byt vlozky navic reseni? Problem je prece v delce. Resenim jsou dvoje ponozky. Stredne silne + silne nebo dvoje silne. Ty udelaji i cislo navic (pohorky kupuju 45 a normalne mam 44).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Damske male pohory pro narocnejsi teren

Příspěvekod ita » stř lis 11, 2015 20:48

neliCZka píše:Ale jak jsem tak koukala po nejakych drahych pohorach, tak jsou stejne vetsinou az od 37 a to se bojim, ze mi tam bude noha moc plavat, nebude stabilni a bude se mi odirat pata.


To si myslíš, že noha bude plavat? Proč jsi je nevyzkoušela? Já mám nohu 36 a pohorky 38.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod Happy » stř lis 11, 2015 21:31

mike: Mě se neptej, ale asi to funguje, už tam pár let jsou. :mrgreen:
Já mívam opačný problém.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Damske male pohory pro narocnejsi teren

Příspěvekod neliCZka » stř lis 11, 2015 21:47

ita píše:To si myslíš, že noha bude plavat? Proč jsi je nevyzkoušela? Já mám nohu 36 a pohorky 38.


Brala jsem to podle toho, kdyz zkousim jine typy botu, ktere jsou mi vetsi..obvykle mi v nich noha plave :)

Ale je pravda, ze pohory se daji dobre utahout, dnes jsem to zkusila a i ty 37 tak nejak jdou :)

Jeste zkusim ty Alasky a uvidim..i kdyz jsem doufala, ze se vlezu pod 5k..ale co, na takovych botickach setrit nebudu :) Uz se tesim, jak si nejake donesu domu :D

Diky moc za rady
neliCZka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 10, 2015 20:37

Re: Pohorky na malou nohu

Příspěvekod mike » stř lis 11, 2015 22:02

Plavat nesmi. Hlavne je potreba vyzkouset, jestli se pri chuzi do kopce nezveda pata. Spravny postup je asi tenhle:
- poridit si trekove ponozky, ktere budes nosit
- najit boty, ktere ti vyhovuji a sedi tvarem
- najit spravnou velikost; zkouset boty na ty ponozky. Orientacne by se pri uplne rozvazane bote a noze vrazene do spicky mely za patu vejit jeden az dva prsty.
- vyzkouset poradne: pri chuzi z kopce se nesmi prsty dotykat spicky boty a pri chuzi do kopce se nesmi zvedat pata (trochu se pohne, ale nesmi se vylozene zvednout). Klidne v nich chod hodinu po prodejne a kdyz budes mit pocit, ze ti dobre sedi, tak jeste zkus o pul cisla vetsi.

Zkouseni pohorek zabere cas, vyhrad si na to klidne dve hodiny, pozdeji se ti to bohate vrati. Zkouset se ma, kdyz je noha lehce otekla, tj. ne brzo po probuzeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Další

Zpět na Boty