Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod progym » úte čer 20, 2017 6:42

to Mike.
vidím v tom tu velkou individualitu co komu bude vyhovovat a sedne.
Mě Nepály sedli na první pokus. Pořízení byla malá náhoda, kdy jsem zapomněl ráno vedla auta boty a odjeli jsme. no, samozřejmě, že se někomu náramně hodili :D Mimochodem, někdo tu chválil Triolety od Scarpy.....tak to bylo ony a pořád jsem si na ně zvykal a stejně to pořád nešlo.
Asi to zní šíleně, ale v Nepálech jsem chodil Alpy, Tatry i naše Beskydy. Ta bota mě vyhovovala vším co nabízí.
I po 60km (2dny) bylo chodidlo jen klasicky "omlácené".
Jednou jsem testoval Asolo Alpinist (myslím, že C/D) a na poměrně krátkém úseku (takovej tréninkovej kopeček doma) a myslel jsem, že se budu po 5km plazit. chodidlo jak v ohni.....to byla síla.

to Vysko77:
bota ti musí vyhovovat už v prodejně. Vyzkoušej Xmodelů....vidíš sám v diskuzi co komu vyhovuje a jinému třeba ne.
Nejspíše nečekej, že každý den budete v kopci. Když bude špatný počasí, tak pojedete do Saas Fe do garaží učit se metodiku tahání parťáka z trhliny, uzlovat, slanit si malý skalky vedle. Takže nebudeš mít asi pohory permanetně každý den na nohách.
Viktor s vámi půjde nejspíše Allalin z Mittlu, úplně pomalu, oblíbený má traverz Weismissu (to už je těžší terén-hlavně severka, ferattu na Jegihorn nebo přes Grenzkaumgletscher na Margharitu.
Uvidíš jaká budete parta.
To, že byste se během týdne kurzu dostali nakonec i na MB je dost nepravděpodobné, ale držím palec na solidní partu a hlavně počasí.
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod Pierre111 » úte čer 20, 2017 8:24

Boty jsou hodně individuální záležitost. Důležitý je asi nejít do extrému, například G2SM a jim podobné na Alpy v létě. Ne že by to nešlo, ale přecejenom tyhle boty stojí 10tis+ a na takové akce jsou trochu předimenzované. Pokud máš dost peněz tak si je klidně kup, určitě jsou dobrý, ale je to podle mě už specializovaná záležitost, která nebude mít tak široký použití. To znamená, budeš potřebovat druhý boty na nějaký to "trekaření". :) Jinak zrovna nedávno jsem viděl dvě skupiny předpokládám Italů, co měli těžký boty od Scarpy a La Sportivy na batohu a šli po cestě ve sportovních botách na běhání.

Já jsem třeba druhý extrém a například na Ortler nebo Gross Glockner jsem vylezl ve vysokých měkkých hadrácích od Salomonu (myslím 4D GTX). Ted jsem si koupil La Sportiva Trango Cube. Zatím jsem je zkoušel jen jednou, ale obstáli skoro na výbornou. Jediná nevýhoda je, že v nich je zima. Chtěl bych se teda zeptat na vaše doporučení jaký teplý ponožky do nich mám koupit/jaké používáte ? Boty jsem koupil větší. Jo asi to tu někde bude napsaný ;). Dík.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod fps » úte čer 20, 2017 10:04

apuka píše:fps musis brat trochu s rezervou :-).

mike píše:Expedicni za 15 k fakt nepotrebujes, v tomhle nema cenu brat fps vazne

čtěte pořádně co jsem napsal, "i když na Mont Blanc bych já koupil La Sportiva G2 SM nebo La Sportiva Batura"

vysko11 píše:Expedicne za 15k ?

La Sportiva G2 SM a La Sportiva Batura jsou na Mont Blanc jako dělané, na ostatní co chceš ti stačí La Sportiva Trango Ice Cube, ale tohle jsem už napsal, jen to asi čteš nejenom ty špatně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod fps » úte čer 20, 2017 10:09

Pierre111 píše:Ted jsem si koupil La Sportiva Trango Cube. Zatím jsem je zkoušel jen jednou, ale obstáli skoro na výbornou. Jediná nevýhoda je, že v nich je zima. Chtěl bych se teda zeptat na vaše doporučení jaký teplý ponožky do nich mám koupit/jaké používáte ? Boty jsem koupil větší. Jo asi to tu někde bude napsaný ;). Dík.

čti tady
viewtopic.php?p=470968#p470968
viewtopic.php?p=471029#p471029
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod tunak » úte čer 20, 2017 11:01

Po asfaltu se dá v chodit i v LS Nepal Cubech (překvapivě pohodlný "Déčko", ale je fakt, že jinak s déčkama zkušenosti nemám), jenže proč si ničit boty a komplikovat život...

fps: G2SM už jsou spíš na ty šestitisícovky, ale na MB se samozřejmě vzít daj, pokud je máš. Jenže pokud je máš, protože je potřebuješ, neptáš se na fóru, jaký boty na MB; a ostatně pochybuju, že na MB (v letní turistický sezóně) vůbec ještě lezeš... Je to prostě dvojitá bota. Lehoučká dvojitá bota. Batura je jiná pohádka, ale zase, na ledovcovej kurz je to nejspíš overkill, zejména pokud tazatel ani neví, jestli ho alpský výstupy chytnou. To už bych možná spíš doporučil Nepal Cuby nebo právě Trango Ice Cuby, pokud ale sednou na nohu, což je u Sportivy s její úzkou patou a středně širokou špičkou velké ALE. Obecně, výhoda céček je, že se daj v pohodě použít na běžnou horskou turistiku. Pokud ale člověk leze často a vysoko, koupit déčka si může vždycky. V okamžiku, kdy zjistí, že je potřebuje. (Nebo v okamžiku pěknýho výprodeje, typicky na jaře...)

Ad ponožky:
https://www.hudy.cz/ponozky_podkolenky/ ... tml?&fb=20
http://www.bridgedale.com/summit-knee
http://www.bridgedale.com/summit-woolfusion

(Klasická vlna je imo lepší než merino, protože na rozdíl od merina vydrží.)

vysko11: určitě využij možnosti pořádně vyzkoušet, co Sportiva nabízí. (Hudáč on nich má letos poměrně malej výběr, jen letní Trango Cuby, Nepal Cuby, G2SM a Olympusy.) (A Trango Trk Leather, což je snad nejpohodlnější pohorka, jakou jsem kdy měl na noze, ale je to max. béčko.) Ale vyzkoušej toho obecně co nejvíc, Scarpu, Asolo, Meindl... bota ti musí sednou už v obchodě na nohu. A zkus jich zkoušet víc najednou a párkrát je prostřídat, ukáže ti to, v čem se jednotlivý boty liší, kde tě případně tlačí a podobně. Vepředu, okolo prstů musíš mít dost místa, pokud by byla moc těsná, prsty se ti neprokrví, okolní vzduch je nezaizoluje a omrzneš. ;) Na druhou stranu ti v nich samozřejmě nesmí noha plavat.

Ad boty na běhání: taky se začínám klonit k názoru, že něco jako La Sportiva Akasha + céčkový pohorky je ideální kombinace na všechno, co potřebuju. :)
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 18:00

fps píše:čtěte pořádně co jsem napsal, "i když na Mont Blanc bych já koupil La Sportiva G2 SM nebo La Sportiva Batura"

No vsak. G2 SM jsou za 15 k a v lete na Mont Blanc IMO overkill.

tunak píše:G2SM už jsou spíš na ty šestitisícovky, ale na MB se samozřejmě vzít daj, pokud je máš. Jenže pokud je máš, protože je potřebuješ, neptáš se na fóru, jaký boty na MB

Asi tak.

tunak píše:Ad boty na běhání: taky se začínám klonit k názoru, že něco jako La Sportiva Akasha + céčkový pohorky je ideální kombinace na všechno, co potřebuju.

Ze bych si je poridil na prochazky na hranicich Prahy? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod mike » úte čer 20, 2017 18:06

progym píše:vidím v tom tu velkou individualitu co komu bude vyhovovat a sedne.
Mě Nepály sedli na první pokus.

Mne taky sedely celkem slusne, jen holt chtely delsi rozslapnuti, kupoval jsem je asi tyden pred skoro dvoutydennim trekem natezko a to nebylo uplne idealni. Pozdeji to uz bylo lepsi, dokonce jsem si v nich zkusmo dal svou beznou trasu Ceskym Stredohorim, asi 35 km a dalo se (to prezit ;-)).

progym píše:Asi to zní šíleně, ale v Nepálech jsem chodil Alpy, Tatry i naše Beskydy. Ta bota mě vyhovovala vším co nabízí. I po 60km (2dny) bylo chodidlo jen klasicky "omlácené".

Tak mne napada... nesouvisi tve problemy s klenbou a prorustanim kosti do tkane prave s timhle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod tunak » úte čer 20, 2017 20:11

G2SM mimochodem podle Hudyblogu zrovna bere Marek Holeček na G1, pokus o prvovýstup JZ stěnou. 8)

Ovšem Batury má Hudy v akci, pod deset, už jen pár čísel. Škoda, že je nepotřebuju. :D

Edit: napadá mne... pokud si tazatel stále není jistý, může se na výběr vhodné kategorie bot zeptat pořadatele kurzu. :(( :wink:
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod progym » stř čer 21, 2017 8:22

mike píše:Tak mne napada... nesouvisi tve problemy s klenbou a prorustanim kosti do tkane prave s timhle?

Samozřejmě jsem o tom přemýšlel, ale nejspíše to bylo způsobeno přetěžováním v tréninku na pásu, kdy jsem i blbě došlápl. Před Xlety jsem si vymyslel vytrvalostní kardio trénink. Musel jsem, protože tím jak jsem nastavený, tak pro kopce 4000+ to byl ze začátku pro mě porod. Nešlo jen o projevy výškovky (tu jsem snášel velice dobře a naučil se aklimatizaci krásně zpracovat), ale bylo to i totální přeorientování na jiný sport.
Ta příprava "na sucho" byla pro mě naprosto špičková a já mohl dupat kopce v úplně jiným gardu.
Postupně jsem tomu docela propadl a snažil se i vytvářet si nějaký osobáky a stále se tak nějak zlepšovat.....odtud byl jen kousek k soustavnému přetěžování (protože mě to bavilo :-) ) což se následně projevilo tímto craschem :cry:
Jinak po 6měsících jsem vyrazil přejít buchlováky a po 20km nastal problém opět a téměř jsem nedošel do cíle a druhý den jsem se nechal potupně odvézt domů.
Takže jsem vlastně zase na začátku :roll:
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Re: Weissmies, Mont Blanc - su nutne boty kategorie D ?

Příspěvekod progym » stř čer 21, 2017 8:39

tunak píše:G2SM mimochodem podle Hudyblogu zrovna bere Marek Holeček na G1, pokus o prvovýstup JZ stěnou. 8)


Mára a Háček.......dva pankáči......to se to už mohlo snad podařit. (RIP Zdenek) :-k
Po trávě se nechodí, po trávě se směje
http://www.moje-hory.webnode.cz
progym
účastník
účastník
 
Příspěvky: 762
Registrován: úte říj 13, 2009 14:14
Bydliště: Chulimanga-Kingjaba

Předchozí

Zpět na Boty