Lehké sandály do terénu do 2000

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Asanoth » čtv čer 15, 2017 12:04

Ahoj,
moje sandály po mnoha letech dosluhují, takže je čas na výměnu. Jednalo se, alespoň myslím, o model Karrimor Aruba, již druhý v pořadí, takže jsem s nimi byl spokojen. Nicméně jsem si mezitím zvykl chodit v barefootech, tak přemýšlím, že bych zvolil něco lehčího s tenčí podrážkou. Na výšlapy nosím Inov-8 Trailroc 235, které mi naprosto vyhovují: Nejsou sice už striktně barefoot, ale pořád lehoučké, zero drop, dostatek místa a narozdíl od minulých bot od Viva(model breatho) v nich můžu chodit několik dnů, aniž bych si přetížil chodidla. Chtěl bych sandál podobné koncepce:

Lehký(doteď byly sandály nejtěžší věcí, kterou jsem bral na dovolenou, snad kromě foťáku :D )
podrážka 5-10mm
nulový sklon mezi patou a špičkou
neskluzující podrážka

s páskem přes prsty, nikoliv mezi palcem a ukazovákem
z materiálu, který nebude po několikadenním nošení příliš zapáchat(to Karrimor nesplňuje)
dobré zpracování a výdrž materiálu(může být úměrné ceně)

Je mi jasné, že všechny požadavky, zejména pak ten zero drop, se nepodaří naplnit. Ale kdyby někdo měl tip, které sandály by mi mohly vyhovovat, budu za něj rád :) .
Cena tak do 2 000, ale můžou být klidně za 500.
Díky :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Krysha » čtv čer 15, 2017 13:10

To bych taky bral - zkoušel jsem Triop Light, které splňují minimálně váhu, drop a odolnost , ale bohužel byly na mě příliš úzké (pásek mi rasoval malíček)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod mitau » čtv čer 15, 2017 14:54

Zkus něoc od Xero Shoes. Buď Z-Trek a nebo Z-Trail. Má je i pár českých obchodů s barefoot botami. Osobní zkušenost nemám, také o nich uvažuju, ale staré a těžké sandály se ne a ne rozpadnout, tak nemám důvod kupovat nové.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Asanoth » pát čer 16, 2017 12:45

Krysha: Myslíš, že budou skutečně odolné? Zvládnou i kamenitější terén?

Mitau: Ty Xero jsem nevěděl, že prodávají i u nás, díky! :)
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Krysha » pon čer 19, 2017 13:21

@Asanoth: osobní zkušenosti nemám, jen jsem slyšel, že vydrží fakt hodně...
@mitau: Xero Z-Trail vypadají parádně - jen škoda, že v mé velikosti (M10) jsou téměř nedostupné
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Asanoth » sob črc 1, 2017 15:01

Vyzkoušel jsem ty Triop Light a narazil na naprosto shodný problém: Přední pásek mě i přes ponožku dost řezal do malíčku.

Co se týče Xero, ty teď nejsou skladem a nějakou dobu asi ani nebudou.

Jinak ty moje původní sandály jsou Karrimor Kiwi, už nesehnatelné. Aruba by se ještě sehnal daly, ale asi nejsou uplně stejné, takže bez vyzkoušení kupovat ze zahraničí se mi nechce. :-/

Jinak minimalistické sandály taky dělal Lizard, např. model Hull, ale taky se nedá moc sehnat.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Lehké sandály do terénu do 2000

Příspěvekod Asanoth » úte črc 18, 2017 13:24

Koupil jsem nakonec Keen Maupin, tak jsem zvědav, jaký budou. Díky za rady :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 149
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36


Zpět na Boty