Vojenské boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Vojenské boty

Příspěvekod rohacema » ned čer 11, 2017 23:29

Chtěl jsem se poradit ohledně výběru bot. Chystám se na šestidenní trek na Island a momentálně řeším vhodnou obuv. Cenová relace do asi 2,5 tisíce korun. Zajímá mě váš názor, jestli je potřeba mít přímo trekové boty nebo jestli by byly vhodné i vojenské kanady.
rohacema
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 11, 2017 23:16

Re: Vojenské boty

Příspěvekod pickard » pon čer 12, 2017 7:03

Myslím, že vojenskou obuv tu doporučí málokdo. Do 2500,- Kč je nicméně velmi obtížné doporučit cokoli.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vojenské boty

Příspěvekod Gawein » pon čer 12, 2017 7:40

rohacema píše:Chtěl jsem se poradit ohledně výběru bot. Chystám se na šestidenní trek na Island a momentálně řeším vhodnou obuv. Cenová relace do asi 2,5 tisíce korun. Zajímá mě váš názor, jestli je potřeba mít přímo trekové boty nebo jestli by byly vhodné i vojenské kanady.


Mrkni na probos, třeba Delty vypadají dobře i recenze chválí:
http://prabos.cz/s10594-delta-ankle-cam ... =3&gender=
nebo vyšší:
http://prabos.cz/s10428-delta-camouflage?l=2&gender=
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: Vojenské boty

Příspěvekod rohacema » úte čer 13, 2017 10:58

Děkuji za názor. Vím, že moje finanční možnosti jsou omezené, každopádně mně spíš jde o to, jestli jsou vojenské boty vhodné, pokud denně ujdu dvacet kilometrů. Jestli mě nebude jejich výška limitovat v pohybu, jestli jsou méně pohodlné než např. trekové za stejnou cenu atp.
rohacema
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 11, 2017 23:16

Re: Vojenské boty

Příspěvekod Mawenzi » úte čer 13, 2017 11:08

maj tvrdsi podrazku vetsinou ale zas lidi v nich ulezou ledasco treba dost trempu jezdi v kanadach i do zahranici furt... hlavne by to chtelo mit boty rozslapnuty a ozkouseny, pokid uz kanady mas tak asi vis jak ti vyhovuji?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9381
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Vojenské boty

Příspěvekod apuka » úte čer 13, 2017 12:27

rohacema píše:Vím, že moje finanční možnosti jsou omezené
Promin za tuto poznamku a prosim neber to osobne, je to tady pomerne caste.

Ja nejak nechapu lidi, co pisou o omezenych financnich moznostech hlavne na boty, kdyz se chystaji na Island (ale stejne tak nekam na druhou stranu sveta). Ja teda nevim, to nejsou levne destinace, takze si myslim, ze nove boty nebudou zdaleka nejvetsi polozka rozpoctu. Navic ja bych pocital s tim, ze ty boty mi vydrzi mnoho podobnych vyprav a vyletu a samozrejme i mimo to, takze se mi to vrati do budoucna.

Osobne si myslim, ze kdybys pridal tisicovku, dva na lepsi boty, ktere budou spolehlive a vydrzi dlouho, nebude v nich problem chodit v tom terenu, atd., tak v konecnem dusledku za delsi dobu usetris. A v kratkodobem horizontu usetris "nemajetkove". Radeji si odpust nejake to pivo, cigarety, nevim co, co neni nutne k zivotu a misto toho si chran odpovedne svoje nohy. Az je v blbych botech (a to netvrdim, ze vojenske takove jsou!) ponicis, poneses dusledky mozna na dlouhou dobu, mozna i na cely zivot. A ze spatne boty dokazou za velice kratky cas nohy znicit, o tom nepochybuj. Uz radeji nic nerikam, jake budes asi mit zazitky, kdyz Te budou trapit nohy ve spatnych botech. Pro mne je nejdulezitejsi zaklad na podobnych trecich mit dobre boty. To uz radeji pujdu v riflich a flanelce a s destnikem nez v pro mne a tu cestu nevyhovujicich botech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Boty