Damske sirsi turisticke boty

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod PatrikNet » sob kvě 27, 2017 13:29

Ahoj,

poradil by mi prosim nekdo s vyberem turistickych bot pro manzelku? Boty bych ji chtel dat jako darek, proto bych sam rad spravne odhadl velikost (v prodejne se samozrejme domluvim aby pocitali s tim ze buty budu eventualne menit), ale byl bych rad kdyby se trefil.

Meli by to byt boty na beznou turistiku sem tam narocnejsi vysokohorsky teren. Muj tip jsou boty Asolo tribe GV ML (moc se mi libi)
http://www.windsport.cz/vysoke-trekove- ... ibe-gv-ml/

Manzelka ma ale pravdepodobne trosku sirsi chodidla, tak se obavam aby ji boty sedeli. U starych bot jsem zmeril vlozku a ta mala sirku 9,5cm (delku 26,5cm).
U tech Asolo bot jsem nekde cetl ze jsou urceny pro uzsi nohy.
Dokazal by mi prosim dat nekdo tip na nejake konkretni boty nebo znacku (ktera sije i sirsi boty)? Resp da se nejak vyhledavat to ze mam zajem o sirsi boty?

Predem moc dekuji za rady.
PatrikNet
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob kvě 27, 2017 13:16

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod Mawenzi » sob kvě 27, 2017 16:32

kde má manželka širší nohu? pokud v prstech, tak pánský keeny nebo běžecký altry.

Pokud jakoby v té části před prstama, tak to nemám zkušenosti. Kámoška má trochu širší nohu než já právě před prstama a boty, který mě sou úzký v prstech jí většinou vůbec neva a v pohodě je obuje. U bot je problém, že by si je měla žena ideálně vyzkoušet, pokud nekupuješ znova model, co už nosila a byla spokojená, tak šance, že to trefíš je dost nízká.

Lepší by byla poukázka na boty. Jinak ty keeny maj třeba v RP. Tady na fóru na ně najdeš rozporuplný, spíš negativní reakce, ale za ty roky co se výrobci zůžili boty sem ještě nenarazila na nějaký, co by mi seděli krom těch pánskejch keenu nebo ty altry.

ono třeba já mám s botama fakt pech a většinou mám hromad znouzectností než něco co by mi fakt sedělo, ale lidi tu dávají typy na různý širší boty a třeba Hanwag má wide řadu. Lowa renegare má taky wide model, ale podle mě normál model je na ultra úzký nohy a wide model je na běžný nohy, rozhodně není na širší nohy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod seis » sob kvě 27, 2017 21:06

Obecně se dá říct, že např.Hangwag a Meindl dělá boty spíše na širší nohu, naproti tomu italské značky Asolo, Scarpa jsou spíše na užší chodidla. Ale jak je zmíněno o příspěvěk výše, záleží kde má širší nohu, jestli není potřeba opravdu speciální šíře...
Uživatelský avatar
seis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř srp 17, 2005 21:35
Bydliště: Čechy a Morava

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2017 7:05

Asolo v zakladnim kopytu opravdu dela boty na uzsi nohu, ale k nam dovozce u mnoha bot dovazi automaticky sirsi (Wide) verzi. A myslim, ze u Tribu by to mohlo byt taky tak. Zrovna minuly tyden jsem zkousel (panske 12-ky), jen nevim, jestli to byly Tribe nebo Fandanga (zkousel jsem je prave kvuli kopytu) a byly mi dostatecne siroke, a to uz je co rict. Takze pokud se Ti ti Triby libi, zkus napsat dovozci do Hodonina (kontakt najdes na www.asolo.cz).

@mawe: tazatel chtel boty i na "sem tam narocnejsi vysokohorsky teren", to by s Keenami a Merrellami asi dopadl bidne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 29, 2017 11:06

vsak sem psala ze tu na foru sou na ne rozporuplny reakce, si to snad muze najit a procist. me osobne neprijde, ze by to v keeenech neslo ale to je o nazoru. o merelkach sem nerekla vubec nic, takze nechapu.

jen sem napsala, ktery boty sou sirsi v oblasti prstu z mych zkusenosti v poslednich letech, ono prece jen lepsi keeny nez nic, ze... a on kdyz clocek vyzkousi 60 modelu ruznych znacek tak veme zavdek i keenama, ze...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod Viiki » pon kvě 29, 2017 18:31

Patriku,
čemu říkáš sem tam náročnější vysokohorský terén?
Mám ráda široké boty a na běžnou turistiku v pohodě Innov-8 a vybrat široké. Mám Roclite 280 (už se nevyrábějí, ale dají se ještě sehnat), od loňska nachozeno 1000+ km, mají už sjeté špunty na podrážkách. Jinak skvělá měkká bota.
Já v nich tedy chodím i po horách, s čímž tu zřejmě moc populární nebudu. Kotníkové boty vyjma zimních nenosím nikdy.
Viiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pát bře 24, 2017 21:20

Re: Damske sirsi turisticke boty

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 19:54

to by s Keenami a Merrellami asi dopadl bidne.


aaaale
souhlas s maw, aspon ze keen dela kotnikace, kor pokud se nekdo neobejde bez kuze, co se bezeckych bot tyce, tam je vyber lepsi. Stejne tak souhlasim, ze neni siroka noha jako siroka noha, to se pak tezko radi, syty hladovemu neveri, co vic k tomu napsat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06


Zpět na Boty