Boty - týden chůze v kuse

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod mitau » pát úno 10, 2017 12:29

Boty: Inov-8 Roclite 325 nebo třeba ty LS Core, při výběru velikosti počítej s tím, že ti během pochodu mohou trochu natéct - raději větší než menší.
Nepodceňuj ponožky (kvalitní, občas měnit) a namaž si chodidla (i do GTX boty se může dostat vlhkost)
Vyzkoušej kompresní doplňky. Na dlouhých běžeckých závodech opravdu pomáhají, na pomalejší pochod taky nemusí být špatné. Podle mě je hlavní výhoda v omezení vibrací svalů při dopadu. Navíc občas při nějakém problému mohou pomoct, protože sval nemusí tolik pracovat (konkréně lýtkové návleky mi pomohli chodit/běhat i s namoženou Achilovkou)
Při přípravě zkus něco nachodit v hodně tenkých botách. I chodidla se potřebují omlátit a zvyknout si na to. Např. po chvíli běhání ve Vivobarefootech mi i tenké běžecké boty připadají luxusně měkké (toto je ale trochu extrémní rada a ne vhodná pro každého)
Ostříhej si nehty, starej se o puchýře a neodkládej tuto péči (tj. jakmile cítíš drobný náznak problému - špatně utažená bota, shrnutá ponožka, puchýř... neodkládej to a co nejdříve to řeš doklud je ještě čas)

Jinak by mě taky zajímalo, o jakou akci jde (klidně SZ). Trochu pochybuji o těch parametrech, ale rád se nechám přesvědčit :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod fps » pát úno 10, 2017 12:29

mě jaksi nejde dohromady doporučovat bandáže na kolena které je zpevní, a na nohy doporučovat tenisky které máji hodně daleko ke zpevnění nohy a kotníku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 16:57

Mne zas nejde dohromady, ze se nekdo chysta na akci, kterou by zvladnul Chuck Norris a mozna par dalsich lidi na Zemi, a pta se tady, jake si ma vzit boty. Cekal bych, ze takovy clovek bude mit nachozeno tolik, ze naopak bude moct rady rozdavat.

Miras píše:Vím že Šumava nejsou žádný hory a ani jsem neměl na zádech 20kg ale max tak 12-15, ale 50km za den nebyl žádný problém a to jsem zas až tak extra rozejítej nebyl a šel jsem celkem na pohodu.

Kdyz on Chuck jeste nenapsal, o jake hory jde. 50 km po libovolnych ceskych kopeckach neni problem, aspon s rozumnou zatezi, ale hory jsou neco jineho. Tech 50 km u nas jsem chodil jeste okolo ctyricitky, ale v horach povazuju cokoliv pres 30 km za extremni trasu. Nejvic jsem usel 39 km (2700/3000 prevyseni) a trvalo mi to skoro 17 hodin. S batohem do 10 kilo a jen proto, ze jsem vedel, ze druhy den budu akorat sedet ve vlaku.

Miras píše:Takže když je člověk dostatečně mladej a blbej a když vezmu v úvahu obvyklý faktor přehánění (tzn. vydělím to dvěma), tak proč ne

S vydelenim dvema mozna jo, ale furt to bude o zdravotni postizeni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod remy77 » pát úno 10, 2017 17:16

To je picovina, tolko km s takym batohom. Ved uz aj pri vycviku SAS co spominal Dudy su caste unavove zlomeniny a to je este vzdy "mala porcia" v porovnani 80km denne, tyzden a 20 kg.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod dudy » pát úno 10, 2017 18:13

Osmdesát kilometrů je výkon i v Polabí.
Chodím tak 5-6 km/h s přestávkami na jídlo mi průměr spadne na 4 km/h takže 80 je dvacet hodin na nohách. Čtyři hodiny spánku a nanovo.
Bych zdech druhej den.
Šel jsem čtyřiadvacet hodin v kuse a ušel sem 76 km.
Léčil sem se tejden.

P.S.
Na tohle se nedělaj boty.
Na to je červeno modrej trenčkot s pláštíkem.
Ale k sehnání je jen v Metropolisu, nebo na objednávku z Krypton.com
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod monaro » pát úno 10, 2017 19:11

Podľa mňa je niekde v zadaní kiks vzniknutý pri čítaní azbuky. Bude to nie turistické ale mototuristické podujatie - to by skôr zodpovedalo realite :)
V2 foreva
monaro
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: pon bře 19, 2012 14:55

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod mitau » pát úno 10, 2017 21:12

Bavil jsem se s člověkem, co šel 1000miles adveture (cyklozávod skrz ČR a SK terénem) pěšky a prý měl průměr 70-80km denně (limitující byl čas na spánek, při víc než 20 dnech si nemohl dovolit dělat velký spánkový deficit). Byl to ale zkušený účastník různých adventure race a navíc se nevláčel s 20kg, ale měl zabaleno co nejlehčeji pro samoobslužný závod (tj. musel mít věci na přespání, jídlo apod.). Batoh dělá hodně, ale i tak si umím představit, že jsou v ČR lidi, kteří by mohli mít šanci denně 80km v českých "horách" zvládnout, ale asi by jim to za totální zničení nestálo. Ti se ale určitě neptají na typ bot, v jakých to jít.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod mike » pát úno 10, 2017 21:43

A to je prave ono.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod remy77 » pát úno 10, 2017 22:08

Cesta SNP za 12 dni:
http://mare.sk/beh-cesta-hrdinov-snp-za ... ratislava/

ale ani on nemal 20 kg na hrbe
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod kamilp » sob úno 11, 2017 9:10

Jednoznačně potřebuješ tenisky. Pokud nemáš zkušenosti s takto dlouhodobou zátěží, tak to asi nezvládneš. Kouni jake tenisky nosí Pavel Poloncy. Z batohu vyhaž úplně všechno, nad 6 kg ten batoh bude nesnesitelne těžkej. Salamon dela batohy s pripinatelnou predni kapsickou, rozlozis váhu i na předek, das si tam nutne veci, aby jsi nesundaval batoh a budes muset klusat. Vem si hole.
kamilp
nováček
nováček
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř dub 15, 2015 8:32

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod booze » ned úno 12, 2017 1:18

mitau píše:Vyzkoušej kompresní doplňky. Na dlouhých běžeckých závodech opravdu pomáhají, na pomalejší pochod taky nemusí být špatné. Podle mě je hlavní výhoda v omezení vibrací svalů při dopadu. Navíc občas při nějakém problému mohou pomoct, protože sval nemusí tolik pracovat (konkréně lýtkové návleky mi pomohli chodit/běhat i s namoženou Achilovkou)

Myslis ze pomahaji vic vyuzit energii svalu?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Boty - týden chůze v kuse

Příspěvekod mitau » ned úno 12, 2017 22:10

Nejsem žádný expert na kompresní věci. Osobně používám akorát lýtkové návleky na delší závody. Úplně nevím, co myslíš tou energií svalů. Nemyslím si, že bys díky kompresi mohl vydat větší jednorázovou energii nebo nějak obecně energii uspořit. Přínos vidím opravdu v těchto dvou věcech:
a) omezení vibrací - svaly tolik netrpí třeba v sebězích a druhý den jsou v pohodě (bez komprese bych byl druhý den po závodu "rozbitý" a nohy by víc bolely). Na dlouhých závodech se tenhle "regenrační" přínos projeví i v závodě
b) držení tvaru svalu - při náběhu na křeče nebo drobném zranění člověk spíš zvládne běžet, i když sval nemůže plně pracovat
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Předchozí

Zpět na Boty