Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

Příspěvekod IvanSVK » sob pro 10, 2016 19:44

Co nosite do mesta? Vyskusal som rozne, teraz mam Bata kozene kotnikove cizmy "zateplene" takou syntetickou "kozusinou"... ked idem autom mi to je jedno, ale ked idem bez auta, pripadne som niekde odcestovany tak na tom zalezi.. v tych batovkach mi je prvych 20-30 min pocas rychlej chodze chladno, a to mam tie merino sherpa ponozky (tie zakladne, nie uplne hrube)... Hladam nieco v com mi nebude chladno pri chodeni hore dole napr po Prahe, ale aby sa mi neuvarila noha ked vojdem do kaviarne/restiky/obchodaku :D Niekedy som mal take vlozky z ovcej vlny a z druhej strany bol taky ako alobal ktory izoloval zdola... A zase Lowa B pohorky do mesta nie su na dlhsie chodenie... Vase tipy, co nosite?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

Příspěvekod vonkreuz » sob pro 10, 2016 20:33

Už druhou zimu mám Hanwag Canto Mid GTX winter. Podrážka s "ice lockem" (bloky měkčí gumy smíchané se skelnými vlákny pro lepší trakci na ledu ušlapaném sněhu a celkem to funguje), lehce zateplené.

Na prodejně jsem si změřil velikost, vyzkošel 3 modely od Hanwagu (Banks GTX, Tatra GTX a Alaska GTX) a objednal na blind... a trefil se.

Řídit v nich také mohu, mají dost citu. Lehkým a měkkým botám pro sázení meziplynu se samozřejmě nevyrovnají.

Objednával jsem to přímo přes SK dovozce - Fenix Outdoor v Bratislavě.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

Příspěvekod vici » úte pro 20, 2016 6:42

Roky nosím tyto a maximální spokojenost \:D/
https://halfs.de/#p27_RICHARD-1128
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

Příspěvekod Wiking » čtv úno 9, 2017 10:59

Dobry den.

Chtel bych se zeptat, zda nekdo nemate zkusenost z botami od CESKEHO VYROBCE "VASKY".
Je to mlada firma ze Zlina, cena bot je velmi prijatelna, kolem 2800,-kc, je to rucne site a maji az velikost 50!! Coz je fakt velka bota.

Odkaz: http://zima.vasky.cz/

Samozrejme vim ze se nejedna o boty do Himalaji, a vlastne ani nerikam ze je to outdorova bota, ale na nejakou odpoledni prochazku pres lesik to by nemel byt problem.

Sam vyrobce ma modely do mesta a do prirody, takze snad?? kategorie A/B by to mohla byt?


Jak rikam, neni to zadna Cina, nybrz cesky vyrobce.. a i opticky nevypadaji ty boty az tak zle.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Kozene boty do mesta (tipy, znacky)

Příspěvekod LukasHE » pon úno 13, 2017 15:53

Kolegyně je má od podzimu, chodí v nich všude mimo hory hluboké lesy (mimopražská :-D ) a zatim spokojenost. Jediné co teda moc neodpovídalo byla barva kůže na obrázku a toho, co dorazilo. Sám zvažuju, že si je koupím jako boty do města, když nejdu ve společenských. Jediné co sem nikdy nezjistil je, jestli mění podrážky po prošlapání. To by se mi líbilo (nachodim toho dost) a nebaví mě furt vyhazovat kožený boty.
LukasHE
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: stř led 18, 2017 10:49


Zpět na Boty