Zimní boty kategorie B (B/C max)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » ned lis 13, 2016 17:26

Zdravím, potřebuji vybrat boty na zimu a občasné tůry po horách. Rozpočet je jen 2500 Kč a v tomhle "oboru" se vůbec nevyznám, tak bych to rád nechal na vás. Ještě bych dodal, že mám rád takový ten "outdoor" vzhled, kterému bych dal přednost, ale narazil jsem například i na "normální" https://www.sportisimo.cz/adidas/winter ... odnoceni-5 . Ještě jsem koukal na http://www.decathlon.cz/cs/p/8343092_pa ... 123-272-39 , ale jinak fakt nevím.
Díky moc předem za rady a tipy.
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod pavproch » ned lis 13, 2016 17:34

Ty AICky mám - tady (strana 3) o nich píšu :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » ned lis 13, 2016 18:49

pavproch píše:Ty AICky mám - tady (strana 3) o nich píšu :wink:


Vidím, že to vlákno je z roku 2012, co po těch pár letech, drží ještě ? :D
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod pavproch » ned lis 13, 2016 18:50

Jo, neska sem je (už zase) vytáh ze skříně.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » ned lis 13, 2016 18:52

Ok, díky, posouvají se zatím na místo favorita :D
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » ned lis 13, 2016 19:07

Zalezi, co si od zimnich bot slibujes. Rekl bych, ze vetsina lidi chodi u nas v zime v botach co nosi i v lete, tedy nejake pohorky. Coz je asi pripad i tech bot z decathlonu. Tim mas univerzalni botu v podstate na cely rok a misto dvou botek kupujes jedny, a tedy muzes si dovolit vyssi kvalitu :). Ja osobne, kor pro planovane vyuziti v zime, bych se vyhnul kuzi.

Oosbne mam na zimu Merrell Iceclaw, maji za sebou dve sezony a jsem s nimi dost spokojen. Maji slusny agresivny vzorek, jsou lehce zateplene. Jsou spise na sirsi nohu. Kdezto ty addidasky budou s velkou pravdeopodbnosti an dosti uzkou.
Koukam ze je maji v rokaci, par pouzitelnych velikosti, za polovicku, 1500. taky jsme je nebral za plnou cenu, ale za tuto je to kor dobra botka.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » ned lis 13, 2016 20:19

Díky. Asi vezmu ty Adidasky za 2200. Snad se k nim dostanu někde na prodejně a vyzkouším je. Naslepo se mi do toho nechce.
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod SamanBN » pon lis 14, 2016 11:36

Pokial by mohli byt celokozene, za mna Slatic Granit, v tejto cene dost dobra bota.
Mne vydrzali oba pary co som mal vzdy tak 2 roky, 3tiu sezonu sice uz dozivali, ale to uz mali vzdy nabehane strasne vela ako po horach, tak aj ako zimna topanka do mesta..
SamanBN
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: úte říj 11, 2016 20:35

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » pon lis 14, 2016 13:26

tohle je dost dobré téma, chtěl jsem na OF tohle téma taky založit, protože neznám žádné zateplené cca B/C boty na zimní horskou turistiku (na sněžnice) které by měli vnitřní botičku, aby byli trochu vyšší, aby se nemuseli nosit návleky na boty, a nejlépe zcela bez kůže, našel jsem pouze Meindl Nordkap Pro Gtx, kdyby měli místo kůže gumu, tak jsou ideální, akorát mám strach z toho že budu nedostatečně pevný v kotníku, tak jako třeba podobné boty od Sorel, které jsou jako bláto, ale asi se na Meindl Nordkap Pro Gtx dojdu kouknou, budu rád když dáte ňáký tip
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » pon lis 14, 2016 13:49

Promin, kdyby ale mely gumu misto kuze, tak by to byly snerovaci gumaky, ne? :wink: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » pon lis 14, 2016 14:17

nene, to by byli šněrovací hadráky (plasťáky) s vysokou gumou obsázkou, ale to je jen slovíčkaření, raději doporuč ňáké "zateplené cca B/C boty na zimní horskou turistiku (na sněžnice) které by měli vnitřní botičku, aby byli trochu vyšší, aby se nemuseli nosit návleky na boty, a nejlépe zcela bez kůže"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 17:04

So bojím že segment plastaku je ještě malý na takovou speciálku. Myslíš že by o něco vyšší boty nahradily návleky? Já myslel že chodíš v neprmok kalhotách. Taky se mi nezdá, že by bylo dobré mít na sněžnicích sesnerovany kotník tak vysoko.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod pavproch » pon lis 14, 2016 17:47

nezasírejte mu vlákno o teniskách těma plastovýma šitama :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » pon lis 14, 2016 22:29

Trochu připlatím a nakonec vemu Adidas Snowtrail CP.
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » pon lis 14, 2016 22:34

to nedelas dobre jaromire s tema sirkama :) drazsi nemusi znamenat lepsi :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » pon lis 14, 2016 23:22

Ja myslim, ze tady u těchhle by to platit mohlo :D + se mi líbí víc.
Naposledy upravil mike dne úte lis 15, 2016 2:57, celkově upraveno 1
Důvod: To nedelas dobre, Jaromire, s tema zbytecnyma citacema...
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod pavproch » úte lis 15, 2016 14:44

právě fčíl sem v těch AICkách odšlapal odpolední zdrprocházku = asi 8km@400 výškových, převážně sněhem (nad cca 600mnm stále mrzne)

a jako jo, na takové to "domácí žvýkání" sou OK
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod PoustniOrel050 » stř lis 16, 2016 12:27

Včera jsem vzal už ty Adidas Snowtrail CP. Zrovna poslední číslo a ještě sleva, tak jsem neváhal :D
PoustniOrel050
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned lis 13, 2016 17:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 16:55

fps píše:ale asi se na Meindl Nordkap Pro Gtx dojdu kouknou

Tak jsem se byl kouknout na Meindl Nordkap Pro Gtx, i jsem si je ozkoušel, číslování proti všem Meindl botám co jsem měl je značně posunuté, všechny jsem měl ve velikost 47EU, Meindl Nordkap Pro Gtx mi seděli 45,5EU. Jsou hodně robustní a hodně zateplený, tyhle boty by asi potřebovali aspoň -20°C aby se v nich nepotila noha? Na to že to jsou skoro celé hadráky, jsou hodně pevný, a to i v kotníku, regulérní kategorie B/C, což mě tedy mile překvapilo.
Naposledy upravil fps dne sob říj 14, 2017 13:37, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » ned led 8, 2017 13:59

Zdravim
Vidim i stejne tvare, jako jinde pri mych dotazech :-), takze..

Resim zimni turisticke boty. Mam celokozene pohorky Asolo Tribe GT, ale! mam je jen o pul cisla vetsi, takze na zimu ne prilis vhodne.

Co je lepsi?
Jit do zateplenych bot tohoto typu: https://www.blackcomb.cz/boty-salomon-t ... YDcw#46-23

a nebo do bot podobneho typu ale nezateplenych?

Je dobre, kdyz je u boty ta spodni tretina nejak pogumovana? Nepari se pak moc noha? Ja bych to teda s tim pogumovanim ocenil.. radeji trochu zaparit, nez ji mit vecer promocenou od mokreho snehu
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod remy77 » ned led 8, 2017 15:14

Nedas do nich teplejsie ponozky? Aj pri -10 -15 nosim jedny Northman Heavy trekking merino a zima mi nie je.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » ned led 8, 2017 16:32

Je dobre, kdyz je u boty ta spodni tretina nejak pogumovana?


Me to vyhovuje, beru to jako hlavni plus zimni boty. zateplene bych je osobne nijak nepotreboval, netrpim na to, a ponozky to resi lepe, pac nemusis resit vyschnuti izolace boty pokud je to zateplene nejakym flisem ci radoby kozesinkou.
Zda se v tom noha vice poti, netusim, myslim si totiz, ze v kozene gtx bote, kor v zime, to bude dychat skoro stejne, tedy vubec :) a drtiva vetsina pujde ven jedine kominem kdyz uz.
Jinak receno, diky tomu vubec neresim nejakou impregnaci, kor na sneznicich, kdyz mas pres spicku boty vazani pod kterym taje snih.
Nosim uz treti sezonu Merrell Iceclaw
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » ned led 8, 2017 20:19

remy77 píše:Nedas do nich teplejsie ponozky?

jedny dam, ale uz je to nadoraz. noha me sice netlaci, ale vecer, kdyz se nehybu, tak citim chlad a tuhnuti prstu. byl jsem ted na ture pri -10 a celkem mne to zkazilo vecerni taboreni a radeji jsem sel spat. navic, kdyby bylo pres den kolem nuly, tak mi ten mokry snih promoci boty a vecer pri minusovych teplotach by to bylo jeste horsi. kozene jsou dobre, kdyz je celodenni mraz a mas tam vetsi vuli pro prsty. teda myslim si :)
Naposledy upravil skutrjohny dne ned led 8, 2017 20:39, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » ned led 8, 2017 20:38

scinkk píše:..Nosim uz treti sezonu Merrell Iceclaw

a jak si s nimi spokojeny? videl jsem ted v army shopu kotnikove boty prave s tou pogumovanou spodni casti a nebyly ani nijak prehnane zateplene. chci se jeste na ne jednou mrknout a uvidim. prisly mne celkem idealni a ani nebyly moc tezke. ty Merrellky jsou ale taky dobry tip. nechavam v zaloze
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » ned led 8, 2017 21:04

Jsem s nimi dost spokojen. Zatim zadny defekt, jsou jako nove. Pravda, maji za sebou cca 400 km, ale v zime se ty km nabiraji pomaleji :)
Podesev maji tak akorat tuhou, hadam nejaky max B, s celkem agresivnim vzorkem. Nosim je jak na snzenice, tak do snehu bez sneznic.
Jsou spise sirsi, jsou prekvapive celkem kompatibilni s mou dosti sirokou nohou ve spicce.
Jen letos se mi stalo, ze v kombinaci s utahovacimi hacky, asi posunuteho jazyka a vazani sneznic, jsem si na jedne noze otlacil misto vedle kotniku a pak nasledujici tury to byl trochu problem. Ale to muze byt jen individualni u me a mozna za to muze jedna konkretni tura.
Jsou zatelplene tenci vrstvou flisu, tedy zadne extra zatepleni. Problem muze byt, ze ten flis celkem nasaje dost vlhkosti a pak trva dlouho nez vyschnou. Jeste jsem je nepouzil na zimni taboreni, takze nevim, jak potencialni problem to je. Ale kdyz jsem ted sel dve tury po sobe, vecer doma do bot narval noviny a nechal u topeni, bylo znat, ze total vyschle druhy den nejsou, ale nebyl to problem, avsak pri taboreni by asi vyschly minimalne. Samozrejme to neni jako by je clovek promacel ve snehu, je to jen vlhkost, asi jako kdyz na konci dne sundas ponozky, ale z boty to vysycha pomalu.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » ned led 8, 2017 21:14

a jakou mas velikost nohy a jak velke sis koupil tyhle? ony se uz moc nedaji sehnat, jak tak koukam v ceskych eshopech, ale je jiny model a to MOAB POLAR WATERPROOF. musim mrknout jestli se nedaji nekde pobliz odzkouset
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 0:31

scinkk píše:Zda se v tom noha vice poti, netusim, myslim si totiz, ze v kozene gtx bote, kor v zime, to bude dychat skoro stejne, tedy vubec :) a drtiva vetsina pujde ven jedine kominem kdyz uz.

To neni tak docela pravda. Dokud je bota sucha, coz treba na sneznicich klidne vydrzi pul dne i vic, tak dycha dobre. Kdyz na povrchu navlhne a dychat prestane, tak je to pak vevnitr dost rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 8:46

Jo, a taky je nutne dodat, ze smatlajic v hlubsim mokrem snehu je uplne jedno jestli mas perfektne kozene nebo hadraky, dokonce i perfektne impregnovane kozene, ktere nic nenasaknou - stejne tak budes mit vlhko az mokro od vevnitr vysrazeneho potu, bo se vlhkost pres ten snih nema sanci dostat. Jedine ze v kuzi, ktera nic nenasakne budes mit trochu lepsi izolaci nez v hadracich nebo nasakle kuze. Ale ona nenasakava casem muze nasaknout zevnitr, protoze GTX jeste propusti vlhkost, kuze vevnitr jeste neni tak studena, takze se vlhkost srazi az vevnitr kuze. Ale toto se tak moc casto nestane.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » pon led 9, 2017 8:47

skutrjohny píše:a jakou mas velikost nohy a jak velke sis koupil tyhle?


Na merrell bacha, trekovky kupují ve většině 45EU a tyhle mám 46.5eu. U těch gumových špiček je potřeba dát bacha jak jsou dělaný, lepený a případně kde je svar. Měl jsem v merku ještě jedny merrelly a ty měly svar na boku špičky, to jsem si říkal, to musí rupnout, našel recenze na merrell webu a dle nich to rupne tak na každé třetí botě. merrell je značka co klidně bude několik let vyrábět botu, u které je reklamace na kazdou treti :-) Ty co linkujes mají svar asi uprostřed špičky , no to by snad šlo, ale...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » pon led 9, 2017 12:13

skutrjohny píše:Co je lepsi?
Jit do zateplenych bot a nebo do bot nezateplenych?

- to záleží na jaké chození, a do jakých minusových teplo, taky záleží na tom jak často v zimě chodíš, aby si zateplené boty vůbec ňák víc využil, na lehko, na jednodenní vílety když nejsou tak velké mrazy, tak úplně stačí nezateplené boty a dvoje silné ponožky, třeba vnitřní Lorpen T3 Heavy Trekker a venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, a když mimo zimu použiješ vnitřní Coolmax ponožky, třeba Bridgedale MerinoFusion Trekker a venkovní vlněné ponožky Bridgedale WoolFusion Summit, tak větší velikost bot budeš moc nosit celoročně, a ještě to bude o hodně lepší než chodit jen v jedněch ponožkách, o nošení dvou ponožek je na OF toho napsáno dost, takže když tak o tomto stačí na OF jen hledat
- na těžko, na vícedenní chození, do větších mrazu a k častějšímu používání se víc hodí zateplené boty, nejlépe ještě když mají vyjímatelnou vnitřní botičku

skutrjohny píše:Je dobre, kdyz je u boty ta spodni tretina nejak pogumovana? Nepari se pak moc noha? Ja bych to teda s tim pogumovanim ocenil.. radeji trochu zaparit, nez ji mit vecer promocenou od mokreho snehu

doporučuji vysokou gumovou obsázko okolo celé boty

skutrjohny píše:https://www.blackcomb.cz/boty-salomon-toundra-pro-cswp-black-black-autobahn/?gclid=CJbYgbrLstECFYUK0wodP9YDcw#46-23

to raději některé třeba od Sorel
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Další

Zpět na Boty