Zimní boty kategorie B (B/C max)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 2:17

Islandy jsou v tomhle jine, maji obsazku slabsi nebo horsi konstrukci ci co a po case se rozjedou do sirky. Moje vylozene zhadrovately a pak uz byly na odpis.

Rozhodnout se musis sam. Jestli je to takhle na hrane, tak sance je, ale zalezi na tvych nohach a co sneses. Osobne mam v tomhle zkusenosti spis horsi, ale kazdy jsme jiny a boty jsou taky ruzne. Udelej pokus a priste budes vedet. Tady budes vedet tak behem 500 km.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » stř led 24, 2018 8:24

U Islandu bych rekl, ze kdyz se roztahnou, tak se roztahnou uz odspodu, mas dojem, jakoby se roztahla cela podesev, cela konstrukce.

Jinak uplne neplati, ze by se kozene boty s vysokou obsazkou nemohly mirne roztahnout - to bys je ale musel nechat nekde u dobre vybaveneho obuvnika roztahnout roztahovakem na tom miste, kde bys to potreboval. Jen pocitej s tim, ze presny vysledek nikdy dopredu nebudes vedet a muzes mirne upravit vlastnosti boty (napr. se bude jinak/jinde ohybat).
Co se tyce kusove rozdilnosti - s tim proste musis pocitat. To neni ani tak o chladnuti boty po nalepeni ale v tom, ze kazda bota je z velke casti rucni vyroba a nejaky mm sem nebo tam je normalni. Jak u siti, tak i u lepeni nebo i pri natazeni na kopyto. Navic nekteri vyrobci vyrabeji na ruznych mistech stejny model a tam se potom lisi nekdy i kopyto (napr. HW Alasky).
Takze pokud Ti nektery par sedel dobre nebo skoro dobre, tak zkus shanet dal a mozna se Ti podari najit tu akurat. Mike tu kdysi psal, kolik ruznycvh Alasek zkousel, kym nasel ty, ktere mu jakz-takz sedely.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod scinkk » stř led 24, 2018 11:05

Taky bych nerekl, ze by se kozena bota s obsazkou vubec casem nezmenila, tedy nerozslapla ci trochu nezhadrovatela, ale jak pise mike, co kdyz to bude az tak po 500 km? Nevim, kolik toho nachodich, ale pro me je to v zime i nekolik roku :) Pravda, na sneznicich, si myslim, ze na te sirce boty zalezi krapet min, pac beztak mas utazene vazani napric pres spicku, ale zas, aspon u nas, clovek ty sneznice casteji sundava a jde bez nich (nebo proste kdyz nejede se sneznicema)
Z tech u kterych se da celkem spolehat na sirkou botu a u nas k sehnani, jsou Keen (jedny mam), jenze tam je zas problem, ze proste nedelaji "poradne" boty dle mych predstav. Ale muzes to aspon provnat, treba uz to pro tebe bude "moc siroke". Takze pro me by byl asi ideal plastaky od LaS jenze se sirsi spickou :) Tezko rici, jaka je sance, ze se bota noze trochu vic prizpusobi, nejsem si jist, zda je mezi kozenou a plastaky tak jendoznacny rozdil, zalezi asi na konkretni bote.
Ted nosim jako zimni nekolik roku merrell iceclaw, na sirku ve spicce celkem dobre a obecne jsem s botou spokojen, jenze ted uz zacala bota protekat pres jazyk, kdyz je hlubsi mokry snih, tak je to problem, zkusim jazyk vykoupat v impregnaci, ale i tak asi budu muset sehnat neco jineho, kor pokud bych chtel na vic dni. A vubec nevim co koupit :(
Naposledy upravil scinkk dne stř led 24, 2018 14:08, celkově upraveno 2
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaB » stř led 24, 2018 11:47

Po 500 km zjistit že to fakt nejde znamená mít TCO na botokilometr asi dvojnásobný než TCO u auta :mrgreen:
Na to si furt připadám trochu chudý a připadal bych si, i kdybych nosil domů mego měsíčně...
S variací rozměru počítám, vím proč a jak to vzniká a žíly mi to netrhá.

Mimochodem je to vysoká verze Tibetů-takže snadné vyzkoušení jiného páru neexistuje.
Paradoxně nejhorší to je, když jenom sedím u stolu. Když povolím šněrování na nártu a trochu se projdu, je noha v pohodě, pak cítím, jak se bota vrací. Je to fajn, ale je to furt těsná rukavice, nedá se žádným způsobem docílit pocitu pohodlné bačkory. Pokud trošku povolí,bude to OK.

O Alaskách mi nemluvte, prodejci v Prg mne musí nenávidět, jak jsem se snažil najít pár který by pro mne nebyl špalská bota. A všechna kopyta jsou na moji nohu špatně.

Nemůžu vyloučit, že mám nohu prostě rozglábenou z polobotek, ale nezdá se mi (ještě to otestuju večer na jezdeckých botách, ty jsou etalonem a neměl jsem je teď dost dlouho na nohách).

Asi to vypadá pitomě, že to takhle řeším-ale při sezení a někdy při zutí se dostaví podobný pocit, jako když se strčí nohy do lavoru s teplou vodou, což mne prostě znervózňuje. A zatímco s klasickou koženou botou bych si namazal nohy, vzal dvoje fusekle, do každé boty deci lihu a šel na procházku po rovné cestě, tak u boty s goráčem a obsázkou fakt nevím.
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » stř led 24, 2018 14:18

FrantaB píše:Paradoxně nejhorší to je, když jenom sedím u stolu. ...
Asi to vypadá pitomě, že to takhle řeším-ale při sezení a někdy při zutí se dostaví podobný pocit, jako když se strčí nohy do lavoru s teplou vodou, což mne prostě znervózňuje.
Nevypada to vubec pitome, stejne se to projevuje casto i u mne nebo u manzelky. Kym chodim, je to OK, prestanu chodit, jen tak sedim (nebo i stojim), tak mne zacina odumirat noha nebo kdyz botu po chozeni (a prakticky zadnem problemu) vyzuju, tak najednou zacne nekde bolet nebo byt neprijemne.
U mne i u manzelky se takto projevuje bud nerv nebo ceva, na ktery/-ou velice jemne, skoro necititelne tlaci bota, u ni napr. i jazyk. Klidne i kdyz je tam nejvetsi polstrovani penou. Nerikam ze Ty mas podobny problem, ale je to dost pravdepodobne a v tom pripade se na ty boty vykasli. Mozna se casem roztahnou, ale muze se stat ze za ten cas si nohu naprosto znicis - a za to to nestoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaB » stř led 24, 2018 14:55

Myslím že vím, co máš na mysli. Ale není to případ těhlech bot. Rozhodně to není jakýkoliv pocit "odumírání". Teď jsem nohy z bot vytáhl po šesti hodinách kancelářské práce a narozdíl od včerejšího večera dobré.
Přemýšlím jak to popsat-pohodlnou botu s polstrem uvnitř si představuju tak, že s povoleným šněrováním si noha může na šířku v rámci polstru "odpočinout", případně mít maličko vůli do stran a v nártu, která se zašněrováním zmizí. Tady si sice odpočine, ale do strany je vůle nula, docílit povolením stav "právě jen kontakt ponožky s botou bez stlačení ponožek a/nebo polstru" u nerozšlápnuté boty nelze žádným způsobem.
A jak netuším, kolik svršek povolí, nedokážu ani vyhodnotit, jestli bych s botou o půl čísla větší nakonec neskončil při pevném zašněrování s kůží deformovanou okolo báze jazyka a nahoře na špičce do mírného žlábku (což je podle mé zkušenosti fakt zle, jednak kvůli tepelnému komfortu v zimě, jednak kvůli odírání bota právě okolo jazyka)
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » stř led 24, 2018 15:39

S tim "mirnym zlabkem" jsi jeste zapomel, ze pri trose "stesti" Ti muze "zlabek" tlacit na prsty zvrchu - a casem cim dale tim vice.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaB » stř led 24, 2018 16:04

Nezapomněl, jen jsem to při práci blbě napsal. Právě ten žlábek se při každém kroku prolomí dovnitř, stlačí fusekli, uskřípne prsty, pak v něm taje sníh a mrzne voda a odtud se šíří zima na nohy. Znám. Takže se snažím o boty, které nebudou zbytečně větší, jednak kvůli tomuhle, jednak proto, že příliš mnoho (víc než dvě)/příliš tlustých vrstev fuseklí není nijak všespasitelných, spíš naopak problémy přidělávají.
Je fakt, že jsem teď nějakou dobu marodil a mám dojem, že mám nohy spíš trochu nateklé, než že by byly v obvyklém pracovně-pohotovostním režimu...
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod mike » stř led 24, 2018 18:12

FrantaB píše:Po 500 km zjistit že to fakt nejde znamená mít TCO na botokilometr asi dvojnásobný než TCO u auta :mrgreen:

Ze to fakt nejde zjistis uz driv :twisted: Po tech asi 500 km uz je bota definitivne naformovana a dal se moc nemeni. Leda az zacne odchazet a rozjede se jako me Islandy.

FrantaB píše:O Alaskách mi nemluvte, prodejci v Prg mne musí nenávidět, jak jsem se snažil najít pár který by pro mne nebyl špalská bota. A všechna kopyta jsou na moji nohu špatně.

Vitej v klubu, taky jsem sveho casu obchazel vsechny prodejny, protoze v kazde maji od jednoho cisla jen jeden par #-o

Z toho, co pises, to nevypada az tak spatne. Trochu snad prece jen povoli a na nohu se usadi. A chozeni je na tohle lepsi, nez sezeni. Na druhou stranu moje zkusenost je, ze kdyz mi na bote pri zkouseni neco nesedi, nejsem si jisty a nakonec ji vezmu, tak to nedopadne dobre. A naopak, u posledniho paru Alasek jsem vedel okamzite, ze je to ono a koupil je behem 5 minut, prestoze jsem s sebou nemel trekove ponozky. Proste to bylo spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaB » stř led 24, 2018 21:54

No právě, "nevypadá"
Jenže mezi "vypadat" a "být" bývá občas celkem slušný rozdíl. Mám rád botu, která sedí na těsno, není o moc širší než noha a tak vím kam a na co šlapu a nekroutí mi tako snadno a silně kotník v traverzu.
Jenže když vysolím takových peněz, tak chci aby to "bylo", "vypadat" se dá levněji :twisted:
A protože je to moje první bota takové konstrukce, jsem bezradný jak prvnička :oops:
Fakt se nechci dočkat toho, aby mi v nich mrzly nohy, nebo abych je zouval s celodenně nedokrvenou kůží nártu a malíkové strany nohy
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » pon úno 5, 2018 13:38

tak jsem ozkoušel boty Hanwag Abisko Gtx, objednal jsem nezávazně 11 a 11,5 v Hanibalu v Korunní v Praze, ale byli mi oboji hodně velké, jsou cca o jedno číslo větší, já mám nohu 10,5 UK, boty mimo turistiku na jednu i silnou ponožku mívám 11 UK, třeba Hanwag Xerro Plus Winter GTX mám 11 UK, Hanwag Alaska jsem měl 11,5, takže jsem objednal 10 a 10,5, tak doufám že se už trefím do velikosti
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaKrajta » pon úno 5, 2018 18:26

Koukám, že by možná stálo za to založit vlákno na spolunákupy bot pro lidi, co maj taky jak já každou nohu jinou velikost ;) Taková botová seznamka ("L46 P46.5 shání někoho na nákup bot kožených B/C s L46.5 P46 ") :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » pát úno 9, 2018 22:14

fps píše:tak jsem ozkoušel boty Hanwag Abisko Gtx, objednal jsem nezávazně 11 a 11,5 v Hanibalu v Korunní v Praze, ale byli mi oboji hodně velké
Tak to je docela zajímavé, jak píšu asi někde výš, my naopak máme zhruba o jedno číslo větší, než nosíme pohorky běžně.
Tak snad Ti ty menší už budou sedět :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » sob úno 10, 2018 9:49

je to divný, v pondělí si jdou do Hanibalu zkusit 10 a 10,5 které tam mám už připravené, tak mi snad jedny z nich už budou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaKrajta » stř led 16, 2019 14:18

Sice spíš měkčí boty (než zmiňované expediční na delší výpravy), ale má někdo v našich luzích a hájích nějaké zimní zateplené lehké skoropohorky typu Garmont Momentum, Keen Targhee Polar a pod.? Dá se v nich chodit delší cesty i třeba na sněžnicích? Prostě lehká bota místo těžké pohorky. 600g místo 1000g je docela rozdíl :) Ty Garmonty mi přišly, když jsem je zkoušel, že i pěkně drží patu (akorát úzká italská kopyta...). Ke Keenům mám spíš nedůvěru, ale nevím.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » stř led 16, 2019 23:47

fps píše:je to divný, v pondělí si jdou do Hanibalu zkusit 10 a 10,5 které tam mám už připravené, tak mi snad jedny z nich už budou
Jak to tehdy dopadlo, uspěl jsi?

Zhodnotím-li naše relativně krátkodobé používání (jeden měsíc na Severu), tak se HW Abiska osvědčily. I ve velkých mrazech dostatečně teplé, na chození i ve vázání pohodlné. Vlasně jsem z nich dost nadšena, ale nechci to říkat tak nahlas :mrgreen: Letos s námi jedou opět a na delší dobu, takže podmínky budou ještě o něco různorodější, uvidíme, jak se s tím poperou :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » čtv led 17, 2019 15:24

nakonec jsem je nekoupil, byli mi oboje malé, takže stále hledám, já bych ale přeci jenom chtěl aby byli zcela bez kůže, na takové stále čekám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod FrantaB » sob úno 2, 2019 0:04

FrantaB píše:Myslím že vím, co máš na mysli. Ale není to případ těhlech bot. Rozhodně to není jakýkoliv pocit "odumírání". Teď jsem nohy z bot vytáhl po šesti hodinách kancelářské práce a narozdíl od včerejšího večera dobré.
Přemýšlím jak to popsat-pohodlnou botu s polstrem uvnitř si představuju tak, že s povoleným šněrováním si noha může na šířku v rámci polstru "odpočinout", případně mít maličko vůli do stran a v nártu, která se zašněrováním zmizí. Tady si sice odpočine, ale do strany je vůle nula, docílit povolením stav "právě jen kontakt ponožky s botou bez stlačení ponožek a/nebo polstru" u nerozšlápnuté boty nelze žádným způsobem.
A jak netuším, kolik svršek povolí, nedokážu ani vyhodnotit, jestli bych s botou o půl čísla větší nakonec neskončil při pevném zašněrování s kůží deformovanou okolo báze jazyka a nahoře na špičce do mírného žlábku (což je podle mé zkušenosti fakt zle, jednak kvůli tepelnému komfortu v zimě, jednak kvůli odírání bota právě okolo jazyka)



Před rokem mi tohle vlákno a vlákno o pohorách B/C pomohlo koupit boty, tak by asi bylo fér kdybych to trochu shrnul.

Mám Lowa Tibet GTX High, které jsem nakonec kupoval přes Ebay z online store jednoho menšího krámku s referencemi až někam do počátků internetu. Tady v CZ jsem musel zastoupení navádět v katalogu kam se na ně podívat a čekačka byla někde mezi halelujá a čertvíkdy...
Po kotník na mne bota dělá dojem klasické nízké Tibety krom toho, že nemá odlehčovací/změkčovací vykrojení s našitou kůží stejnou jako na jazyku na svršku mezi nártem a komínem. Komín má čtyři háčky místo tří a v o fous vyšších rozestupech, takže bota je celkem vysoká-ve velikosti 44 je to nějakých 253mm.
TTD: Mondo holé nohy na které stojím mám 282, šířku nohy při váze na prstech 102, šířku noha nabírávýhradně na malíkové straně-vnitřní je skoro rovná a s rezervou nepřesahuje kotník,plus hodně vysoký nárt. V zimě i v létě provozuju dvojfuseklový systém.

Botu jsem rozchodil několika dny nošení v kanclu a skladu místo papuče se skoro volnými tkaničkami, pak při spíš pracovním chození venku celkem asi 40-50km s tím, že jsem ji po drcrolnu neutahoval-prakticky jsem nechal tkaničky v poloze, v jaké akorát kopírovaly tvar který bota chtěla sama držet a komín jsem taky neutahoval nijak moc. Přitom jsem došlapoval spíš trochu naplocho a míň ohýbal nohu ve špičce. Bota se lehce přizpůsobila i s obsázkou, bez toho aby se na kůži vytvořily ohyby nebo aby dostal na frak vnitřek.
Teď můžou mít za sebou tak 450-500km (nojo, nikde jsem nebyl no) s převahou spíš měkčího terénu a menšího zatížení, ale taky věci jako pětidenní nášup v Alpách po kamení s 28kg na hrbu (mám okolo 83), tři dny v mačkách v teplotě jen fous pod nulou (a přes den ani to ne) ve sněhu od kotníků po pokokot podle toho jak se člověk zrovna zaboři (s tím samým na zádech), hned následně den hamtání po ledovci za super počasí a taky procházku která zahrnovala asi 560 nastoupaných a asi 1970 naklesaných metrů za den s furt ještě asi 20 kily na zádech. To všechno s tím, že jsem se vlastně zvedl z kanclu od stolu a tréning nebo zvykání nohou na pohyb a zátěž vlastně neexistovalo.
Boty jsou furt jak nové, nemám dojem že by se polstr někde ztenčil nebo oseděl, na vnitřku není nic vidět. Co jsou to otlačené nohy nebo byť jen mravenčící noha/chodidlo/nárt po vyzutí netuším a puchýře si musím dohledávat v knížce.
Proseděl jsem v nich u dalekohledu noc s teplotou -6 až -11°C od devíti do čtyř, celkově jsem za tu dobu mohl nachodit tak šedesát metrů-naprostý tepelný komfort, o komfortu s trochou pohybu ani nemluvě. Chce to větrací kalhoty (materiálem) a membránovky rozepnutelné až dolů, protože jinak se člověk uvaří od nohou a to nejsem úplně potivý typ.
Podrážka slušně drží na kdečem, ale kvůli chybějícímu odlehčovacímu výřezu a citelně tužšímu kotníku oproti běžným Tibetům je horší cit a chytání balancu v případě, že pod nohou začne ujíždět kačírek. Jinak vedení a podporu kotníku do boku si troufnu označit za příkladnou, v tomhle směru je bota rozhodně o třídu výš než Alasky. proti těm taky poskytuje lepší cit pro to, co je pod podrážkou.
Při chůzi v mačkách po krustě je cítit, že D bota dokáže roznést váhu lépe a tak se o fous míň bořit, ale není to velký rozdíl. Když je třeba si pomoci tím, že člověk udělá pár kroků nebo chvíli stojí na předních hrotech, je celkově měkčí konstrukce cítit, ale ani spodek, ani řemínky maček se nezařezávají a nejsou nepříjemné-vlastně jsem o nich ani nevěděl.

Alasky bych označil za botu jako francouzské auto. Pokud vyhovuje, dojede tam kam má s tím co má dovézt, ale bez zpětné vazby o silnici a terénu vůbec-taková trochu humpolácká a nevyvážená, k tvrdosti podrážky mi svršek připadá dost měkký i nový, jako řízení a řazení většiny francouzských aut.
Vysoké Tibety jsou pro moje nohy jako auto pro řidiče-až překvapivá zpětná vazba od terénu, rozhodně když se botou člověk trochu sžije (a mám za sebou i chození v teniskách s těžkým báglem). Je to bota evidentně konstruovaná na váhu člověka i s báglem, pak zmizí pocit předozadní tuhosti (pokud nechce došlápnout jako baletka), člověk zapomene na výšku té boty a zůstává jen laterální podpora v kotníku.

Nevýhoda:
Sehnat patřičně vysoké a silné ponožky je peklo, všechno je nízké, nebo lyžařské s tenkým vrškem, takže na nic. Docela dobře mi nicméně fungují pracovní merino fusekle Hammel od Červy, ovšem potivou nohu ta ponožka neudýchá-takhle jí zbývají mezní tři prsty nad komín. Jestli máte někdo tip na silné a vysoké merinovky, sem s ním.

Váha-1050g na botu vel. 44, na druhou stranu při jejich bytelnosti je to skoro překvapivě málo.
FrantaB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon srp 21, 2017 10:20

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod mike » sob úno 2, 2019 1:08

Bridgedale Summit a kdyby ani ty nestacily, tak Summit Knee. Nejsou nejlevnejsi, ale vydrzi tak dlouho, ze se nakonec i vyplati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » sob úno 2, 2019 11:50

FrantaB píše:Jestli máte někdo tip na silné a vysoké merinovky, sem s ním.
Skvělé zimní ponožky do vysokých bot jsou Point6 Expedition Tech
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » sob úno 2, 2019 12:22

jojo, Bridgedale Summit jsou dost vysoké i na mé dlouhé nohy při mích cca 195 cm, a i po šesti letech vypadají stále dobře
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

dámské zimní boty

Příspěvekod Bonelka » sob pro 10, 2022 8:42

Ahoj,

budu moc ráda za rady k nákupu bot na zimu a podzim. Každý den chodím 4 až 6 km po loukách a lese, v nenáročném terénu a zhruba jednou týdně vyrážím na hory do Beskyd na větší výlet, 10 až 20 km, po turistických cestách. Taky boty používám, když čekám na syna u koní a tam mi bývá fakt zima.
Chtěla bych boty hlavně nepromokavé, protože na loukách bývá sníh, chodím i v dešti, prostě vždy. A taky ideálně teplé nebo aspoň teplejší, na jaro a léto boty mám.
Cena mě až tak netrápí, spíš bych chtěla něco fakt pohodlého, ne moc tvrdého, opravdu nepromokavého a teplého.

Předem moc díky za rady.
Bonelka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob pro 10, 2022 8:33

Re: dámské zimní boty

Příspěvekod Mawenzi » sob pro 10, 2022 11:37

mozna nejaky boty s vnitrni vyndavaci teplou botickou, to poradi sobb az nakoukne, konkretni znacky ale aspon vis na conooukat na netu nebo vetsi "beznou" botu na dost tlustych ponozek.na nohu

jen me napada, ze na postavani dlouhy u koni + vikendovej vylet hy to mozna chtelo dvoje ruzny, aby pak nebyoo vedro pro chuzi kdyz se noha mnohem vic zahriva praci
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9377
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » sob pro 10, 2022 13:01

Sloučeno.

Bonelka: nakoukni výš do tohoto vlákna, případně tu máme ještě další zimní: Treková + zimní obuv (čti spíše od novějších příspěvků, začátek je dost historický :) )

Vidím to podobně jak Mawenzi - na postávání nějaké boty typu "sněhule" (ze značkových například Sorel, Kamik, Baffin) a na tůry spíše zateplené trekové boty. Na ty každodenní výlety je pak můžeš vybírat podle toho, jak bude zrovna zima.

Použiju citaci z vedlejšího vlákna, ať to nemusím psát znovu:
sobb píše: koukej se u výrobců po kategorii zimní a(nebo) myslivecká/lovecká obuv.
Třeba Meindl má celkem širokou nabídku - Meindl - zimní a myslivecká obuv, stejnětak i Hanwag- Winter
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » sob pro 10, 2022 14:24

Hm, nejak muj odeslany prispevek "odletel kominem", i kdyz se mi po odeslani zobrazil. Mozna se stal obeti presunu. Tak ve zkratce a bez linku.

Ja bych doporucil bezne zateplene trekove pohorky. Krome Meindlu a Hanwagu spominanych sobbem napr. Mammut Blackfin Nebo Tecnica Argos (prodava Hudy), Salewa Mt. Trainer Winter (Rockpoint), Asolo Arctic (Hanibal), atd. Je jich pomerne dost. Doporucuji je ale, pouzivat s dvema ponozkami, tenci vnitrni a tlustou vlnenou vnejsi).

Neboj se toho, ze jsou psane do -20,,- 25. Ja svoje jine tvrde Mammuty, ktere jsou do -25 pouzivam celorocne s dvema ponozkami - i v horkem lete, teda alespon do tezsiho terenu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Entik » ned led 8, 2023 12:04

Ahoj, velmi rád bych požádal o radu. Snad neva, že jsem to přidal sem...
Vybírám boty tzv. „skoro na všechno“, tedy přesněji normální chození, chůzi v přírodě (zpevněné i nezpevněné cesty- terén), do sněžnic a kopců v zimě. Ve finálním výběru mám dvoje Salewa.
Mtn mid 2 gtx a Rapace gtx. Oboje mi pěkně sedí, Mtn o něco lépe. Mtn jsou drobet lehčí a jsou rozhodně pohodlnější. Rapace jsou robustnější, vyrobené z o něco silnějšího nubuku (Mtn 1,6mm, Rapace 1.8mm). Působí kvalitněji. Mtn mají tkaničky sem tam v něčem jako paracordových očkách, Rapace v okách v nubuku. Oboje boty mají gtx performance comfort ale v každých botách to vypadá jinak. O Mtn jsem v recenzích četl něco o problému s voděodolností.
Takže měkčí hodně pohodlné Mtn (nevím co ta vodotěsnost/ventilace) proti robustní a tvrdší Rapace.
Ideálně napište někdo kdo je máte.
Děkuju!!!
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » ned led 8, 2023 12:36

Rapace jsou o tridu, mozna i tridu a pul pevnejsi/tuzsi jako Mtn Mid a jsou urcene do vyrazne tezsiho terenu. Rapace - pevnejsi B/C az slabsi C, Mtn Mid mirne slabsi B.
Od toho se odviji mnoho veci, napr. pohodlnost, vhodnost na zpevnenych a nezpevnenych cestach, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Entik » ned led 8, 2023 12:39

Přesně tak. Jenže teď nevím jak se rozhodnout. Pohodlnější ale možná ne tak trvanlivé nebo tvrdší a robustní. Dlouho jsem chodil v H. Alaskách nebo La Sportiva trk.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » ned led 8, 2023 18:39

Pohodlnejsi neznamena "mozna ne tak trvanlive", hlavne pokud je budes pouzivat v terenu, na co jsou urcene. Napr. v CR prakticky vsechno.

Pokud jsi mel Alasky a LS Trango Trk, tak si muzes dobre predstavit ten rozdil. Mtn Mid nejspise mirne mekci nez Trango Trk a Rapace zase nejspise velice mirne tvrdsi nez Alasky. Alespon co se tyce podrazek. Alasky jsou vyssi, ze silnejsi kuze a vice drzi kotnik, takze v konecnem dusledku se Ti mohou pocitove zdat pevnejsi nez Rapace. Na druhe strane jsou Alasky vice polstrovane, nejspise trochu pohodlnejsi - i kdyz zrovna pohorky Salewy byvaji dobre udelane a pohodlne. Ale Rapace jsem nemel, mel jsem Crowy a zkousel jsem jeste Raven a uz si ani nepamatuji jake tezsi a "poradnejsi". Mountain Trainer nebo ktere (predchudce tech Mtn) mi na moji sirokou nohu tak dobre nesedely. bily uzsi - ale to je individualni a tehdy z nich vyrabeli i Wide verzi, kterou jsem nezkousel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Entik » ned led 8, 2023 19:23

Děkuju za odpověď.
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

PředchozíDalší

Zpět na Boty