Zimní boty kategorie B (B/C max)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod booze » pon led 9, 2017 12:34

skutrjohny píše:Co je lepsi?
Jit do zateplenych bot tohoto typu: https://www.blackcomb.cz/boty-salomon-t ... YDcw#46-23

a nebo do bot podobneho typu ale nezateplenych?

Podobne delaji The North Face tak je zkus najit. Chodi v nich u nas lesaci a chvali si je, co se tyce tepla a pohodli.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 12:43

Se podivej na outlet Rockpointu. Maji tam hafo zimnich bot, mozna neco najdes i na sve nohy, pri trose stesti na velikost napr. Garmonty nebo Mammuty a alespon nevyhodis takovou hromadu penez, kdybys zjistil, ze Ti nevyhovuji.

Edit: Je to blba adresa, kterou OF nedokaze dat do kodu v textu - tak si zkopiruj do prohlizece primo celou radku, neklikej na to primo:
http://www.rockpoint.cz/boty-sandaly-pa ... -398/?f233[]=2963&limit=30
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » pon led 9, 2017 14:11

fps píše: to záleží na jaké chození, a do jakých minusových teplo, taky záleží na tom jak často v zimě chodíš

jake chozeni? hrebeny, prudke stoupani, klesani, sneznice, teploty kolem nuly, -15.. trosku vsestranne, hlavne na nase ceskoslovenske hory. ted toho moc nenachodím, mam rodinne povinnosti, ale chci tu frekvenci zase zvyšovat :)
s tou vysokou gumovou obsazkou pocitam a je to uz pro me priorita. moc zateplene jsem uz taky zavrhl, jsou malo univerzalni. radeji koupim o něco vetsi boty a budu vrstvit. ten tvůj strucny "navod" s ponozkama se mi libi. musim si to ulozit :) ja konkretni typy ponožek nikdy moc neresil.

zatím se mi nejvic "libi" ty boty od Merrellu. cetl jsem nejake recenze a jak budu ve čtvrtek v Brne, zaskocim se na ne mrknout a odzkoušet. cena mne prijde super a oproti tomu staršímu modelu jsou i v kotniku vyssi, coz vidim jako plus.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 15:00

Jen pocitej s tim, ze ten system s dvema ponozkama je vymysleny pro obycejne boty a kdyz si koupis nejake zateplene, jako ty Merrelly, tak muze funbgovat uplne jinak. Na dvoje ponozek Ti do -15 v pohode staci uplne obycejne poradnejsi pohorky, tak pri -15 jako pri +30. Chodi takto hodne z nas.
Kdyz jsi vice zimomrivy na nohy, tak zkus spodnei ponozky ponekud hrubsi a v zime jeste muzes pod beznou vlozku vlozit nejakou zateplujici napr. z vlnene plsti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skutrjohny » pon led 9, 2017 18:12

apuka píše:Jen pocitej s tim, ze ten system s dvema ponozkama je vymysleny pro obycejne boty

vzdyt ty Merrellky nejsou kdovijak zateplene. dle popisu je v nich jen nejaky tenky fleece. nekdo je dokonce testoval na Nove Guinei. vsak ja se na ne mrknu a uvidim. celokozene nezateplene mam a nebudu kupovat druhe, jen kvui tomu, ze bych potreboval o pul cisla vetsi. to pouziti ponozek tady jeste nastuduji.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » pát říj 13, 2017 21:49

fps píše:Tak jsem se byl kouknout na Meindl Nordkap Pro Gtx,
koupil jsi je nakonec nebo nějaké jiné?
přivítám tipy (a zkušenosti) na boty do velké zimy v kategorii B nebo B/C, aspoň trochu prodyšné (ne tedy typické zateplené holínky) a ideálně s vyjímatelnou vnitřní botičkou - to je vlastně v této fázi výběru podmínka
odzkoušitelné v ČR

mimochodem, zkušenosti se Sorel tu nějaké jsou?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » sob říj 14, 2017 14:19

- Meindl Nordkap Pro Gtx jsem nekoupil, na turistiku jsou už dost robustní a moc zateplený, tady jsem o nich něco napsal
- poslední dvě zimy jsem používal La Sportiva Trango Ice Cube, kdyby měli zateplenou vyjímatelnou vnitřní botičkou, tak by pro mě byli na zimu dokonalé
- Sorel jsem taky zkoušel, a ty nejsou na turistiku moc vhodné, špatně drží nohu, na sněžnicích kotník dost trpí, měl jsem možnost loni v NT mluvit s jedním co měl Sorel Conquest, a tem mi právě říkal o tom že na sněžnicích špatně drží kotník, a to jsou ty Conquest z těch Sorel nejpevnější
- možnost je Makara Rysy, viewtopic.php?p=464537#p464537, ale do nich bych já nešel, v mojí velikost by vážili přes 3kg, a když bych ještě připočetl 2 kg ve sněžnicích, tak to bych už snad ani nezvedl nohu, a ještě k tomu nemají membránu
- turistické membránové B/C zateplené boty s vyjímatelnou vnitřní botičkou bohužel asi neexistují? žádné jsem nenašel, ale jestli někdo ňáké našel? tak na ně dejte tip! nejlépe kdyby ještě byli úplně bez kůže, a aby měli integrovaný návlek, něco jako La Sportiva G2 SM, ale chtělo by to pouze o něco měkčí podrážkou, ty jsem zkoušel v krámu, jsou až uvěřitelně propracovaný, ale ta podrážka je i na mě už moc, a to pro mě není problém ani C podrážka, kdyby tak šli na zakázku udělat s měkčí podrážkou? to je ale asi blbost něco takové od La Sportivy chtít? co myslíte?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod wawrik » sob říj 14, 2017 15:00

sobb píše:přivítám tipy (a zkušenosti) na boty do velké zimy v kategorii B nebo B/C, aspoň trochu prodyšné (ne tedy typické zateplené holínky) a ideálně s vyjímatelnou vnitřní botičkou - to je vlastně v této fázi výběru podmínka
odzkoušitelné v ČR
Neviem, ako veľkú zimu máš na mysli, ale do Arcteryxov Bora2 sa dá dokúpiť zimná vnútorná botička.

Pôvodne som ju chcel dokúpiť, ale štandardná botička bola OK pri skoro -20 °C, tak som sa na zimnú vykašľal. Do ako veľkej zimy je určená by si si musela vygoogliť alebo im napísať. Bota ako taká je inak dosť odolné, mäkké a pohodlné béčko. V BA ich majú v Outdoorguide.

Edit: Ešte mi napadlo, že sa robí aj kožená verzia tých topánok. Na zimu to bude asi lepší nápad, keďže koža lepšie izoluje... Ale či to nie je len kus nubuku nalepený na plaste netuším, v rukách som tie boty nemal.
Naposledy upravil wawrik dne ned říj 15, 2017 6:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Pierre111 » sob říj 14, 2017 16:06

Wawrik: poloautomaticke macky na to asi nasadit nejdou ze ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » sob říj 14, 2017 16:20

To asi spise na Acrux... Coz by taky byla jedna z moznosti pro sobba, jen se obavam, ze asi pevnejsi nez chce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » ned říj 15, 2017 9:52

hodně by mě zajímalo jak jsou tvrdý Arc’teryx Acrux AR? jestli jsou tvrdý jak La Sportiva G2 SM? a nebo jestli to nejsou třeba jen Céčka, a nebo dokonce B/Céčka? škoda že Arc’teryx Acrux AR nejsou někde u nás k vyzkoušení?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Will » ned říj 15, 2017 10:45

fps píše:hodně by mě zajímalo jak jsou tvrdý


Soudě dle patek na automaty to budou spíše D..
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » ned říj 15, 2017 11:56

dle mě to že mají drážky na mačky vůbec nemusí znamenat to že to jsou Déčka, mám La Sportiva Trango Ice Cube které mají taky drážky na mačky, a ty jsou něco mezi B/C a C, když tak koukám na videa těch Arc’teryx Acrux AR, tak mě tedy připadají maximálně na Céčka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Will » ned říj 15, 2017 16:43

fps píše:La Sportiva Trango Ice Cube které mají taky drážky na mačky,


Věděl jsem, že to vytáhneš, vyjímka.
Nicméně dle fotek lezou v nich ledy,
takže skoro s jistotou D 8)
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » ned říj 15, 2017 18:02

Hele, ze maji boty drazky i vepredu, fakt vubec nemusi byt D...

Mam Asolo Granity, predni i zadni drazky jsem nechal odbrousit, ale byly tam - a jsou to ciste C-cka. A u novejsich botech (na rychle horolezeni a "speed hiking") bych rekl, ze jsou to boty casto jen co byvaly pred par lety lepsi B/C... Vzhledem k tomu, ze posledni rok jsem mel v rukou (a castecne na nohou) opravdu hodne ruznych modelu, vim o cem mluvim.
Tam jde spise o to, ze maji vyztuz v podrazce, ktera udrzi plnoautomaty, ale jeste to nemusi nutne znamenat, ze se Ti v nich bude chodit jako ve starych D-ckach. Ty technologie taky sly dopredu.

Ale nevidel jsem ty Arcteryxy (stejne jako ty nebo prakticky vsichni na OF), takze toto je spise teoreticka uvaha. By bylo treba je nekde kouknout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod remy77 » ned říj 15, 2017 21:44

Will píše:
fps píše:La Sportiva Trango Ice Cube které mají taky drážky na mačky,


Věděl jsem, že to vytáhneš, vyjímka.
Nicméně dle fotek lezou v nich ledy,
takže skoro s jistotou D 8)


Aj podla tohto videa su D
https://youtu.be/iHhq-KFkBW4
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod Will » pon říj 16, 2017 5:56

apuka píše:Ale nevidel jsem ty Arcteryxy (stejne jako ty nebo prakticky vsichni na OF), takze toto je spise teoreticka uvaha. By bylo treba je nekde kouknout.


Tuším, že Google docela jasně napoví, stačí umět hledat :twisted:
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » úte říj 17, 2017 21:55

díky všem :)

fps píše:- Sorel jsem taky zkoušel, a ty nejsou na turistiku moc vhodné, špatně drží nohu, na sněžnicích kotník dost trpí, měl jsem možnost loni v NT mluvit s jedním co měl Sorel Conquest, a tem mi právě říkal o tom že na sněžnicích špatně drží kotník, a to jsou ty Conquest z těch Sorel nejpevnější
zrovna tyhle jsem měla trochu v hledáčku, ale teď koukám, že recenze jsou na ně špatné i co do výdrže ... a pokud se zdají býti na prd i na sněžnice :((

Co se týče Arcteryx, tak Bora bude pro tohle použití málo (jinak zajímavá botka) - jednak nízká a druhak teď potřebuju pořídit fakt "drtiče mrazu", zvlášť pro ty moje furt zmrzlé nožky. No a Acrux je zas moc - potřebuju totiž rozumně měkkou podrážku. Tím jsou ostatně všechny horolezecké botky mimo hru.

Asi má fps pravdu, že v týhle kategorii snad nic kromě těch Meindlů nebude u nás k dostání :|

Když vezmu nakonec v úvahu zateplené botky bez možnosti vyjmout vnitřní botičku, jaké s tím kdo máte zkušenosti při delších zimních bivakovacích výletech? Čítám, že ten zateplený vnitřek zmrzne na šutr, když není možnost boty vysušit. Jak se to pak chová? Zmrzlý kožený pohory ještě rozchodím, ale co tohle? Je to vůbec použitelné? (použití vapor barrier beru až jako poslední možnost)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod vonkreuz » stř říj 18, 2017 5:58

A co Hanwg? Maji dost velkou radu zateplenych bot.
S vyndávací botičkou jsou Abisko GTX a podle piktogramu jsou i na sněžnice.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » stř říj 18, 2017 17:47

Ty Abiska vypadají dost dobře :)
Ale nemám je kde odzkoušet. Navíc se zdá, že číslování začíná od 6, většinou nosím pětky, i když tady může sedět i šestka. Ale bez vyzkoušení je to na houby.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » čtv říj 19, 2017 10:03

Hanwag Abisko vypadají dost dobře, jen jak je vyzkoušet když je u nás nikde nemají? číslováni máji divné, jen do 11,5, já mám ale 12, u těchto bot to bude s číslováním asi trochu jinak?

P.S.
kdo je u nás oficiálním dovozcem bot Hanwag?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skleník » čtv říj 19, 2017 10:26

Oficiálním dovozcem Hanwag je české zastoupení Fenix Eastern Europe GmbH
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » ned říj 22, 2017 12:39

Chápu dobře, že to je tedy adresa v Průhonicích a fjallraven.cz?
Na tom švédském mejlu tedy komunikují normálně v češtině?
Dík.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod skleník » ned říj 22, 2017 14:25

Ano, sídlí v Průhonicích.
Jinak e-mail, který snad pomůže je Pavel.Hanus(zavináč)fenixoutdoor.cz
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod sobb » ned říj 22, 2017 18:39

děkuju :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » úte říj 24, 2017 15:23

objevil jsem Fitwell Backcountry, nevypadají špatně, ty by se asi dali objednat u warp-sportu, tady jsou dobrá videa, i třeba jak je dělají, to je dobré pokoukání
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod zonn » úte říj 24, 2017 16:46

Boty na snowboard?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod fps » stř říj 25, 2017 7:09

já vidím na fotkách že je používají i na mačkách nebo lyžích které mají podobné vázaní jako sněžnice?
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
3.jpg (62.7 KiB) Zobrazeno 12543 krát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní boty kategorie B (B/C max)

Příspěvekod apuka » stř říj 25, 2017 10:46

Jo, vsak tam pisou "A cross-breeding boot combining a mountaineering and a snowboard boot.", tj. kombinace snowboardovych a horolezeckych bot.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty