Pohory s vysokým komínem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » čtv led 5, 2017 20:29

Zdravím, takže nakoľko nastala tá zima a ja mám svoje labky rád v teple a navleky sú dosť otravné tak som si zadovážil
nové škrpále od firmy ANDREW, konkrétne NEPÁL HIGH HUNTER. Nakoľko ich ANDREW ponúka v nubuku a ja radšej Perwanger tak reku opáčim či by ich neušili z Perwangeru a oni, že no problémo. Tak slovo dalo slovo rozmery nohy mali od minula ako som objednával NEPÁL TREK tak nič nestálo ceste vo výrobe a topánky boli za nejaké dva mesiace doma, mali byť síce do 6 týždňov, ale no vždy sa môže niečo pritrafiť :) Takže topánky sú z Perwangeru so zateplením Windtherm, výška 34,5 cm, váha pri veľkosti 44,5 nejakých 1150 gramov jedna, čo myslím,že je celkom slušná váha pri tej výške. Dal som si ich ušiť o pol čísla väčšie ako NEPÁL TREKy, na zimu nech je radšej väčšia rezerva a dobre som urobil, sedia mi ešte o málinko lepšie ako NEPÁL TREK je málinko viac priestoru v oblasti kĺbov prstov čo sa mi javí hlavne v zime ako dobré.Čo sa týka vodeodolnosti, aj po 4-5 hodinách chodenia v mokrom snehu bola koža takmer úplne suchá až na malinké vlhké fliačiky pri špičke.Mal som trocha obavy ako sa bude v nich chodiť hore strmým kopcom vzhľadom na to, že sú hodne vysoké,ale bol som veľmi milo prekvapený ako sa mi v nich perfektne stúpa aj hodne strmým terénom. Jedna vec by tu ešte bola, je dobré nosiť trojštvrťové spoďáre, páč dvoje ponožky, spodky a nohavica je trocha nepohodlné lýtko sa zahrieva viac ako je treba, nieje to však také tragické, ale kôli komfortu to je oveľa vhodnejšie . S topánkami som absolútne spokojný, ťažko si predstaviť niečo lepšie :-.. Jo ešte cena 304 eur aj s poštovným, nie síce ľudová ako sa hovorí, ale neľutujem ani jedno euro, čo som za ne dal :wink: Ešte nejaké fotos https://www.zonerama.com/2jljv/Album/2561717
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » čtv led 5, 2017 20:44

moc pěkný, kolik mají komfortní teplotu? co je to za kategorii tvrdosti? B/C? koukám že tady mají Andrew Nepal Hunter High Perwanger WinTherm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » čtv led 5, 2017 20:59

Tvrdosť B/C, teplota ťažko povedať mňa oziabe v nezateplených botoch aj kolo nuly, tieto som mal zatiaľ pri nejakých -6C abolo mi v nich fajn aj keď so sa moc nehýbal uvidíme zajtra, má byť celkom slušný mráz tak uvidíme, dám vedieť :wink: Hmm, to sú tie moje, mám ich cez nich :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Will » pát led 6, 2017 19:36

fps píše:-dle mně Hanwag Alaska nejsou v kotníku B/C, pro mně jsou měkké, kategorie B


Tos neměl psát, jsis naběhl, zachvíli přijde mike a vynadá ti,
že nic podobného jako termín B, B/C v kontíku neexistuje :D..

Jinak pokud se bavíme o fixaci kontíku, tak LS Cube GTX,
nijak zvláště kotník nedrží(pocitově), ale při drobných uklouznutích
zatím se mi nic nestalo.
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » pát led 6, 2017 20:16

No, tak som zasa dnes trocha otestoval, teplota viac menej -10 C šiel som dosť pomalým tempom s častými zastávkami.V topánkach bolo fajn, ale pri dlhších zastávkach, kôli foteniu ma po 1-2 hodinách začala trocha oziabať ľavá noha, keď so začal chodiť zasa sa zahriala, ale chlad som cítil stále, ale to nie je smerodajné asi sa mi nejak slabo prekrvuje, lebo mi býva chladno aj keď je 10 nad nulou. Takže pre niekoho iného to je viac menej nezaujímavé hodnotenie. ANDREW to zateplenie udáva do - 20C čo môže byť aj pravda, ale ja by so potreboval asi tak do -80C, aby mi bolo teplo pri -30C :mrgreen:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod RUMcajs » pát led 6, 2017 23:02

Mam 4 mesice aktivne nosene Meindl Taiga GTX.

Nosim je jen pri venceni psa.
Koupeno hlavne kvuli brodivosti a ochrane pred vresem a vetvema.
Obcasny vyslap po kamenech a suti na nejaky kopec.

Snerovani spickove, podrazka je ciste "B".
Jen me trosku vadi ze nejsou v kotniku pevnejsi.

V porovnani s Vakkum GTX
jsou v kotniku velmi mekke.
Chybi jim vice polstrovani.

Kdybych kupoval znova zrejme bych poridl tvrdsi model Dowre.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 10:50

Will píše:
fps píše:-dle mně Hanwag Alaska nejsou v kotníku B/C, pro mně jsou měkké, kategorie B


Tos neměl psát, jsis naběhl, zachvíli přijde mike a vynadá ti,
že nic podobného jako termín B, B/C v kontíku neexistuje :D..

tohle jsem sem napsal už před rokem (pát led 15, 2016 21:15)

Will píše:Jinak pokud se bavíme o fixaci kontíku, tak LS Cube GTX,
nijak zvláště kotník nedrží(pocitově), ale při drobných uklouznutích
zatím se mi nic nestalo.

tak s tímhle nesouhlasím, jak La Sportiva Trango Cube tak i La Sportiva Trango Ice Cube jsou v kotníku minimálně B/C, skvěle drží kotník, jak by špatně drželi kotník, tak bych je nepoužíval, a nekupoval bych po 24 měsících další La Sportiva Trango Cube, já potřebuji minimálně B/C v kotníku, o hodně lépe drží kotník něž třeba Asolo Freney XT, La Sportiva Trango Alp, Hanwag Alaska, Lowa Tibet Pro, Meindl Vakuum, stejně dobře jako Asolo Lhasa, Dallape Marmolada, Fitwell Giove, La Sportiva Pamir, Meindl Air Revolution 5.3, Meindl Island, Meindl Perfekt, Meindl Lhasa
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 10:57

Tecumseh píše:ale ja by so potreboval asi tak do -80C, aby mi bolo teplo pri -30C :mrgreen:

tak to by byli lepší Meindl Nordkap Pro Gtx
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » sob led 7, 2017 11:06

RUMcajs píše:Kdybych kupoval znova zrejme bych poridl tvrdsi model Dowre.

pěkné, ale kdybych já kupoval kožené, tak určitě ne z nubuk kůže
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » ned led 8, 2017 9:36

fps píše:
Tecumseh píše:ale ja by so potreboval asi tak do -80C, aby mi bolo teplo pri -30C :mrgreen:

tak to by byli lepší Meindl Nordkap Pro Gtx

No za jedno sú škaredé navyše handráky a za druhé nie som si celkom istý či by to bolo lepšie, chyba bude niekde u mňa, asi si zadovážim nejaké vykurovanie :mrgreen: niečo takéto https://www.nakupunas.sk/Digitsole-Warm ... d23186.htm
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 0:44

Tecumseh píše:chyba bude niekde u mňa

Zkus se kouknout do vlakna o adaptogenech, treba by ti pomohl nejaky druh zensenu. Aspon na mne tak pusobi, nohy se lip prohrivaji a kdyz ho beru dyl, tak je mi na ne vylozene horko a musim s nim prestat.

Tecumseh píše:asi si zadovážim nejaké vykurovanie :mrgreen: niečo takéto https://www.nakupunas.sk/Digitsole-Warm ... d23186.htm

To je bomba. Vlozky do bot ovladane mobilem pres BT :D Mozna doslova, jestli jsou baterky od Samsungu a obcas zacne nektera v bote horet ;-) Sice pisou, ze jsou odolne a bezpecne, ale to si urcite u Samsungu mysleli taky :twisted: Skoda, ze tam nikde neni, jakou maji baterky kapacitu, ale vzhledem k vaze asi nebude uplne mala. Navic to jeste pocita kroky, parada. Kdo si to prvni poridi? Uz vim, pavproch, ten si stezoval na problemy s prokrvenim koncetin a navic ma ten novy smartfoun... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod apuka » pon led 9, 2017 8:37

mike píše:To je bomba. ... Mozna doslova, jestli jsou baterky od Samsungu a obcas zacne nektera v bote horet ;-) Sice pisou, ze jsou odolne a bezpecne, ale to si urcite u Samsungu mysleli taky :twisted:
Miku, zase mirne mimo. Baterky nebyly od Samsungu, dokonce pokud si dobre spominam, vymenili i dodavatele. Co Samsung posral, to byl design - chteli co nejmensi, nejplossi mobil nacpany co nejvice vecma, nenechali prakticky zadne misto kolem baterky, kde by mohl proudit vzduch, tak se to proste zahrivalo. Takze tomu by nepomohla baterka od kohokoliv jineho. Alespon tak si to vysvetluji mnozi odbornici.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16590
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » pon led 9, 2017 8:44

RUMcajs píše:V porovnani s Vakkum GTX
jsou v kotniku velmi mekke.
V čom ti to vadí? Chceš mať pocit tvrdšej topánky alebo sa bojíš podvrtnutia? Ak ide o podvrtnutie, vôbec to nevadí. Dlhé roky som nosil vysoké Meindl Torup, je to mäkučká béčková papučka - na pocit to kotník nedržalo vôbec, ale akonáhle som sa niekde pošmykol, cítil som, ako ten vysoký komín zaberá a nedovolí kotníku žiadnu nadmernú výchylku. Z hľadiska prevencie pred zranením kotníka to boli moje najlepšie topánky. Škoda, že sa už nerobia, takto musím nosiť tie staré, stokrát dotrhané a opravované.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod RUMcajs » pon led 9, 2017 9:12

Meindl Taiga chyby vice polstrovani a materialu v oblasti kotniku.
Kuze je "hubena" a trochu se krouti.

Velkost chodidla mam spravnou, svalu v oblasti kotniku a "masa" tak nejak vseobecne moc nemam.
Takze musim botu mnohem vice utahovat az se bojim ze urvu snerovani.

U Vakuum je vice vnitrniho polstrovani.
To by jsem chtel u vysokych tez.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod mike » pon led 9, 2017 18:07

@apuka: s vama autistama je potiz. Soustredite se na nedulezity detail a podstata vam uplne unika :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Boty