Pohory s vysokým komínem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod birkov2001 » čtv pro 24, 2015 10:52

Ahoj,

na netu mě zaujali tyhle botky

http://innak.cz/asolo-cotopaxi-nbk-gv-tundra/cs/detail/15/6c7ced75b7c7934a237494ca4f501c8ebc56d608#

má s s nimi někdo zkušenosti? Případně dokážete dopoduručit jiné hodně vysoké pohory? Jak se v tom chodí?
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » pát pro 25, 2015 9:35

No neviem tvoje pohnútky, ale prečo chceš také vysoké boty keď ani nemáš predstavu ako sa v nich chodí :-k , mal si na nohách niekedy vojenské kanady ?Je to síce skoro neporovnateľné, ale akú takú predstavu by Ti to dalo, osobne som zvažoval tieto http://www.andrewshoes.com/prodotti/it/hunting/67/ ,výhoda je, že ich môžeš mať aj zateplené, pokiaľ by si chcel, čakacia doba okolo dvoch mesiacov,ale máš istotu,že nestáli 2 roky v nejakom sklade ...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod revid4 » pát pro 25, 2015 23:11

Mám
asi 14 let letní
http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=114

a 11 let zimní
http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=119

Oboje doporučuji

oboje jsem ochodil tak, že jsem je nechal ve Zlíně znovu podrazit .... a fungují dál ...
Hlavně do sněhu a mokra pořádně krémovat i když mají membránu .... když kuže vyschne není otěru vzdorná.


Měl jsem před tím vysoké Hi-Tec a po roce a půl jsem je ochodil a vyhodil to se podrážet nevyplatílo.
Ty určitě nedopoučuji.
revid4
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pát kvě 4, 2012 14:32

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod birkov2001 » ned pro 27, 2015 9:29

S vojnou jsem měl svého času odklad a pak už byla povinna služba zrušená :-) Logicky mi vychází, že taková botka bude dobrá do hodně kamenitého terénu, kde může hrozit podvrtnutí kotníku. Spíš se divím, pokud je takový typ boty nej, tak proč je tak málo rozšířen.
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod TimTaylor » ned pro 27, 2015 10:25

Na vojně jsem byl a kanady hodně aktivně nosil, a nejenom na vojně, dodnes je někdy tahám jako pracovní boty do lesa. Vysoké boty mají smysl, pokud "hrozí" zranění kotníku, kdy ti právě mají pomoct v tom, aby se to nestalo, docela silně ti fixují kotník, aby jsi se nezranil (teda měly by). Takže jsou podobné boty dobré na skoky (seskok s padákem třeba, skok s báglem dolů z korby auta - věř že vím o čem mluvím), nebo třeba do kamenitého terénu, pokud taháš těžký batoh delší dobu. Na běžné nošení to je ale pro 99% lidi zbytečné. Tohle bude mít smysl někam do těžkého terénu (kamenitá suť, vysoká mokrá tráva/keře, podmínky mimo civilizaci) a budou mít velkou nevýhodu - vělkou váhu. Taky v nich skoro neohneš nohu (je třeba problém si kleknout, protože ti budou silně fixovat kotník). Podle mě jsou ty boty pro podmínky střední Evropy zbytečné....
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod birkov2001 » ned pro 27, 2015 13:38

No já právě často jezdím mimo civilizaci a nezřídka chodím mimo značené cesty zpravidla vždy s krosnou. Zatím mi normální pohory stačily, tak právě nevím, jestli to skutečně bude přínos, nebo to bude ve znaku "lepší mít a nepotřebovat.."
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » pát led 1, 2016 15:35

birkov2001 píše:Logicky mi vychází, že taková botka bude dobrá do hodně kamenitého terénu, kde může hrozit podvrtnutí kotníku. Spíš se divím, pokud je takový typ boty nej, tak proč je tak málo rozšířen.

protože jsou zbytečně moc vysoké a těžké, na pořádné zpevnění kotníku stačí když je bota vysoká něco nad kotník, je ale důležité aby byla bota tvrdá v kotníku aspoň B/C

birkov2001 píše:No já právě často jezdím mimo civilizaci a nezřídka chodím mimo značené cesty zpravidla vždy s krosnou. Zatím mi normální pohory stačily, tak právě nevím, jestli to skutečně bude přínos, nebo to bude ve znaku "lepší mít a nepotřebovat.."

to se v přírodě pohybujeme stejně, a mně vždy stačili boty které jsou vysoké něco nad kotník, tim že budou ještě vyšší, nic nezískáš, jenom vyšší váhu, což není přínos
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » pát led 1, 2016 16:40

fps píše:protože jsou zbytečně moc vysoké a těžké, na pořádné zpevnění kotníku stačí když je bota vysoká něco nad kotník, je ale důležité aby byla bota tvrdá v kotníku aspoň B/C
To sú neuveriteľné nezmysly, dúfam, že to niekto nezoberie vážne... Je to presne naopak! Aj mäkučká béčková bota, ktorá je vysoká, drží kotník lepšie, ako akákoľvek B/C kotníková topánka. Nosím vysoké boty dlhé roky a ten efekt sa nedá nevšimnúť.

fps píše:.. tim že budou ještě vyšší, nic nezískáš, jenom vyšší váhu, což není přínos
Získa tým dve zásadné veci: po prvé lepšiu fixáciu kotníku, po druhé minimálne padanie bordelu z cesty do topánky. Ani si už nespomínam, kedy som naposledy z mojich vysokých Meindl Torup vyťahoval nejaké ihličky alebo lístie, ale z obyčajných kotníkových topánok vrátane LaS Trango Cube niečo vyberám v kuse. A pár váži konkrétne 1380 g, tak by ma zaujímalo, kde je tá vyššia váha, čo spomínaš. Je to priemerná hmotnosť aj medzi béčkami.

Bohužiaľ sa mi pred dvoma týždňami dostala ľavá topánka medzi driftujúci balvan veľkosti autobusu a štrkovú stenu zosuvu, a mám teraz zboku vydratú peknú dieru, takže sa obávam, že dožili. A náhrada nie je, už sa nevyrábajú :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod apuka » úte led 5, 2016 9:29

wawrik píše:Aj mäkučká béčková bota, ktorá je vysoká, drží kotník lepšie, ako akákoľvek B/C kotníková topánka
...
Získa tým dve zásadné veci: po prvé lepšiu fixáciu kotníku, po druhé minimálne padanie bordelu z cesty do topánky.
Wawriku, jsi si tim jisty??? Podle mne boty typu Alaska nebo LS Nepal (tj. s trema hackama nad kotnikem) fixuji a chrani kotnik naprosto dostatecne. Samozrejme za predpokladu, ze jsou dobre utazene az nahoru. Vys ty boty uz nemaji co chranit z kotniku.
Myslim si, ze ty vyssi boty se delaji spise jako "boty do lesa a sajrajtu", napr. pro lovce, tj. spise chrani nohu az nad kotnikem, nejvice proti podrostu, spadlym vetvim, kamenum, atd. Takze Tebou popisovana vyhoda mene sajrajtu v bote je OK, lepsi fixace kotniku uz asi moc ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Guly » úte led 5, 2016 10:07

Nosíš ich aj v lete? Pretože predpokladám, ze sa v tom musia parádne potiť nohy, keďže horné odvetrávanie počas chôdze nie možné. Prečo si sa rozhodol pre také netradičné topánky? Mne sa už Hanwag Alaska zdali privysoké, nehovoriac o LS Nepal Evo Trek.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » úte led 5, 2016 10:25

Nosím a nohy sa mi nepotia o nič viac ako v kotníkových topánkach. Oproti Alaskám (alebo Meindl Islandom, už si nepamätám, ktoré som mal) sa mi potia menej. Možno kvôli tomu, že Torup sú mäkšie a noha sa v nich v tom bezpečnom rozsahu viac hýbe, takže tá meindlácka Air Pump (či Air Revolution či ako sa teraz tá ich technológia volá) viac pumpuje. Ale to je teória vycucaná z prsta.

A rozhodol som sa pre ne práve preto, že sú vysoké a zároveň ľahké. Nemusím každú hodinu a pol zastavovať a vyberať si kamienky či ihličie, a hlavne mi lepšie držia kotník - banálne zranenie niekde v prdeli tri dni od najbližšieho človeka neriskujem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod apuka » úte led 5, 2016 10:30

@wawrik: Ale s cim to srovnavas? Ted mas kanarkove boty, ty ale jsou s dvema ocky, to jsou jine boty, nez jsem psal. Tam ten vrsek konci tesne nad kotnikem, navyse takove boty maji vetsinou "vykrojenou" zadni cast, cimz kotnik drzi o dost mene. Ale ty s trema ocky jsou o dobrych par cm vyssi a fixujes i svaly nad kotnikem. Co je jeste nad tim, se samotnym kotnikem nemuze mit nic spolecneho.
Samozrejme ted nemluvim o extremni situaci, kdyz se Ti zvrtne noha tak, ze roztrhne tkanicky/vytrhne hacky a noha se Ti v kotniku zlomi, v takove situaci muze pomoci o jeden hacek vic, vice se rozlozi sila (efekt trhaci brzdy) ale o beznych rizikovych situacich pri treku, ale spise se Ti stane to same. Teda napr. na vojne v kanadach (to odpovidalo B-ckove bote) se mi rozhodne nezdalo, ze by muj kotnik byl nejak dobre fixovany, i v Asolo Powermatic100, co je dost nizka bota jsem mel nesrovnatelne lepsi pocit. A co jsem mel (taky spise B-ckove) nejake Garmische s trema hacky nad kotnikem, tak tam jsem mel kotnik fixovany skoro jako v sadre :-).
A Guly dobre spomenul jednu nevyhodu vyssi boty - aby Ti fungoval kominovy efekt, musel bys nosit podkolenky...

Ale jasne, nechci Ti brat Tvuj nazor - Tobe takove boty vyhovuji, tak je nos a budes spokojeny, ja na nich pro me vyuziti nevydim skoro zadny prinos (na ten sajrajt bych mohl pouzit lehky prodysny navlek) , zato par nevyhod jo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod grco » úte led 5, 2016 10:49

@wawrik: a neobmedzuje ta ten vysoky komin niekedy pri pohybe? napriklad v situacii, keby si potreboval 1 nohou vystupit na vysoky schod, takze potrebujes lytko naklonit hodne dozadu?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » úte led 5, 2016 11:00

apuka: Ja predsa nikoho nepresviedčam, aby nosil vysoké boty. Ani teba. Sám bežne do hôr nosím mäkké bežecké kotníkové Salomony. A čo to melieš o počte háčikov na kotníku fakt netuším, reagoval som len na fpsove všeobecné tvrdenie, že stačí tvrdá B/C bota a kotník je fixovaný rovnako dobre. No nie je. A vysoká B/C bota (napríklad Meindl Taiga, aby som hovoril len o topánkach, s ktorými mám skúsenosť) drží kotník neohnuteľne. V tom sa mi už aj zle chodí.

A s čím to porovnávam je o príspevok vyššie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » úte led 5, 2016 11:15

grco píše:@wawrik: a neobmedzuje ta ten vysoky komin niekedy pri pohybe? napriklad v situacii, keby si potreboval 1 nohou vystupit na vysoky schod, takze potrebujes lytko naklonit hodne dozadu?
V extrémnych polohách je tá pohyblivosť obmedzená, takže v tomto prípade by ťa to asi obmedzovalo (ale to ťa teda musí obmedzovať aj B/C bota). Ale ja si nespomínam, že by som sa s tým stretol, mne je pohyblivosť dostatočná. Pri bežných náklonoch je kotník oveľa voľnejší ako v tvrdých botách, až keď prichádza nejaká krajná poloha (napríklad sa mi noha pošmykne na kameni), tak cítim, ako komín ten pohyb zachytí a nedovolí prudký ohyb členku.

Keď robím viac dní za sebou dlhé etapy (10-12 hodín), tak ku koncu mám také situácie niekedy aj dve, keď si uvedomím, že toto by v kotníkových topánkach už bolo o vyvrtnutom kotníku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod grco » úte led 5, 2016 11:17

@wawrik: no prave, ze akoze niekedy mam pocit, ze ma obmedzuje aj "normalne" vysoka bota, tak ma zaujimalo, ze jak je to v tych tvojich "cizmach" ;) diky
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod apuka » úte led 5, 2016 11:54

wawrik píše:A čo to melieš o počte háčikov na kotníku fakt netuším, reagoval som len na fpsove všeobecné tvrdenie, že stačí tvrdá B/C bota a kotník je fixovaný rovnako dobre. No nie je.
A ja jsem reagoval na Tve tvrzeni, ze "Aj mäkučká béčková bota, ktorá je vysoká, drží kotník lepšie, ako akákoľvek B/C kotníková topánka." A ked nevis "o com meliem" s hackama/ockama nad kotnikem, tak to je blbe. Bo je docela rozdil, jestli chodis v (relativne) nizkych kotnikovych B/C botach s dvema hacky a jeste snizene vzadu nebo s o 3 i vice cm vyssi a vzadu stejne vysoke bote jako vepredu. V takovych B/C botach budes mit kotnik fixovany stejne dobre jako ve vyssich (se 4 nebo i vice haciky/ocky nad kotnikem). Vcetne situaci, ktere popisujes. Pokud to Tobe tak nedelaly, tak si je mel spatne zavazane (vim o cem mluvim, manzelka zvykla mit jak Alasky tak Islandy zavazane tak, ze na vrchu by tam clovek strcil mezi jeji nohy a botu celou dlan, nemela rada to fixovani).
A promin, ale co pises, ze je "pri beznych naklonoch kotnik ovela volnejsi" a "az ked prichadza nejaka krajna poloha, tak citim, ako komin ten pohyb zachyti a nedovoli prudky ohyb clenku" je o necem jinem jako o fixovani kotniku. Toto Ti mnou popisovane boty udelaji taky - podivej se, z ceho se sklada lidsky kotnik a rekni mi, kterou cast muze zachytit ta cast boty, ktera je nad vyskou napr. Alasek?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod wawrik » úte led 5, 2016 13:59

To je zasa debata ](*,)

Napíšem, že B/C mi kotník lepšie nedržia, ale ty vieš, že to je kvôli dvom háčikom.

Napíšem, že som mal aj tie tvoje trojháčikové, ale ty vieš, že som ich mal zle zaviazané.

Napíšem, že béčka s vysokým komínom držia lepšia, ale ty vieš, že nedržia, pritom si žiadne na nohe nemal.

Takže šup zasa naspäť na twitlist, toto je čistá strata času. Radšej ho venujem niekomu, kto naozaj stojí o odpovede, a nie o prihrávky na storiadkové múdrosti.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod grco » úte led 5, 2016 14:44

Co je twitlist?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod mike » úte led 5, 2016 16:39

@apuka: ja teda Alasky nosim furt a z fixace kotniku nijak zvlast odvazany nejsem. Uz se mi pakrat stalo, ze jsem blbe slapul a kotnik dostal docela zabrat. Bota sice podrzela, ale bylo to na hrane, jednou jsem pak par dni kulhal. Ten vrsek na to neni vysoky a pevny dost a verim, ze vysoky komin by zafungoval lip.

S bordelem v botach nemam problem, mam pres boty pretazene kalhoty a konce nohavic stazene snurkou (Ternua, skvela vychytavka). Vysoke boty by pomohly v lese, zrovna mam nad botou pekny slinc pres holen od ostruzini. Pres kalhoty i ponozku, mrchy jsou ostre a pevne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Guly » úte led 5, 2016 17:52

Mňa celkom wawrik presvedčil, že to môže celkom dobre fungovať, hlavne mimo chodníkov v strminách a nerovnom povrchu. Viem si to živo predstaviť. Zopárkrát v takomto teréne mimo značkovaných chodníkov som šliapol bolestivo na hranici úrazu a keď si to znovu predstavím, tak tá vysoká topánka by to určite zachytila. Nehovoriac o tom ihličí, kamienkoch a Inom bordele a ostružín a malinčia, tiež mám zopár jaziev. Mňa to celkom presvedčilo, že vysoká topánka môže byť celkomdobrý nápad a funguje, len mňa to doterz samého nikdy nenapadlo.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod apuka » stř led 6, 2016 14:20

@wawrik (i kdyz to asi cist nebudes): Jo, je to debata, reagujes na veci, ktere jsem nepsal...
"Napíšem, že B/C mi kotník lepšie nedržia, ale ty vieš, že to je kvôli dvom háčikom." - nic takoveho jsem netvrdil, precti si to poradne, uvedeny vyvod je jen Tvuj vymysl.
"Napíšem, že som mal aj tie tvoje trojháčikové, ale ty vieš, že som ich mal zle zaviazané." - psal jsem, ze pokud Ti nektere B/C boty s trema hacky (nikdy jsem to nepausalizoval na vsechny, "typu Alaska a LS Nepal" znamena jim podobne konstrukce komina - vlastne ted koukam, ze ty novejsi modely Alasek uz taky maji komin smerem dolu a vykrojeny, ja jsem myslel na starsi, co jsem manzelce vyhazoval pred dvema tydny, ty byly jeste "normalni") dobre nefixuji kotnik, tak je to nespravnym zavazanim. Jina vec je, ze pokud takovou botu zavazes, aby Ti poradne fixoval kotnik, mas problem v nem udelat nektere pohyby - stejne jak ve vysoke bote.
"Napíšem, že béčka s vysokým komínom držia lepšia, ale ty vieš, že nedržia, pritom si žiadne na nohe nemal." - z principu nemohou drzet, protoze ta cast, co je navyse tech mnou spomenutych B/C uz s kotnikem nedela vubec nic. Pokud mi neveris, tak se podivej na anatomii kotniku (clenku) a jeho vazivoveho aparatu (napr. tady mas toho dost popsane, vcetne zraneni a posilovani po zraneni, atd.). Ano, nektere svaly a vazy mohou lepe podrzet a v pripade problemu s uz poskozenym kotnikem se bude ten kotnik min namahat, ale jak vyvrtnuti, tak i zlomeni kotniku Ti zabrani i dobra a spravne zavazana mnou spominana B/C bota.
Ja ani v nejmensim nepopiram, ze vyssi bota muze lepe zabranit natazeni nebo natrhnuti svalu a slach nad kotnikem a zasahujici i k nebo i pod kotnik(u), ale at se na mne nikdo nezlobi, to uz neni o kotniku ale o tech svalech a slach, ktere ke kotniku nepatri. Pro nekoho vsechno, co ho bude bolet mezi slapeji a prostredkem holene je "bolest kotniku" - ale pravda to neni. Bylo by vhodne se vyjadrovat ponekud presneji...
A jeste jedna vec - nevim, proc tvrdis, ze jsem nikdy na nohou vysoke boty nemel? Jednak jsem spominal, ze jsem mel kanady (dva roky vojenske katedry + vojna, tri ruzne pary) a jedna (to jsem nepsal) kratkodobe jsem obcas nosil nekolik ruznych vyssich bot, mozna o malo mekcich nez Tvoje Meindly. Ale stejne nejvice kotnik a celou spodni cast nohy jsem nejvice citil fixovany v tech spomenutych Garmisch botach.
@mike: Jak pisu, asi ty Alasky - i kdyz uz ty nove nejsou, co byvaly, viz ma poznamka vys - Ti dokazu fixovat kotnik dostatecne, pokud je (k tomu) dobre zavazes - ale, jak taky pisu, potom budes mit problemy s pohyblivosti nohy v jistych polohach.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod mike » stř led 6, 2016 17:02

Tobe mozna, mne ne. Zkus vytocit chodidlo dovnitr a stoupnout si na vnejsi hranu. Takhle se da kotnik zlomit, tomu Alasky zabrani, ale bolestivemu zraneni ne. Presne takhle jsem si pred par lety stoupnul, chvili mel cerno pred ocima a bolelo to asi tyden. Zavazane jsem je mel normalne tj. aby to neutlacovalo krevni obeh. Vysoka bota by IMO podrzela vic, protoze by se noha opirala o vetsi plochu.

Jsem zvedav, jestli nekdy objevis kouzlo mezer mezi odstavci...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » stř led 6, 2016 17:18

S tým súhlasím, mám Alasky pekných pár rokov a môžem potvrdiť, že nejak extra členok nedržia, možno iné B/C boty sú na tom lepšie...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod booze » stř led 6, 2016 17:25

@mike Dobra nahoda. Komplic tak vcera debilne slapl a kotnik ma jak balon. Boty mel Scarpa Kailash GTX
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod mike » stř led 6, 2016 17:29

To je hned, nedavas pozor, nekoukas pod nohy, slapnes na diru... Mne to tenkrat ani moc nenapuchlo, ale o to vic bolelo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Guly » stř led 6, 2016 22:50

Tecumseh píše:S tým súhlasím, mám Alasky pekných pár rokov a môžem potvrdiť, že nejak extra členok nedržia, možno iné B/C boty sú na tom lepšie...

Tak s týmto výrokom by som si dovolil zásadne nesúhlasiť. Držia členok a dokonca viac ako váčšina trekových topánok. Každé celé vibramy držia členok a robia mu zásadnú oporu. Keby si pochodil mimo značkovaného chodníka a po skalách na striedačku s polovičnými topánkami a potom s Alaskou tak ten rozdiel by si videl. Stačí 3/4 topánka a fixácia členku je poznateľná.
Guly
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: ned srp 2, 2015 20:51

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod Tecumseh » čtv led 7, 2016 19:33

No, možno sme si nerozumeli, nehovorím, že nedržia, samozrejme, že držia, píšem ,, nie nejak extra" mám napríklad Asolo Tribe čo sú skôr B-čka a veľký rozdiel tam teda osobne nevidím a chodil som v nich po všeliakých možných terénoch, súčastne mám ešte dvoje členkové topánky a dvoje polovičné, ďalších zopár som zodral, takže porovnať viem to môžeš byť bez obáv :wink:
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Pohory s vysokým komínem

Příspěvekod fps » pát led 15, 2016 21:15

- taky jsem si kdysi dost slušně vyvrknul kotník, a cítil jsem ho i po třech měsících, jednou v nízkých botách, a jednou v B botách, bylo to v obou případech na zpevněné cestě, já musím mít aspoň B/C boty v kotníku, a stalo se mi mnohokrát že mně B/C a C boty zachránili kotník i před něčím horším než je vyvrknutí
- tak já musím potvrdit to co napsal Tecumseh, dle mně Hanwag Alaska nejsou v kotníku B/C, pro mně jsou měkké, kategorie B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Další

Zpět na Boty