Boty na detektoring a/b nebo b kotníkové

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty na detektoring a/b nebo b kotníkové

Příspěvekod Kuta » pát lis 25, 2022 22:53

Ahoj chtěl bych pomoc s výběrem bot na chůzi po Čechách. Chodím s detektorem na celodenní hledání - terén les, louky, pole.
Prioritou je, aby neprotekli při chození mokrou trávou.Dost často se setkají s blátem.
Při detektoring jdu v botách často do kleku na špičky,takže budou dost namáhané na ohyb a podrážka bude dostávat od rýče.
Koukal jsem na
Asola tribe a hunty.
Timberland mt. Madssen

Ale spíše se ztrácím, proto budu rád za jakékoliv nasměrování a tip na kvalitní boty. Děkuji
Kuta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 25, 2022 7:45

Re: Boty na detektoring a/b nebo b kotníkové

Příspěvekod Etheric » ned lis 27, 2022 7:07

Taky hledám, nejen s detektorem.. Řešil jsem podobný problémy a vyřešil jednoduše - na cestu tam a zpět normální nízkou pohodlnou obuv, do batohu gumáky, teď raději ty s tím filcem či co to je uvnitř. Až dorazíš k cíli, přezuješ. Máš tak pohodlí jak na cestě, tak při akci.
Jakkoli směšně to může znít, obyč gumáky tu prostě fungují nejlépe a jako bonus je to levný. Co funguje nejhůře - kožený boty. Absolutně nevhodný pro daný podmínky. Textilní boty s GTX fungují mnohem lépe, ovšem v daných podmínkách je jejich životnost mizivá.
Gumáky /někdy i broďáky/ se do batohu vejdou a lepší řešení než toto jsem nevymyslel. (Nepropro) pohory nejsou tady vhodný - cestou tam a cestou zpět ultra nepohodlí, při akci /pokud nepočítám těch prvních několik/ ti stejně během dne protečou /a pokud chceš jít i druhej den, máš smůlu, nestačí ti vyschnout/, tudíž výsledek - kompromis, kterej "zvládne všechno, ale všechno špatně". Takže za mě - gumáky do batohu a přezout
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53


Zpět na Boty