Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Klouže vibram víc než jiné podrážky?

ano
50
56%
je to stejné
28
31%
ne, klouže míň
12
13%
 
Celkem hlasů : 90

Příspěvekod vorec » úte lis 28, 2006 21:18

uplne jinej martin píše:Kloužou boty firmy Baťa?

No v pripade ze podrazka je integrovanou sucastou topanky tak potom hej :shock: Ja osobne poviem, ze mi smykaju boty a nie podrazky :wink:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Vena » úte lis 28, 2006 21:22

vorec píše:
uplne jinej martin píše:Kloužou boty firmy Baťa?

No v pripade ze podrazka je integrovanou sucastou topanky tak potom hej :shock: Ja osobne poviem, ze mi smykaju boty a nie podrazky :wink:

to nebyla narážka na to, jestli kloužou boty nebo podrážky, ale na to, kterej druh vibramu z těch 400 druhů :wink:
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod vorec » úte lis 28, 2006 23:26

Vena píše:to nebyla narážka na to, jestli kloužou boty nebo podrážky, ale na to, kterej druh vibramu z těch 400 druhů :wink:

ach jo, jsu blbej *
ale tuto by som videl zopar klzajucich vibramovych druhov http://www.vibram.us/products/products.asp?Product=Lifestyle :mrgreen:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » stř lis 29, 2006 0:38

Vena píše:to nebyla narážka na to, jestli kloužou boty nebo podrážky, ale na to, kterej druh vibramu z těch 400 druhů :wink:


No a kedze je tych Vibramov naozaj cca 400 druhov, tak je cela tato debate pekne o nicom. To je ako spekulovat, ci je biely chlast lepsi ako tmavy. Spravna odpoved je: "It depends..."

Ale aby som sa aj ja podelil:
LaSportiva Himalaya - podrazka klze na lade, mokrych korenoch stromov a to je asi tak vsetko. Inak drzi k mojej plnej spokojnosti. Po par rokoch pouzivania sa ani nezda byt nejak extra "jeta", takze som rad, ze tam mam Vibram a nestazujem sa.

Garmont Nagevi - to iste, ako tu uz niekto spominal. Urcite lepsie nez Adidas a ine tenisky, co som mal predtym. Celkom to zvlada aj mokre skaly a pod. Na to, ze to je len teniska uplne super.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř lis 29, 2006 6:17

Tak to můžeme podělit na číslo u outdoorové obuvi, páč Vibram mají i lodičky. To by mohl starej Vibram říct, kolik druhů se používá na pohory a kolik na tenisky třeba. A jestli je nějakej rozdíl mezi obuví B, C, D, nebo jestli si to výrobci bot berou podle sebe, případně nechají doporučit.
Se 400 druhama toho fakt moc nenaděláme...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod mifr » stř lis 29, 2006 8:40

Muj oblibeny slogan je (uz jsem to tu psal): Vibram - nejlepsi jizda na ledu :lol:
Jinak si myslim, ze vsechny tvrde podrazky (Vibram nevibram) obecne vice klouzou a chudak Vibram dela nejvice podrazek pro trekovky, tak si to odnese za vsechny...
Mekka guma ma lepsi prilnavost a malou vydrz a tvrda guma vic vydrzi na ukor prilnavosti...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mařena » stř lis 29, 2006 10:22

Vilík píše:Nejaky tenisky, co mam do skoly na tartan: Pokud je to suchy, tak neklouzou vubec, pri jakymkoliv navlhceni sem jak na lede. Proste nezatocim... Byl sem tam jednou v Nagevach a ty skoro neklouzaly (ale neda se v nich hrat fotbal...)


Z historických zkušeností vím, že na sníh a led jsou nejlepší klasický číny :supz: , ty na uklouzaných chodnících držely , jak mačky, nebo spíš jak přísavky
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » stř lis 29, 2006 10:45

to jo- ale kde je jim konec.. ? :(( .. s dutou bublinou na kotníku.. :wink:
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod nimha » stř lis 29, 2006 11:26

vibram toho delá opravdu hromadu a to nejen na pohorky, ale tak jako tak nemají snad klouzat žádný boty (s vyjímkou bot na taneční) a u pohorek by si to měl extra pohlídat, tak jako to dělá třeba gora-tex - než vám prodají matroš pro bundu, musí výrobce bundy poslat goratexu vzor jestli to není nějaký šmejd a dostat schválení, aby vůbec jako výrobce membrány nespojoval svoje jméno s nekvalitním výrobkem. Pokud vezme výrobce oudoor bot podrážku pro tenisky, tak je problém... ale i ty tenisky nemají klouzat na mokrých kočičich hlavách atd.
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Příspěvekod Schnappi » stř lis 29, 2006 13:19

Vibram nemám, ale někde jsem tu viděl nepříjemnou poznámku o kanadách - já si na ty své (co se podrážky týče) stěžovat absolutně nemůžu, v suchu drží perfektně a když je mokro, tak to ujede jen sem tam... A z tenisek nekloužou Prestige a adidasy :) Naopak v Pumách je to za mokra veselé :P
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod wertigo » stř lis 29, 2006 13:29

schnappi píše:A z tenisek nekloužou Prestige :P


jo tak prestige na mokru to je super vec, muzu jen potvrdit !!!. Sel jsem s nima za deste na korsice z Monte Cinta a drzeli jako prilepene. Za to ted mam nejake italske botky s vibramem a to je na mokru o hubu...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Majka » stř lis 29, 2006 14:23

teoretic píše:
Majka píše:.. Nedávno jsem si kupovala nové pohorky a jak jsem zjistila, goretex bez vibramu prostě neseženu...

ja takovy mam :((

t.

Tak to ti závidím, šla bych do nich hned. Já je prostě nesehnala.
Majka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 24, 2006 12:06
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Denny-04 » stř lis 29, 2006 14:40

wertigo píše:
schnappi píše:A z tenisek nekloužou Prestige :P


jo tak prestige na mokru to je super vec, muzu jen potvrdit !!!. Sel jsem s nima za deste na korsice z Monte Cinta a drzeli jako prilepene. Za to ted mam nejake italske botky s vibramem a to je na mokru o hubu...



Je škoda, že Prestige jsou dneska out, protože nejsou špatné a v mokru fakt držely. A za komančů to byly jedny z nejlepších tenisek u nás.
Pohorky mám od La Sportivy a na ušlapaným sněhu kloužou fest :-(
Jinak ještě poznámka - Prestige jsem kdysi nosil, na mokru neklouzaly a přitom podrážka ani za 2 roky nebyla moc sešlapaná...
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod wertigo » stř lis 29, 2006 15:00

Denny-04 píše:
Je škoda, že Prestige jsou dneska out, protože nejsou špatné a v mokru fakt držely.


pockej pockej, jak out ??? prave mi dosluhujou po 5-ti letech stare, tak na jare pujdu koupit nove, to je jako nesezenu nebo jak? potkavam spoutu lidi co maji zanovni kousky, tak se snad vyrabeji a cena taky doufam bude jeste pod 1000kc, byvaly za 750,-
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod Denny-04 » stř lis 29, 2006 15:06

wertigo píše:
Denny-04 píše:
Je škoda, že Prestige jsou dneska out, protože nejsou špatné a v mokru fakt držely.


pockej pockej, jak out ??? prave mi dosluhujou po 5-ti letech stare, tak na jare pujdu koupit nove, to je jako nesezenu nebo jak? potkavam spoutu lidi co maji zanovni kousky, tak se snad vyrabeji a cena taky doufam bude jeste pod 1000kc, byvaly za 750,-


Ale jo, seženeš je, jen už se nenosí tolik co dřív. Taky mám někdo zánovní, ale nenosím je.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod pripluv » stř lis 29, 2006 15:12

Prestige se hodně prodávají jako pracovní boty do provozu nebo jako velké boty - dělají snad čtrnáctky...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod wertigo » stř lis 29, 2006 15:25

Přípluv píše:Prestige se hodně prodávají jako pracovní boty do provozu nebo jako velké boty - dělají snad čtrnáctky...


baba, moje leva noha c. 12 s bouli na palci po nelecene zlomenine je v nich jako v perince...
wertigo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon lis 28, 2005 14:48

Příspěvekod tesil » stř lis 29, 2006 15:33

wertigo píše:...to je jako nesezenu nebo jak? potkavam spoutu lidi co maji zanovni kousky, tak se snad vyrabeji a cena taky doufam bude jeste pod 1000kc, byvaly za 750,-

seženeš. tady
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » stř lis 29, 2006 15:35

Ty woe, a samý novinky :shock: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » stř lis 29, 2006 15:38

wertigo píše:
Denny-04 píše:
Je škoda, že Prestige jsou dneska out, protože nejsou špatné a v mokru fakt držely.


pockej pockej, jak out ??? prave mi dosluhujou po 5-ti letech stare, tak na jare pujdu koupit nove, to je jako nesezenu nebo jak? potkavam spoutu lidi co maji zanovni kousky, tak se snad vyrabeji a cena taky doufam bude jeste pod 1000kc, byvaly za 750,-

jj, to je jako seženeš- např. v KARSech= prodejnách pracovní obuvi :)
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod tesil » stř lis 29, 2006 15:41

Přípluv píše:Ty woe, a samý novinky :shock: ...

Ty woe, a žádný s vibramem :ú
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod pripluv » stř lis 29, 2006 15:46

Ty woe a už jsme zase OT (obrněný transportér arm4 )!
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Dena » stř lis 29, 2006 15:50

Přípluv píše:Ty woe a už jsme zase OT (obrněný transportér arm4 )!

a vvvotomtojeee.. :(( :ú :-s #-o
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod zitka » stř lis 29, 2006 16:11

aku outback pro gtx - vibram trial run - klouže docela dost, ke všemu je po cca roce používání docela ochozený, podrážky docela zničený - uvažuju o reklamaci, no ale zatím jsem se neodhodlala
Uživatelský avatar
zitka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 495
Registrován: stř čer 22, 2005 20:26
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rujir » stř lis 29, 2006 17:45

nimha píše:vibram toho delá opravdu hromadu a to nejen na pohorky, ale tak jako tak nemají snad klouzat žádný boty (s vyjímkou bot na taneční) a u pohorek by si to měl extra pohlídat, tak jako to dělá třeba gora-tex Pokud vezme výrobce oudoor bot podrážku pro tenisky, tak je problém... ale i ty tenisky nemají klouzat na mokrých kočičich hlavách atd.


No ono to asi nebude take jednoduche ako si to predstavujes. Clovek, ktoremu sa podari vyrobit podrazku, s ktorou sa nebude smykat na ziadnom povrchu sa okamzite stane strasne bohatym a zasluzi si minimalne Nobelovku z fyziky. Ak tu niekto tvrdi, ze ma topanky, ktore maju genialnu podrazku, ktorej sa nesmyka na nicom a drzi mu uz siesty rok, tak proste keca. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod conny » stř lis 29, 2006 18:14

asi tak, ono je dobre si rozmysliet, ze naco tu podrazku budem pouzivat a kolko ma vydrzat.
a vseobecne sa da povedat, ze vlastnosti podrazky sa rokmi zhorsuju - az na vynimky - jednak guma tvrdne a jedna sa ochodi.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod djx1 » stř lis 29, 2006 19:44

Mam skoro vsechny boty s Vibramem. Teda vsechny turisticke mam s Vibramem. Muzu porovnavat maximalne s "turistickejma" botama Hi-tec...klouzali stejne jako Vibram.
Ale je fak, ze kdyz jsem poprve kupoval boty s Vibramem, vedel jsem, ze vice klouzou. Ale take jsem vedel, ze vice vydrzi (to byl jeden z hlavnich duvodu, proc kupuju Vibram). A musim rict, ze vsechny podrazky, co mam vesmes klouzou, ale take mi prijde, ze opravdu drzej. Na suchu drzej dobre, ale jakmile zacne prset, byvam hodne opatrnej a vubec podrazkam neverim. Takze...za sucha OK, za mokra klouzou...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod jonza » stř lis 29, 2006 19:56

Ty moje klouzou dopredu a dozadu jako cert, ale do boku se nehnou. Je sakra, mam koleckove brusle :wink:

jinak mam pohorky s nejakym vibramem a neklouzou mi, teda v porovnani s ostatnima lidma, jsem spokojeny! Priste do vibramu pujdu zase! Teda jestli me neodradite.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » stř lis 29, 2006 20:26

djx1 píše:Na suchu drzej dobre, ale jakmile zacne prset, byvam hodne opatrnej a vubec podrazkam neverim.

Z toho plyne poučení - za sucha věřte podrážkám, za mokra trekovým holím :)
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Vilík » stř lis 29, 2006 23:18

Ad Prestize: Kamos, co letos jako jeden ze sedmi usel stovku ji sel v Prestizkach... * * * Na tmou mel teda jiny botky, ale netusim jaky... Tam mi hlava stala nekde jinde...

Ad klouzajici kanady: Klouzou, ale jen na tvrdym snehu. jinde je to v pohode, jenze na snehu ten tvar podrazky, ktera mi prijde uprostred vyboulena (snad to neni spatne :? ) klouze jak svina...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Boty