Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Klouže vibram víc než jiné podrážky?

ano
50
56%
je to stejné
28
31%
ne, klouže míň
12
13%
 
Celkem hlasů : 90

Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod nimha » úte lis 28, 2006 9:52

Zdravím,

koupil jsem nedávno jedny botky s vibramem a bohužel jsem zjistil, že na mokrém dost kloužou a to tak, že víc než moje polobotky do práce nebo "outdoor" boty z tržnice.

Vzhledem k tomu, že to prodejce (Rockpoint) přes moje vysvětlení odmítl uznat jako reklamaci a vzít je zpět, budu se obracet na ČOI, ať tedy vyzkouší, zda je možné takovéto boty z hlediska bezpečnosti u nás vůbec prodávat. Rockpointu je to podle všeho šumafuk, ale už ne tak vibramu, kterému jsem to napsal také. Pochopitelně tvrdí, že o nikdy neslyšeli, že by vibram klouzal více než jiné podrážky; já zase tvrdím, že se všeobecně má za to, že vibram víc skutečně klouže...

...takže aby to bylo korektní, chtěl bych se vás zeptat jestli podle vás vibram na mokru klouže více než ostatní podrážky.

Výsledek hlasování bude zaslán marketingovému řediteli vibramu, p.Jeromemu, takže to nebude jen tak planá diskuze...
nimha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 100
Registrován: úte lis 28, 2006 9:19
Bydliště: Praha

Re: Klouže vibram? Pošlete feedback výrobci!

Příspěvekod pripluv » úte lis 28, 2006 10:02

Ano, všeobecně má za to, že vibram víc skutečně klouže...
Já to chápu tak, že vibram je prostě tvrdší podrážka (z hlediska degree shore) a ta vždycky bude klouzat víc, zase víc vydrží. Protože ale na vandry chodím s vibramem na nohách přes pět let, nedokážu ani srovnat, jaké to je bez něj, faktem ale je, že při sestupu z Ak-Sjumer jsme klouzali čtyři hodiny hroznám stylem (cesta přes suťovisko), každou chvíli jsme leželi na hubě (což je tři dny celodenní chůze od nejbližší "civilizace" dost špatný a celý to skončilo tak, že si kemoš při jednom pádu probodl ruku mačkama (který byly na batohu), no nebrobodl, ale šlic tam měl pěknej a moc nechybělo. A za svý vzala membránová bunda :wink: .

Sám jsem zvědav, co k tomu starej Vibram řekne...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Mařena » úte lis 28, 2006 10:16

Mé zkušenosti s Vibramem jsou takové, že někdy klouže jak sviňa a někdy naopak drží perfektně. No a teď - kdy platí první varianta a kdy druhá ?
Dle mého pozorování klouže pokaždé, když se mezi tvrdou podrážku a podklad dostane něco,co sníží adhezi, tzn. pokaždé, když není čistá buď skála, na níž stoupáme, nebo podrážka. Když jdeme po čistém skalním podkladu, hlínu z podrážek postupně oklepeme, potom drží Vibram sqěle\:D/ , o to větší držka následuje #-o , když pak na něco stoupneme. Takže sečteno - člověk musí být furt ve střehu.
Mařena
Mařena
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1137
Registrován: pát bře 3, 2006 12:50
Bydliště: Brno

botky s Vibramem

Příspěvekod v6r » úte lis 28, 2006 10:29

no, já myslím, že Vibram docela klouže - hlavně na vlhkém podkladě. V létě jsme se škrábali na Storonden a po třetím pádu jsem to vzdala - rizika převážila nad touhou zdolat mou první dvoutisícovku :-). Ve městě na asfaltu nebo kočičích hlavách je to za mokra s vibramem taky o hubu - ale zdá se mi, že spíš hlavně než se celá podrážka namokří, pak je to lepší. Ale možná taky záleží na konkrétním typu/značce obuvi.
v6r
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte bře 14, 2006 12:04

Příspěvekod conny » úte lis 28, 2006 10:47

ja mam jedny lahke trekace do karpat zn. Dolomite s ich firemnou podrazkou a jedny Meindle s vibtramom a ovela viac klzu tie Dolomity. okrem toho podrazka na nich je po 350 km dost zodrana. kedze topanky su v pohode tak, ked sa zoderie uplne, hodlam to nechat podlepit v restdayi vibramom.

Meindle mi neklzu ani na mokrej zule - presla som v nich za snehu a dazda priecne sedlo a nemala som ziaden problem s klzanim. vapenec a drevo je osobitna kapitola, ale na tom klzu aj lezecky :roll:
partakovi tiez drzia vibramy zodpovedajuco - dokonca v nich v tatrach lezie lahsie cesty IV-V a to by sa v smyklavej podrazke nedalo. jemu zasa skor odisiel zvysok topanky (nepamatam si znacku) a podrazka je ok.

co som o tom ja citala, ale nemam az taku skusenost: vibram robi rozne zmesi, neklze kazda rovnako a tiez rozne dezeny - zasa kazdy drzi inak a v inych smeroch. mam za to, ze niekedy je to len zla volba typu podrazky vyrobcom topanok.

a tiez sa tazko cudovat, ked klze zablatena topanka, ta guma musi byt cista, aby to drzalo - potom uz nechodite po vibrame ale po blate :(( a blato klze ako slak ako vsetci dobre vieme :ú
Naposledy upravil conny dne úte lis 28, 2006 10:58, celkově upraveno 1
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod sedlo » úte lis 28, 2006 10:51

VIBRAM není žádný zázrak, vypracoval si jen okolo sebe kult vyjímečnosti. Klouže stejně jako každá jiná podrážka. Podle mne ale existuje několik typů VIBRAMů podle tvrdosti, protože jsem ho na některých pohorkách sešlapal za půl roku a na jiných za dva roky při srovnatelném používání.
sedlo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: pát kvě 12, 2006 16:24
Bydliště: furt někde...

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 11:02

Já bysem byl v posuzování "klouzavosti" Vibramu opatrnější, páč zkušenosti mám hoooodně rozdílné -

Lowa Renegate W - Vibram Vialta (má je máti) - neuklouznou ani za prase (převážně v "městským" provozu - akorát na ledě jooooo.... :wink: )

Asolo Granite GV - Vibram Vertige (měl jsem je asi půl roku) - na mokrý zamechovaný skále klouzaly hodně málo, ve sněhu a bahně tak nějak "normálně"... (testováno v Tatrách, nikolivěk na dlažbě velkoměsta.... :wink: )

Garmont Mountain Guide Carbo - Vibram Nepal (mám je v těžkým provozu - Tatry a Alpy - už skoro 3/4 roku) - na mokrý/zamechovaný skále kloužou aspoň 2x víc než ten Vibram Vertige, ve sněhu a bahně taky tak nějak "normálně", ale na suchý skále drží daleko lépe než zmíněný Vertige (teda aspoň držela do doby než se "ojel" Vibram pod špičkou a obnažila plastová výztuha, který klouže ja "namydlená" - momentálně jdou na podražení novým Vibramem a plastovou výztuhou)

Asolo FSN95 - podrážka Asolo (uvádím jako srovnávací podrážku) - po třech a půl letech provozu můžu konstatovat, že na suchý skále naprosto bez konkurence z řad Vibramu - ta Asolo podrážka se "ojela do hladka" a drží jak lezečky.... zato na sněhu je to o zabití.....

Tak, a fčíl si to přeber..... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 11:56

Jo, ešče sem si vzpomenul (kurňa píše se vzpoměl nebo vzpomněl?!?), že zcela zásadní vliv na "klouzavost" má stáří Vibramu - drahá 1/2 si před cca 10 lety koupila nějaké pohorky Aku (typ 8000?!?) s vibramem a první rok-dva-tři si nestěžovala.... neska (po 10 letech minimálního používání - viz théma "chodí s váma vaše 1/2 na hory?"... :wink: ) je Vibram jako nový ale klouže už i na suchém drsném vodorovném asfaltu.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 12:10

pavproch píše:Jo, ešče sem si vzpomenul (kurňa píše se vzpoměl nebo vzpomněl?!?), že zcela zásadní vliv na "klouzavost" má stáří Vibramu - drahá 1/2 si před cca 10 lety koupila nějaké pohorky Aku (typ 8000?!?) s vibramem a první rok-dva-tři si nestěžovala.... neska (po 10 letech minimálního používání - viz théma "chodí s váma vaše 1/2 na hory?"... :wink: ) je Vibram jako nový ale klouže už i na suchém drsném vodorovném asfaltu.... :((

vzpomněl (ale nic si z toho nedelej, nejsi jediny, kdo s tim tady ma trosku problem :)
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 12:18

@t: ale fšimsis, jaxem z teho bravůrně vybruslil?.... :wink:
pavproch píše:vzpomenul
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 12:25

pavproch píše:@t: ale fšimsis, jaxem z teho bravůrně vybruslil?.... :wink:

si pis :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 12:30

Jaxe zdá, určit, co ještě je a co není klouzavá bota, vůbec nejni jednoduché (a to sem vynechal všechno, co se NETÝKÁ bot a podrážek...):

Slip Resistance Standards:

There are many different slip-resistance testing standards. The proliferation of standards creates confusion by both consumers of slip-resistance testing services and even those offering such services. This often results in consumers of these services having the wrong tests performed. Below is a summary of the American Society of Testing Materials (ASTM) standards on slip resistance that may be of help.

ASTM STANDARDS - Standards Dealing with Testing Methods for Slip Resistance


ASTM 1679
The premier testing method approved for both dry and wet testing. The testing method can be used on nearly all surfaces. This method avoids the problem of sticktion by applying the horizontal and vertical forces simultaneously. The English XL is the device used for this method. Operators should be certified to use the equipment.

ASTM 1677
This testing standard is also approved for dry and wet testing. The method can be used on nearly all surfaces. The method also avoids the problem of sticktion by applying the horizontal and vertical forces simultaneously. The Brungraber Mark II is the device used for this method.

ASTM 1678
This test method covers the operational procedures for using a portable articulated strut slip tester (PAST) to determine the slip resistance of footwear sole, heel, or related materials (test feet) against planar walkway surfaces or walkway surrogates (test surfaces) in either the laboratory or field under dry conditions.

ASTM F489
This covers laboratory measurement of the dry static coefficient of friction of shoe sole and heel materials on controlled walking surfaces and under controlled conditions. This method uses the stationary James Machine. This method is not used to test floor slip resistance.

ASTM F609
This test method covers measurement of the static slip resistance of footwear sole, heel, or related materials on walkway surfaces in the laboratory and in the field. Note that this method is not intended to test walkway surfaces, but the footwear material. In addition, this method would also result in sticktion problems on wet surfaces.

ASTM C1028
This test method covers the measurement of static coefficient of friction of ceramic tile or other surfaces under both wet and dry conditions while utilizing Neolite heel assemblies. This test method can be used in the laboratory or in the field. This test method uses a large 50 lb. drag-sled that is constructed in accordance with the procedure. The method also would be subject to sticktion problems on wet surfaces, but is approved for this use.

ASTM D5859
This test method covers the measurement of the traction of footwear on painted walkway surfaces under both dry and wet conditions in the laboratory and the field. The method uses the English XL device. The method is out of date and will likely be withdrawn in the future in favor of ASTM 1679.

Přeju příjemné studium..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pripluv » úte lis 28, 2006 12:31

teoretic píše:
pavproch píše:@t: ale fšimsis, jaxem z teho bravůrně vybruslil?.... :wink:

si pis :wink:


OT [-X !
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 12:33

@přípluv: šak už sem přispjel zpátky k thémě..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod swisss » úte lis 28, 2006 12:35

Moje zkušenosti:
pohorky Saltic Granit (Vibram Literun ) - "na suchu super, ale jak je mokro (asfalt, kostky, hladká skala), tak to klouže. Ušlapáný sníh a led je kapitola sama pro sebe.

kotníkové trekovky asolo (také nějaký vibram) trochu lepší než granity, ale žádná sláva.

kotníkové garmont nova xcr (Garmont TrailComfort) - zatím drží ze všech tří nejlépe, ale i tak jsou situace kdy se spíš kloužu, než jdu (mokré kořeny atd)..
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 13:01

Přípluv píše:OT [-X !

kdo sedi v dome ze skla, nemel byl kolem sebe hazat sutrama :wink:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod parafon » úte lis 28, 2006 13:03

pavproch píše:Já bysem byl v posuzování "klouzavosti" Vibramu opatrnější, páč zkušenosti mám hoooodně rozdílné -

Lowa Renegate W - Vibram Vialta (má je máti) - neuklouznou ani za prase (převážně v "městským" provozu - akorát na ledě jooooo.... :wink: )



Lowa Kody - Vibram Vialta (mě pro změnu kloužou jako prase.)

Hanwag Alaska - Vibram Fuore (kromě sněhu dobrý)

Takže zkušenost taky dost rozdílná.
parafon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 1, 2006 14:40
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte lis 28, 2006 13:05

teoretic píše:
Přípluv píše:OT [-X !

kdo sedi v dome ze skla, nemel byl kolem sebe hazat sutrama :wink:

Někdo to tu hlídat musí ... a sebe buzerovat nebudu :twisted: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 13:06

@p+t: nechte teho, nebo vás rozsadim!.... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 13:08

pavproch píše:@p+t: nechte teho, nebo vás rozsadim!.... :wink:

on si zacal :mrgreen:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » úte lis 28, 2006 13:10

@t: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mahik » úte lis 28, 2006 15:22

conny píše:ja mam jedny lahke trekace do karpat zn. Dolomite s ich firemnou podrazkou a jedny Meindle s vibtramom a ovela viac klzu tie Dolomity. okrem toho podrazka na nich je po 350 km dost zodrana. kedze topanky su v pohode tak, ked sa zoderie uplne, hodlam to nechat podlepit v restdayi vibramom.

mam taky pohorky Dolomite s nakou obyc podrazkou, jsem sama prekvapena, ale docela si je chvalim...drzi fakt perfektne a to na vsem..docela jsem si na to zvykla, az se bojim, ze az śi budu muset koupit naky novy, tak si pekne nabiju...je fakt, ze se oslapavaji, ale jeste je to unosne a za to kolik staly uplne v pohode...
mahik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát úno 10, 2006 21:56

Příspěvekod tuso » úte lis 28, 2006 16:08

Garmont Pinacle- Vibram Nepal - na suchý skále jako přibitý, na mokré žule taky, na mokrém vápenci jako na ledu. Samozřejmě na kořenech a podobně nedrží skoro vůbec. Mám ještě nízké TNF Fury- nějaká jejich vlastní podrážka a ta klouže na všem, co je mokré. Je pravda, že staré kanady drželi jako blázen- bůhví, z jaké gumy byli.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Majka » úte lis 28, 2006 16:26

Jo, žlutý cejch na podrážce je fakt "fajn". Klouže to s prominutím jak svině a neznám nikoho, kdo by s tím neměl podobný problém (snad jen prodavač v Hudy si nkdy ničeho nevšiml). Nedávno jsem si kupovala nové pohorky a jak jsem zjistila, goretex bez vibramu prostě neseženu. Takže ho mám znova a jsem z toho moc nadšená :?
Majka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát lis 24, 2006 12:06
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Vilík » úte lis 28, 2006 16:38

Moje Garmont Dakota na Vibramu (novy) klouzou relativne malo. Prijde mi to uplne v pohode, zatim sem s nima hodil tlamu jen jednou, kdyz sem slapl na zablacenej breh a ten ujel...

Garmont Nagevi na Vibramu (2,5 roku denodenniho chozeni, dnes uz tam Garmont myslim dava vlastni podrazku): Novy drzely v Tatrach na mokre skale jako pribity, to samy vsude jinde. Ten rok sem se namlel jen, kdyz sem slapnul na kamen pokrytej mechem a ten mech se urval... Teda (uz maji skoro hladkou podrazku) klouzou jak svina...

Srovnani: Kanady: Klouzou asi nejvic, co sem zazil. Zvlast na snehu a ledu. Na kamenech a skalach drzi perfektne. mozna je to tvarem podrazky...
Nejaky tenisky, co mam do skoly na tartan: Pokud je to suchy, tak neklouzou vubec, pri jakymkoliv navlhceni sem jak na lede. Proste nezatocim... Byl sem tam jednou v Nagevach a ty skoro neklouzaly (ale neda se v nich hrat fotbal...)
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte lis 28, 2006 16:40

Majka píše:.. Nedávno jsem si kupovala nové pohorky a jak jsem zjistila, goretex bez vibramu prostě neseženu...

ja takovy mam :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Labash » úte lis 28, 2006 16:46

ja brouzdam v prazskych ulickach v chameleonech od merellu a klouzou jak svina. Kolikrat sem se natah pri vystupovani z tramvaje kdyz jsem mel mokrou podrazku a parkrat i pri dobihani na tramvaj po mokrych dlazebnich kostkach sem mel co delat abych to ukociroval... :((

nerikam ze ostatni boty neklouzou, ale muj nazor je, ze konkretne na tehle botkach vibram klouze mozna vic nez by mel...
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Labash » úte lis 28, 2006 16:49

teoretic píše:
Majka píše:.. Nedávno jsem si kupovala nové pohorky a jak jsem zjistila, goretex bez vibramu prostě neseženu...

ja takovy mam :((

t.


ja taky :(( :((
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod vorec » úte lis 28, 2006 18:01

Labash píše:klouzou jak svina. Kolikrat sem se natah pri vystupovani z tramvaje kdyz jsem mel mokrou podrazku a parkrat i pri dobihani na tramvaj po mokrych dlazebnich kostkach sem mel co delat abych to ukociroval... :((


Jo, jo, tak mokra dlazba to je uuuplne super 8) To som uz niekolkrat robil nechcene tanecne vymiky :mrgreen: A to nedaj Boze aby som v mojich Garmontoch Matrix (sice bez Vibramu) vbehol na mokru podlazku v robote, ktoru prave cerstvo umyla nasa pani upratovacka - to som uz parkarat hodil podlahu :twisted: :x :((

EDIT: Inak moje Planiky s Vibramom na "mokre skale a snehu" klllzu uplne genialne :x no co uz...
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod uplne jinej martin » úte lis 28, 2006 21:10

Kloužou boty firmy Baťa? Vibram je jenom výrobce a dělá asi na 400 typů podrážek, každou s jinou směsí.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Další

Zpět na Boty

cron