Boty značy Quechua

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Boty značy Quechua

Příspěvekod alangor » ned říj 25, 2015 14:29

Ahoj chtěl jsem se zeptat jeslti někdo nemáte zkušenosti s botama od výše uvedené značky třeba s těmahle
http://www.decathlon.cz/panska-kotnikov ... 16063.html

Potřebuji koupit nové boty na delší treky chozený natěžko a nerad bych aby se mi stalo něco podbného jako na West highland way kde se mi moje straý pohorky rozpadli během prvního dne. Na tuhle značku se ptám z toho důvodu, že od nich mam pár kusů oblečení ( konkrétně třeba nepromokavou bundu ), který se mi i přesto že byly relativně za pár korun překvapivě dobře osvědčili ( konkrétně ta bunda ve Skotsku ), ale přece jen boty jsou kapku něco jiného tak se radši předem ptám než pak litovat, že jsem nekoupil něco kvalitního.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2015 10:11

Obavam se, ze tyto boty nejsou moc urcene na chozeni natezko.
Obecne ke znacce - zadnou obuv od nich nemam, jen jsem nejake jednou zkousel a tehdy jsem si vsiml, ze je docela velky rozptyl zpracovani. Zkousel jsem tri pary, kazdy sedel uplne jinak, nektera bota byla udelana (siti, lepeni, ...) perfektne, jina jako od Vietnamcu na trzisti, treti tak neco mezi.
V Alpach nosi od nich boty docela dost turistu, i na tezko, i na ledovce, ale vetsinou jine, vyssi tridu, nez jsi linkoval. Jsou s nima spokojeni a podle vseho neco vydrzi, i tezsi teren. Ale co jsem videl, jejich nejpevnejsi boty jsou tak max. B kategorie.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod alangor » pon říj 26, 2015 10:26

hmm díky poohlédnu se tedy jinde. Přece jen bych chtěl něco co mi alespoň nějakou dobu vydrží a vzhledem k tomu že pořebuji něco pevnějšího kvůli kotníkům tak tohle teda asi nebude pro mě ten nejlepší kup.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2015 12:13

Zkus se podivat po vyprodejich nebo napr. po ceske znacce Saltic. Za cenu tech nejvyssich modelu Quechua uz se daji (obcas) sehnat poradne boty slusnych znacek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 16:41

alangor@

raději si přidej několik stovek, a kup si o několik tříd lepší boty, třeba tyhle La Sportiva Tibet, La Sportiva Garnet, Aku Tribute, Aku Camana, Scarpa Mustang, Asolo Elios, když koupíš něco od těchto čtyř výrobců, tak budeš kvalitou někde úplně jinde, a taky bývají na tyto značky často a dost dobré slevy, stačí čekat a hledat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod apuka » pon říj 26, 2015 17:26

@fps:
nové boty na delší treky chozený natěžko
Ani jedny z Tebou linkovanych bot na toto neni urceno, jsou to stejne nebo jen o malo "pevnejsi" boty jako ta Quechua. Ale vyrobci jsou OK. Plus par dalsich - Lowa, HanWag, pri vhodne zvolene obuvi Meindl, Planika, Mammut, ... zavisi i od pouziti/terenu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod alangor » pon říj 26, 2015 19:41

jj ja puvodne pocčítal že do toho vrazim tak 4000-5000 na tuhle značku se jen ptám páč jak říkám třeba jejich bunda mě docela mile překvapila ( hlavně ten poměr výkon cena ) tak jsem se chtěl přeptat na to jaký maj boty :D.

Jinak co se týče terénu tak vzhledem k tomu že jsem začátečník tak to chci hlavně na více denní treky typu West highland way, Dingle way chozený na těžko ( i s batohem to odhaduji na takovejch 110-115kg ) stim že na jaře bych si dal třeba kratší 3 denní trek v Alpách ( ale jak říkám zatim jsem začátečník čili zatim žádný lezení po skalách a suťových polích :D ) a později třeba zkusit i Tour de mount blanc nebo těžší treky ( ale vzhledem k mé vytíženosti je to zatim výhled spíš tak na dva roky než že bych to všechno stihnul behěm přístího :D ).

Důležitý pro mě je aby mi to dobře fixovalo nohu ( čili kotníkovky ) a mělo to tvrdší podrážky páč po přečtení některých vláken z botama tu někteří psali že tohle choděj i v nízkejch botách. Mno nedobrovolně jsem to zkusil právě na West highland way a moje nohy tohle v polobotkách fakt nezvládaj ( nebo zvládali první tři dny než mi pravá natekla jako balón :D ).

Jop jinak na tu Sportivu Tibet jsem koukal taky bohužel je to výprodej a už nemaj moje číslo jinak bych vzhlede k recenzím asi také sáhnul po ní.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 19:50

na tu váhu co ponesou, a na chození na těžko to chce B/C kategorii, k těm se tvrdostí blíží pouze ty La Sportiva Tibet a Aku Tribute, která jsou B kategorie
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod fps » pon říj 26, 2015 20:00

apuka píše:@fps:
nové boty na delší treky chozený natěžko
Ani jedny z Tebou linkovanych bot na toto neni urceno, jsou to stejne nebo jen o malo "pevnejsi" boty jako ta Quechua.

asi si na noze, a nebo v ruce La Sportiva Tibet nebo Aku Tribute neměl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod apuka » úte říj 27, 2015 7:53

Ale jo, mel, LS Tibety jsem casto koukal, premyslel jsem o nich na Beskydy a Aku Triby jsem v Alpisportu nekolikrat mel na rukou i zkousel ale u obou bot mi prislo, ze byly prilis mekke na mne. Ty Aku synovi prisly taky prilis mekke. A to vazim (bez ruksaku) cca. 80 kg, syn 75.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod alangor » úte říj 27, 2015 8:21

Tak jo díky za rady hodně jste mi pomohly.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod fps » úte říj 27, 2015 10:36

nemáš zač

apuka@
tak i pro mě jsou boty kategorie B měkké, já potřebuji minimálně B/C, ale jsou pevnější než ty QUECHUA Forclaz 700
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod alangor » úte říj 27, 2015 16:57

Tak jsem tady prozkoumal pár vláken a vypadá to že asi skončim u těhle

http://www.hudy.cz/turisticka_obuv_pans ... e-red.html

Je to sice vyšší cena než jsem původně chtěl dát, ale poněvadž je budu potřebovat až na jaře tak si myslim že by po vánocích na ně mohla být alespoň nějaká menší sleva. A i kdyby ne tak vypadaj dost kvalitně na to aby za to stáli.
alangor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv čer 25, 2015 19:19

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod Sirkka » úte říj 27, 2015 17:26

Od Quechuy bych se bot do hor bála. Těžko říct, co od nich očekávat. Značku Aku bych taky vynechala, neslyšela jsem na ni moc pozitivních hodnocení. Za sebe mohu doporučit značku Scarpa, jsem s nimi naprosto spokojená. Třeba v Alpsportu mají na některé Scarpy zrovna slevu. Vybrané La Sportiva ale nevypadají vůbec špatně :-)
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod remy77 » úte říj 27, 2015 21:58

sirkka: osobne by som si quechua boty nekupil, ale polovica ludi na korzickej GR20 ich mala a nezdalo sa, zeby mali problemy

alangor: mam tie boty a az na moj subjektivny nazor, ze by podrazka mohla mat tvrdsiu zmes, su super.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Boty značy Quechua

Příspěvekod Tonto » ned led 21, 2018 16:52

Ahoj, nemáte někdo nové zkušenosti s botama Quecha (konkrétně 500 ). Nebo aspoň novější než 2 roky? :)
Tonto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř zář 4, 2013 15:13


Zpět na Boty