Zkoušení a velikosti bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 17:29

R.B. píše:Tak jsem si taky dneska prošel martýriem zkoušení. Můj tradiční požadavek na boty vel. 7,5 se jako tradičně minul účinkem. Takže jsem v Rockpointu zkoušel Garmont Genesis číslo 8, což je 42. Pravá bota je taková volnější, tak se strachuju, co to bude dělat. Není to fakt sranda koupit boty :-( Samozřejmě jsem chodil po prodejně, stoupal a klesal po plošině, ale jistotta není nikdy. Problém je, že obyčejné boty si kupuju tak číslo 40, tak si říkám, jestli ten rozdíl není moc velký. Je jasný, že to budu vědět po první akci, ale to už mi boty nevymění. Mám povolený je nosit doma a po víkendu je můžu klidně vrátit, tak uvidíme. Akorát bych potřeboval vědět, jestli někde (třeba i v Praze) nemají ty Garmont Genesis ve velikosti 41, což by mělo být 7,5...To jsou dilemata , herdek :-)

garmonty obecne delaj hodne maly boty, takze je klidne mozny ze potrebujes klidne o cislo a pul vetsi nez normalne. ja osobne mem vetsinou boty 44,5 a garmont eclipse mam pohodlny 46...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 17:31

Black píše:Je to rozdíl,neb ve městě tolik nenatečou nohy,jako při vícedenním treku,to je potřeba rovněž zvážit.


:(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 17:38

Hafi píše:
Black píše:Je to rozdíl,neb ve městě tolik nenatečou nohy,jako při vícedenním treku,to je potřeba rovněž zvážit.


:(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:


Mám je teď na sobě, i když sedím u compu :D . No a pokud jsou teda zmáčklý a menší, měl jsem si koupit menší boty, než nosím obvykle do města ? :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 17:48

R.B. píše:
Hafi píše:
Black píše:Je to rozdíl,neb ve městě tolik nenatečou nohy,jako při vícedenním treku,to je potřeba rovněž zvážit.


:(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:


Mám je teď na sobě, i když sedím u compu :D . No a pokud jsou teda zmáčklý a menší, měl jsem si koupit menší boty, než nosím obvykle do města ? :-)
to taky ne bo do pohor nosis vetsinou tlustsi ponozky nez do mesta, ne? Bych rek tak stejny, ono to stejne neni nejka vyrazny a spis je to o pocitu...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 17:56

Hafi píše:
R.B. píše:
Hafi píše:
Black píše:Je to rozdíl,neb ve městě tolik nenatečou nohy,jako při vícedenním treku,to je potřeba rovněž zvážit.


:(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:


Mám je teď na sobě, i když sedím u compu :D . No a pokud jsou teda zmáčklý a menší, měl jsem si koupit menší boty, než nosím obvykle do města ? :-)
to taky ne bo do pohor nosis vetsinou tlustsi ponozky nez do mesta, ne? Bych rek tak stejny, ono to stejne neni nejka vyrazny a spis je to o pocitu...


Tož nosím, to jo.... Ale jinak jsem se díval, že předchozí pohorky Garmische jsem měl taky 42, a to si pamatuju, že jsem před těma 4 rokama, co jsem je kupoval, byl pěkně zděšenej z toho čísla :-), neb obvyklá má velikost bot je fakt tak 40. Kupovat úplně stejnou velikost jako boty do města, to zas asi ne, rád bych fakt tak 41, jenže ty člověk nesežene ...
Ty 42 Garmische byly pocitově celkem o.k., samozřejmě člověk nemá úplně ten správný pocit, že ví, kde mu končí chodidla (volně přeloženo, okopává špičky častěji než obvykle :-)), ale zase jsem neměl nikdy problém s tím, že by tlačily a že bych měl večer problém boty zout - prostě jsem o nich tolik nevěděl...
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 18:02

R.B. píše:
Hafi píše:
R.B. píše:
Hafi píše:
Black píše:Je to rozdíl,neb ve městě tolik nenatečou nohy,jako při vícedenním treku,to je potřeba rovněž zvážit.


:(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:


Mám je teď na sobě, i když sedím u compu :D . No a pokud jsou teda zmáčklý a menší, měl jsem si koupit menší boty, než nosím obvykle do města ? :-)
to taky ne bo do pohor nosis vetsinou tlustsi ponozky nez do mesta, ne? Bych rek tak stejny, ono to stejne neni nejka vyrazny a spis je to o pocitu...


Tož nosím, to jo.... Ale jinak jsem se díval, že předchozí pohorky Garmische jsem měl taky 42, a to si pamatuju, že jsem před těma 4 rokama, co jsem je kupoval, byl pěkně zděšenej z toho čísla :-), neb obvyklá má velikost bot je fakt tak 40. Kupovat úplně stejnou velikost jako boty do města, to zas asi ne, rád bych fakt tak 41, jenže ty člověk nesežene ...
Ty 42 Garmische byly pocitově celkem o.k., samozřejmě člověk nemá úplně ten správný pocit, že ví, kde mu končí chodidla (volně přeloženo, okopává špičky častěji než obvykle :-)), ale zase jsem neměl nikdy problém s tím, že by tlačily a že bych měl večer problém boty zout - prostě jsem o nich tolik nevěděl...

no kazdopadne dycky lepsi vetsi nez mensi...z velkejch se ti noha neodre, maximalne nebudou plne idealne sedet. Ale ja myslim, ze by to melo bejt ok.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Rujir » sob úno 10, 2007 18:13

Hafi píše: :(( bych spis rek ze nohy sou po nekolika dnech pobytu v pohorkach tak nejak zmackly ze sou mensi nez pri pohodlne chuzi po meste...aspon moje zkusenost :roll:


No, ono je v skutocnosti dokazane, ze nohy po celodnovom chodeni vcelku fajne napuchnu (spravidla tak o pol cisla, niekomu aj o cislo), o niekolkodnovych trekoch ani nevraviac. :wink: A prilis velke topanky kupovat je tiez risk. Ked ti v nich "lieta" noha, tak si vyrobis otlaky, o akych by sa ti inak ani nesnivalo, nevraviac o tom, ze latkovu podsivku budes menit tak do roka - obcas je to dokonca dovod na neuznanie reklamacie.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 18:13

Díky za povzbuzující slova. Taky doufám, že budou mršky dobře sloužit. Ale fakt raději větší než menší ... Není to fakt sranda, člověk vybírá a vybírá, přečte tuny popsaného papíru, fundovaný příspěvky na Outdoorforu a ani pak jistota žádná :-) Vzal bych si i Meindly Colorada, ale nemají chráněnou špičku a já se znám. Jak se kochám, tak furt o něco zakopávám :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 18:20

Ten dík patřil Hafimu, Rujir spíš trochu rozdmýchal moje obavy :-). Ovšem pokud dojde po celodenním treku o zvětšení nohy o 1/2 až jedno číslo, tak to je přesně to, co potřebuju. V tom případě bych obavy z otlaků neměl. Teď (když sedím u compu :-), jsou fakt trochu volnější, ale pokud opuchnou (v což doufám :-), tak ideál
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Rujir » sob úno 10, 2007 18:23

R.B. píše:Ten dík patřil Hafimu, Rujir spíš trochu rozdmýchal moje obavy :-). Ovšem pokud dojde po celodenním treku o zvětšení nohy o 1/2 až jedno číslo, tak to je přesně to, co potřebuju. V tom případě bych obavy z otlaků neměl. Teď (když sedím u compu :-), jsou fakt trochu volnější, ale pokud opuchnou (v což doufám :-), tak ideál


To mi je jasne, ze dik nepatril mne. Hlavne ked si pozriem cas obidvoch nasich prispevkov. :wink: Ale bud kludny, ja mam tiez pohorky o cislo vacsie nez topanky do mesta. Hafi mal pravdu v tom, ze do pohoriek sa nosia dost hrube ponozky plus ten opuch nohy. V tom by som problem nevidel.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 18:30

Rujir píše:
R.B. píše:Ten dík patřil Hafimu, Rujir spíš trochu rozdmýchal moje obavy :-). Ovšem pokud dojde po celodenním treku o zvětšení nohy o 1/2 až jedno číslo, tak to je přesně to, co potřebuju. V tom případě bych obavy z otlaků neměl. Teď (když sedím u compu :-), jsou fakt trochu volnější, ale pokud opuchnou (v což doufám :-), tak ideál


To mi je jasne, ze dik nepatril mne. Hlavne ked si pozriem cas obidvoch nasich prispevkov. :wink: Ale bud kludny, ja mam tiez pohorky o cislo vacsie nez topanky do mesta. Hafi mal pravdu v tom, ze do pohoriek sa nosia dost hrube ponozky plus ten opuch nohy. V tom by som problem nevidel.


Tak teď už patří dík i tobě :-). Zkoušel jsem je v nějakých thermo fuskách od českého výrobce a teď mám na sobě fusky Voxx od Bomy
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod chonga » sob úno 10, 2007 19:05

...se hlavně nenechat zvyklat číslem boty, důlžitý je jak sedí.
:wink: :wink: moje rozmezí bot je 43-45. zrovna ty garmiše mám 45tky a jsou to bačkurky :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » sob úno 10, 2007 20:17

normálně si kupuju boty 38. pohory mám 41 páč mi tak sedly.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » sob úno 10, 2007 20:33

šíp píše:normálně si kupuju boty 38. pohory mám 41 páč mi tak sedly.


Jo , před pár lety sem taky měl lyžáky Lange č. 10 a 1/2 a byly mi akorát.... a to i přesto, že už asi 25 let mám haxnu v čísle něco mezi 41 a 42 (čili 7 a půl nebo vosum)... :(( :(( :((
Naposledy upravil pavproch dne ned úno 11, 2007 16:45, celkově upraveno 1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28278
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Hafi » sob úno 10, 2007 21:11

pavproch píše:
šíp píše:normálně si kupuju boty 38. pohory mám 41 páč mi tak sedly.


Jo , před pár lety sem taky měl lyžáky Lange č. 10 a 1/2 a byly mi akorát.... a to i přesto, že už asi 25 let mám haxnu v čísle něco mezi 41 a 42 (čili 7 a půl nebo 8)... :(( :(( :((

to je asi měřili zvenku, ne?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » sob úno 10, 2007 22:43

Hafi píše:
pavproch píše:
šíp píše:normálně si kupuju boty 38. pohory mám 41 páč mi tak sedly.


Jo , před pár lety sem taky měl lyžáky Lange č. 10 a 1/2 a byly mi akorát.... a to i přesto, že už asi 25 let mám haxnu v čísle něco mezi 41 a 42 (čili 7 a půl nebo 8)... :(( :(( :((

to je asi měřili zvenku, ne?


No to fakt museli měřit po obvodu, jinak to ani není možný ...
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 11:05

Tak jsem si řekl, že ještě přece jen ty Garmonty zkusím pohledat v menší velikosti a obeslal jsem pár Rockpointů, jestli nemají vel. 41. No a z jednoho jsem dostal odpověď, že je mají jenom ve vel. 41,5 ...
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » ned úno 11, 2007 13:33

R.B. píše:Tak jsem si řekl, že ještě přece jen ty Garmonty zkusím pohledat v menší velikosti a obeslal jsem pár Rockpointů, jestli nemají vel. 41. No a z jednoho jsem dostal odpověď, že je mají jenom ve vel. 41,5 ...

a predpokladam, že navic na druhy strane republiky, že?
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » ned úno 11, 2007 13:37

To by snad neměl být problém...
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 13:41

Hafi píše:
R.B. píše:Tak jsem si řekl, že ještě přece jen ty Garmonty zkusím pohledat v menší velikosti a obeslal jsem pár Rockpointů, jestli nemají vel. 41. No a z jednoho jsem dostal odpověď, že je mají jenom ve vel. 41,5 ...

a predpokladam, že navic na druhy strane republiky, že?


V Praze, kam v úterý jedu. Spíš narážím na to, že podle mě velikost 41,5 neexistuje ....
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod Hafi » ned úno 11, 2007 13:42

schnappi píše:To by snad neměl být problém...

no pro nás dva ne, ale co takovej chudák R.B.???
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » ned úno 11, 2007 13:43

R.B. píše:
V Praze, kam v úterý jedu. Spíš narážím na to, že podle mě velikost 41,5 neexistuje ....

garmont dela vsechny boty po pul cisle, takze by existovat mela...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Schnappi » ned úno 11, 2007 13:47

Hafi píše:
schnappi píše:To by snad neměl být problém...

no pro nás dva ne, ale co takovej chudák R.B.???

Myslel jsem to spíš tak, že se tu už v některém vláknu (whitelist? Jen hádám) objevila zkušenost (snad dokonce s Rockpointem), že požadované zboží stáhli z jiné prodejny na nejbližší... Taky v to doufám (u Hudy), jinak se v úterý taky projedu do Prahahy :?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Hafi » ned úno 11, 2007 13:55

schnappi píše:
Hafi píše:
schnappi píše:To by snad neměl být problém...

no pro nás dva ne, ale co takovej chudák R.B.???

Myslel jsem to spíš tak, že se tu už v některém vláknu (whitelist? Jen hádám) objevila zkušenost (snad dokonce s Rockpointem), že požadované zboží stáhli z jiné prodejny na nejbližší... Taky v to doufám (u Hudy), jinak se v úterý taky projedu do Prahahy :?

jo to rockpoint dela, ale je to lehce casove narocny.
A hudy nevim, urcite to bude vetsi problem nez rockpoint, bo rockpoint je vlastnikem vsech prodejen. Hudy je jen centrala, která má smlouvu s jednotlivými obchody, které dostávají její sboží a používají značku. Tzn. pokud by to bylo něco, co nedostávají od centrály tak to asi nepude. pokud to bude neco co dostavaji od centraly, tak nevim...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 14:15

Hafi píše:
R.B. píše:
V Praze, kam v úterý jedu. Spíš narážím na to, že podle mě velikost 41,5 neexistuje ....

garmont dela vsechny boty po pul cisle, takze by existovat mela...


Aha, ta 41,5 - měla by to být teda velikost 7 3/4, když vycházím z toho, že 40 je sedmička a 42 je osmička ...
Dospěl jsem k rozhodnutí je vrátit, neriskovat, že se mi budou dělat otlaky a shánět 41 nebo teda 41,5. Přece jenom mám pocit, že se mi v nich pata zvedá víc než bych si přál ...
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod conny » ned úno 11, 2007 16:27

pokial viem, tak 36 je 3, 37 je 4 a 38 je 5

po pol cisle su normalne cislovane 36,5 alebo 3,5 je to to iste. niekedy pletie vseliake francuzske a neviem ake cislovanie, ale u nas standardne plati toto.

co sa tyka velkosti - do lodiciek sa natrepem do cisla 3,5; 4, trekace mam 6 (ale narvem tam hrube ponozky, co do lodiciek nedavam :mrgreen: lyziarky tiez tak nejak. netreba si s tym lamat hlavu, dolezite je ako sedia
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 20:37

tak jsme to řešili s prodavačkama z Rockpointu a ta velikost 41,5 by fakt mohla být 7,5. Chtělo by to fakt jednotný číslování, takhle je v tom zmatek. :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 20:42

http://www.redno.cz/velikosti.html

Všimněte si , že někdy se pro mezivelikost v cm ve francouzským značení udělá taky mezičíslo (viz 27,5 cm = franc. vel. 41,5) a někdy ne (29,5 cm = franc. vel. 44). Frantíci jsou veselá kopa :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

Příspěvekod pavproch » ned úno 11, 2007 20:47

...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28278
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod R.B. » ned úno 11, 2007 20:50


No ale v té není ta mnou hledaná velikost 41,5 :-)
Podle mapy jsme přesně na támhletom kopci...
R.B.
nováček
nováček
 
Příspěvky: 158
Registrován: ned pro 31, 2006 11:18

PředchozíDalší

Zpět na Boty