Zkoušení a velikosti bot

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod mike » sob kvě 10, 2014 22:22

Tak. A ani to nemusi byt potreba. Malokdo ma obe nohy stejne. Mam taky jednu o pul cisla vetsi a holt to chce dobre vybirat. Zasadne s ponozkama, ktere budes nosit, a tak, aby na vetsi noze nebyla mala. Zvedajici se pata neni nic moc, ale mala bota je horsi. Nedorovnavam ponozkama, kdyz uz necim, tak zavazovanim (mensi nohu vic utahnu) a boty si casem sednou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod ifex » úte črc 29, 2014 8:19

Taky jako začátečník vybírám. Nepoznám rozdíl, tak nějak pohodlné se zdají skoro všechny boty. Buď mi opravdu sedí všechno nebo naopak pořádně zatím žádná. Prodavač mi pomohl maximálně přinést jinou velikost ze skladu.

Koukal jsem na youtube na rady a všiml si tohoto zahraničního obchodu: https://www.youtube.com/watch?v=u6zaZqeZadc .

Něco takového bych si představoval, řeknu kam chodím ven, pomůže mi vybrat typ boty, ponožku, vložku, prohmatá zda sedí velikost, doporučí sněrování a poradí z vlastních zkušeností. Nechce někdo udělat reklamu podobnému obchodu v ČR? Klidně přes soukromou zprávu, díky.
ifex
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 29, 2014 7:53

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 30, 2014 11:13

tak me by stacilo, kdyby v obchodech prodavac netvrdil, ze "to urcite povoli" kdyz bota stoji 3500 a pak povoli az po zasahu nozem :twisted:

blby je, ze ja pracku nikam nestrcim, zato muj uzoulinkej kotnik mi planda vsude a utahnout to nejde a kdyz se mi noha zveda i o 2cm, tak to se chodit skoro neda... kde amputuji palec a prisijou ho k pate? :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod MichalV65 » úte srp 9, 2016 16:33

Koupil jsem si boty Merrel. V obchodě bylo vše OK. Na noze krásně seděli nikde netlačily. Velikost mám normálně 44,5 a vzal jsem 45. Když jsme ale teď byli na výletě, tak při sestupech tlačila špička. Je to normální??? Nebo nevíte jak by šla ta špička povolit???
MichalV65
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 8, 2016 19:29

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod apuka » úte srp 9, 2016 17:33

Pokud mas polobotky, tak je to docela normalni, alespon u mne u vsech polobotek. Nekdo s tim ale proboem nema, je to tvarem nohy vs. strihem boty. Jinak ale po celodennim slapani se noha dost zvetsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zkoušení a velikosti bot

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 9, 2016 17:35

nekdo treba pred sestupem vic utahuje z duvodu, ze mu vic najizdi noha dopredu - nemohlo by to pripadne taky trochu pomoct? u obuvnika by se to mozna trochu povolit na natahovaku dalo, otazka jak moc a z ceho bota je a jestli teda vubec by to melo efekt
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Boty