Scarpa Mojito - zkušenosti

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Greeen_day » stř lis 26, 2014 8:55

Ahoj,

přemýšlím o pořízení botiček Scarpa Mojito (bez GTX), máte nějaké zajímavé postřehy, které by mě od koupi měly odradit? Případně znáte alternativu, která je v podobné cenové relaci a vás přesvědčila více? Předem díky za odpovědi a názory.
http://www.scarpa.cz/lifestyle/


P.S: Žádné podobné vlákno jsem nenašel, tak snad nevytvářím duplicitu, pokud jsem ho přeci jen přehlédl, tak prosím o sloučení, díky.


Mel.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod scinkk » stř lis 26, 2014 19:31

Mojito nemam ale mam Zeny, coz nebudou moc odlisne boty, jsou to dobre a kvalitni boty co neco vydrzi, mam jen na nejake to pobihani, prochazky a obcas do mesta dle zvoleneho outfitu :).
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Greeen_day » čtv lis 27, 2014 21:17

A konstrukčně bota po delším nošení drží dobře? Podražka nejeví známky vyraznějšího opotřebení nebo neodlepuje se svršek? Jak se děje u některých renomovaných značek (solomon, garmont),které jsou vyráběny v Číně.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod scinkk » pát lis 28, 2014 15:40

Nedokazu rici kolik jsme v nich nachodil, ale za ty ctyri roky vypadaji stale stejne, nevim o zadnem opotrebeni ani poskozeni, ostatne prave proto je povazuji za kvalitni. Ani vzorek nejevi zadny znatelnejsi opotrebeni, asi to bude tvrdsi smes, ale netusim, jak na tom budou Mojito, v tomhle muze byt rozdil.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Chara-din » pát lis 28, 2014 16:12

Já teda Zeny ochodil na patách až na mezivrstvu za jednu sezonu (brzke jaro, leto až začátek zimy). Používám je jako jediné nízké boty, takže město i mimoměsto. Futro na patách mám mírně prodřené (velké mi rozhodně nejsou) a na pár místech se drobně odlepovala obsádka. I když to tak z předchozího možná nevypadá, připojuji se ke Scinkovi s tím, že se jedná o kvalitní boty, co něco vydží (jen ta podešev jde rychle pryč). A zdůraznil bych, že Vibram Spider opravdu výborně drží na kamení.

PS: Drobné odlepeniny a prochozenou podešev pod patou mi vyřešil švec. Podešev pod patou zbrousil a vlepil tam kus gumy bez vzorku. Celkem za pár 124 Kč :-). A na cesty a do města úplně v pohodě. Mám to jen krátce, tak doufám, že se to nebude odlepovat.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod scinkk » pát lis 28, 2014 17:17

Abych uplne nemlzil, sel jsem se radsi na ty botky podivat. Co se podesve tyce, je trochu zbrouseny vzorek na spicce a nejvetsi opotrebeni je opravdu videt na pate, kdy z vnejsi strany boty jsou spunty zbrouseny z nejakych 4 mm na nulu smerem do stredu boty + castecne stred paty.
V ramci pouzivani to ale beru za zcela prumerne a ocekavatelne opotrebeni :)

Jinak mam vydrenou malou diru na prave bote v patnim futru, ale to same mam u jinych paru bot, takze to beru spis za problem nohou nez bot :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Chara-din » sob lis 29, 2014 11:09

Přesně v tomhle stavu jsem je měl někdy koncem léta. Jsme tedy v naprosté shodě :-). Jen já jsem toho v nich celkem asi nachodil víc (a nebo chodím blbějc). Já bych je klidně doporučil a možná si je i koupil znovu, ikdyž dneska je podobných modelů na trhu povícero.

PS: Co se mi za celou dobu používání nepodařilo vychytat, je sesouvání jazyka při chůzi směrem k vnějšímu okraji boty. Na funkci to sice vliv nemá, ale i tak... :-) Neví někdo, co s tím?
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod scinkk » sob lis 29, 2014 12:24

Tak ten jazyk jsem taky nevyresil :) Na druhou stranu se mi to deje u tolika paru bot, ze me to netrapi, ale je fakt ze u tech Zenu ujizidi dost :) Nektere boty maji na jazyku nasite ocko, ale samotne protazeni tkanicky ockem moc nepomuze, nevim, mozna kdyz by se ockem ta tkanicka protahla skrz a pak jeste zpet a znovu, tak to jazyk podrzi...
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod scinkk » sob lis 29, 2014 13:12

Nj ty Zeny to vocko maji taky :) Tak nic... :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Chara-din » sob lis 29, 2014 14:50

A i to provlékání nadvakrát středním očkem jsem zkoušel :-). Vyšlo mi to jako nejlepší možnost, ale dokonalé to rozhodně není. Momentálně se mi to děje i u trailových NB, tak nevím, jestli to dělají boty s nepřišitým jazykem obecně všem, nebo jen lidem s nějak specificky tvarovaným nártem.
Chara-din
nováček
nováček
 
Příspěvky: 189
Registrován: ned dub 17, 2011 11:57

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Greeen_day » pon pro 1, 2014 13:48

Díky pánové za reakce :) Jinak větší opotřebení paty bych přisuzoval pochopitelně došlapu, takže pokud více zatěžuje střed nohy, tak by pata mohla přežít déle, s trocha nadsázky.
Jinak jsem se díval na model Scarpa Zen Pro a ten by měl mít právě paty více zesílené, což by pro vás mohla být zajímavá informace, pokud by jste hledali nástupce do budoucna.
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/100SCA00122/trekovky-scarpa-zen-pro-72530
Nicméně Mojito je přeci jen určen spíše do města a kratší procházky, takže i určení boty je trochu rozdílné, takže při stejné zátěži by toho Mojita nejspíš vydržely méně.
Ale zatím to jsou jedny z mála bot, co mi sedli jak funkčně, zpracováním, tak po designové stránce. A musím přiznat, že na vibram spider jsem celkem natěšený :)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod sobb » pon pro 1, 2014 15:21

Přítul Mojita má a dost si je oblíbil - prý velice příjemný a pohodlný. Podrážka je sice na ohyb i došlap hodně měkká, ale zároveň mi přijde, že se ošoupává pomaleji, než u jiných nízkých bot, který nosíval.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Scarpa Mojito - zkušenosti

Příspěvekod Greeen_day » sob pro 6, 2014 10:38

tak to je super informace, zatím se usvědčuju o vhodnosti koupě. Takže jen počkám, jesli nebude rychlejší Ježíšek, ale jinak v lednu nejspíš budu mít do města novou vlajkovou lod :) Měkká podrážka do města a na výšlapy po okolí to bude fajn....
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko


Zpět na Boty

cron