Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing zone

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing zone

Příspěvekod Hampejz » pon led 30, 2023 8:08

ahoj všem nadšencům.

S dovolením bych zde požádal o rady praktiky, kteří mají čas a chuť poradit a sami hledají a proti mě již něco odzkoušeli.

Kde:
- České hory, toulky a tůry 30km den
- Rakouské alpy a první nenáročné ferraty. Snad letos dvouden Gosau - Dachstein
- suchý i mokrý povrch

Zkušenosti:
- těžké boty jsem opustil ve 20 letech, pak dlouho nic a posledních 6 let, jsem kvůli měkkosti došlapu a ulehčení kolenům používal různé trail Salomon GTX
- Loni první ferraty, což mě nadchlo a letos bych chtěl pokračovat
- Salomon se za 6 let zhoršili a jak rozdrbanou patu, tak po sezoně sešlapanou podrážku jsem u nich před tím neznal
-GTX - nestarám se o to, Funguje tak 6-12 měsíců a to ještě na lehký déšť, sníh vůbec a potí se mi noha
- nosím vlněné ponožky
- do nízkých bot se mi jít nechce, padá tam bordel v lese, na šotolině a sníh ve sněhu
- kotník neřeším, mám vytrénováno za ty roky a těžký bágly na jednoden člověk nepotřebuje, tedy jde mi o ochranou funkci proti zapadávání bordelu/sněhu - možná by stačila bota s nohavičkou
- Salomon neutáhnu tak, aby při sestupu nešla noha do špičky (a nebo volím moc malou velikost..)
- Podrážky většinou držely. Mokré kořeny problém, ale pochybuji, že něco na nich neklouže

Co jsem zkoušel a proč jsem tu:
- poté co jsme oběhal pár obchod, tak mám rozporuplné zkušenosti. Prakticky mi nabídli - La Sportiva Aeguilibrium - tvrdá, mačky, hrozný overkill si myslím, La Sportiva trango Tech GTX - ty mě zaujali, ale mám pocit, že by byli na noze 2x ročně a stejně bych hledal teniksovitější botu, Salewa ortles Edge - asi nejpovedenější bota, ale pokud bude 15+ stupňů, tak si ji neumím moc představit a jak je nová, tak nejsou zkušenosti. Salewa MTN Trainer 2 MID Lite - super bota, ale zbytečně GTX, protože lehká látka a ne lite kožená taky super, ale tlačí mě zboku po delším zkoušení a nevím, zda povolí, byť je to kůže.
Dá se někde zkusit Scarpa Zodiac v Praze? - nicméně všechny tyto zmíněné mi přijdou jako overkill pro mé potřeby.

Co tedy bych rád? Nakonec asi dvě. Trango Tech a k tomu - Lehká trailová teniska s ponožkou či MID, vzdušná, bez GTX a s climbing zone

A ano, člověk je zblblej reklamama, protože nemá zkušenosti (krom toho , že GTX je prodyšný) a proto jsem tu. Děkuji za typy kde a co vyzkoušet.
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod oodoow » pon led 30, 2023 9:24

Co se týká těch lehkých bot na ferraty podíval bych se na řadu TX od La Sportiva.
Sám nosím ty nejvíc lehoučké prodyšné a minimalistické TX 2.
Pár známých ze skupiny nosí TX 4 nebo Boulder X. Všechny drží na skále jak přilepené. Mají i vyšší modely, ale ty už budou pravděpodobně s GTX.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2023 11:47

Myslim si, ze BulderX byvaly i v MID verzi bez membrany, jak ale koukam, uz LS cpe membrany skoro do vsech Mid bot.

Jinak si ale myslim, ze pokud bys chtel "mekky doslap" a k tomu "cimbing zone", tak to v teto kategorii neni uplne idealni. CZ ma smysl na lezeckych podrazkach, ktere maji byt pevne a podrzet Te, kdyz stojis na malem stupu, ten "mekky doslap" jde trochu proti tomu.
Na druhe strane pevna podrazka nemusi znamenat nepohodlne ani neodpruzene boty.

Dalsi technickou poznamkou je, ze "ceske hory, toulky a tury 30 km den" by Ti CZ hodne rychle odepsaly - CZ je z mekke a prilnave "gumy", dani za to je rychle opotrebeni. Hlavne na spevnenych cestach nebo asfaltu. Proto se nejvice pouziva na lezeni a feratach ve skalach (a na pevnejsich, tvrdsich botach).

Jdes ale spravnym smerem - mit dvoje bot. Ale spise bys je mel delit mezi dlouhymy toulkami v ceskych beznych podminkach (i mimo CR) a na feraty nebo skalnaty teren.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod pavproch » pon led 30, 2023 12:16

Já bych viděl ešče i jedno velké mínus: CZ = měkká guma s minimálním profilováním (ve špičce boty) = takové boty budou úplně, ale úplně naprd (= klouzat jaxfiň) v mokrém strmém (např. travnatém) terénu. Špička boty je zrovna to místo, kde v bagu/vodě potřebuješ mít trakci (= profilovanou podrážku/vzorek). Ale to je jen můj názor, nikdy sem boty s CZ neměl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod oodoow » pon led 30, 2023 12:28

Souhlas s oběma. Ideální boty na ferraty a chození po římsách jsou úplně jiný než boty do českýho bláta.
Asi bych koupil dvoje, jedny na ferraty a kamenitý alpy a druhý s výraznějším vzorkem na ty 30km pochody po ČR.
Ty do ČR vyšší bez membrány s nějakým tím tlumením a slušnou podrážkou mě napadají tyhle anebo loňský model ve slevě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » pon led 30, 2023 13:19

Děkuji všem za vstupy, které dávají smysl.

1) ok, tedy budeme hledat jedny tvrdší, ale přiměřeně podmínkám, na pochody, kdy je mokro, sníh a zároveň je vezmu na ferratu

2) jedny většinové chodící ala Topo (značku jsem neznal, ale vypadají super a děkuji za dobrý typ)

A ještě mě napadá, v poslední době se koukám na místo původu a snažím se preferovat český vývoj a výrobu. V Outdoor máme třeba firmu Tilak a možná, že něco na úrovni máme i v obuvi? Podrážku na úrovni nejlepších Vibram asi v CZ neumíme, ale Membrány dle testů mi přijdou stále více vyrovnané a nemusí to být zrovna GTX.
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod ntz » pon led 30, 2023 14:43

taky si myslim ... souhlasim s tim, co padlo vyse .. co treba tohle namatjkou ?

https://www.hanibal.cz/black-diamond-mi ... 25/#105694

v cesku to ale urcite vyrabene nebude :P .. ja teda jeste jen prihodim svou zkusenost - celej zivot jsem chodil v nizkej polotvrdejch botach ala nastupovky a nebo v trailrunech ... vysokou botu jsem nikdy nepotreboval a byl jsem vzdy nepritel vysokejch turistickejch bot jakozto zlocinu proti estetice i ergonomii .. az ted relativne nedavno (asi pred 5ti lety - spis vic ?? uz to leti) jsem si koupil Dolomites Zernez (https://www.dolomite.it/global/en/produ ... x-m-s-shoe ), ktery mi strasne vyhovujou pac jsou to takovy celkem lehky naprosty univerzaly (a ktery uz mam prochozeny a pujdu do nich znovu) .. po zkusenostech z poslednich dvou let proste nosim dvoje boty

Dolomites Zernez === moje univerzalni 3-sezonni bota na vse, v cesku, na vylety, etc .. 90% myho noseni
Hanwag Alaska === mam je od lonska (diky @miku) a jsem z nich nadsenej, nosim je ale jen pokud cekam hodne marastu, mokro a nebo zimu .. a nebo kdyz jdu na houby :)

** nizke polotvrde nastupovky - v soucasne dobe nemam, posledni jsem mel 5.10 (five ten ???), ty se ale rozpadly :P a uz jsou mrtve, chudinky .. pred asi 3ma lety jsem jeste koupil La Sportive tx4 a prodal jsem je asi za 14 dni se ztratou 1500 kc .. nizke nastupovku vlastne shanim nekolik poslednich let, nahradily je ale realne vyse zminene Zernezy

** trailrunnery - v soucasny dobe s nima bojuju, mam nekolik ruznejch trailrunneru v ruzne fazi rozpadu .. vetsinou neco od Adiddas Terrex, ted loni jsem (debil) propadnul "hajpu" a koupil si za 4000 Altra Superior - je to spolehlive nejhorsi boty co jsem kdy mel, nekomu mozna vyhovujou, ja ale radim vyhnout se obloukem ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod mike » pon led 30, 2023 22:32

Hampejz píše:jedny většinové chodící ala Topo (značku jsem neznal, ale vypadají super a děkuji za dobrý typ)

Topo jsou dobre, ale hlavne je nekupuj od toho debila, co na nej ukazuji linky vyse. Horsi obchod snad u nas neni. Muzes si najit mou zkusenost, pripadne si staci precist reklamacni podminky. Mozna u nej jedine vyzkouset, zjistit velikost a pak objednat ze zahranici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod ntz » úte led 31, 2023 0:18

@mike ... kdo je prosim debil ? trisportshop, hanibal, ja ? (potazmo vsichni jmenovani)
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 0:22

Trisportshop. Ukazuji snad na tebe linky vyse a prodava snad Hanibal Topo? #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » úte led 31, 2023 20:16

Takže když to shrnu.

1) nejčastější volba na běhání za sucha prakticky kdekoli po horách, která bude větrat a podrážka držet, příjemná na nošení - TOPO https://www.trisportshop.cz/topo-trailv ... enu-panske:
- kde zkusit v Praze? Moc firem Topo koukám z améru nevozí :D
- jiná alternativa?
- česká firma na tento typ bot?
- případně by mohly fungovat kaňonky? https://www.hudy.cz/tx-canyon?variant=1 ... ize=413094

2) třísezonka, když je sníh, ošklivo, zima, nebo ferrata:
- https://www.rockpoint.cz/boty-salewa-or ... -mid-gtx-m nebo
- https://www.hudy.cz/trango-tech-gtx textil nebo kůže? https://www.hudy.cz/trango-tech-leather-gtx-men, nebo možná lehčí a dostačující??
- https://www.hudy.cz/txs-gtx textilní či kožené https://www.hudy.cz/tx5-gtx-men?variant ... ize=195469
- něco jiného?
- Něco českého?

Děkuji všem a to včetně:
- typ na vyhnutí se trisportshopu
- typ na vyhnutí se Altra superior
- typ na nástupovku, kterou s ohledem na četnost ferrat zatím asi vynechám a teoreticky se časem může stát 3. botou :D Tam pak mám asi jasno a La Sportiva TX 2 Evo
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Víťa » úte led 31, 2023 20:17

Jo, to že tenhle pán je debil pod to se klidně podepíšu.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod mike » úte led 31, 2023 21:20

@Hampejz: jestli ti to pomuze, tak mam u Topo stejnou velikost, jako u Inov-8 (Trailtalon). Kupuju v zahranici tak, ze hledam konkretni model a vezmu nejlepsi nabidku. Kupoval jsem treba tady nebo tady.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » stř úno 1, 2023 6:19

Dekuji. Innov8 urco mnohem dostupnejsi na zkouseni, tedy urcite pomohlo.

Jeste jsem zkousel https://www.rockpoint.cz/boty-garmont-vetta-tech-gtx jako variantu 2) a take pohodlna a prijemna
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod apuka » stř úno 1, 2023 8:55

K tem 2) par obecnych poznamek.
- Mas tam boty o dost odlisnych tvrdosti. Neni to zadna vada, zavisi na Tobe, ktera Ti vyhovi nejlepe.
- Kdyz to chces i na zimu, tak radeji kozene. Ty "textilni" izoluji obecne hur - ale neznam tuto vlastnost u Tebou vybranych konkretnich botach. Moc nepocitej s tim, ze "na zimu si dam dalsi nebo tlustejsi ponozky" - to Ti uz mohou byt boty mensi. Taky vydrzi kuze muze vydrzet dele. Jen je treba se o ni jednou za cas starat kondicionerem - impreganci potrebujes i na textil, never recem, ze o textilni boty se neni treba starat.
- To, ze je na podrazce pod spickou rovnejsi cast jeste nemusi znamenat, ze je to primo Climbing Zone (CZ). Ta je, jak uz jsem psal, z jine gumy, ktera je na skalach prilnavejsi (tj. mekci, tudiz i rychleji se opotrebovavajici). Vibram "skutecnou" CZ oznacuje primo tim napisem - mas tam ale i podrazky Pomoca a Michelin a i na te na TXx znaci V. Megagrip spise jen smes gumy, to neni konkretni podrazka (navic LS si casto nechava u Vibramu delat vlastni). Pisu to jen proto, ze bys mel zkusit ty boty, jak na tech "CZ" drzi - jo, CZ by mela byt opravdu rovna plocha, zadne zaobleni jak v tech oblastech byvaji nektere podrazky. Na tu rovnost si pri bezne chuzi musis zvyknout, je to citit a taky se to chova trochu jinak - na OF byl clovek, ktery si moc pochvaloval boty, ale dal si vymenit podrazku, protoze si nemohl zvyknout na CZ. Mnohym (i mne) to ale nedela zadny problem.

Vim, ze toto neradi lidi slysi, ale nejlepsi radu, co tady muzes dostat je, ze si mas zajit do obchodu (nebo si boty objednat domu) a kazde boty si poradne vyzkousej. klidne "pochoduj" po obchode 20 minut (i proto, ze pokud je v bote nekde pametova pena, ta potrebuje nejakych 5-10 minut, kym se spravne prizpusobi Tve noze), vyuzivej sikmou plochu nahoru i dolu. Vsimej si, jestli nekde netlaci na prsty (hlavne smerem dolu, zastav se uprostred sikme plochy), jestli neuchazi moc pata nahoru (taky sikma plocha, jen opacnym smerem), jestli Ti drzi nohy pri sikmych traverzech (sikma plocha, stuj/chod bokem).
Nezapomen si ale jeste predtim vymyslet, jake budes nosit v tech botech ponozky, jestli jenom jedny nebo system dvou a vzdy zkousej s ponozkama, se kteryma boty budes pouzivat. Taky u zkouseni velikosti nezapomen, ze kdyz vlezes do boty (nezatazene tkanickami), posunes nohy dopredu, mel bys mit za patou misto na 2 prsty.

No a nakonec si kup ty, ve kterych jsi se u zkouseni citil nejlepe. Hlavne se nenech strnout "emocema", napr. ze se Ti nektera bota bude zdat hned na policce/v krabicce nejaka super a snaz se hodnotit objektivne, jak Ti sedi a jak se v nich citis. Naopak, pokud Te nekde zacne tlacit, je lepsi nepocitat s tim, ze "to se spravi". Vetsinou nespravi a pokud jine boty sedi lip, vezmi radeji ty druhe.

BTW, ty Salewa Ortles vypadaji, jako by chteli nahradit Crowy a Raveny jednym modelem. Konecne vymenily Corduru za Schoeller, ten by mohl vydrzet vice. Vypadaji podle obrazku dobre, az zacnou odchazet me Mammuty, urcite se na ne podivam (pokud jeste je budou vyrabet).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » stř úno 1, 2023 19:21

Děkuji za vyčerpávající odpověď.

Prakticky Jak Salewy, tak La Sportivy jsem zkoušel a v obchodě ztrávil při 4 návštěvách tak 3 hodiny. Upřímně nemám rád nákupy (dlouho a těžko se rozhoduji, což je tu asi vidět :D ). Prakticky doporučení jsem dělal, jen se přiznám, že dávám jen jeden prst za patu při merino trekové ponožce, ne dva. Tos mi překvapil.

Ty salevy ortles jsou hodně promakané, ale řekl bych, že suvereně ze všech uvedených nejteplejších a neumím si je moc představit když bude 15+ stupňů. Jinak bych je už bral a dál to neřešil
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod apuka » čtv úno 2, 2023 11:04

Hm...
Vcera jsem se stavil na chvili v RP a zjistil, ze Ortles maji ve dvou modelech, ktere na pohled vypadaji podobne. Jedny, drazsi, jsou zimni boty, rekl bych B/C. Ty druhe - podle nazvu, co jsi tady spominal - nezateplene a pro mne s prekvapive mekkou podrazkou. Tam bych se docela obaval, jestli ta je vhodna na slozitejsi feraty, jestli by Te ta "climbing zone" na nich udrzela na malem vystupku. Podle tvrdosti, resp. ohebnosti v podrazce bych Ty boty typopval max. na A/B. Druhe prekvapeni je potom moznost pouziti poloautomatickych macek na takovych botach :((. Kazdopadne se mi ale nezdaly nijak teple, spise naopak. Ale mel jsem je jen chvili v rukou a spise jsem se dival po te podrazce.
Je tada mozne, ze jsi Ty zkousel ty zimni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » čtv úno 2, 2023 11:34

Wow. Diky

Ano, Edge jsou ty lehci a levnejsi. Mekci podrazka je pravda, ale s ferratama zacinam, takze doufam, ze nebude problem.

Zatepleni boty jsem posuzoval vtipne. Na kazde noze jina bota a po pul hodine dle vlhkosti ponozek :))))
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod apuka » čtv úno 2, 2023 13:44

Hampejz píše:Na kazde noze jina bota a po pul hodine dle vlhkosti ponozek :))
To neni o zatepleni, ale o prodysnosti. Navic jeste trochu blbe, protoze i to se porjevi jinak, kdyz slapes a kdyz stojis. Osobne si myslim, ze kdyz pul hodiny stojis nebo se jen prochazis po obchode a ponozky v bote Ti pritom navlhnou, tak je nekde neco spatne. To bys tu pulhodinku musel pochodovat :-).
Hampejz píše:Mekci podrazka je pravda, ale s ferratama zacinam, takze doufam, ze nebude problem.
Reknu to asi takto: na feratach, i tech tezsich se setkas i s lidma, kteri tam jdou v beznych bezeckych botach a doufaji, ze vsechno ustoji "na treni". Nekdy jo, nekdy maji problem a resi to "nejak jinak" a nekdy to resi mistni horska sluzba.

Podrazku Edge neni zadny problem lehce ohnout skoro o 180 stupnu (smerem ke kominu, samozrejme). Mozna podrazka ma skvelou prilnavost, ale ja osobne nemam tak silne svaly v prstech, ze bych se na nich udrzel na 3-centimetrovem stupu mozna i desitky vterin, kym najdu dalsi chyt/stup. No a ta podrazka Te nepodrzi.
Proto maji feratove boty - at nizke nebo vyssi - pomerne tuhou mezipodesev, ktera se neohyba. Takova rozlozi tu silu prakticky na celou nohu, celou podrazku, takze nemusis zapojit jenom tu malou cast nohou. Tj. minimalne Ti to usetri hodne energie.

Ale toto je jenom muj postreh, klidne muze ted nekdo prijit a rekne Ti, ze on uplne v pohode dava E-ckove feraty v obycejnych cinankach (vlastne ted jsou to Vansky - za 50 i vicenasobek ceny, za kterou jsem si v mladi ja kupoval ty cinanky/vietnamky a to jeste kotnikove :roll:). Muze mit pravdu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » čtv úno 2, 2023 21:05

No Dík, chtěl jsem slyšet, jo, na tebe overkill, co Ti udělá radost a vydrží věky :D ale chápu a pravda, že mačky a měkká podrážka je taky záhadou...

To pocení - mě se nohy bohužel potí více, proto to tak řeším. A zatím jsem neměl na noze tento typ boty, kde bych neměl lehce navlhlo :(
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší NEGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Krysha » pát úno 3, 2023 7:10

Hampejz píše:1) nejčastější volba na běhání za sucha prakticky kdekoli po horách, která bude větrat a podrážka držet, příjemná na nošení - TOPO https://www.trisportshop.cz/topo-trailv ... enu-panske:
- jiná alternativa?

Já si před rokem a něco koupil na doporučení zde Inov-8 Rocfly G 390 M a tak spokojený s botou jsem dlouho nebyl (vadí mi jen ujíždějící jazyk a přehřívání v létě - takže pro mě hlavně na podzim až jaro, omezeně včetně zimy - mají vysokou obsázku takže pokud není břečka vydrží překvapivě dlouho i ve sněhu, jinak s membránovými ponožkami)
letošní model v zelené nebo loňský v modré se dá koupit za příjemnou cenu (oproti té doporučené)
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » pát úno 3, 2023 8:10

Děkuju. Taky možnost a prakticky koukám, že dělají i lehčí, víc běžeckou, která se asi nebude tolik hřát.

Plus další možnost https://www.hudy.cz/cyklon?variant=91398&size=342774
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » sob úno 4, 2023 8:12

Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » ned úno 5, 2023 18:39

Typ končící dnes. 4camping má 15% na skladovky.

U mě se to rýsuje. Vypadá to na ty Topo. Jen ten shop, který zde má špatné recenze má super cenu. Jinde dražší. Z konkurence zní asi rozumně Hardloop.cz. Doprava zdarma a poštovné pro vrácení také. @mike děkuji za srovnání s inov8. Odzkoušeno a velikost vím, tedy to zkusím

Vysoké tvrdší:
- La Sportiva Trango Tech - mi stále přijde jako dobrý univerzál, velikost a pohodlí mi sedí. polomačky asi blbost, pač podrážka je měkká. Na zkoušku jsem si objednal kožené, které bych preferoval před syntetikou. Možná méně odtlumená pata, než bych si přál
- La Sportiva TX5 GTX - objednal jsem si na vyzkoušení kožené. Ta bota je hodně rozšířená jako univerzál. Otázka je, když budu mít Topo, tak jestli tohle k nim není jako druhá náročenější bota zbytečně měkké a nebudou se spíš duplikovat než doplňovat
- Scarpa Zodiac Plus - taky jsem si objednal na vyzkoušení, jsou hodně tlačené v recenzích a propagované. Případně ve verzi Tech, tu ale nemají. Nějaké zkušenosti?
Pak jsem si objednal na vyzkoušení ještě - Meindl Litepeak, Scarpa Mescalito MId, Meindl Paradiso.
Otázka je, jak sednou 46, které mi sedí perfektně u La Sportiva, ale u zbylých značek netuším. A na pytel je, že u 4camping nemají šikmou plochu Něco nasymuluje dřep, něco skok do špičky, ale ..... U Topo je to pak 46,5

A na pytel je, že u 4camping nemají šikmou plochu Něco nasymuluje dřep, něco skok do špičky, ale .....
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod oodoow » ned úno 5, 2023 19:25

Wow, to jsem nevěděl, že ty Topo má u nás už i jiný obchod než trisportshop. Stejně bych teda koupil tam, kdyby byl rozdíl tisíc. Chce to zvážit kolik ušetříš když koupíš na eshopu, kde majitel moc nekomunikuje a v případě potřeby reklamovat by mohl být problém.

Jinak TX5 nevím, mám TX2 který jsou super prodyšný a hodně ohebný. Nemaj žádný tlumení ale podrážka je měkká a přesto se v nich na malých římsách stojí skvěle. Takže to co psal Apuka neplatí na 100%.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » ned úno 5, 2023 19:33

No právě, že bohužel nemá. Jsou to snad frantíci, ale doprava a vratka zdarma. Reklamace ale už bude na Tvůj účet. Takže si můžeš vybrat. Buď super obchod, ale reklamace přes frantíky nebo z blbcem, co nekomunikuje. Nic moc volba :(

Děkuji k Tvé tvrdosti. Jj, ta tvrdost tak je. Já si pak šel osahat všechny nástupovky a ohnu je úplně stejně. Ale asi je logické, že člověk musí víc makat, než když tam vrazí špičku a drží celá noha. Nakonec je to vždy nějaký kompromis. ....
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod oodoow » ned úno 5, 2023 23:52

Topo Athletic jsou hodně solidní a dobře udělaný boty, takže tam máš slušnou šanci, že to nebudeš muset reklamovat. Zvlášť ty kotníkovky si myslím, že vydrží hodně.
Jediný co hrozí, že netrefíš velikost anebo ti to nějak úplně nesedne na tvoje chodidlo a v tom případě můžeš využít té vratky zdarma.
Ona je tvrdost a tvrdost. Buď pod tím můžeš myslet jak tvrdý je došlap tj. jak moc to tlumí anebo pod tím můžeš myslet jak tvrdá je podrážka když se má zohnout. TX2 jdou zohnout jednou rukou viz obrázek.
Na ferraty bych řekl, že extrémní tlumení došlapu vadí mnohem více než zohýbání podrážky. ( Samozřejmě se nesmí jít do extrému, kdy kvůli extra ohebné podrážce cítíš ty ferratový koliky na kterých stojíš. )
Takže dovedu si úplně v pohodě představit že půjdu i těžší ferratu třeba ve vivo barefoot ale nedovedu si představit, že bych do něčeho takového vlezl s nějakou extra odpruženou botou jako třeba Hoka Bondi anebo Ultraventure od Topo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod mike » pon úno 6, 2023 6:59

Hampejz píše:@mike děkuji za srovnání s inov8. Odzkoušeno a velikost vím, tedy to zkusím

NZ, jen prosim ber v uvahu, ze jsem psal specialne Trailtalony, jelikoz ty jsem pouzival. Co jsem zkousel jine Inov-8, tak nektere byly trochu mensi a zvazoval bych o pul cisla vetsi, ale bylo by to tezke rozhodhovani.

oodoow píše:Chce to zvážit kolik ušetříš když koupíš na eshopu, kde majitel moc nekomunikuje a v případě potřeby reklamovat by mohl být problém.

V pripade reklamace bude problem zarucene a obcas sice komunikuje, ale jako debil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod Hampejz » pon úno 6, 2023 7:40

Jj, jsem si vedom a zkousel jsem danny model
Hampejz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon led 30, 2023 7:49

Re: Hledání svatého grálu - vyšší neGTX tenisky s climbing z

Příspěvekod apuka » pon úno 6, 2023 11:40

Hampejz píše:Jsou to snad frantíci, ale doprava a vratka zdarma. Reklamace ale už bude na Tvůj účet. Takže si můžeš vybrat. Buď super obchod, ale reklamace přes frantíky nebo z blbcem, co nekomunikuje. Nic moc volba
Ano, jsou to "frantici", ale ceska verze se tvari, ze je "cesky eshop", i kdyz od francouzu - ma ceske stranky, ceske ceny, ceske popisy. A v takovem pripade by mely nastoupit taky spotrebitelska pravidla EU, napr. ze pro Tebe je pri reklamaci pouzitelne jak pravo v krajine puvodu eshopu tak i v krajine zakaznika (kde se eshop tvari jako mistni). Stale sice plati, ze komunikujes s frantikami, ale muzes pozadovat prava podle ceskeho Obc. zakona a zakona na ochr. spotrebitele. Coz je nekdy velice v(y)hodne - napr. ve Francii nemas 30 dnu na vyrizeni reklamace (nemas tam zadny konkretni pocet dnu) a reklamace se muze klidne tahnout i pul roku (viz muj pripad s pohorkama, co jsem popisoval v prislusne sekci).

"Jedinym" problemem muze byt, ze ta protistrana o ceskem pravu nejspise moc vedet nebude nic a bude se nejspise hodne zdrahat. Takze muze nastat komunikacni problem taky.
oodoow píše:podrážka je měkká a přesto se v nich na malých římsách stojí skvěle. Takže to co psal Apuka neplatí na 100%.
Jasne, 100% neplati. Ale musis taky vzit v ubahu, ze Ty mas sve "slapejove a prstove" svaly vytrenovane ponekud jinak nez bezna populace. V tom, na co jsem upozornoval jde o to, ze pokud mas ohebnou podrazku, tak si ten stup musis "odpracovat" vlastnimi silami, bota Ti v tom moc nepomuze. Kdyz ale mas pevnou a tvrdou podrazku, tak se ta sila rozlozi na cele chodidlo, resp. nohu, takze nepotrebujes mit tak silne zatizene prislusne omezene svalove partie.

Jinak silny souhlas s tim, co jsi psal o feratach a hodne odpruzenych botach. Specialni feratove boty jsou malokdy vyrazneji odpruzene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Boty