Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pát čer 23, 2017 20:02

Zaznělo (napsáno bylo) ve vedlejším vlákně:

syntetická Céčka

a tady sa to kyne taky zparchantělým pomenováním:

plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Ty woe..... kura chlopi, ten češtyn, to je sfiňa, co? :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod tunak » pát čer 23, 2017 22:30

tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pon črc 10, 2017 14:09

Tak jsem otestoval La Sportiva Trango Cube na Allalinhornu a Dufouspitze. Na Allalinu vše v pohodě, na Dufouspitze ale byla ráno dost zima, den předtím tam bylo ve 3800mnm -14°C v den našeho výstupu nevím, ale zamrzla mi voda ve vaku a namrzal mi nos. V botách mi byla poměrně zima na prsty a to jsme měl silné ponožky Lorpen T3 heavy trekker. Po tom co jsme vyšli na slunce bylo už vše v pořádku a prsty se nakonec ukázaly v pohodě, žádné omrzliny. Při cestě dolů v mokrém sněhu bylo ale po několika hodinách v botách mokro, nateklo mi tam ale určitě i vrchem, takže těžko soudit nakolik a zda protekla membrána. Jinak si nemůžu stěžovat, v botách se leze dobře, na skále drží, mačky na nich také drží a jsou pohodlné, neměl jsem žádné puchýře. Největší limitu tedy vidím v teplotě. do které je lze použít. Dost tam byly k vidění boty jako La Sportiva G5 a G2 SM a jím podobné.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon črc 10, 2017 20:30

už jsme to tady někde psal, a nejenom já, že La Sportiva Trango Cube jsou do cca -15°C, a to s dvěma ponožkami, vnitřní Lorpen T3 Heavy Trekker venkovní Bridgedale WoolFusion Summit, na nižší teploty jsem si pořídil La Sportiva Trango Ice Cube, a La Sportiva G5 a G2 SM je ještě vyšší liga
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod tunak » pon črc 10, 2017 21:55

Trango Cube bych do -15 nenosil. Je to vyloženě letní bota.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 8:23

To je prave jedna z velkych nevyhod nezimnich plastaku. Ten plast moc nehreje (na rozdil napr. od 2,8mm kuze).
Kym bezne kozene pohorky ze silnejsi kuze v pohode s dvema ponozkami vyrdzi chuzi (!!!) i do -30, v plastacich mas omrzliny uz pri -15, i niz.
Kdyz uz se chteji pouzivat i v zime, radeji koupit s izolaci do -20 (napr. GTX Insulated Comfort). Takove se daji nosit (s dvema ponozkama!) i v lete, hlavne ve vyssich horach a v zime vydrzis v nich vetsi zimu. Ale tem -20 bych u te izolace az tak moc neveril, pri chuzi OK, ale jakmile se na pul hodiny zastavis, tak bude zima uz pri -10.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte črc 11, 2017 20:51

já bych to tedy viděl spíš na max -15°C u La Sportiva Trango Cube, a u 3 mm kůže Dallapè Marmolada -25°C, u těchto mám srovnání, jak je pod cca -10°C, a moc se nepohybuješ, tak se už hodí lehké zateplení
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » úte srp 1, 2017 9:45

Zvažuju modernizaci šatníku - vylehčení a tak (speciálně s přihlédnutím k tomu, co píšu vedle, že s LaS Ultra R. GTX pochodím asitak 95% času, takže proto vylehčení, bo v báglu na hrbu)...

Otázky na ty, co mají LaS Trango Cube

- sou dělané na stejném kopytě jako "tenisky od LaS?
- jak moc ovlivňujou "citlivost" nohou na terén? ( je to spíš "pocit kopyta" nebo spíš pocit "pocit citlivé papučky"?)
- jak je to s odpružením pod patou - sou spíš tvrdé nebo měkčí ? (spíš "kanady" nebo spíš "tenisky"?)
- jak je to s nepropo - jak snášení brodění mokrou trávou? Promoknou hned nebo aspn chvíli držijou?
- sou opravdu až tak "lehké" (1350grms /pár č. 42)?
- jak moc rychle se ojíždí spička podrážky zespoda při lezení po tatranské žule?
- kloužou na mokrém?
- jsou to spíš "studené" nebo "těplejší" botky?

A podotázka vK: máš 42.5?

Apod-podotázka - měl by někdo zájem o Mammutky Mt. Lennox (slušný stav, druhá poidrážka) a Monolith (jako nové, teda skoro), obé 42....?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte srp 1, 2017 10:01

K Cubom:

- Kopytá porovnať neviem.
- Podrážka je tvrdá, kamienky necítiš. Ale pri chôdzi sa mierne ohýba aj mne, z času na čas pri silnejšom došľape aj celkom dosť. Zvršok je takmer bez polstrovania, ale veľmi tenký, pohodlný, kotník má výrazne nadpriemernú voľnosť na pohyb. Nie je chránený polstrovaním, prípadné náhodné ťukance o skalu bolia.
- Odpruženie päty mi nepríde ani tvrdé, ani mäkké. Kolená ma v nich nebolievajú.
- Nepremokavosť je dokonalá, na Islande vydržali v mokrej tráve rádovo dni, až kým mi nenatiekla voda zvrchu. Treba poctivo impregnovať jazyk, resp. ten softshell, ktorý ho prikrýva. To je slabé miesto nepremokavosti. Mne zatiaľ nepremokli nikdy, a že teda dostávajú v mokre zabrať.
- Áno, sú ľahké, bez úvodzoviek :D Moje vo veľkosti 41,5 majú 1340 g.
- Špička sa občas ľuďom na fóre opotrebuje vraj rýchlo, mne ubudla až na kamienkovom asfalte (asi 5-8 km). Dovtedy asi 700 km bez známok, ale zasa nelozím, len turistikujem.
- Na mokrom držia veľmi dobre, skoro ako moje najlepšie béčka.
- Nie sú to teplé boty, nemajú žiadne polstrovanie/izoláciu.

Pozor na výber správnej veľkosti, topánka musí nohu presne obopnúť a natiahnuť sa na ňu ako ponožka. Žiadne voľné miesta by nikde nemali zostať. Ja som si kvôli tomu kúpil o pol čísla menšie ako by som mal, a je to OK.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » úte srp 1, 2017 10:23

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod paldo » úte srp 1, 2017 11:52

@pp: akurát včera som bol toho miestneho šmelinára navštíviť a Trango Cube som tam nevidel žiadne...
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte srp 1, 2017 12:52

@PP: Myslim si, ze pro Tvoje vyuziti v Tatrach by byly vhodne. Syn si je na takove radoby chozeni-lezeni (I az II, feraty, sute, v Tatrach a Alpach - Saastal. kde je podobna zula jako ve VT) moc pochvaloval. Na takove pouziti a lezeni ne moc narocnych terenu jsou jedny z nejlepsich bot. Ted ma Monolithy a rika, ze jsou to dobre boty, ale Cuby byly lepsi. Kdyby vedel, ze budou mit lepsi podrazku, okamzite by je vymenil.
Chodi se v nich pohodlne, ani prilis mekke, ani prilis tvrde, kolebku maji akurat, Climbing zone dobre drzi i na malych stupech, noha se v nich citi jista, dobre citi teren, hlavne skaly. Kotnik drzi moc dobre, i kdyz ma volnost pri pohybu (pri lezeni velka vyhoda oproti Monolithum).
Co se tyce podrazky, v sekci o reklamacich najdes fotky i popis, co jeho Cuby "prozily", kolik km v jakem terenu nachodily a jak skoncila jejich podrazka (mohu Ti poslat presny seznam tur) . Ale ber to tak, ze to bylo u konkretni boty, mozna blby par, mozna blba serie Vibramu, mozna blby modelovy rok (a jina smes podrazky). Moc lidi nepotvrdilo podobne problemy.

Ale bacha na to, ze Ti musi sedet, jak jsem psal, jsou dost nizke u prstu, opravdu "obaluji" nohu a to ne kazdemu sedi. Potrebu mensiho cisla bych resil stejne zkousenim. Syn mel stejne cislo jako Monolithy a sedely mu dobre, o pul cisla mensi uz byly male.

A u vK je nevedou... :twisted:. Na Ostravsku a okoli se budou hur shanet. Kdybys chtel usetrit, v Lienzu je sportovni outlet, maji je tam ted se 40% slevou, myslim, ze 42,5 zrovna meli :wink: .
Jinak zkus zajit do Hervisu v ShoppinParku v OV, maji je tam taky, jeden par a mam dojem, ze zrovna 42 nebo 42,5, ale nejsem si jisty. Alespon na udelani si prvniho dojmu, kdyby to bylo cca dobre cislo, alespon bys to mohl zkusit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » úte srp 1, 2017 13:20

Chlopi, kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte srp 1, 2017 16:37

pavproch píše:sou dělané na stejném kopytě jako "tenisky od LaS?

mám srovnání jen s La Sportiva Lead které mám, tvarově jsou cca stejné, akorát La Sportiva Trango Cube mají o něco nižší špičku, jsou na normální nohu, ani na úzkou ani na širokou

pavproch píše:jak moc ovlivňujou "citlivost" nohou na terén? ( je to spíš "pocit kopyta" nebo spíš pocit "pocit citlivé papučky"?)

tohle muže každý vnímat jinak, ale u mě jsou La Sportiva Trango Cube nejpohodlnější boty co jsem kdy měl, a to i když v nich jdu několik hodin po asfaltu

pavproch píše:jak je to s odpružením pod patou - sou spíš tvrdé nebo měkčí ? (spíš "kanady" nebo spíš "tenisky"?)

tohle je taky dost individuální, podrážka je při došlapu tvrdší, ale patu mají dost dobře odpruženou, takže se v nich dost dobře sestupuje z kopečků

pavproch píše:jak je to s nepropo - jak snášení brodění mokrou trávou? Promoknou hned nebo aspn chvíli držijou?

ještě nikdy mi nepromokli, první mám už za čtyři dny třetím rokem, a nachozený toho mají hodně, taky my svršek boty ještě nikdy tolik nesákl vodou jako sebelépe ošetřené kožené boty, a když je svršek boty po celém dni chození v mokru mokrý, tak stačilo jen několik desítek minut na to aby svršek boty uschnul

pavproch píše:sou opravdu až tak "lehké" (1350grms /pár č. 42)?

pár č. 47EU váží 1795g

pavproch píše:jak moc rychle se ojíždí spička podrážky zespoda při lezení po tatranské žule?

tohle je jediný jejich nedostatek, je to z měkčí gumy než je zbytek podešve, ale i tak mi špička vydržela dva roky než jsem je nechal nově podrazil

pavproch píše:kloužou na mokrém?

v tomto jsou na tom opravdu hodně dobře, praktický vůbec nekloužou

pavproch píše:jsou to spíš "studené" nebo "těplejší" botky?

určitě to první, jsou to takové UL botky na chození po kopečkách, ale i cca -15°C se dvěma vlněnými ponožkami zvládnou

P.S.
jestli si dobře vzpomínám, tak tohle jsem tady nejenom já už vše napsal
Naposledy upravil fps dne čtv srp 3, 2017 11:13, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » úte srp 1, 2017 19:18

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř srp 2, 2017 1:57

fps píše:ale u mě jsou La Sportiva Trango Cube nejpodélnější boty co jsem kdy měl

:shock: coze jsou? Jak se da vyrobit takovy prezbrept? :twisted:

fps píše:pár č. 47EU váží 1795g

To teda nic moc. Jste furt psali, jak jsou lehke a moje 45 Alasky vazi jen o 146 g vic (1941 g). Cekal jsem aspon tretinu vahy dolu proti kozenym botam, pri stejne velikosti to bude mozna 10 % (tohle je 7.5 %).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř srp 2, 2017 13:08

mike píše:Cekal jsem aspon tretinu vahy dolu proti kozenym botam
Miku, ja jsem mel ve stejne dobe doma 47-ky Cuby i Alasky. Rozdil ve vaze byl rozhodne citit vice nez hodne. Nevim, jestli to byla tretina nebo kolik, nemeril jsem, ale po Alaskach jsem se v Cubech citil, jako bych na noze skoro nic nemel a po Cubech jsem v Alaskach (prehnane) malem nezvednul nohu.
Mozna to neni dane jenom samotnou vahou ale i jinou konstrukci boty, jinym rozlozenim vahy. Navic prave kvuli konstrukci bude prirustek vahy Alasek od 10/45-ky k 12/47-ce mnohem vetsi nez u Cubu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř srp 2, 2017 19:02

Sorry, na mnohem vetsi si nehraju. To je velmi subjektivni, dej cisla, jinak se o tom nema smysl bavit. Ja taky na Alaskach poznam, kdyz jsou napite vodou jak houba, taky mi prijdou nezvykle tezke a vaha pak ukaze 100 g na bote navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod vonkreuz » stř srp 2, 2017 20:26

@ PP - skladovou dostupnost ověřím a kdyžtak ti objednám k vyzkoušení víc čísel
@ Paldo - Šmelinaře mám za Tunelaře? :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř srp 2, 2017 20:40

mike píše:Sorry, na mnohem vetsi si nehraju. To je velmi subjektivni, dej cisla, jinak se o tom nema smysl bavit.
Tak si zajdi nekam do obchodu, vem sebou vahu a muzes vazit, bydlis v Praze, pracujes az v noci, tj. moznosti na to mas dost :twisted: :wink:.

Jak jsem se snazil zduraznit, podivej se na konstrukci Cubu a Alasek (hlavne podesev a oblast od nartu k prstum) a hned vidis, ze tam jsou Alasky "objemnejsi" a "maji vice hmoty". Tudiz pri zvetseni boty musis na Alaskach pridat vice hmoty, tj. vice vahy. V oblasti nartu a kotniku (s vyjimkou samotneho jazyka, ktery maji Alasky vetsi (=tezsi)) jsou ty boty cca stejne. I kdyz wawrik tvrdi, ze Cuby nemaji skoro zadne polstrovani, tak synove teda mely pametove peny (az na malou cast pod kotnikem, aby se kotnik mohl pohybovat) skoro stejne jak Alasky. (Vlastne ted mi dochazi, ze to mohl byt ten rozdil, proc wawrik i fps pisou, ze se jim boty za chvili vysusi a synovi se z nasakleho potu - a to zadneho nadmerneho a pri pouziti dvou ponozek - nechtely Cuby vysusit poradne ani za dva dny.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 0:22

To vis, ze jo :P Mne to zas tak nezajima, jen mne zarazil ten rozpor mezi cisly a dojmem, co jsem mel z toho, co se tu psalo.

Kdyz jsem si Cuby zkousel, tak mi taky prislo, ze polstrovani temer nemaji, ale nijak detailne jsem to nezkoumal. Asi jsi mel specialni apuka-edici, urcenou ke splneni kvoty reklamaci :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv srp 3, 2017 11:19

mike píše:
fps píše:pár č. 47EU váží 1795g

To teda nic moc. Jste furt psali, jak jsou lehke a moje 45 Alasky vazi jen o 146 g vic (1941 g). Cekal jsem aspon tretinu vahy dolu proti kozenym botam, pri stejne velikosti to bude mozna 10 % (tohle je 7.5 %).

jestli si správně pamatují, tak Alasky velikosti 47 EU vážili cca 2200 g

mike píše:Ja taky na Alaskach poznam, kdyz jsou napite vodou jak houba, taky mi prijdou nezvykle tezke a vaha pak ukaze 100 g na bote navic.

no vidíš, a tady je rozdíl na obou botách cca 400 g

apuka píše:podivej se na konstrukci Cubu a Alasek (hlavne podesev a oblast od nartu k prstum) a hned vidis, ze tam jsou Alasky "objemnejsi" a "maji vice hmoty". Tudiz pri zvetseni boty musis na Alaskach pridat vice hmoty, tj. vice vahy. V oblasti nartu a kotniku (s vyjimkou samotneho jazyka, ktery maji Alasky vetsi (=tezsi)) jsou ty boty cca stejne.

jojo, nejenom samotná váha ale i rozložení váhy na botě má vliv na to, jak moc se boty zdají při chůzi těžké
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 18:24

fps píše:no vidíš, a tady je rozdíl na obou botách cca 400 g

Co vidim? Psal jsem, ze rozdil poznam, ale ze realne je maly. Poznam proto, ze jsem zvykly na nejakou vahu a kdyz se zmeni, je to jine. Coz neznamena, ze bych si na to za par dni nezvykl nebo ze bych s tim nemohl chodit.

I kdyby to bylo 400 g, cemuz moc neverim, tak je to jen 18 % rozdilu. Z vasich reci mi prislo, ze je to aspon tretina, jestli ne polovina ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2017 19:36

Promin miku, ctes to vubec, co jsem napsal ja nebo fps??? Ten rozdil neni v samotne vaze, ale ve velke mire v tom, ze mas vahu na noze rozlozenou jinak nez s Alaskami a proto mas na nohou pocitove mnohem mensi vahu nez je skutecny rozdil. Kdybys zkousel (bez predsudku!!!) zpusobem jak jsem psal, ze jsem to mel moznost doma delat ja, tak bys to zjistil. Kdyz nemas moznost bezprostredniho srovnani, jenom zkusenosti s dlouhodobynm nosenim Alasek, tak pri zkouseni v obchode Ti to tak zdaleka neprijde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv srp 3, 2017 21:46

Ctu, ale prislo mi to jako uplna blbost, a tak jsem ji velkoryse ignoroval :twisted:

A ne, pri zkouseni jsem si toho opravdu nevsiml a to jsem v nich po krame chodil asi tak hodinu. Kdyby v tom byl opravdu rozdil (proc by mel byt?), tak bych si toho vsimnul i tak. Jinych jsem si vsimnul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv srp 3, 2017 22:04

mike píše:Kdyby v tom byl opravdu rozdil (proc by mel byt?), tak bych si toho vsimnul i tak.
No nic, Ty asi fakt nectes nebo jenom nechces pochopit.... Tvoje vec...
Nevsimnes si to. Na to ale prijdes fakt jenom pri bezprostrednem zkouseni a vymenovani bot. Neni to jenom o Alaskach a Cubech. Posledni pulrok, rok jsem mel doma hodne ruznych pohorek, mozna snad 15 i vice modelu vetsinou dva-tri pary ruznych najednou a pri zkouseni a prehazovani jsem si vsiml mnoho veci, ktere bych pri samostatnem zkouseni vzdy jen jednoho paru bot nemel sebemensi sanci zjisit. A to az do faze, ze jsem cele odpoledne a vecer chodil v jednech botech, jak jsou perfektni, sedi naprosto skvele, chodi se v tom uzasne. Potom na druhy den jsem si ve stejnou dobu obul na hodinu jine, ve kterych bylo z jistych hledisek lepe, z jistych mene, ale kdyz jsem si potom obul boty z predchoziho dne, najednou jsem se uz nikdy nezbavil vtirave vycitky, ze jak jsem mohl ty boty vubec nechat na noze vice nez pet minut... Najednou jsem si zacal vsimat veci, ktere jsem predtim vubec nevsimal. A bylo to i naprosto opacne. I s botami, ktere (dokonce stejny par) jsem v obchode dlouho zkousel a byly skvele, ale i s temi, co tam byly "no, jeste to neni uplne na houby" a potom doma se "vylepsily".
Ale holt, kdo nevyzkousi, nikdy neuveri.

Jo a ze proc by mel byt rozdil? zkus si napr. privazat kilovou zeleznou kouli nad patu a zkus v tom chodit a potom ji presun napr. na prsty. Potom se uz nebudes ptat, proc by mel byt rozdil :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 0:44

Rozdil v rozlozeni vahy mezi botama. Konstrukci maji v principu stejnou, takze bych cekal i +/- stejne rozlozeni vahy. V predozadnim smeru, predpokladam, ze o tom je rec. A nevim, proc by to melo byt jinak, vyrobce prece neda do spicky nebo paty kus olova.

To co pises je tim, ze se ti boty postupne formuji na nohu a noha si na ne postupne zvyka. Proto vzdycky, kdyz v obchode zkousim pohorky, tak je mam na nohach aspon hodinu. Kdyz nenastane vyjimecna situace, kdy vim, ze je to spravne hned. To se ale stalo jen u posledniho paru Alasek, ktery se fakt povedl (sedi skvele furt a to jsem tenkrat ani nemel trekove ponozky).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Pierre111 » pát srp 4, 2017 9:21

Já mám nově Cuby a kamarád má Alasky a rozdíl ve váze je pro mě pocitově značný. Pokud botu odlehčíš o 15% je to opravdu dost. Rozdíl ve váze dle výrobce je minimálně 200g na botu a to Alasky mají hmotnost udanou ve velikosti 41 a Cuby ve velikosti 42. Rozdíl mi vychází nějakých 23% pokud vezmu hmotnost Alasek jako 1 :). Navíc Cuby jsou mnohem subtilnější a obratnější boty. Prostě jsem měl možnost přímého porovnání a pro mě ten rozdíl byl značný. Kamarád si moje Cuby zkoušel a říkal to samé.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pát srp 4, 2017 13:15

Jsem rad, ze Pierre111 potvrzuje me zkusenosti (plus, samozrejme, synove) z bezprostredniho zkouseni a srovnani.

Miku, kdyz tvrdis, ze se ty boty konstrukcne moc nelisi, tak jsem pro Tebe udelal specialni obrazek:
Alaska-Trango Cube.jpg

Trocha zkresluje, ze je to z o trosku jineho uhlu, ale zasadne rozdily tam videt. Tloustka podesve v predni casti a hlavne pod klenbou (navic Alasky maji podesev o hodne sirsi a rekl bych, i ta TPU tlumici vrstva je trochu tezsi nez EVA), plochost cele predni casti svrsku u Cubu oproti Alaskam. Kdyz k tomu pripocitas nesrovnatelne tenci a lehci jazyk (jo vysoky jazyk trochu te vahy Alaskam v prostredni az skoro predni casti prida), tak Ti uz musi byt jasne, ze je ta vaha rozlozena jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2017 18:39

:roll: ja prece nepopiram, ze jsou Cuby lehci a netvrdim, ze rozdil ve vaze nepoznas. Jen ze rozdil je mensi, nez jsem si myslel. V realu vyhraje fyzika, ne pocity, takze zalezi na opravdovem rozdilu.

@Pierre111: jde mi o rozdil na normalni velikosti. Je smutne, ze vyrobci uvadeji detske, aby boty vypadaly lehci, ale mne zajima aspon 44 a vys. Myslim si totiz, ze procentualni rozdil se bude s velikosti zmensovat. Coz zatim uvadena cisla potvrzuji.

BTW, ted koukam k Hudy a u Alasek maji vahu velikosti 10 (coz bude 44.5), to je rozumne. 1924 g a moje 10.5/45 maji 1941, cehoz mi hrubou extrapolaci vychazi, ze 47 by byly o 70 g tezsi a ne o 200, jak tvrdi fps (samozrejme jsou to hausnumera, jedine zvazit ;-)).

@apuka: sorry, to je smesne. Z obrazku rozlozeni vahy v konstrukci nepoznas. Tohle nema smysl, smysl by melo zmerit teziste na realne bote.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty