Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř led 25, 2017 16:21

Trocha problem je, ze vypada, ze climbing zone byva z mekciho materialu nez zbytek podrazky. Navic je tam podrazka vetsinou rovna ve vsech podelne i pricne a narusuje to napr. kolebku. Zrovna na Trango Cubech se to dalo dobre vsimnout, zpocatku synovi to dost vadilo, trochu potrebovalo zmenit chuzi, ale dalo se na to rychle zvyknout. Ja jsem si to na sve noze taky vsiml jako prvni vec.

Kdybych uz chtel vykrajovat, tak bych zanesl nekomu do pneuservisu. Oni to bezne delaji pro zakazniky z ojetyma pneumatikama, hlavne na nakladacich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Entik » stř led 25, 2017 20:29

Spíš bych počkal, až se to okope a odře samo a pak tam nějaký klín vlepit, než na to jít rovnou s nožíkem. U tak drahých bot ...
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv led 26, 2017 9:44

Tak to se podivej na me fotky, jak vypadaly LS Trango Cuby. Jsem zvedav, jak bys tam vlepil nejaky klin se vzorkem (postupne se ztracejicim jak se tloustka klinu zmensuje) :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Entik » čtv led 26, 2017 10:34

Měl jsem na mysli přilepení natvarované gumy na místo, kde se ošoupala climbing zone, pro dosažení původního tvaru. Vzorek to mít snad ani nemusí, climbing zone ho taky téměř žádný nemá, ne? Asi jsem to předtím napsal nejasně. Můj děd takto úspěšně opravoval všechno :D

LS Tranga TRK vs Alasky: pár dnů mám TRK, nenachodil jsem zatím nic ale něco málo ve sněhu jo + asi 2h postávání (byl jsem s dcerou sáňkovat ). MŮJ pocit z bot je takový, že se teplotním komfortem Alaskám nevyrovnají, nemůžu si pomoct. Vzal jsem si 2 teplé ponožky, při chůzi ok ale jakmile se člověk zastaví, od špiček bota chladne rychleji než Alasky. Tím pádem mi TRK spolu s Alaskami tvoří neprůstřelnou výbavu do "všech" teplot, které v nich já mohu očekávat... Jinak jsou TRK skutečně velmi pohodlné =D>
Entik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: pát říj 14, 2016 21:13
Bydliště: Český Krumlov

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2017 15:53

Asi to bude timhle:
booze píše:byly na povrchu hodne mokre, takze tomu pripisuji velky dil.

Kuze nasakla vodou udela hodne velky rozdil. V tech par pripadech, kdy mi bylo v Alaskach zima, byly vzdycky uplne nacucane vodou a jeste mokre zevnitr od potu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob úno 25, 2017 11:21

Scarpa Ribelle Tech, moc pěkný, asi neodolám, doufám že se objeví v Alpsportu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » sob úno 25, 2017 11:51

Urceni pisou "Alpin, Mountaneering", tj. je to na horolezectvi, asi tvrdsi nez LS Trango Cube, predpokladam asi C/D. Ale na druhe strane "RIBELLE OD has the widest mountain usage range: from trekking to mountaineering. The new all-round, all-seasons boots for professionals and outdoor lovers!" :((
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » sob úno 25, 2017 12:00

apuka píše:all-seasons boots for professionals and outdoor lovers!

tak za 4kila, aby ne. :?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » sob úno 25, 2017 12:27

tak to na mě dělají dojem tvrdostí jak Cube, tedy doufám že budou mít cca stejnou tvrdost, ale tohle zjistíme až v reálu, a jak jsem psal, tak doufám že je budou mít v Alpsportu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod birkov2001 » sob bře 18, 2017 19:44

tvrdak píše:Vybral jsem Mammut Eisfeld High GTX z důvodu zateplení a možnosti maček. Na jaro-podzim mám jiné.

Ahoj jak jsou na tom s tvrdostí? Celkem se mi botky líbi, ikdyž jsou trochu těžší. Není už to spíš C/D bota? Lowa tibety jsem po dvou letech zase totálně oddělal. Fakt děsný ty dnešní boty. 1000km a člověk to může zahazovat.
Naposledy upravil mike dne sob bře 18, 2017 22:42, celkově upraveno 2
Důvod: zkracena kompletni citace
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » sob bře 18, 2017 22:42

Mohl by ses o tom trochu rozepsat ve vlakne o B/C botach? Co odeslo, v jakem terenu apod. 1000 km je fakt malo. Diky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod birkov2001 » ned bře 19, 2017 10:48

mike píše:Mohl by ses o tom trochu rozepsat ve vlakne o B/C botach? Co odeslo, v jakem terenu apod. 1000 km je fakt malo. Diky.



A víš, že jo? Mám dobrou náladu tak jsem se pochlubil.

No a teď mi můžeš prosím říct co si myslíš o Mammut Eisfeld High GTX :-)

na netu je toho fakt po skrovnu.
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned bře 19, 2017 14:21

to bude tím, že Mammut Eisfeld High jsou na trhu jen krátce, takže o nich moc informací nenajdeš, měl jsem je jen v ruce, ale C/D kategorie určitě nejdou, jsou tvrdostí cca co La Sportiva Trango Ice Cube které mohu doporučit, mám v nich nachozeno za dvě zimy 32 dní na těžko, je to velká paráda, a ten integrovaný návlek je dost dobrá vychytávka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod birkov2001 » ned bře 19, 2017 14:30

A jak jsou tvrdé ty Trango Ice Cube? Chci náhradu LOWA tibetů, chodím na těžko, ale nelezu. Mírně tvrdší boty mi nevadí, ale aby to nebylo fakt na stěnu. integrovaný návlek?

Když píšou do -20°C, nebudou moc teplé? Většinou se pohybuji v teplotách 10-20°C
birkov2001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 92
Registrován: ned črc 29, 2012 20:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned bře 19, 2017 14:58

- měl jsem Lowa Tibet Pro, takže mám srovnání, La Sportiva Trango Ice Cube jsou tvrdší v kotníku, jinak v podrážce jsou cca stejně tvrdé, já taky nejsem lezec, jsem chodec na těžko
- La Sportiva Trango Ice Cube i Mammut Eisfeld High jsou boty na zimu, na jaro, léto, podzim doporučuji La Sportiva Trango Cube, jsou to nejlepší vysoké B/C boty co jsem kdy měl, a že jsem jich měl už plno, sice je na nich pár věci co bych vylepšil, ale v současnosti dle mě na trhu nejsou lepší, možná až se začnou prodávat Scarpa Ribelle Tech, o La Sportiva Trango Cube je tady toho napsáno docela dost, takže můžeš studovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » ned bře 19, 2017 18:14

fps píše:La Sportiva Trango Cube, jsou to nejlepší vysoké B/C boty co jsem kdy měl
Jo, jsou to moc skvele boty. Jen je - alespon nektere rocniky vyroby - nesmis pouzivat do terenu, do ktereho jsou vyrobcem urcene. Jinak hodne rychle schodis podrazku. Udelej, co doporucoval fps, projdi si toto vlakno a precti si o nich.
Fps je pouziva mozna v az o dva stupne jednodussim terenu,coz asi pomohlo k vetsi vydrzi podrazky - ale taky pravda, ze mel model jineho modeloveho roku nez muj syn. Ale poud Ti na Tibetech rychle odesla podrazka, tady Ti odejde jeste rychleji, teda pokud chodis ve skutecne VHT terenu. Teren, ktery chodivas jsi u zkusenostech s botama nenapsal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » ned bře 19, 2017 18:23

Jo, jeste Eisfeldy. Ja jsem je na nohou nemel, jen v rukou - velikost 47 v obchode nemeli, i kdyz jsem je zkusit chtel. Ale podle mne jsou to rozhodne tuzsi a pevnejsi boty nez Cuby. Od Tibetu rozhodne hodne tvrdsi, skoro jako ty Nepaly, ale ty jsem na nohou nemel. Takze nejlepe udelas, kdyz si je nekde zkusis.
Co se tyce teploty, tak to je individualni. Pokud budes mit dvoje ponozek, pri 10-20 stupnich by to mohlo byt dobre. Syn ma ted jine Mammuty, ktere nosi od podzimu a ty jsou taky do -20. Navic Eisfeldy maji tri ruzne druhy GTX na ruznych mistech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2017 17:58

Mam ted doma Mammut Eisfeld High. Jsou to poctive dobre (min.) C boty, pevnejsi nez Asolo Granite (i za nova). Srovnat je s Lowa TIbety nema smysl, jsou mnohem pevnejsi.
Jinak pekne botky, pro mne vyhoda, ze Mammut dela opravdove 12-ky, tj. 47+1/3, takze o nejaky ten mm delsi nez 47.

Mam k nim taky La Sportiva Trango Guidy. Ty jsou krasne lehke, to je pravda a (ve skoro vsech ohledech a smerech) ponekud mensi nez Eisfeldy. Je to ale pocitove jiny typ boty, jinak obepina nohu, jinak s ni pracuje. A neni to v jinem GTX, resp. (ne)zatepleni.
Ale zase ... rozdil mezi rezanim podpati casi podesve je ](*,), par mm. Na druhe strane alespon lepeni vypada normalne. Ale celkovy dojem z jejich zpracovani v porovnani s Eisfeldama je dost rozpacity - vevnitr pri sesiti GTX asi 7-8 cm dlouha nit, ale jeste jsem nestihl se kouknout, jestli jenom zapomeli odrezat nebo se sev uvolnuje. No a ten jejich pitomy napad s hrbolem na pate na vlozce #-o ](*,). Jeste jsem botu ani nezavazal a uz me z toho bolela pata.

Zitra/pozitri zkusim pofotit a alespon doma trocha poradneji vyzkouset a popsat dojmy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2017 14:27

Koukam, ze tady mam nejake resty... :toimonster:

Vim, ze toto neni uplne nejvbhodnejsi vlakno, ale trochu to s temou souvisi.

La Sportiva Trango TRK se uz nikde v CZ (a asi ani v SK) nedaji sehnat, urcite ne v 12-ce. Koukal a zkousel jsem Trankgo TREK (resp. asi spise TRK) Leather a ty me prekvapili vetsi tvrdosti podrazky nez jsem cekal. Premyslim nad nima, ale moje zkusenosti se synovymi Cubami mi zaply vystrazne svetla, kdyz jsem videl, ze krome jineho svrchniho materialu maji Leather oproti puvodnym RTK jeden rozdil:
TRK mely podrazku Vibram Mulaz (alespon modelovy rok 2016, ostatni nevim) - osvedcena kvalita, tvrdost gumy i "vypocitatelne" opotrebeni.
TREK Leather vsak maji podrazku nejaky Vibram vyvynoty pro LS s pro mne zvlastnim vzorem u ktere absolutne netusim, co mohu ocekavat.

Nemate nekdo alespon zprostredkovane zkusenosti, jak se to chova v terenu, jak drzi, jak se opotrebovava, jestli moc nezmekne? (vonkreuz - zpetna vazba od zakazniku?)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon kvě 29, 2017 17:19

já mám La Sportiva Trango Trek Micro Evo který asi mají stejný vzorek, kategorie B, jediné v čem mi nevyhovují je to, že jsou na mě moc měkký
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned čer 18, 2017 9:47

tak jsem víc ozkoušel nové podrážky Vibram Mulaz od Restday na botách La Sportiva Trango Cube pět dní Kalkalpen a pět dní Schladminger Tauern, pocitově je tvrdost při chůzí stejná jako u původní podrážky, vše drží tak jak má, odolnost zatím nemá cenu srovnávat, ale i Vibram Mulaz už má několik větších škrábanců na climbing zone, uvidím časem jak na tom climbing zone bude, ale směs ze které je Vibram Mulaz udělaná asi bude o něco tvrdší než je ta původní podrážka protože za mokra víc klouže, musím dávat větší pozor na uklouznutí, v tomto je původní podrážka znatelně lepší, až si budu příště nechávat podrazit La Sportiva Trango Cube, tak si tam nechám dát původní podrážku, a nebo zkusím Wibram Foura
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 0:44

Bacha na to, mne u Restday dali nejako jinou verzi Vibram Foura, ktera mela min vyrazny podpatek, ale hlavne taky jinou smes. Tvrdsi a klouzavejsi. Bohuzel existuje vic variant a nemusis dostat tu spravnou. Proto menim podrazku u vyrobce a ne u Restday.

No a jinak mam pocit, ze sis stezoval, ze Hanwag Alasky ti prisly moc odpruzene. To dela prave Vibram Foura, co na nich je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon čer 19, 2017 15:55

to větší odpružení u Hanwag Alaska které mi nevyhovovalo je díky vysoké mezipodešvi, ne díky Vibram Foura, Vibram Foura jsem měl na Fitwell Giove, koukám že je oproti těm co jsem měl trochu změnili, na těchto botách mi Vibram Foura vyhovoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 16:24

Mezipodesev je soucast podrazky, dodava se to dohromady. Vibram Foura ma nekolik variant a ta s PU tlumenim vypada takhle (muzes si to najit na webu Vibramu). Puvodni varianta na Fitwell Giove byla starsi, ta uz se snad nedela, nova ma mezipodesev z EVA a do toho bych nesel. Kterou variantu ma na sklade Restday netusim, muzes se jich zeptat (nejspis nejaky cinsky padelek :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 17:45

Zapomel jsi na jednu vec - fps vymenili v Restday pouze podesev za Foura, mezipodesev zustal z Cubu, byl neporuseny. Takze on tezko muze srovnavat odpruzeny s mezipodesvi z Alasek s tim co ma.

Jinak jo, asi Vibram dodava Foury s nekolika ruznyma mezipodesvama, ale taky jen jako podrazku (pouze guma), ale pokud si dobre pamatuji, je jich nekolik modifikaci a navic i oficialne stejna modifikace se vyrabi na nekolika mistech po svete - a rekl bych, ze pouzita smes ani kvalita neni vsude stejna...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 17:55

Menili mu podesev za Mulaz, o Foura jen uvazuje. Pochybuju, ze by to slo podruhe a jestli, tak uz by riskoval rozpad PU tlumeni u puvodni mezipodesve. Divim se, ze to takhle vubec udelali, kazda podrazka na trochu jiny tvar a s mezipodesvi se nedodava jen tak ze srandy.

Jo, techy modifikaci asi bude vic, u Vibramu jsem aktualne nasel dve a je mozne, ze si konkretni modifikaci muze vyzadat vyrobce (coz by byl dalsi duvod, proc ne Restday, ale vyrobce).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 18:07

Aha, mas pravdu s Mulazem....

Ja se jim nedivim. Nezapomen, ze v case, kdy menil, byly Cuby venku snad 2-2,5 roku, podesev byla noveho typu, takze nemohla mit vice jak 3 roky a kdyz on je ochodi za dalsi 2 roky, tak to je v kazdem pripade v pohode a jeste s rezervou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 18:57

Zivotnost PU bloku neni jejich problem, to si musi pohlidat fps. Divim se proto, ze kazda podrazka ma trochu jiny tvar a pak musis resit, ze ti nekde precniva guma a jinde mezipodesev.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » pon čer 19, 2017 19:05

Ciste teoreticky by LS Trango rada mela mit stejny nebo hodne podobny tvar mezipodesvi a na Trango TRK byla puvodne, resp. jeden rok od vyroby pouzivany Vibram Mulaz jako podrazka. A pokud me pamet neklame, jsou botky, kde se v prubehu casu nemenila mezipodesev, ale podrazka ano a strdala se tam Foura a Mulaz, jen nevim uz v jakem poradi. Takze by se to mohlo bez problemu nahradit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Boty