Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř úno 25, 2015 8:50

Ale jo, však ja tiež nerád ničím veci... ale tie Bridgedale by si to zaslúžili! :-)

booze: dobrý tip :smt023 Ešte mi napadlo - tá hliníková fólia sa v topánke nešmýka?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř úno 25, 2015 13:33

mike píše:Vis jiste, ze je to zima odspodu a ne dusledek zimy shora a kondenzace potu? Tj. nemas pod vlozku zase trochu mokro?

Zkusenosti nemam, v kozenych botach se to nedeje ;-)

u La Sportiva Trango Trek, La Sportiva Trango Alp, La Sportiva Pamir Leather, La Sportiva Pamir Gtx se to děje uplně steně jako u La Sportiva Trango Cube, je to asi díky vložkám do bot, a podle mě to je tak dobře, když se má někde koncentrovat vlhkost v botě, tak pod vložkou do bot, kde vlhkost není v kontaktu z ponožkou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř úno 25, 2015 13:59

Mike nema pravdu, deje se to i u kozenych bot - Asolo Granite, PowerMatic100, Meindl Island, Lhasa, Hanwag Alaska, Planika Jalovec, .... Je to nejenom dobre, ale i logicke - bezne vlozky do pohorek jsou delane tak, aby odvadely vlhkost od noh "pod sebe". Vetsina z nich ma povrch rychle odvadejici vlhkost a spodek ma z materialu, ktera vlhkost mirne zadrzuje a transportuje dal (neco podobneho jako vlna). Ta se potom srazi mezi vlozkou a podesvi, porotoze podesev je vetsinou chladnejsi jak vlozka prohrata chodidlem. Ono se to ma asi casem protlacit ven pres GTX az pod nej, i tak funguje, ale bez ohrivatka (nohy) se to srazi, nepromeni se v paru.
Teda ja, kdyz si vyberu vlozky z pohorek po ture v zime po snehu, tak mam spodni cast vlozek vzdy alespon pod prsty az cca po stred navlhlou. Krome mist pod hrubou sirokou gumovou obsazkou vpredu je to jedine misto, kde se srazi vlhkost. Deje se to i v lete, ale v mnohem mensi mire.
Jinak bylo to pekne videt kdyz jsem si koupil nove vlozky, ktere mely spodek nejakou malo propustnou gumu, ci co. Po ture jsem je mel vlhke, vcetne spodku ponozek. Potom jsem je derovacima klestama proderavel jak reseto a ted se to vsechno srazi az na spodku vlozky a od ni. V normalni ponozce by to do sebe vtahla ta absorcni vrstva na spodku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř úno 25, 2015 17:15

Panove, nejaky problem s chapanim smyslu psaneho textu? ;-)

Z kontextu by melo byt jasne, ze v kozenych botach se to nedeje bylo mineho chlad zespoda, ne kondenzace. Na kondenzaci jsem se ptal, jestli to nahodou neni pricina. Nedeje se (mi) to, jelikoz kozene boty jsou teplejsi a kuze diky schopnosti absorbovat a odvadet vlhkost lip vyrovnava teplotni rozdily.

V zime mam ted vlhko v botach taky. Protoze novy vylepseny Grangers sprej nefunguje, kuze nasakne vodou a navic je ochlazovana snehem a k tomu mam pres noty limce kalhot, aby mi tam nepadal snih. Takze pot nema kudy ven a zustava vevnitr. Nic moc, ale zima mi neni. Jen mam odrene slapky, coz je zas kombinace vlhkosti a tvrdych doslapu na sneznicich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod booze » stř úno 25, 2015 23:10

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:52, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » čtv úno 26, 2015 13:51

mike píše:Nedeje se (mi) to, jelikoz kozene boty jsou teplejsi a kuze diky schopnosti absorbovat a odvadet vlhkost lip vyrovnava teplotni rozdily.
Miku, kdyz je zima od spodku, tak na tom moc nezmeni lepsi schopnost absorpce a odvadeni vlhkosti kuze. Porste a jednoduse - chlad jde zespod a tam nemas zadnou kuzi. Jeste presneji receno - kdyz mas tu samou podesev i podrazku, stejne tak ponozky, tak na stejne noze za stejnych podminek bude jenom o velice malo (pokud vubec) tepleji v kozenych botech nez plastacich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod nebulus » čtv úno 26, 2015 19:04

Mám celokožené Meindl Perfekt a v nich neorigo dierkované vložky. V lete pekne vidno na spodku topánky vlhké bodky v mieste dierok. Teraz v zime som paradoxne najviac pri teplotách iba tesne pod nulou cítil dosť chlad z tých miest hlavne na špičke.
Skúšal som si alobalovej izolačnej záchrannej fólie vystrihnúť kus pod vložku, zrejme to fungovalo, ale po krátkom použití sa tá fólia rozlepila na dva pláty.
nebulus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 266
Registrován: úte bře 25, 2008 15:54
Bydliště: BA

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř kvě 27, 2015 18:09

Som dnes pri browsovaní obchodmi narazil na pekné plasťáky Hanwag Badile Mid GTX. Koženú majú iba obsádzku komína, to sa neráta :-)

Keď som ich chytil, ruka mi vystrelila nahor, ako boli ľahučké. Citeľne ľahšie ako moje LaS Trango Cube. Fantázia. Tvrdé vyzerajú byť podobne, ale behanie po predajni toho veľa nepovie. Páči sa mi tento trend veľmi ľahkých a tvrdších topánok s celoobsádzkou do ťažších terénov.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod apuka » stř kvě 27, 2015 18:21

"lahke a tvrdsie topanky"... Lahke jo, ale je to i podle vyrobce jen B, takze o tvrdosti bych docela pochyboval. Taky nechapu, kdyz pisou, ze jsou horolezecke, ale pritom jen "B".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2015 18:22

Vyrobce pise, ze jsou to Bcka. A Bcka od Hanwagu jsou docela mekka.

Klaunske Cube mi nevadi, ale tu ruzovou u Badile bych nedal :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř kvě 27, 2015 18:40

Oni sú tie tvrdosti v rámci kategórie rôzne aj u jedného výrobcu. Síce boli nové a nerozchodené, ale boli skoro tak tvrdé ako rozchodené Cube a ďaleko tvrdšie ako meindlovské béčka Torup MFS.

Tú ružovú som si nejako nevšimol :-) Ale bola tuším skôr do fialova.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mitau » stř kvě 27, 2015 18:55

Ty Badile, co odkazoval wawrik, se mi dost líbí, jen bych se bál toho, že jsou podle popisu výrobce úzké. Hanwag sice s váhou trochu podvádí, když ji udává pro vel. 7, ale i tak je hodně sympatická. Jestli je vršek dostatečně odolný, pak je toto ten směr, kam by se měly boty podle mě ubírat.

Jinak Hanwag dělá i o 60g těžší variantu Badile Combi na poloautomatické mačky a ty už mají uvedenou kategorii C.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř kvě 27, 2015 19:00

Jo, Badile Combi som videl v inej predajni. Ale ani som ich neskúšal - pre mňa je to už nechoditeľné kopyto. Ale hmotnosť tiež moc pekná, to zasa jo... Zhruba ako moje Trango Cube, čo je na céčka výnimočne málo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř kvě 27, 2015 19:44

wawrik píše:Síce boli nové a nerozchodené, ale boli skoro tak tvrdé ako rozchodené Cube a ďaleko tvrdšie ako meindlovské béčka Torup MFS.

Takze po rozchozeni budou mekci. Zalezi na bote, ale klidne to pocitove pul kategorie hodi. Nove Alasky jsou skoro jako Ccka, ale po par stovkach km slusne zmeknou. U Meindu jsou mekke i B/C, takze se nedivim ;-)

wawrik píše:Tú ružovú som si nejako nevšimol :-) Ale bola tuším skôr do fialova.

Zrejme jsou urceny na Gay Pride ;-)

mitau píše:Jinak Hanwag dělá i o 60g těžší variantu Badile Combi na poloautomatické mačky a ty už mají uvedenou kategorii C.

Na Ccka mi prijdou nizke. Verim tomu, ze tvrdost bude odpovidat, ale mit tvrde nizke boty mi neprijde jako dobry napad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř kvě 27, 2015 20:38

wawrik píše:Som dnes pri browsovaní obchodmi narazil na pekné plasťáky Hanwag Badile Mid GTX. Koženú majú iba obsádzku komína, to sa neráta :-)

ty mají vše co je růžové (fialovo červené?) ze semiše, to bude nasávat vodu jak houba, takže nic moc, a ještě k tomu nejsou ani vysoké, spíš kotníkové, ty moc kotník nepodrží, ty sem do tohohle tématu dle mě nepatří, a i pro mě by byli moc měkké, max kategorie B
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 28, 2015 7:57

Vysoké sú ako Cube, možno o dva-tri milimetre nižšie. A máš pravdu - to červené je semiš, ale má čisto dekoratívnu funkciu, nič to nedrží ani nespevňuje. Preto sú to podľa mňa plasťáky a priama konkurencia LaS Trango Cube, no hádať sa nebudem, pokojne to moderátori môžu presunúť. Ale medzi B/C boty! :-)

Mimochodom, už som to tu raz spomínal - kotník mi vďaka tomu ich flex systému podržia Cube menej, ako béčkové kožené papuče Meindl Torup. Hanwagy boli v tomto smere niekde medzi tým. A špičku sa mi u nich nepodarilo pri chôdzi ohnúť ani raz, čo mi spolu s celoobsádzkou jasne hovorí o botách tvrdších ako čisté béčka.

Snaha o striktné delenie na kategórie je fakt mor...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv kvě 28, 2015 19:47

tak ještě kokám na ty Hanwag Badile Mid, a oni mají kožené nejenom ty růžové (fialovo červené?) části, ale i ty černé, na špičce, na patě, v kotníku, a na konci komína, to jsou ale kombinované boty, hadr a kůže
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Alpazel » stř čer 3, 2015 0:51

Ahoj, nemáte prosím někdo tip na kvalitní boty kat. B, B/C bez kůže, nebo s minimem kůže, cenou do 5000 (ideálně ale někde kolem 4000), které se dají reálně vyzkoušet a koupit v ČR? Díky moc za odpovědi.
Alpazel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát bře 14, 2014 10:37

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod remy77 » stř čer 3, 2015 17:09

wawrik: aj si ich skúšal tie hanwag badile? Dnes som sa na nich bol pozrieť, mal som o nich záujem, ale sa mi zdali príliš "spartanské"...veľmi tenké hlavne v podrážke -bez odpruženia. Myslím, že na viacdenne túry nič pohodlné. Inak je to len môj subjektívny pocit... inak čo sa týka váhy,.čistý luxus..
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř čer 3, 2015 17:35

Áno, skúšal - verziu Mid. Pohodlné mi prišli dosť, či to má nejaké odpruženie päty som neskúmal, ale tipujem, že nejaký bežný tvarovaný PU blok tam bude. Vôbec mi to v tomto smere neprišlo horšie, ako LaS Trango Cube, čo mám, a ktoré sú úplne v poriadku.

Ale môžem sa mýliť, tých pár minút je na posúdenie krátka doba.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod remy77 » stř čer 3, 2015 22:06

Myslel som skôr prednú časť, pod prstami a za nimi. Práve tam sa mi tá podrážka zdala dosť tenká a tvrdá, čo má prekvapilo, lebo zvonku sa to tak nezdá. Mám pocit, že by to po pár hodinách mohlo odspodu páliť.

Chcelo by to nejakého testera, lebo inak sú fakt ľahučké.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod remy77 » stř čer 3, 2015 22:23

Inak dnes som videl nové Garmonty http://www.garmont.com/en/outdoor-shoes ... eme-lx-gtx a vyzerali fakt namakane, cena 199 € by som povedal tiež lákavá.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte črc 21, 2015 20:00

a je to tady, jsem se dočkal, a ani to netrvalo tak dlouho La Sportiva Trango Ice Cube, zimní verze bot La Sportiva Trango Cube, a konečně nebudu muset se zmrzlými prsty navlékat návleky na boty, ta úspora na váze bude až nezkutečná cca 1000g, celokožené boty Dallape Marmolada -700g a návleky -298g, to se bude hned lépe chodit na sněžnicích nebo v mačkách, akorát doufám že nebudou mít moc tvrdou podrážka
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte črc 21, 2015 20:15

No neviem, zimná verzia... Líšia sa len integrovaným návlekom, nie? Žiadna dodatočná izolácia trebárs v špičke. Takže pod -10 °C mi v nich bude zima rovnako ako v beznávlekovej verzii, pritom nemajú ich univerzálnosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod scinkk » úte črc 21, 2015 20:24

ciste podle popisu asi trochu teplejsi budou
Gore-Tex Insulated Comfort
insulated carbon Honeycomb Tech 3mm

netusim, co to znamena v realu, ale asi nejde jen o setjnou botu s navlekem
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod paldo » úte črc 21, 2015 20:42

La Sportiva na budúci rok bude mať v ponuke aj ďalší handro/plastový model :)
podľa katalógu majú hnotnosť 820g/pár (predpokladám, že veľkosť 42)
akurát tie látkové očká na šnúrky by tam nemuseli byť...

La Sportiva Trango TRK GTX
Přílohy
800x714.jpg
Naposledy upravil paldo dne úte črc 21, 2015 21:24, celkově upraveno 3
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pickard » úte črc 21, 2015 20:51

mmmm... zaumíjavé! :shock:
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod pickard » úte črc 21, 2015 20:54

Jinak teda doufám, že to bude v pohodě, ale jsem si teďka Cubíka prokop mačkou. Jen kousek a snad ne membránu, jen ten svršek, ale stejně mě překvapilo, jak snadno to šlo. Mám to zalátat silikonem?
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mitau » úte črc 21, 2015 21:08

To vypadá hodně dobře - jestli spolu s trochu ohebnější podrážkou ještě malinko sníží váhu, mohla by to být ideální univerzální pohorka. Nekožená odolnější pohorka vhodná na chůzi mi zatím v nabídce firem chyběla a je to přesně to, co bych chtěl.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte črc 21, 2015 21:15

pickard píše:Jinak teda doufám, že to bude v pohodě, ale jsem si teďka Cubíka prokop mačkou.

Jaks to dokazal? Myslel jsem, ze jsem extremne sikovny, kdyz jsem trhnul kalhoty a ponozku zaroven tesne nad botou, ale koukam, ze mam jeste co dohanet ;-) Mas fotku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Boty