Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 14:11

wawrik píše:fps: asi ti to nepomôže, ale na jar som ich skúšal v bratislavskom Outdoorguide.

dokážeš odhadnou jak jsou na tom Haglöfs Grym z velikostí či šířkou? zda jsou stejné co La Sportiva řada Trango či Nepal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod wawrik » pon črc 7, 2014 14:29

To netuším. Len viem, že mali na mňa priširoké kopyto, hlavne vpredu. Podľa mňa sú širšie, ako LaS Trango, čo som skúšal (staré Guide, nové Guide Evo, Cube). Nepal vôbec nepoznám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 18:49

tak to si mě moc nepotěšil, já taky nemám moc širokou nohu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod apuka » pon črc 7, 2014 20:19

kurna, chlape, fps, Ty bys mel trocha sjednotit svoje vlastni kategorie bot s kategoriemi vyrobcu, at vime, "vo co go" :-). Kdyz pro Tebe je Trango Guide Evo "B" bota ... :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod pavproch » pon črc 7, 2014 20:35

nejenom kategorie bot....

ty "plasťáky" žeru jaxfiňa.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 20:40

apuka@
nevidím k tomu žádný důvod, a tu tvrdost jsem převzal od "wawrik" viewtopic.php?p=396814#p396814
wawrik píše:La Sportivy Trango Guide Evo. Sú to fajnové a relatívne pohodlné béčka s celoobsádzkou, tohtoročná novinka. Ľahučké, ale s tvrdšou podrážkou, rovnakou, ako majú Cube. Len medzipodrážka je tenšia, takže sa pri chôdzi ľahšie ohýbajú.

jenom proto že mají drážku na rychloupínací mačky, to u mě není automaticky bota kategorie C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 20:47

pavproch píše:ty "plasťáky" žeru jaxfiňa.... :twisted:

co se ti na tom nezdá?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod pavproch » pon črc 7, 2014 20:51

ukaž mi jediného výrobce, který pro boty, které hledáš (B - C) používá toto slovo... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod wawrik » pon črc 7, 2014 20:57

pp: však je to hantýrka, prečo by to mal používať nejaký výrobca? A že to vadí zrovna tebe, ktorý zrozumiteľnú češtinu používa iba omylom :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod pavproch » pon črc 7, 2014 21:01

OK, sem divnej, menšinoj a vůbec netolerantní.... :twisted:

@fps: máš zpět původní název vlákna... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Vyšší boty kat. B, B/C, C z umělých materiálů (ne kožené

Příspěvekod apuka » pon črc 7, 2014 21:02

Jo, mozna tentokrat to mas podle wawricka, ale vyrobce to ma jako "crossover model between the two worlds of mountaineering and backpacking" a "This boot is suitable for alpine guides or mountain rescue teams as well as alpine hikers and technical approach routes.". Nejsem excelentni anglictinar, ale rekl bych, ze uvedene je dost vzdalene od definice kategorie "B":
Uživatelská kategorie: B
Činosti: Náročná turistika v nízkých horách , Alpách. Lehká vysokohorská turistika.
Terén: Hrubé cesty, příkré horské stezky

Nechtel bych byt v kuzi nekoho neznaleho a moc "nenachodeneho", kdo shani "B" boty na ceske kopecky bez zateze a nakonec si koupi Tebou (nebo ted i wawrickem) doporucovane beckove boty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon črc 7, 2014 21:03

](*,) Mal si tie boty vôbec na nohe?

Edit: a mimochodom, doporučoval som ich človeku, čo ich chce nosiť pol roka s 20-kilovým batohom a v Indii.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pon črc 7, 2014 21:12

pavproch píše:sem divnej, menšinoj a vůbec netolerantní.... :twisted:

tak to jsme dva

pavproch píše:@fps: máš zpět původní název vlákna... :wink:

ti děkuji, ale o název mi nejde, hlavně co mě zajímá je to téma o vysokých nekožených botách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř črc 9, 2014 18:00

mike píše:Aha, uz rozumim. Ale takhle se to prece chovat ma a proto si tvrde boty kupujeme, ne? Aby se bota neprohla na kazdem kaminku a necitili jsme ho.
Som si tú odpoveď všimol až teraz...

Jo, asi sa tak majú chovať. Ale kupoval som si ich pre iné vlastnosti, kvôli tvrdosti iba čiastočne. Dúfal som, že si na ne privyknem, lebo inak majú pre mňa takto tvrdé topánky iba obmedzené využitie. Však uvidím.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 18:29

wawrik píše:Ale kupoval som si ich pre iné vlastnosti...

Chapu, barvicky byly neodolatelne :twisted:

Zvyknes si, kdyz v nich budes hodne chodit ;-) Jeste si pamatuju, jak mi pripadaly tvrde prvni Alasky a jak mne z nich bolely slapky, pricemz dneska uplne v pohode na dvojnasobnych vzdalenostech. Nebylo to ale nic proti C/D Nepal Trekum, ty mimo teren bolely hodne a nevim, jestli bych si zvyknul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř črc 9, 2014 18:50

Zvyknúť som si skúšal pred rokmi, ale fakt to nešlo. Mne také mäkšie béčka prídu ako ideálny kompromis na tie mesačné treky, môžem v tom dlhodobo chodiť po všetkom od ciest cez šutre a blato až po ľahší ľadovec, s báglom, bez báglu, akokoľvek.

Ako mám teraz malého, tak často chodíme stále dookola tie isté túry, veľký výber rýchlo dostupných nelesnatých hrebeňoviek tu nemáme, takže mám veľmi slušné porovnanie. A naozaj som prekvapený, že ma tie Cube stoja citeľne viac energie, ako béčkové Meindle. Áno, veľa robí nezvyk - iný došľap atď., ale to neustále chytanie rovnováhy a vyrovnávanie pohupovania... Po treku s Cube zaspinkám ako bábätko :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř črc 9, 2014 19:19

Zajimave, tohle jsem nepozoroval. Z tech C/D bot mne bolely slapky, ruzne tlacily nohy, nez jsem je trochu rozslapl, ale unaveny jsem byl stejne, jelikoz nebyly tezsi. Ale taky jsem nepozoroval to, co pises ohledne rovnovahy, to chapu, ze stoji neco navic. Myslim, ze zrovna na tohle si zvyknes, casem se zase naucis chodit ;-)

Njn, kazdemu vyhovuje neco jineho a musi si sam najit, co to je. Mne pripadaji jako idealni kompromis B/C boty a nemam problem jit v Alaskach treba 20 km po asfaltu. Kdyz jsem mel Islandy, ktere byly mekci, tak mi to trochu vadilo. Rekl bych, ze to souvisi s vahou, ted uz mam s batohem spolehlive pres metrak #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod fps » čtv črc 10, 2014 8:05

mike píše:Rekl bych, ze to souvisi s vahou

tohle je dle mě dost zásadní věc, a potom taky výška postavy, když je někdo lehký a malí, tak se mu kategorie B zda dostatečně tvrdá, a B/C je už moc tvrdá, a když je někdo těžký a vysoký, tak se mu kategorie B/C zdá dostatečně tvrdá, a B je už moc měkká
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod aksam » čtv črc 10, 2014 20:17

fps....můžeš ještě počkat na novou sezónu pokud bude hudy dovážet tyhle nové plasťáky od arcteryxu, mají zajímavou konstrukci...

http://ich-liebe-berge.ch/news/news-arcteryx-schuhe/
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 10, 2014 20:52

HUDY a boty od ještěrky? :mrgreen:
Chjo, kdy lidi pochopí, že do botového odvětví se sere kde kdo (Haglofs, AlpinePro, Arcteryx, Salewa) proto, že na světě je přebytek výrobních kapacit? Že firmy jsou vedené maketingoidními vypatlanci, kteří se snaží urvat z jejich pohledu "volné" segmenty? A tímhle drbnutým tříštěním, nenažraností a vyžírkovstvým na tradičním segmentu, kdy si každej jouda snaží do svého repertoáru nacpat boty, trpí zavedené a kvalitní obuvnické firmy, které něco dokázaly, vytvořily a vymysleli. ](*,) Takže to neznamená, že když kdejaká firma udělá kolekci bot, že z toho musí každej obchodník a dovozce uchcávat a začít hned prodávat...

edit: a ano, jsem právě :partyman: a pouštím si nekorektní :smt035 a jsem nakrknutý :axe:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte črc 15, 2014 20:53

dneska jsem zkoušel v Rockpointu nové Garmont Tower, mají je tam v moc pěkné slevě, nevypadají vůbec špatně, jsou lehoučké, podrážka je z dost tvrdé směsi (kategorie C), takže bude dost odolná v kamení, podrážka je i na mě moc tvrdá, boty to nejsou na dlouhé chození
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod bobo » úte srp 26, 2014 9:04

urcite si niekde chod vyskusat salewa raven combi , robia sa v dvoch sirkach, maju tri haciky nad kotnikom, su velmi naozaj velmi lahke, velmi dobre sedia, je to jedina bota v ktorej sa priatelke nehybe pata, je aj na uzsiu nohu, su primerane tuhe, da sa v tom normalne chodit viacdenne treky...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte srp 26, 2014 11:04

dík za reakci, ale Salewa Raven Combi mají "2,0 mm PU-povrstvená kůže" což nevím co to znamená, ale to slovíčko kůže mi tam vadí, asi celá žlutá a červená část je kožená, takže nic co by se do tohohle tématu o zcela nekožených botách hodilo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod bobo » úte srp 26, 2014 11:50

fps píše:dneska jsem zkoušel v Rockpointu nové Garmont Tower, mají je tam v moc pěkné slevě, nevypadají vůbec špatně, jsou lehoučké, podrážka je z dost tvrdé směsi (kategorie C), takže bude dost odolná v kamení, podrážka je i na mě moc tvrdá, boty to nejsou na dlouhé chození


fps píše:dík za reakci, ale Salewa Raven Combi mají "2,0 mm PU-povrstvená kůže" což nevím co to znamená, ale to slovíčko kůže mi tam vadí, asi celá žlutá a červená část je kožená, takže nic co by se do tohohle tématu o zcela nekožených botách hodilo


vychadzal som z tvojho zaujmu o ciastocne kozene Towery, tak si ujasni co vlastne chces, lebo cisto cisto handrovych topanok naozaj nie je vela... btw. Towery, tak ako skoro kazda bota, casom povolia, ale nie je ziadna papuca do lesika a oproti tym Salewam su to riadne tazitka...mam v Toweroch cerstvo prejdeny trek v alpach a nic makksie by som tam nebral...takze na dlhe chodenie to boty su, len to nie su makke papucky do lesika ako si mozno predstavujes....celkovo tvrdenie "nie su to topanky na dlhe chodenie" je vhodne tak mozno ku lodickam, pri turistickych topankach je to o tom, kam ich vezmes, neviem si predstavit, ze by vyrobca turistickych topanok uvazoval s "kratkym" chodenim :mrgreen:

edit: nevsimol som si tvoj prispevok o novych Toweroch....ak su nove uuplne bez koze, tak toto hore beriem ciastocne spat.... :ú
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » úte srp 26, 2014 12:01

bobo píše:urcite si niekde chod vyskusat salewa raven combi , robia sa v dvoch sirkach, maju tri haciky nad kotnikom, su velmi naozaj velmi lahke...
No neviem, či by som 800-gramovú topánku nazval „veľmi, naozaj veľmi ľahkou"...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » úte srp 26, 2014 12:07

fps píše:dík za reakci, ale Salewa Raven Combi mají "2,0 mm PU-povrstvená kůže" což nevím co to znamená, ale to slovíčko kůže mi tam vadí...

PU povrstvenná koža (PU coated leather) = vrstva kože + polyuretánový náter = dá sa povedať že ide o náhradu použitia čistej kože (leather), lebo je to lacnejšie. Použije sa tenšia vrstva kože a jej vlastnosti sa potom vylepšujú práve tým PU náterom. U coated koží je hrúbka náteru vyššia - teraz presne neviem tie čísla - no preto už nesmie byť označovaná ako čistá koža. Potom celá hrúbka ide maximálne do 2.8 až možno 3mm. Určite o tom viac bude na nete. Salewa, ako čítam použila 2 mm, čo je v pohode.

U topánok sa tieto PU vrstvenné kože používajú na modeloch, kde tej kože až tak veľa netreba, lebo zase nie je tak vysoko odolná a takisto PU náterom menej dýcha. Je dobrá na vystavanie a "zhutnenie" tvaru zvršku. Ide do kombinácie s textilom, canvas, mesh a spol.

Edit: do menej náročných podmienok sa do kombinácie namiesto povrstvennej kože používa semiš - cow suede. Oveľa horšou alternatívou je Action Leather, ale to som videl len u lacných trekových topánok s účelom zraziť cenu ako sa dá. Vôbec to nedýcha, praská.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte srp 26, 2014 14:22

bobo píše:edit: nevsimol som si tvoj prispevok o novych Toweroch....ak su nove uuplne bez koze, tak toto hore beriem ciastocne spat.... :ú

staré byly částečné z kůži, ale nové jsou úplně bez kůže, jsou částečně s umělé koženky, tady jsem o tom psal
fps píše:staré Garmont Tower jsou částečně z "kůže Suede 1,8mm", takže ty sem nepatří, ale nové Garmont Tower jsou už scela bez kůže

bobo píše:vychadzal som z tvojho zaujmu o ciastocne kozene Towery, tak si ujasni co vlastne chces

chce to lépe číst, a hlavně číst všechny souvislosti, taky se mi kolikrát stalo že jsem na něco reagoval, ale ono to nakonec bylo jinak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky) B, B/C, C

Příspěvekod bobo » stř srp 27, 2014 7:27

wawrik píše:No neviem, či by som 800-gramovú topánku nazval „veľmi, naozaj veľmi ľahkou"...


na gramy som nepozeral, ale prechadzaju mi rukami dost casto damske 41tky (hmotnost sa zvykne deklarovat na 42ky, tak to nie je daleko)...a ked v jednej ruke nesiem raven combi a v druhej towery, tak je to pocitovo polovica :) je tam skratka citelny rozdiel....a to nehovorim ked ich porovnam s pinaclami alebo s LS lhasa, co su vsetko celokozene boty rovnakej alebo podobnej kategorie, podobnej tuhosti, vysky....ja som zastanca kozenych topanok a pre mna su to "peříčka" :mrgreen:
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mED » stř srp 27, 2014 9:14

@ Garmont Tower: mám loňský model, používám je ca 6 měsíců. Použité zatím: víkendové hřebenovky v ČR, 14 dní trek na Špicberkách. Tzn intenzivní vystavení bahnu, ostrým šutrům, slané i sladké vodě, sněhu.
+ sedí mě jak papuče a jsou pohodlný (individuální)
+ lehké
+ odolnost vypadá zatím dobře, podrážka nemá ani škrábnutí
+ obsázka
+ dobře udělaný jazyk, neprotíká
+ s návleky zatím zvládly i dost mokré podmínky a úplně v suchu;)
+ cena

- barevné provedení
- boční strana s nápisem Garmont bude do budoucna slabá stránka, až se poláme GTX tak bude imo dost protíkat
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31


PředchozíDalší

Zpět na Boty