Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mED » stř srp 27, 2014 10:23

Na cestopis jsem moc línej:)
Foto mám na FB (privat), ale budu dávat i na web, tak můžu do chlubítka hodit odkaz. Ať nejsem OT, tak jedna s botkama:)
1544380_10203958498396533_5738733010170953550_n.jpg
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod bobo » stř srp 27, 2014 11:38

Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned srp 31, 2014 20:01

tak jsem pro sebe objevil novou značku Dolomite, a co jsem tady četl, tak nemusí dělat vůbec špatné boty, a co je taky dobré, že by se daly u nás i koupit, našel jsem troje botky co se hodí do tohohle tématu
Dolomite Cougar HP GTX
Dolomite Cougar Guide GTX
Dolomite Steinbock GTX
možná od nich otestuji do města kotníkové "Retro edice 54"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » ned srp 31, 2014 20:47

tak to je špatná zprava, to by asi neseděli ani mě? ale tuhle kategorii mam snad na několik let vyřešenou botkami La Sportiva Trango Cube, a jak se ti Dolomite Cougar HP GTX jevily dílenským zpracováním, a technickým provedením?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pon zář 1, 2014 8:47

Prišlo mi to veľmi kvalitné, až som si hovoril, ako to, že o tej značke neviem... Ale na boty ja nejako kritický nie som, náročnejší človek by možno výhrady mal.

Jediné, čo mi prišlo rozporuplné, bolo to divné dvojzónové zaväzovanie. Ťažko povedať, či to je geniálne praktická vec alebo naprostý úlet. V predajni by som sa skôr priklonil k tomu prvému.

Topánka ako taká mi prišla o dosť tvrdšia aj ťažšia ako LaS Cube, čím som stratil záujem.

Ako pozerám, robí sa aj v PRO verzii s integrovaným návlekom. Zaujímavé, vychytaná topánka.
6884f74ee649811974c7a95019e76c79--mmf350x350[1].jpg
6884f74ee649811974c7a95019e76c79--mmf350x350[1].jpg (19.32 KiB) Zobrazeno 19227 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte zář 16, 2014 20:56

Tak už jsem trochu více otestoval botky La Sportiva Trango Cube, bylo to v obouch případech na těžko, tři dny Javořická vrchovina - Česká Kanada, a šest dní Vysoké Taury - Glocknergruppe, a mé nadšení stále přetrvává.
Není co bych jim vytknul, je na nich jasně vidět jaké má La Sportiva letíte zkušenosti z výrobou turistických bot, jsou to jednoznačně nepropracovanější boty co jsem kdy měl.
Jsou to taky nejpohodlnější boty v podobné kategorii co jsem kdy měl.
Mají nejlépe odpruženou podrážku co jsem kdy měl, takže se v nich dá chodit i po silnici, jediné jiné boty co jsem měl, a můžou se s nimi v tomto rovnat jsou Meindl Vakuum a Hanwag Alaska, ale u Hanwag Alaska to je díky až moc vysoké podrážce, což u La Sportiva Trango Cube není.
Jsou nejlehčí v podobné kategorie co jsem kdy měl, 12UK 1784g.
Potvrdilo se mi co jsem u nekožených bot předpokládal ohledně dlouhodobého chození v mokru, cca 4h v kuse jsem v nich chodil střídavě v mokré trávě, v dešti, a přebrodil jsem cca 7x horský potok, a stačilo jít cca 15min po zpevněné cestě bez deště, a boty byli zcela suché, takhle to nezvládnou žádné boty ze sebelepší kůže, a ani když jsou pořádně nepatlaný SnoSealem, po tomhle je kůže pěkně nacucaná vodou, a schne mnoho hodin.
Jsou prakticky bez údržbové, stačí okartáčovat, nebo omýt, a údržba je hotová.
Prodyšnost je cca stejná jako u ostatních membránových bot.
Svršek má minimum švů, jsou jenom v místech kde je něco jako jazyk (obrázek 1 a 2), a pak na konci komína na achilovce (obrázek 6), jazyk je ze strečového materiálu, stejně jako konec komína na achilovce, je to cca to samé jako mají Scarpa R-Evo Pro, mají dvojitý jazyk (obrázek 3, 4 a 5).
Jsou to z cca 70% gumáky, případně plasťáky, nejenom že mají vysokou gumovou obsázku, ale mají na svršku, na výce namáhaných místech nalepený (za tepla nalisovaný, nebo nastříkaný?) čirý plast.
Vypadá to že je hadrové futro na které je membrána, nalepeno (za tepla nalisované?) zevnitř na svršek, což by při proděravění membrány bylo výhodné v tom, že by se možná dalo toto místo zalepit, anichž by se voda dostávala mimo toto místo?
Dle mě to jsou ideální boty do Alp nebo Tater, na stoupání a klesání, díky pevné vysoké obsázce která je okolo celé boty, ale i díky čirému plastu, či gumě která je ještě navíc na svršku boty na namáhaných místech (obrázek 2), jsou ideální do kamení a sutě.
Ale k mé absolutní spokojenosti bych je bral v decentní barvě, tmavě hnědé a nebo tmavě šedivé, pak bych zrušil drážku na mačky, a místo climbing zone bych dal normální zvorek, jsem totiš chodec, né horolezec.
Ještě jsem zvědav na zimu, zda v nich zvládnu i cca -20°C jako v celokožených botach?
A dle mě to jsou botky kategorie podrážka b/C, kotník B/C, a ještě doplním z jakými botami je srovnávám, ty které jsem tedy měl, nebo ještě mám, je jich trochu povícero, tak se neděste, píši u nich i tvrdost kterou podle mají, aby jste měli srovnání s La Sportiva Trango Cube, takže to jsou Meindl Vakuum - podrážka B/c, kotník B, Meindl Island - podrážka B/C, kotník B/C, Meindl Lhasa - podrážka B/C, kotník B/C, Meindl Air Revolution 3.1 - podrážka B, kotník B, Meindl Air Revolution 5.3 - podrážka B/C, kotník B/c, Meindl Perfekt - podrážka B/C, kotník C, Asolo Lhasa - podrážka B/C, kotník B/C, Dallape Cevedale - podrážka B/C, kotník B/C, Dallape Marmolada - podrážka C, kotník C, Fitwell Giove - podrážka B/C, kotník b/C, Hanwag Alaska - podrážka B/C, kotník B/c, La Sportiva Pamir - podrážka B/C, kotník B/C, La Sportiva Trango Alp - podrážka B/C, kotník B, La Sportiva Trango Trek - podrážka B/c, kotník B, Lowa Tibet Pro - podrážka B/C, kotník B.
P.S. I když nesnáším podobné klaunské barvy jako mají La Sportiva Trango Cube, tak jsem rád, že jsem si je po delším přemáháni koupil.
Přílohy
La Sportiva Trango Cube 1.jpg
La Sportiva Trango Cube 2.jpg
La Sportiva Trango Cube 3.jpg
Naposledy upravil fps dne ned lis 9, 2014 10:35, celkově upraveno 6
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » úte zář 16, 2014 20:58

další fotky, udělal jsem takové, které na netu nenajdete
Přílohy
La Sportiva Trango Cube 4.jpg
La Sportiva Trango Cube 5.jpg
La Sportiva Trango Cube 6.jpg
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » úte zář 16, 2014 21:17

Dobry popis prvnich dojmu, ale ja si pockam, co budes rikat za rok ;-) Chce to aspon 2 - 3 tisice km, aby se poznalo, jak je na tom umelina a membrana s vydrzi.

Zda se mi to nebo se spicka nejak divne krabati? Myslim ty boule na obsazce a gume nebo co to je shora.

Ty vlozky pod jazyk mi trochu vadily na Nepal Trekach, ale bohuzel jsem je potreboval, jinak tam bylo moc mista.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř zář 17, 2014 9:34

mike píše:Dobry popis prvnich dojmu, ale ja si pockam, co budes rikat za rok ;-)

Lenže keď ich budeš kupovať za rok, dostaneš „vylepšenú“ verziu 2.0 s optimalizovaným termoplastovým skeletom (takže bude praskať), so zosilnenými kovovými prievlakmi (takže budú rezať tkaninu), a s odľahčenou obsádzkou (takže bude fungovať len v obývačke) :) A celé sa to bude vyrábať v Rumunsku na iných kopytách.

Nehovoriac o tom, že grafika bude tiež úplne nová, inovovaná a klaunovitejšia.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř zář 17, 2014 12:56

mike píše:ale ja si pockam, co budes rikat za rok ;-) Chce to aspon 2 - 3 tisice km, aby se poznalo, jak je na tom umelina a membrana s vydrzi.

jsou pěkně obrněné, takže strach o životnost svršku vůbec nemám, a membráná vydrží minimálně co na jiných botách, možná i déle když je futro na kterém je membrána nalepeno (za tepla nalisováno?) zevnitř na svršek, podle mně když není futro s membránou přilepeno k vnitřku svršku, tak se membrána dře v ohybech o vnitřek svršku, a rychle odchází, kdežto když je futro na kterém je membrána nalepeno (za tepla nalisováno?) zevnitř na svršek, tak by k odíráni nemělo docházet, a životnost by měl být delší? samo že se uvidí až budou mít za sebou několik tisíc kilometrů

mike píše:Zda se mi to nebo se spicka nejak divne krabati? Myslim ty boule na obsazce a gume nebo co to je shora.

po těch 9 dnech v akci jsou jenom okartáčované, takže jsou lehce jeté, a blesk to pak vše zvýraznil, v reálu vypadají zcela normálně

mike píše:Ty vlozky pod jazyk mi trochu vadily na Nepal Trekach

tak to já mám rád dvojitý jazyk, je to pohodlnější pro nárt, nikde nejsou žádné ohyby, taky se dá vyndat, a rychleji ho vysušit stejně jako vložku v botách

wawrik píše:verziu 2.0

jsem zvědav kam se v.2 pohne, doufám že ne tam kam popisuješ, ale že to bude k lepšímu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř zář 17, 2014 13:13

ještě jsem doplnil tohle
fps píše:Jsou prakticky bez údržbové, stačí okartáčovat, nebo omýt, a údržba je hotová.
Prodyšnost je cca stejná jako u ostatních membránových bot.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 17, 2014 16:10

wawrik píše:Lenže keď ich budeš kupovať za rok, dostaneš „vylepšenú“ verziu 2.0...

LaS vypada jako rozumna firma, nedelaji inovace kazdy rok a kdyz tak by se urcite sehnala puvodni verze ve vyprodeji ;-)

fps píše:jsou pěkně obrněné, takže strach o životnost svršku vůbec nemám, a membráná vydrží minimálně co na jiných botách, možná i déle když je futro na kterém je membrána nalepeno (za tepla nalisováno?) zevnitř na svršek, podle mně když není futro s membránou přilepeno k vnitřku svršku, tak se membrána dře v ohybech o vnitřek svršku, a rychle odchází, kdežto když je futro na kterém je membrána nalepeno (za tepla nalisováno?) zevnitř na svršek, tak by k odíráni nemělo docházet, a životnost by měl být delší? samo že se uvidí až budou mít za sebou několik tisíc kilometrů

Jo, myslim, ze tohle je jedina moznost, jak muze membrana vydrzet dyl. Ale stat se muze cokoliv. Ja jsem byl taky s Nepal Trekama spokojeny a po trech mesicich a dvou ledovcovych vyletech se mi zacala odlepovat podrazka od vyztuhy, coz bych taky necekal. Mozna to byla vada konkretniho kusu, zatim jsem se nedostal k tomu, abych koupil dalsi.

fps píše:tak to já mám rád dvojitý jazyk, je to pohodlnější pro nárt, nikde nejsou žádné ohyby, taky se dá vyndat, a rychleji ho vysušit stejně jako vložku v botách

Nevadil mi ani tak dvojity jazyk jako to, ze je vyndavaci. Ano, na suseni je to dobre, ale to vetsinou nepotrebuju a takhle se muze posunout nebo ho tam dam nakrivo apod. Neni to zasadni problem, ale dal bych prednost tomu, kdyby byl prisity.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » stř zář 17, 2014 17:27

mike píše:Nevadil mi ani tak dvojity jazyk jako to, ze je vyndavaci.
Podľa mňa je to skvelá konštrukcia. Tá strečová vodoodpudivá látka je v spodnej časti po celý čas narovnaná a myslím, že to dosť pomáha nepremokavosti topánok. Netvorí žiadne ohyby, cez ktoré môže voda presakovať, ani nemôže ohybmi prasknúť. A to sušenie je tiež fajn, však v podstate tretinu vnútornej plochy (spolu s vložkou) môžeš vytiahnuť a sušiť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 17, 2014 17:43

Mne na tom v podstate vadi jen ten suchy zip, kterym je to prichycene. Kdyby to bylo prisite, tak souhlas. Vyndavat to kvuli suseni jsem potreboval snad jednou a to jen proto, ze mi do bot nateklo horem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 17, 2014 18:09

Ze se muze odlepit pri obouvani nebo vyzouvani a ze to nemusi trefit pokazde stejne a pak bota uplne nesedi. Pakrat jsem si ho musel spravovat. Nic zasadniho, jen by se mi proste vic libilo, kdyby tam byl jazyk napevno.

Navic jsem myslel, ze to neni ani tak dvojity jazyk, jako vlozky pro dorovnani objemu. Aspon tak to bylo prezentovano u Nepal Treku, tyhle vypadaji uplne stejne. A ja bych byl radeji, kdyby bota sedela presne a nemusela se takhle dorovnavat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 17, 2014 18:24

Tak to jsem asi "sikovnejsi" ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » stř zář 17, 2014 18:58

mike píše:Ze se muze odlepit pri obouvani nebo vyzouvani

tohle u kvalitního sucháče nehrozí, ani když je mokrý, u bot Dallape Marmolada mam taky vnitřní jazyk na sucháč, a problém nikdy nebyl
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » stř zář 17, 2014 19:49

Mne se to povedlo. Asi jsem nejsikovnejsi ze vsech 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » čtv zář 18, 2014 9:01

Skôr som tým chcel povedať, že ten jazyk možnosť posunu do strany nemá, takže „zle“ ho nasadiť nemôžeš. Aspoň pri mojej (41) veľkosti, na tých fpsových fotkách to vyzerá, že tam je kilometer miesta.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod mike » čtv zář 18, 2014 15:05

Na mych 46 to trochu slo, ale taky to byla jina bota (Nepal Trek). Neni to nic zasadniho, rozhodne by mne to od koupe bot neodradilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » čtv zář 18, 2014 23:58

Vďaka za recenziu, fps, v mojom okolí ešte tento model nie je k videniu, takže všetko nasávam len z netu. Pardon, ak už si to tu spomínal, ale mám dotaz k očkám na šnúrky. Vyzerajú byť plastové, tak? Z obrázka je to trochu vidieť, ale radšej sa spýtam:

1. Sú zaliate do tej vrchnej priesvitnej vrstvy? Predpokladám, že s tým nebol žiaden problém.

2. Kotníkové očko býva asi najviac namáhané na ťah. Je to tam nejak zosilnené, alebo, aspoň čo pozerám na nete, je tam našitý prúžok? Napríklad Reichel dával z vnútra prúžku tvrdú kovovú objímku, aby preklz šnúrok bol lepší a zároveň, aby sa prúžok nepretrhal.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Příspěvekod budo » pát zář 19, 2014 6:20

@fps Napsal: úte zář 16, 2014 21:56
O te bezudrzbovosti pochybuju. Pokud je nebudes pravidelne impregnovat, brzo ti prestanou slouzit k takove mire nadseni, jako ted, kdyz jsou nove. A az ti po par letech prestane 100% slouzit membrana, tak na rozdil od celokozenych bude ochrana proti vode nenavratne ta tam. Ze boty kombinovane jako nove sedi mnohdy lip, nez nerozslaple celokozene, neni zadna novinka. Tim, ze jsou sesite z mnoha ruznych dilu, se da dobre kopirovat pozadovany tvar nohy a do mist, kde to je vhodne, lze pouzit ohebnejsi a pohodlnejsi prvky.

~tapatalked~
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pát zář 19, 2014 7:59

Stani: Očká sú do topánky vlaminované. A to kotníkové nemá nijakú výstuž. Podľa mňa sú očká najslabším miestom topánok. Ale ťažko súdiť, čas ukáže...

budo: Streknúť to impregnáciou je otázka troch sekúnd. Na rozdiel od patlania snosealom alebo iným sajrajtom. A tá topánka nie je zošitá z mnohých rôznych dielov, látka nemá žiadny viditeľný šev - okrem prišitého futra na hornom okraji topánky. Ten termoplast, ktorý drží celú topánku pokope (resp. zachytáva namáhanie) je vstreknutý priamo na látku natiahnutú na kopyte.

Chápem, že po fpsových ódach si trochu skeptický, ale naozaj si choď tú topánku kuknúť naživo. Iný svet, problémy známe zo šitých kožených topánok sem úplne preniesť nemôžeš. A či to vydrží alebo nevydrží teraz nikto nevyveští, treba čakať. Ale na rozdiel od iných technologických noviniek som na to ešte nečítal relevantnú výhradu. Základnou otázkou je, ako ten termoplast vydrží napríklad striedanie teplôt v zime a či sa na okrajoch neodlepí od podkladu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod bobo » pát zář 19, 2014 11:49

Stani píše:2. Kotníkové očko býva asi najviac namáhané na ťah. Je to tam nejak zosilnené, alebo, aspoň čo pozerám na nete, je tam našitý prúžok? Napríklad Reichel dával z vnútra prúžku tvrdú kovovú objímku, aby preklz šnúrok bol lepší a zároveň, aby sa prúžok nepretrhal.


wawrik píše:Stani: Očká sú do topánky vlaminované. A to kotníkové nemá nijakú výstuž. Podľa mňa sú očká najslabším miestom topánok. Ale ťažko súdiť, čas ukáže...


Kotníkové očko je osadené zvnútra takým zúženým kovovým profilom, slúžiacim ako lock šnúrok, nie je to primárne výstuha. Očká, resp. háčiky, sú prstami stlačiteľné a čo sa mňa týka, tak veľkú dôveru nevzbudzujú.
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod wawrik » pát zář 19, 2014 12:00

bobo píše:Kotníkové očko je osadené zvnútra takým zúženým kovovým profilom, slúžiacim ako lock šnúrok, nie je to primárne výstuha...

Myslím, že kotníkovým očkom sa v tomto prípade myslí tá ripstopová nášivka.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod fps » pát zář 19, 2014 12:26

Stani píše:ale mám dotaz k očkám na šnúrky. Vyzerajú byť plastové

jsou z plastu, při současné kvalitě plastu, kdy se z plastu dělají letadla nebo auta, nemam o ně obavy, a že La Sportiva použila kvalitní plasty ani nepochybuji

Stani píše:Sú zaliate do tej vrchnej priesvitnej vrstvy?

jsou protažený skrz čirou vrstvu, možná i zalité?

mike píše:Kotníkové očko býva asi najviac namáhané na ťah. Je to tam nejak zosilnené

je to několikrát prošité oko, žádné zesílení zevnitř není

budo píše:O te bezudrzbovosti pochybuju

pochybovat můžeš protože si je v reálu nevyděl, ale dokovat bude fungovat membrána, tak není žádný důvod na ně něco stříkat, a taky už jenom proto že to jsou z cca 70% gumáky, případně plasťáky, takže k tomu není ani prakticky žádný důvod, přes gumu a plast se voda nikdy nedostane (tohle jsem taky ještě dodal do recenze, je to dost podstatná věc), guma a plast není kůže aby si je musel neustále něčím patlat nebo stříkat

budo píše:tak na rozdil od celokozenych bude ochrana proti vode nenavratne ta tam

tak z tímhle se dá dost polemizovat, moje zkušenost z koženými botami je taková, že kůže velice rychle nacucá vodou, nubuk kůže v ohybech do několika minut, pořádná kůže do několika málo hodin, a nepomůže jí ani sebelepší napatlání SnoSealem, či nestříkání sebelepším sprejem.
Výhoda u La Sportiva Trango Cube je v tom, že do několika desítek minut uschnou, kdežto kožené boty usušíš až za několik dní, většinou až doma.

wawrik píše:A tá topánka nie je zošitá z mnohých rôznych dielov, látka nemá žiadny viditeľný šev - okrem prišitého futra na hornom okraji topánky. Ten termoplast, ktorý drží celú topánku pokope (resp. zachytáva namáhanie) je vstreknutý priamo na látku natiahnutú na kopyte.

+1, psal jsem to taky
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Vysoké plasťáky (hadráky bez kůže) B, B/C, C

Příspěvekod Stani » pát zář 19, 2014 17:16

Dík za odpovede. Len tu dám na doplnenie obrázok, o ktoré oko na šnúrky mi šlo. To viacnásobné prešitie je vidno. Veľmi ma zaujíma tento model.

Existuje aj model z termo podšívkou? Niečo ako u Nepal Evo GTX.
Přílohy
LaSportiva Trango Cube GTX - kotníkový prúžok.JPG
LaSportiva Trango Cube GTX - kotníkový prúžok.JPG (41.45 KiB) Zobrazeno 18737 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

PředchozíDalší

Zpět na Boty

cron